Këshilla që i duhet secilës shenjë për takimin e parë

Sir_Mogli

You keep the sunshine,save me the rain !
Çfarë këshille i duhet secilës prej shenjave të horoskopit para se të dalin në një takim të parë? Mbani mend tuajën dhe aplikojeni në daljen e radhës.

1. Dashi-Merrini gjërat ngadalë, mos u nxitoni!

2. Demi-Mos e merrni veten kaq seriozisht. Flirtoni pak më shumë me veten dhe njerëzit përreth.

3. Binjakët-Përmbajuni planeve tuaja.

4. Gaforrja-Kujtoja vetes që sapo jeni takuar! Para se të pushtoheni nga emocionet dhe ndjesitë e para duhet të merrni një minutë kohë për t’i kujtuar vetes që është ende shumë herët.

5. Luani-Dëgjoje me kujdes njeriun që ke përballë në takim.


6. Virgjëresha-Mos u bëj kaq kritikues! Vëzhgo, analizo, por mos u kap pas çdo gjëje që s’të pëlqen në takimin e parë.

7. Peshorja-Përpiqu të mos fokusohesh tek kënaqësia e të tjerëve. Ju jeni interesant dhe kush s’e do dikë të tillë gjatë një takimi, por kujtohu që s’është ky standardi që ju meritoni gjatë një takimi.

8. Akrepi-Jepi rëndësi bisedave të shkurtra. Kanë më shumë intensitet se ç’mendoni.

9. Shigjetari-Bisedat e mira janë po aq të rëndësishme sa aventurat e lezetshme! Kushtojini vëmendje.

10. Bricjapi-Lëreni veten të lirë. Bëni pyetje të çiltra dhe ulni pritshmëritë jo reale.

11. Ujori-Ecni sipas rrjedhës së gjërave. E dimë që jeni mjaftueshëm i pavarur dhe futurist në mendime, por romanticiteti kërkon përshtatje.

12. Peshqit-Jini më realist! Mos injoroni shenjat e alarmit që në takimin e parë
 

D.

.
Staf në FV.AL
S/A By Kenzo
11. Ujori-Ecni sipas rrjedhës së gjërave. E dimë që jeni mjaftueshëm i pavarur dhe futurist në mendime, por romanticiteti kërkon përshtatje.
Ehhh ky romanticiteti ne te mizes ?
 
Top