Kërkojë diçka nga ty

Ledia

Bote ku i ke fsheh njerezit e mire??
Si ja del te jesh gjithmone aty
Ku kujtesa shkruan deshirat?
Gjithmone ne kohe si nje ore e mire,
E paster si endrrat, e kthjellte si uria,

E bukur si dritarja prej ku duket bota
E perkore dhe e plote si hena e prillit
E embel si malli, e heshtur si prekja
E dores qe perkedhel gjumin tim

Si ja del te dish gjithcka qe kam ditur?
Te dish edhe ate qe ende nuk e di...
Zemrat nuk shohin me sy por me drite
Dhe une me driten tende jam rritur...

Si ja del te jesh ajo qe kerkoj?
Une shpesh nuk di cfare kerkoj. I njoh gjerat
Pasi i gjej.
Ti je perhere aty ku te pres
Dhe nese te pres do te thote se je...
|Alban Bala|

@Ledia eshte tjeter kjo 😊
Sa fjale te bukura. Flm ❤
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
🤷‍♀️
 
Top