• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ke te zgjedh: "Dashurine apo familjen" ?

Loyalty

Anëtar i Nderuar
keto jane fjalet e sakta po qe se sillesh mire duhet te jete shume trung njeriu qe te mos te te sillet

ps : o Motla po ne sikur na kane lindur te njejtit prinder aman LOL LOL LOL
Jo s'na kane pjelle te njejtt prinder, po une kam gjithmone te drejte:D:D:D
:puc
Ti me kopjon gjithmone, po shyqyr qe merr si shembull te mire mua:)

Se bej shaka...Ik tani, dhe mbarro shkollen e larte se s'do te marrin prinderit e IldesLOLLOL:kercim:
Do thone edhe pe fshati edhe pa shkolle, s'te duamLOL:eek:hh::ciaoo::lexim::kercim:
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Jo s'na kane pjelle te njejtt prinder, po une kam gjithmone te drejte:D:D:D
:puc
Ti me kopjon gjithmone, po shyqyr qe merr si shembull te mire mua:)

Se bej shaka...Ik tani, dhe mbarro shkollen e larte se s'do te marrin prinderit e IldesLOLLOL:kercim:
Do thone edhe pe fshati edhe pa shkolle, s'te duamLOL:eek:hh::ciaoo::lexim::kercim:

Eh i iken Ilda me ska ketu o Takun dhe mua ose :ciaoo::ciaoo::ciaoo: si te mive dhe te Takut LOL LOL LOL LOL
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Jo s'na kane pjelle te njejtt prinder, po une kam gjithmone te drejte:D:D:D
:puc
Ti me kopjon gjithmone, po shyqyr qe merr si shembull te mire mua:)

Se bej shaka...Ik tani, dhe mbarro shkollen e larte se s'do te marrin prinderit e IldesLOLLOL:kercim:
Do thone edhe pe fshati edhe pa shkolle, s'te duamLOL:eek:hh::ciaoo::lexim::kercim:
weee se kisha menduar keshtu une mire e ke ti :( kam kohe po i futem nje universiteti tani do shkoj te behem dentst pulash LOL LOL vetem te shkruaje diplloma qe kam mbarruar shkollen e larte hmmmm......

eh kjo puna e shkolles sme pelqen qe ta kerkojne ne CV kur vete tja kerkosh doren e cupes tjetrit......
 

Elushe

Vogëlushe
Ate shkrimin ne fillim se kuptova mire, nuk arrita te kuptoj edhe ne cfare dialekti ishte shkruar...nejse thelbin pak a shume e mora nga titulli.

Dikush me tha...qe ne bote kemi vetem nje shpirt binjak. E pyeta...atehere perse lidhemi me shume se nje here?...Por mendojme se e gjetem dhe ishte alarm falls. :rolleyes:

Kjo teme qe sot flitet shume mes adoleshences, jo per dashurine do beja gjithcka, madje do jepja edhe jeten duhet te kuptojne qe njeriu ideal (apo perfekt) NUK egziston, dhe familja eshte gjeja me e rendesishme ne jete...sillemi e verdallosemi por ne fund pikerisht tek FAMILJA perplasemi.

Me fat te mbare per te gjithe e ishalla s'ju bie kurre mbi kurriz nje situate e tille.
 

vitk

Anëtar i Respektuar
une e hedh gjithcka per dashurine familjen shoqerine cdo gje vetem kam nje problem se nuk po gjeje dot dashurine keshtu qe po mbaje familjen tani per tani
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Ate shkrimin ne fillim se kuptova mire, nuk arrita te kuptoj edhe ne cfare dialekti ishte shkruar...nejse thelbin pak a shume e mora nga titulli.

Dikush me tha...qe ne bote kemi vetem nje shpirt binjak. E pyeta...atehere perse lidhemi me shume se nje here?...Por mendojme se e gjetem dhe ishte alarm falls. :rolleyes:

Kjo teme qe sot flitet shume mes adoleshences, jo per dashurine do beja gjithcka, madje do jepja edhe jeten duhet te kuptojne qe njeriu ideal (apo perfekt) NUK egziston, dhe familja eshte gjeja me e rendesishme ne jete...sillemi e verdallosemi por ne fund pikerisht tek FAMILJA perplasemi.

Me fat te mbare per te gjithe e ishalla s'ju bie kurre mbi kurriz nje situate e tille.


Shkrim katnareshe zemra LOL LOL LOL LOL LOL
O Miri e shikon me dhe shkrimin si katnaret e boj por ti nuk beson LOL LOL LOL LOL LOL
 

Kleva_Durrsakja

Antar Aktiv
Nese ato dy duhen dhe vajza eshte e sigurte per dashurin qe ndien per djalin dhe djali qe ndien per vajzen pse mos te zgjell djaloshin prinderit nuk do ti flasin per nje koh te shkurter pastaj do ti pranojne te dy sepse sa do femija nuk hidhet kurreeeeee kjo eshte mendimi ime mund te jet i gabuare ose i sakte ket nuk e di por une keshtu do veproja nese do me ndodhte mua personalishte do ikja me ate qe do doja normale nese do ma vertetoj qe ai me do me gjithmen :D
 

angel boy

cun i veshtire
Do iknit me njeriun e zemres, larg familjes?

ju keni nje lidhje te gjate me te dashurin/dashuren tuaj..por familja juaj nuk eshte dakort qe kjo lidhje te perfundoje ne martese ,...
ju si do te vepronit ;;do te martoheshit dhe do te iknit larg me te apo do te ndaheshit per hir te familjes....:ciaoo::ciaoo:
 
Redaktimi i fundit:

Analistja

Anëtar i ri
Shyqyr qe sme ka ndodhur se nuk e di ca do kisha bere. Megjithate mendimi im eshte qe te gjendet nje rruge e ndermjetme.
 

sexy_pussycat_

Maçokε.
do doja pak me shume kohe...:(
 

Lolita25

So EmoTionaL
Pse te ikja larg?Do merrja me qira nje shtepi te komshive :p
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
ju keni nje lidhje te gjate me te dashurin/dashuren tuaj..por familja juaj nuk eshte dakort qe kjo lidhje te perfundoje ne martese ,...
ju si do te vepronit ;;do te martoheshit dhe do te iknit larg me te apo do te ndaheshit per hir te familjes....:ciaoo::ciaoo:

Me duket se kjo teme eshte diskutuar ne nje fare menyre ,po mgjth mua nuk me pelqen te zgjedh mes familjes dhe te dashurit do i kerkoja te dy paleve te binin ne konsensus bashke jam e sigurt qe do gjeja nje zgjidhje ,nuk me pelqen te ndodhem ne nje situate te tille zgjedhjeje do ishte e tepert ,pastaj ne fund te fundit prinderit gjithmone kundershtojne ne fillim pervec rastit me shkes ,e cuditshme besojne me teper ne zgjedhjen e nje te afermi sesa ne zgjedhjen qe ben vete femija i tyre pfffffffff

Larg apo afer rendesi do kish mos te ndahesha nga asnje prej njerezve te mi te shtrenjte
 
Jo nuk do ikja. Familja eshte pergjithmone, dashuri te re mund te gjesh perseri.
Marrim shembullin qe vjen nje dite dhe ai mua me braktis, ku te shkoj une?
Dashurine e prinderve nuk do ta nderroja me asgje ne bote.
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
ju keni nje lidhje te gjate me te dashurin/dashuren tuaj..por familja juaj nuk eshte dakort qe kjo lidhje te perfundoje ne martese ,...
ju si do te vepronit ;;do te martoheshit dhe do te iknit larg me te apo do te ndaheshit per hir te familjes....:ciaoo::ciaoo:

Mmmmm do te ndahesha sic veprova para 7 muajve :D
Familja eshte shume e shtrenjete per mua nuk ve asnje siper familjes time
Pastaj varet nese familja ime eshte ne kundershtime per gjera te kot si persh qe ndoshta mund te jet nga fashat ose pa shkolle ose nuk eshte dhe aq i bukur sic e duan ato :D Athere dhe mund ti kundershtoj ose i flas nje her mir e mir shtru i them nese une nuk e more ate bie e vdes LOL LOL LOL
Pastaj ska nevoj se morre donje dhom me qera afre hyrjes tyre LOL LOL LOL LOL
 

bella

Anëtar i Nderuar
Ndoshta edhe mund te rrembehesha...e me pas gjerat do sheshoheshin sepse vetem nje familje me mentalitet te vrazhde dhe me shume komplekse mund te bej harram femijen e vet.
Te ndrydhesh te rinjte ne dashuri eshte nje xhest dhe hap i gabuar qe ben familja, sepse dashuria eshte mbi te gjitha...Ka shume menyra dhe kohe per te kuptuar gabimet ne nje dashuri....Duhet kujdes dhe shume mbeshtetje.
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Mmmmm do te ndahesha sic veprova para 7 muajve :D
Familja eshte shume e shtrenjete per mua nuk ve asnje siper familjes time
Pastaj varet nese familja ime eshte ne kundershtime per gjera te kot si persh qe ndoshta mund te jet nga fashat ose pa shkolle ose nuk eshte dhe aq i bukur sic e duan ato :D Athere dhe mund ti kundershtoj ose i flas nje her mir e mir shtru i them nese une nuk e more ate bie e vdes LOL LOL LOL
Pastaj ska nevoj se morre donje dhom me qera afre hyrjes tyre LOL LOL LOL LOL

Te thenen me te bere i ndan nje det i tere :D
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Te thenen me te bere i ndan nje det i tere :D

Nuk e kam then e kam ber zemra ime :D
Ndoshta sepse nuk e meritonte dashurin time :)
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p

Ke vendosur te besh te njejten gje dhe heres tjeter????

Nese nje djal nuk ben aq sa ke bere ti pere ate ti si do veproje ??? :puc
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Jo nuk do ikja. Familja eshte pergjithmone, dashuri te re mund te gjesh perseri.
Marrim shembullin qe vjen nje dite dhe ai mua me braktis, ku te shkoj une?
Dashurine e prinderve nuk do ta nderroja me asgje ne bote.

Te lumte:kiss

Pajtohem plotesisht me ty !
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Jo nuk do ikja. Familja eshte pergjithmone, dashuri te re mund te gjesh perseri.
Marrim shembullin qe vjen nje dite dhe ai mua me braktis, ku te shkoj une?
Dashurine e prinderve nuk do ta nderroja me asgje ne bote.

Kemi lindur per te braktisur dhe per te na braktisur,po ti edhe sikur te ishte dashuria e jetes tende do e braktisje per hir te familjes,ku e di familja cfare te ben te ndihesh mire ty,cfare ndjen ti per nje njeri ???
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Jo nuk do ikja. Familja eshte pergjithmone, dashuri te re mund te gjesh perseri.
Marrim shembullin qe vjen nje dite dhe ai mua me braktis, ku te shkoj une?
Dashurine e prinderve nuk do ta nderroja me asgje ne bote.
dmth ti do qe te jesh e lidhur o pas burrit o pas familjes ke frike te besh hapin e jetes te jesh e pavarur.... nuk them te hedhesh foshte prinderit e tu por jo dhe te jesh e lidhur deri ku svete me......
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Kemi lindur per te braktisur dhe per te na braktisur,po ti edhe sikur te ishte dashuria e jetes tende do e braktisje per hir te familjes,ku e di familja cfare te ben te ndihesh mire ty,cfare ndjen ti per nje njeri ???
Po keshtu eshte....thjesht ne Shqiperi duan te kene nje shtepi ku te ndjejne siguri..
 

inushja2

preshevare
Mund ta them me siguri se nje situat e till, nuk do me ndodhte asnjeher !

Po sikur.. duke pas parasysh shpirtin tim aventuresk e rrebel me raste edhe mund ta beja nje gje te till ... por jam e bindur qe edhe sikur dashurin e botes et ma falte AI pas maximumi 3 muajsh do isha perseri ne shpi, te te familjes.. Thjesht se imagjinoj jeten time pa ta !
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Mund ta them me siguri se nje situat e till, nuk do me ndodhte asnjeher !

Po sikur.. duke pas parasysh shpirtin tim aventuresk e rrebel me raste edhe mund ta beja nje gje te till ... por jam e bindur qe edhe sikur dashurin e botes et ma falte AI pas maximumi 3 muajsh do isha perseri ne shpi, te te familjes.. Thjesht se imagjinoj jeten time pa ta !

:eek:hh::eek:hh::eek:hh::eek:hh:
 
Top