• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

KE, 15 milionë Euro ndihmë për tërmetin

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit

Fond paraprak për rindërtimin

Komisioni Europian do të japë 15 milionë Euro për Shqipërinë, si ndihmë për rindërtimin pas shkatërrimeve të tërmetit të 26 Nëntorit.

Vendimin e bëri të ditur presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen në një konferencë për shtyp, ku e renditi këtë vendim ndër të parët që administrata e re europiane ka marrë pak ditë pas nisjes së punës.

“Si hap të parë, ne do të ndajmë menjëherë një fond fqinjësie prej 15 milionë Eurosh në mbështetje të popullit shqiptar. Kemi vendosur po ashtu të organizojmë një konferencë donatorësh”.

Fondi prej 15 milionë Eurosh është hapi paraprak, që sipas Ursula Von Der Leyen, do të pasohet nga të tjera ndihma për të cilat do të vendoset në koordimin edhe me qeverinë shqiptare.

Akordimin e ndihmës financiare, Presidentja e Komisionit Europian ia komunikoi Kryeministrit shqiptar Edi Rama. Përfaqësuesit e Brukselit do të kqyrin në terren dëmet e shkaktuara nga tërmeti, për të hartuar më pas një raport për ndihmën e mëtejshme financiare.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Mire!
I shalla cdo ndihme ekonomike ,sidomos keto monetaret te shfrytezohen mesemiri dhe me drejt te zotit,per ndertimet e ndertesave dhe banesave per banoret qe kane ngel ne qiell te hapur.
 
Private conversations
Help Users
    Top