• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kazuo Ishiguro, fitues i çmimit Nobel në letërsi, 2017.

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Kazuo Ishiguro, fitues i çmimit Nobel në letërsi, 2017.

Ishiguro ka lindur në Nagasaki, Japoni, më 1954 dhe u vendos në Britani në moshën pesë vjeçare. ثshtë autori i pesë romaneve, mes të cilëve "Mbetjet e Ditës", një bestseller ndërkomëbtar që ka fituar اmimin Booker dhe u përshtat në një film që fitoi disa çmime.
Vepra e Ishiguros është përkthyer në njëzet e tetë gjuhë. Më 1995, ai mori Urdhrin e Perandorisë Britanike për shërbime në letërsi dhe më 1998 u cilësua Kavalier i Urdhrit të Arteve dhe Letrave nga qeveria franceze. Jeton në Londër me bashkëshorten dhe të bijën.
Në gjuhën shqipe prej tij gjendet romani Mos më lër të shkoj, përkthyer nga Rudi Erebara dhe publikuar nga shtëpia botuese Pegi.
b;Shtepia e Librit
 

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Sa po e humbasin keta per kete cmimin. Une do ja kisha dhene Murakamit.
Gjithsesi me behet qejfi qe paska qene dhe Kadareja mes tyre.
 
Top