• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Katër ngjyrat e flokëve që i shkojnë kujtdo

Katara

Antarë i Respektuar

Pavarësisht tonalitetit të lëkurës, mbi ç’bazë duhet ta zgjidhni atë dhe çfarë grimi ju shkon me tepër me ngjyrën tuaj të flokëve?

1. Ngjyrë çokollatë
Floktarët shpesh e quajnë ngjyra perfekte pasi nuk është as shumë e errët, as shumë e çelët, madje i jep edhe lëkurës një pamje tjetër.


2. Fijet e arta
I shkojnë kujtdo, megjithatë duhet treguar kujdes me nuancën e së artës. Për lëkurat e çelura sugjerohet e arta që anon nga bezha ndërsa për lëkurat më të errëta, ajo që anon nga qelibari.

3. Ngjyrë mjalti
Mendojeni si xhinsin e ngjyrave të flokëve: Shkon me çdo gjë. Mund të shërbejë fare mirë si bazë, ose edhe në trajtën e fijeve.

4. Ngjyra bezhë
Një ngjyrë bezhë për flokët mund të tingëllojë e mërzitshme, por nuk duken aspak të tillë. Përkundrazi, shërbejnë më së miri për të theksuar tiparet e fytyrës dhe sa më shumë të dalë rrënja, aq më mirë duken. /Telegrafi/
 
Top