Katër mënyrat më të pafavorshme për t’u ndarë

Ylli-1

Etnoshqiptar
f.0325064615526_m.gif


Djaloshi me të cilin ishit në lidhje meriton një ndarje paksa më formale dhe duhet të gjeni mënyra të tjera se si ta lajmëroni ndarjen nga
Ndryshimi i statusit në ‘Facebook’’
Nuk ka asgjë të keqe me ndryshimin e statusit tuaj në ‘Facebook’ pas ndarjes, megjithatë nëse kjo ndodh si një mënyrë për ta informuar të dashurin tuaj për ndarjen dhe është diçka shumë e gabuar.

Nëpërmjet mesazhit
Përdorimi i telefonave mobilë në kohën e sotme është i domosdoshëm. Dërgimi i mesazheve e ka mundësuar një mënyrë më të shpejtë për të komunikuar, megjithatë përdorimi i kësaj metode për t’u ndarë nga i dashuri është diçka e tmerrshme.

Shmangia e tij
Nëse mendoni se në këtë mënyrë do të jetë më e lehtë, e keni shumë gabim. Madje, kjo do të shkaktojë konfuzion dhe paqartësi te ai. Nëse nuk i tregoni se për çfarë arsyesh nuk doni ta shihni më, ai do të këmbëngulë që të takoheni.

Nëpërmjet shoqes
Kjo është një nga mënyrat më të ulëta për t’u ndarë me dikë. Kjo do të largojë atë ndjenjën e afërsisë mes jush dhe forcën tuaj për të vazhduar përpara. Edhe ju vetë do të dëshironit, për të mirën tuaj që t’ia tregoni të gjitha arsyet e ndarjes në sy. /Telegrafi/
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Katër mënyrat më të pafavorshme për t’u ndarë

Jo po le ta lajmeron mes facebookit o forumit tone :sherrxhi:eek:re pse s'hapin nje faqe vetem per divorce sa rrijme kot ketu edhe fitojme ndonje lek :p
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Titulli: Katër mënyrat më të pafavorshme për t’u ndarë

Mir do jet tja dergoj me post ose te shkoj vet svendesusi e ti thot me vjen keq tani e kam une mos e kerko me lol lol
 

MasteR

I'm offline
Pe: Katër mënyrat më të pafavorshme për t’u ndarë

Ma mire un te du po zemra ste do lol
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Katër mënyrat më të pafavorshme për t’u ndarë

Teknologjia sot bën të mundur të ndahesh më shpejt se shumë
preferojn të dergojnë një mesazh dhe mbaroi filmi.
Më shumë sepse e kanë të vështirë ti thonë gjërat në sy.
Cke ci bën..
 
Titulli: Katër mënyrat më të pafavorshme për t’u ndarë

mos i bjer me ketij numri tel kam ik me pushime...ja nje ndarje e mire..
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Katër mënyrat më të pafavorshme për t’u ndarë

Dmth ta marre me para vesh Marku se sa ai me te cilin do ndahesh :p
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
V.I.P
Titulli: Katër mënyrat më të pafavorshme për t’u ndarë

Dmth ta marre me para vesh Marku se sa ai me te cilin do ndahesh :p

Pse behesh kaq rraciste? Ca ka Marku qe mos ta mari vesh? Shoket duhet ta marin vesh qe ti perveshin manget e t'ja fillojn punes.

1 fjal goje esht porkur je i pafytyr normal qe do zgjedhesh Facebook apo mesazhe.
Perball,aty sqarohu pse,ku,kur...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Ndarjet: A është më mirë të bëhen nëpërmjet SMS-së apo Facebook-ut?

f.0804083820353_m.gif


Këto janë faktet të cilët flasin shumë për kategorinë më të popullarizuar, dashurinë – ndarjet...
Celulari është ideal për ndarje
Në një hulumtim të paradokohshëm të faqes “Yahoo Shine”, madje 12 për qind të poseduesve të celularëve kanë pranuar që janë ndarë me dikë nëpërmjet porosive SMS, ndërkaq 8 për qind e të intervistuarve thonë se pikërisht nëpërmjet porosive janë informuar se më nuk janë bashkë.

Familja nuk është ideale për ndarje
Së paku 27 për qind e të intervistuarve konsiderojnë që mënyra më e keqe e mundshme që të ndahesh nga dikush është ajo që t’ia komunikosh nëpërmjet ndonjë anëtari të familjes. Krahas kësaj, 30 për qind e tyre konsiderojnë që koha e festave është momenti më i keq për ndarje, dhe që më mirë është të pritet deri në pranverë.

Facebook-u i zbulon të gjitha
Besojmë që shumica e lexuesve tanë kanë më shumë takt, mirëpo njëri ndër katër të intervistuarit thotë që për ndarje është informuar nga Facebook-u. Thjesht, më nuk e kanë pasur statusin e përbashkët, ndërkaq partneri i tyre veprimin e tillë e ka konsideruar tërësisht të mjaftueshme.

Fotoja patjetër duhet të jetë e vërtetë
Femrat shpesh herë në profilin e tyre vendosin fotot të cilat nuk janë edhe aq reprezentative, madje 34 për qind e meshkujve kanë thënë që menjëherë do të iknin nga takimi, nëse shohin që vajza nuk i ngjan fotos së vet në Facebook. Mbase duket e padrejtë, mirëpo disi mund t’i kuptojmë përse e bëjnë këtë. /Telegrafi/
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Ndarjet: A është më mirë të bëhen nëpërmjet SMS-së apo Facebook-ut?

Jo, me mire eshte te perdoresh telegramin ;)
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Ndarjet: A është më mirë të bëhen nëpërmjet SMS-së apo Facebook-ut?

Ose me telegraf me alfabetin e Morzeut hahhahhahaha

Epo dikush ka bere studim ne lidhje me kete kitrra hahhahhaaa
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Ndarjet: A është më mirë të bëhen nëpërmjet SMS-së apo Facebook-ut?

Sigurisht qe jo, me pelqen metoda e vjeter ne k'te rast kshu nga afer, :)
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Ndarjet: A është më mirë të bëhen nëpërmjet SMS-së apo Facebook-ut?

Ka rrezik mi nga afer! Ndoshta nuk te leshon....keshtu me sms apo permesa FB eshte me pak rrezik....
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Ndarjet: A është më mirë të bëhen nëpërmjet SMS-së apo Facebook-ut?

Jo, me mire eshte te perdoresh telegramin ;)

qato deshta me than edhe un hahaha ose ose ! le ta gjujn n'uj kur do qe t'mrrin :p
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Ndarjet: A është më mirë të bëhen nëpërmjet SMS-së apo Facebook-ut?

Ka rrezik mi nga afer! Ndoshta nuk te leshon....keshtu me sms apo permesa FB eshte me pak rrezik....

e c'do me bej ore do me haje noj cope kshu :p
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Ndarjet: A është më mirë të bëhen nëpërmjet SMS-së apo Facebook-ut?

Ne sms te thot ika me tjetrin lol ske ca me i bo ndersa po ta tha live va thy hunden te dyve :p keshtu qe me mire sy me sy kush eshte i zoti ta thot ne sy arsyen faktet e te gjitha,pastaj si mund ti japesh fund nje lidhje per x kohe me vetem nje sms :O
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Ndarjet: A është më mirë të bëhen nëpërmjet SMS-së apo Facebook-ut?

Jo te gjithe ndarjet jane domosdo te lidhura me dike tjeter :)
 

rapboy

Antar Aktiv
Titulli: Ndarjet: A është më mirë të bëhen nëpërmjet SMS-së apo Facebook-ut?

palidhje me sms thuaja ne ftyre ,sum pelqejne frikacaket
 

VIP

V.I.P
Titulli: Katër mënyrat më të pafavorshme për t’u ndarë

Ka frik tma thot nsy e perdor sms se e di se ja thyj brinjet :p
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Nëpërmjet shoqes
Kjo është një nga mënyrat më të ulëta për t’u ndarë me dikë. Kjo do të largojë atë ndjenjën e afërsisë mes jush dhe forcën tuaj për të vazhduar përpara. Edhe ju vetë do të dëshironit, për të mirën tuaj që t’ia tregoni të gjitha arsyet e ndarjes në sy. /Telegrafi/


Te ndajn ty e rregullojne muhabetin me shoqen. ahahahahahahahhaha
nje rruge e dy pune. :p
 
Top