• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Kafe & Muhabet

Status
E mbyllur për postime të tjera.

LoSsT

VIP
Titulli: Kafe & Muhabet

Si tironce deshe te thoje? :p
"Nuk i njof" tironcit, po me te degjuar e kam qe fjalen (bofte) qe perdorim ne ata e thone -befte-...
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Kafe & Muhabet

"Nuk i njof" tironcit, po me te degjuar e kam qe fjalen (bofte) qe perdorim ne ata e thone -befte-...
Se di, une nuk dalloj absolutisht asnje diference ne dialektin e Durrsit dhe te Tiranes...te njejte me duken!
 

LoSsT

VIP
Titulli: Kafe & Muhabet

Se di, une nuk dalloj absolutisht asnje diference ne dialektin e Durrsit dhe te Tiranes...te njejte me duken!
Tironcit pin bira, Lol

Ti tjetra poshte ske shonc me e pi kafen ne Durres, shko pije ne mal.
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Kafe & Muhabet

hahaha, problem u hapa...po per fat te mire jam nga fshati,..nje qyteti te vogle te MK..shume larg Durrsit e Tiranes
 
Redaktimi i fundit:

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Kafe & Muhabet

Tironcit pin bira, Lol
Hahahahahahahahha eshte e dyta here qe e degjoj kete nga nje durrsak. Para disa vitesh, rastesisht takoj nje person nga Durresi, e ne diskutim e siper me tregon qe Tirana qytet jevgjish ka qene e s'duhej kurresesi te behej kryeqytet. E verteta edhe e drejta, sipas tij, eshte se Durresi (ose Dyrrahu siç i referohej ai) ka histori, kulture edhe ka kaq vite "qytet"...s'me kishte rastisur te hasja ne kaq patriotizem nga shqiptar te Shqiperise Mesme.

Sidoqofte, nga ajo kohe, gjithnje kam qene e kujdesshme ndaj dialektit mes te dy paleve (tironcve e durrsakeve) por diferenca nuk eshte dalluese. Mos valle, eshte thjeshte konkurence? Jo une me i mire, jo une me i mire?

Nga nje i jashtem (nga nje matjane ne rastin konkret) njesoj dukeni :po: :danse:
 
Redaktimi i fundit:

LoSsT

VIP
Titulli: Kafe & Muhabet

Hahahahahahahahha eshte e dyta here qe e degjoj kete nga nje durrsak. Para disa vitesh, rastesisht takoj nje person nga Durresi, e ne diskutim e siper me tregon qe Tirana qytet jevgjish ka qene e s'duhej kurresesi te behej kryeqytet. E verteta edhe e drejta, sipas tij, eshte se Durresi (ose Dyrrahu siç i referohej ai) ka histori, kulture edhe ka kaq vite "qytet"...s'me kishte rastisur te hasja ne kaq patriotizem nga shqiptar te Shqiperise Mesme.

Sidoqofte, nga ajo kohe, gjithnje kam qene e kujdesshme ndaj dialektit mes te dy paleve (tironcve e durrsakeve) por diferenca nuk eshte dalluese. Mos valle, eshte thjeshte konkurence? Jo une me i mire, jo une me i mire?

Nga nje i jashtem (nga nje matjane ne rastin konkret) njesoj dukeni :po: :danse:
Elushe... spo e zgjas me shum se kjo qe po te sjell poshte...
1 durrsak 1 dit qelloi pa shonc
sa doli nga shpia takoi 1 tironc
tironci e ofendoi me fjal t` par
ju durrsaket jeni katunar
durrsaku filloi tu qesh
do ti jap 1 pergjigje ta coj per lesh
nqs do me dit kush esht katunar
hajde pim 1 kafe e bojm cik pazar
se ti je shum i ri me e dit t` verteten
tirona esht kriju n 920
kur stergjysherit e tu ishin majmun
ne teuten mbreteresh e vum
kur ti ndertoje stadium e pallat kulture mer shok
ne kto vepra kishim 3000 vjet q i kishim nen tok
se kush esht durrsi ta them un
durrsi esht i vetmi qytet q ska as 1 katun
se katunaret ktu mer t`keqen plaku
o i ka kavaja o i ka shijaku
se kush esht katunari tani e gjen vet
kshuq leje tironen e hajde lahu n det

Ps: ti qe do me dit shijen e kafes ne Durres me vjen keq qe se ke kte fat, shko pije ne mal...
 
Titulli: Kafe & Muhabet

@Marla ja ku e ke sa e mora eshte e fresket:p
Rucola Grana dhe bresaola :p

Ps ndaje me Monique lol
image.jpg
 

Endrra

VIP
Titulli: Kafe & Muhabet

Elushe... spo e zgjas me shum se kjo qe po te sjell poshte...
1 durrsak 1 dit qelloi pa shonc
sa doli nga shpia takoi 1 tironc
tironci e ofendoi me fjal t` par
ju durrsaket jeni katunar
durrsaku filloi tu qesh
do ti jap 1 pergjigje ta coj per lesh
nqs do me dit kush esht katunar
hajde pim 1 kafe e bojm cik pazar
se ti je shum i ri me e dit t` verteten
tirona esht kriju n 920
kur stergjysherit e tu ishin majmun
ne teuten mbreteresh e vum
kur ti ndertoje stadium e pallat kulture mer shok
ne kto vepra kishim 3000 vjet q i kishim nen tok
se kush esht durrsi ta them un
durrsi esht i vetmi qytet q ska as 1 katun
se katunaret ktu mer t`keqen plaku
o i ka kavaja o i ka shijaku
se kush esht katunari tani e gjen vet
kshuq leje tironen e hajde lahu n det

Ps: ti qe do me dit shijen e kafes ne Durres me vjen keq qe se ke kte fat, shko pije ne mal...
Kush ta lejoi te me drejtohesh me ti?
Nejse kafja shijon aty ku ndjehesh mire .,,, e sidomos aty ku prodhohet :)
 

Sweetie

Anëtar i Respektuar
Titulli: Kafe & Muhabet

A ka kafe kjo shpi a jo? :p

Endrra si je moj?

Ua solla keto qe te embelsoheni i cik :)

 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Kafe & Muhabet

Miremjesi miremjesi all..:))
Soulii Ec pijme kafe bejm dy llafe :p

Nevi llafet i beme npik mjesit, une po e pi tashi se tfoht e pi kafen, plus tme mbaj zgjuar naten :pp.s. sec lexova poste te riperseritura te tema 1 here de hahet, dy her s'ka lezet ;)
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Kafe & Muhabet

per soulin,dhe sweetien
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Kafe & Muhabet

per soulin,dhe sweetien
princesha e si ta ndaj une me sweeti-n kete? apo her e kthen njera her tjetra? Lol.. Rrofsh.. Sweet pi ti e para se je me e vogel :)

per ty princesh e per te tjeret se erdha duar bosh heren e pare :D

 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Kafe & Muhabet

sot vec telashe jam tu hap...
per sweetien


e kjo per soulin hahaha,
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Kafe & Muhabet

per Endrren,
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Kafe & Muhabet

Oj qika ,a lat naj gjo per mu a jo ?:p

Mirdita lagje..:)
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Kafe & Muhabet

keto jan vetem per ty Tuana

plus edhe keto

shpresoj tet pelqejn
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Kafe & Muhabet

Sot eshte dita e petullave o milet!!!
 
Titulli: Kafe & Muhabet

Nje dite e hangra nje trileqe , ish kane shume e mire .... Me kane qe ma bon edhe dikush ketu ne forum !
 

Opozitari

Antar Aktiv
Titulli: Kafe & Muhabet

trileçja.... shm e mire, mesa di eshte embelsire tradicionale Boshjake. Tani ne dimer eshte e shijshme, por ne vere eshte e rrezikshme nga rreziku i prishjes se qumshitit.
 
Titulli: Kafe & Muhabet

trileçja.... shm e mire, mesa di eshte embelsire tradicionale Boshjake. Tani ne dimer eshte e shijshme, por ne vere eshte e rrezikshme nga rreziku i prishjes se qumshitit.
Nuk e di a eshte tradite boshnjake ,vetem kogja e mire eshte kur ta hajsh . Boshnjaket thone qe jane te mira , me siguri per ate eshte dhe e mire hahha !
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Kafe & Muhabet

Ja t'ju sjell ca pancakes meqe eshte Pancake Tuesday, se per vete u fryva....:)
 
Status
E mbyllur për postime të tjera.
Top