• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ka qenë babai im dashnori i mamasë së Arjan Canit?

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Ka qenë babai im dashnori i mamasë së Arjan Canit?

Nga Bledi Mane/Ma permendnin shpesh here kur shkoja te e lira zone e Arjanit. Me pergojonin pse isha aq i privilegjuar dhe gjenin arsye te habitshme.
U ngjit gjaku!-me peshperisnin por une nuk ua vija shume veshin derisa kureshtja filloi te brente ndergjegjjen.
Familja e Haxhi Canit, nje oficeri te ushtrise shqiptare u transferua ne Permet ne fillimet e viteve ’70. Haxhiu sunit gjirokastrit i martuar me Konstandinen ortodokse dropullite nuk kishte kohe te harxhonte me familjen por pas mbrojtjes se kufirit pasion tjeter kishte te kenduarin ne shtepine e kultures.
Babai im, Ahmet Mane asaj kohe nje burre simpatik dhe inteligjent sherbente si shef arsimi i gjithe rrethit te Permetit. Konstandina Cani ishte mesuese letersie dhe sipas gojedhenave babai im e sistemoi ne nje shkolle te qytetit per ta pasur afer.
Konspiracionet nuk ndalen. Mesuesja simpatike pavaresisht burrit oficer qe mbetej gjithe kohen larg familjes, mbetet shtatzane. Arjani i vogel behet me nje vella. Ne Permet lind Alketi. Thone se ngjan me mua por une nuk besoj.
Dhe si per ironi fati do i lutesha Arjanit, vellait te madh zhurmues te na gjente ndonje donator nga ata te programit te tij “Zone e Lire” qe te sponsorizonte analizat e ADN-se dhe te mblidhnim mendjen.
Arjan nuk ben rrobi per 700 mije leke. Bejme analizat dhe mbledhim mendjen e pastaj kur te kthjellohesh vazhdo merr gjithe njerzit neper goje…
thealbanian
 
Top