• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ka 13 vite që e bën! Njihuni me libanezin që ofron ushqim falas çdo ditë për të pastrehët

Ka 13 vite që e bën! Njihuni me libanezin që ofron ushqim falas çdo ditë për të pastrehëtNjë bukëpjekës bujarë ka ushqyer të pastrehët çdo ditë në këto 13 vitet e fundit.

Chris Mansour, i cili është pronari i një “Bakery libaneze One Way, në Melbourne’s Lalor të Australisë, nisi të bënte bamirësi në momentin që pa dy persona që po kërkonin nëpër plehra ushqim jashtë dyqanit të tij.
I prekur shpirtërisht nga skena, ai vendosi të kthehet në një bamirës, shkruajnë mediat e huaja.
Bujaria e Chris u përhap me shpejtësi dhe tashmë në përfundimin e çdo dite, ai mbush kuti me bakllava, tabbouleh (ushqim libanez) dhe shumë ushqime të tjera të shijshme dhe ia dhuron të pastrehëve. Fëmijët shikohen në rresht, teksa përpiqen për të marrë në duart e tyre ushqimet e ngrohta dhe të shijshme.
Chris u shpreh se deri më tani ka dhuruar më shumë se 100,000 mijë dollarë ushqim për të pastrehët që nga hapja e aktivitetit të tij.
“Si mund ta shihni dikë të uritur dhe të mos u jepni ushqim nëse e keni atë? Ne nuk punojmë vetëm për të fituar para. Ne punojmë për të ndihmuar njerëzit. Është një ndjenjë e mrekullueshme kur shikon njerëz në nevojë, të cilët shfaqin fytyra të lumtura për shkak të asaj që ne kemi bërë për ta”, u shpreh burri.
Dyqani i specializuar për pizza dhe pasta libaneze, ndan një përqindje të konsiderueshme të ushqimit të përgatitur për të dhuruar. Ata e kanë ofruar ushqimin falas për të pastrehët që prej inaugurimit të dyqanit 12 vite më parë dhe duket se nuk kanë ndërmend të ndalen.

Top Channel
 

Comments

Top