• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Une jam katolike dhe duket se ke njohuri dhe per katolicizmin, keshtuqe une besoj se jemi krijuar nga Zoti
ok ne dhjaten e vjeter ka sh metafora etj, ama une besoj qe jemi krijuar nga Zoti
por pa hequr mundesine pa vene ne dyshim gati cdo gje.

Si i bie tani qe une jam dakort me idene e shpirtit qe thua ti, dimension shpirteror i pariciklueshem etj
por nga erdhi shpirti? Nese trupi erdhi nga yjet dhe riciklohet po shpirti si lindi?
Seshte dicka materiale. Dmth smund e sduhet te jete dicka rastesore....nje trup nje shpirt rastesor aty brenda.
Une parapelqej te mendoj se sjam dicka rastesore por edhe mund te jemi


Sa per videon i hoqa ca pike me shembuj qe jepka...femija sensitiv qe sheh xhaxhin me mamin hmmmm

Vidion nuk e ke pare dhe nuk e ke kuptuar shembullin e femijes. Shiko vidion deri ne fund e mos u nxito te nxjerresh konkluzione.

Zoti eshte dicka materiale?! Jo!
Po sikur ne te jemi pjes e zotit qe kemi zgjedhur te bejme eksperienca materiale?!
Ti pelqen te mendosh sepse nuk ke informacion kush je.
Jo vetem ti por 99% e njerezve ne kete planet kan te njejtin problem fut ketu edhe mua!
Dikur kan then se mbreti i fatit eshte rastesia,ta flej mendjen kush do,,mbreti i fatit eshte eksperianca ajo cka merr e jep..!
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Vidion nuk e ke pare dhe nuk e ke kuptuar shembullin e femijes. Shiko vidion deri ne fund e mos u nxito te nxjerresh konkluzione.

Zoti eshte dicka materiale?! Jo!
Po sikur ne te jemi pjes e zotit qe kemi zgjedhur te bejme eksperienca materiale?!
Ti pelqen te mendosh sepse nuk ke informacion kush je.
Jo vetem ti por 99% e njerezve ne kete planet kan te njejtin problem fut ketu edhe mua!
Dikur kan then se mbreti i fatit eshte rastesia,ta flej mendjen kush do,,mbreti i fatit eshte eksperianca ajo cka merr e jep..!

Jo mo jo se e mora vesh per cf flet video se 25 min vallai hera e pare qe degjoj aq sh lol
E ke pare filmin Whisperer?
Qe shpirti nuk ngritet lart sepse akoma gjera per te shlyer, hmmmmmmm
doja te thoja qe fjalet thote ky tipi, jane teper te degjuara e sterdegjuara
si shembulli i femise qe ne qe te vegjel impunohemi te themi te bejme sic na meson shoqeria, ok por shembujt banal :)

Zoti eshte dicka materiale?! Jo!
Po sikur ne te jemi pjes e zotit qe kemi zgjedhur te bejme eksperienca materiale?!

Edhe mundet :), pse jo
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Jo mo jo se e mora vesh per cf flet video se 25 min vallai hera e pare qe degjoj aq sh lol
E ke pare filmin Whisperer?
Qe shpirti nuk ngritet lart sepse akoma gjera per te shlyer, hmmmmmmm
doja te thoja qe fjalet thote ky tipi, jane teper te degjuara e sterdegjuara
si shembulli i femise qe ne qe te vegjel impunohemi te themi te bejme sic na meson shoqeria, ok por shembujt banal :)Edhe mundet :), pse jo

Po te shikoje edhe pjesen e mbetur besoj se do kuptoje me shum..!
Jo nuk e kam pare kete film.
Shyqyr qe re dakort me quoten e fundit loool
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Po te shikoje edhe pjesen e mbetur besoj se do kuptoje me shum..!
Jo nuk e kam pare kete film.
Shyqyr qe re dakort me quoten e fundit loool

Po te le ti :p....37 minutaaa video tani mbaruan ato batutat me gjysherit me kenaqen fare :p

Dakort mund te jem vetem per parandjenjat qe ai e shpjegoi me kamionin dhe endrren

Dmth nese eshte e vertete qe ne kemi jetuar vetem nje here si shpjegohet kur jemi duke ecur ne rruge e kemi parandjenjen qe psh po bejme nje aksident dhe devijojme ate rruge dhe ndodh pikerisht ashtu sic e kemi ndjere?
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Po te le ti :p....37 minutaaa video tani mbaruan ato batutat me gjysherit me kenaqen fare :p

Dakort mund te jem vetem per parandjenjat qe ai e shpjegoi me kamionin dhe endrren

Dmth nese eshte e vertete qe ne kemi jetuar vetem nje here si shpjegohet kur jemi duke ecur ne rruge e kemi parandjenjen qe psh po bejme nje aksident dhe devijojme ate rruge dhe ndodh pikerisht ashtu sic e kemi ndjere?

Ne fakt ai shoferi kishte pare nje enderr 4 vjet perpara se te ndodhte ngjarja.. Pra endrra nuk eshte vetem frut i imagjinates por nje udhetim me trupin energjitik ne te ardhmen.. Pra shpirti e paska perjetuar ne planin astral ate ndodhi dhe ajo ndodhi eshte konkretizuar ne planin material.

Po ta ndjekesh ate tipin ka nja 280 vidio ne youtube,,ne netet e gjata te dimrit qe po afrojne do te ndimojne shum :)
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Po qysh jooo :p ekzistojne dy kemi ketu mes nesh;
Donin dhe Nick ahhahahahahaha :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

po se mos mu prish gjiza mua se more leje ti apo jo loool

Une vlla s'bej as gjiz as gjalp, kshuqe e kupto vete sa rendesi ka dhe te une cfare flet ti. :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Po qysh jooo :p ekzistojne dy kemi ketu mes nesh;
Donin dhe Nick ahhahahahahaha :p

Ne kemi ardh ne paqe! :p
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Une vlla s'bej as gjiz as gjalp, kshuqe e kupto vete sa rendesi ka dhe te une cfare flet ti. :p

epo meqe sben mendova se mos ndoshta deshe ndonje kg gjize te pa prishur mo motra
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

ee ashtu thote cdokush per veten, qe ben gjize te vertete, por ca thote tjetri se ;)
anyway,
cheers
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Po qysh jooo :p ekzistojne dy kemi ketu mes nesh;
Donin dhe Nick ahhahahahahaha :p

Ti ja ve vulen si gjithmon hahahhahaha
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

ee ashtu thote cdokush per veten, qe ben gjize te vertete, por ca thote tjetri se ;)
anyway,
cheers

Po ti provoje njeher sic thote shen kozmai qe po se vuri doren ne plag nuk beson hahahahha
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Thomai, ishte Thomai.

Uhhhh i rente flama Thomait se e ngaterrova hahahah

Po ti pse ma ve ne dukje kur sjam aq i zoti me te shenjtet loool
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Uhhhh i rente flama Thomait se e ngaterrova hahahah

Po ti pse ma ve ne dukje kur sjam aq i zoti me te shenjtet loool

Kam marre persiper misionin te te bej te tille :p
e do me vinte keq nese dikush do te ngaterronte emrin ne nje te ardhme te larget.
 

DArbi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Kam marre persiper misionin te te bej te tille :p
e do me vinte keq nese dikush do te ngaterronte emrin ne nje te ardhme te larget.

Kjo foto qe ke ven shum intriguese :p
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Jashtetokesoret, ekzistojne, nese po na kane vizituar?

Me siguri shenjterimi nuk fillon nga mekatet :p
 
Private conversations
Help Users
    Top