• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Jam gjithmone vone per ne takime !

Lolita25

So EmoTionaL
Une mundohem te jam gjithemone i skate por ndodhin nagnjehre qe per nje cast te shumepritur pikerishte pak minuta para atij takimi te dale dicka qe te vonon,per me shume info pyesni kete siper meje :p
Nuk vonohesh me shum se 24 or,asnjeher :D
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Per te mos u vonuar ne takim gjithmone nisem me heret sepse rruges nuk i dihet dhe fundja si mashkull me takon mua te pres (nese edhet takim me ndonje goce), kurse per takime pune assesi nuk lejoj te vonohem dhe nuk me ka ndodhur kurre deri tash. Orari i punes me fillon ne 8:00, kurse une zgjohem ne 6:30 behem gadi, dal ne kafiteri e pi nje makiato ku takoj shoket dhe nisemi ne pune ne kohe dhe zakonisht ne zyre jam ne oren 7:50.
 

TruLLajKaa

Shqiptare
gjithmone me vones :( edhe pse shpesh thome sot kom me dal me heret por jo...nganjehere mendoj qe me eshte bere shprehi...fatmirsisht vetem ne ligjerata jam e perpikte sepse ashtu/kshtu profesorat vonehen nga 5/10 min dhe kjo gje shkon ne favor timin te jem e sakt ne ligjerata...nuk vonohem me shume se 5-10min por mjafton kjo...edhe pse oren e mbaj 5 min me heret prap se prap vonohem...kurse nese me bjen tapres diken tjeter nervozohem shume
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
gjithmone me vones :( edhe pse shpesh thome sot kom me dal me heret por jo...nganjehere mendoj qe me eshte bere shprehi...fatmirsisht vetem ne ligjerata jam e perpikte sepse ashtu/kshtu profesorat vonehen nga 5/10 min dhe kjo gje shkon ne favor timin te jem e sakt ne ligjerata...nuk vonohem me shume se 5-10min por mjafton kjo...edhe pse oren e mbaj 5 min me heret prap se prap vonohem...kurse nese me bjen tapres diken tjeter nervozohem shume
E pse po Trullavesh ashtu hahhahahhahahah?

Leje oren sakt sa eshte, sepse keshtu mendon qe ke 5 minuta kohe me shume dhe i hargjon 15 hahahaa
:bum
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
gjiithmone jam 5 minuta me heret ne vendin e takimit dhe jam ajo qe duhet te pres :(..........pres deri 15 minuta me teper jo...........................!
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Me thene te drejte une jam e kam pike te dobet, perpikmerine, cdo here do te vonohem, edhe sikur ta kem ne mendje se ne kete ore kam kete takim. Nuk e di as vete se si por ne disa raste te tjera shkoj me para se jam djegur me pare nga qumshi e shkoj i fryej kosit.

Edhe meqe jemi ketu ne kete teme une nese me mer nje mik apo nje shoqe ne telefon i thme per 20 min shkoj 1 20 minuta me te verte nje gje e keqe, derisa nje dite nje shoqe ma beri me kast, me tha kemi takim ne filan vend ne filan ore. Shkoj une por prap me pak vonese. E ulem ne lokal po kjo thashe pse nuk ka aedhur, kaloj 5 10 15 minuta thashe mos i ka ndodhur gje, e mar ne tel e i them ku je jam rruges me thote, e une po he mi se na le ketuu.. si perfusi erdhi nja 45 min me vonese e sa vjen me thote qe te zesh mend, mendo si per vete..

Mund ta pres nje njeri deri ne 15 minuta, se te gjithe jemi njerez e mund te na dalin pune te vogla ne momentin e fundit.
 

JoJo

.....
Peergjithsisht jam puntuale dhe me pelqen korrektesia..Madje kam filluar te mendoj se piken e pare nje mashkulli tia jap pikerisht per ket "detaj "...:p
 

Bebi

I cmendur
ka 5 vjet qe shkoj ne pune me vonese dhe pothujse per cdo takkim e njejta gje me ndodh
asht semundje!
5 dri 15min
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Duke qene vajze oficeri perpikshmerine e kam te injektuar.Edhe pse me ndodh dhe mua te jem vone,sidomos me motren dhe me dy shoqet qe jane te fiksuara.Si per kastile gati gjithmone ketyre u paraqitem me vonese,ose kam pare oren vone,ose ka ndodhur ndonje gje tjeter..:p :p Ndersa kur behet fjale per pune apo gjera te tjera jam e perpikte,mundesisht dhe para.;)
 

Adrenalina

GoC TiR0né
15 min e para nuk quhen vonese, hyjn tek 15min akademike dhe falet :D
Pas ketyre minutave ateher quhet vonese. Un e kam icik zakon vonesen por varet ku jam tu shku :)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Peergjithsisht jam puntuale dhe me pelqen korrektesia..Madje kam filluar te mendoj se piken e pare nje mashkulli tia jap pikerisht per ket "detaj "...:p
Eshte me shpifur qe nje mashkull te leri nje femer te presi se sa vice versa:)

Por ne pergjithsi meshkujt spara vonohen...se skan "ngjitse" me pasqyren si femrat:motor:
 

JoJo

.....
Eshte me shpifur qe nje mashkull te leri nje femer te presi se sa vice versa:)

Por ne pergjithsi meshkujt spara vonohen...se skan "ngjitse" me pasqyren si femrat:motor:
Nje gje kam ven re ketu ku jam une sweetzina : ketu meshkujt vijne perhere me vonese...Kam frike se meshkujt italian jane shume here me te fiksuar pas pasqyres se ne femrat shqiptare :nxef::nxef:
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Aha e paske te pesuar ti... Atere se di....mbase te 2 palet vonohen

Une per vete urrej te pres, kam aritur mos pres me as motren time jo te tjeret.....Edhe me sh urrej te me marin ne tel te me thone...PO VONOHEM!
 

pulcina86

❤️
Qenkam bere burim frymezimesh une sot :)

Pa me thoni sa te perpikte jeni ne jeten tuaj???
I zbatoni oraret???Takime pune,tek dentisti,me njerezit qe ju rrethojne :)???
Po rradhet kur ju duhet te prisni ???
Si veproni kur dikush nuk ka qene i perpikte me ju ???
Po kur dikush hyn pa rradhe ???
Po anasjelltas ???
Kur nuk jeni ju te perpikte dhe kur jeni ju ata qe thyeni rregullat e rradhes ???

Ju uroj nje diskutim te palodhshem nga diskutimet :)

PERPIKTE: ui ui, se kisha degjuar ndo1 her kete fjal..

Un jam shum e ''perpikte'', behem copa x te qen ne orar!!
Nuk me pelqen kur te tjeret nuk jan me mua dhe ja u bej te ditur :D
 
Top