• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Jam ende e emocionuar’, Presidentja e KE publikon videon: 1,15 miliardë euro! Komuniteti ndërkombëtar tregoi solidaritet

Jam ende e emocionuar’, Presidentja e KE publikon videon: 1,15 miliardë euro! Komuniteti ndërkombëtar tregoi solidaritet

Hfdghfghf
Presidentja e KE, Ursula von der Leyen ka publikuar një video në tweeter ku thotë se ende është e emocionuar pasi gjatë Konferencës së Donatorëve Shqipërisë iu dhanë 1.15 miliardë euro në formë grantesh, programesh apo huash.
Ajo shprehet se sot në Bruksel me këtë shifër komuniteti ndërkombëtar tregoi solidaritet ndaj Shqipërisë. KE dhe Presidentja Ursula von der Leyen patën një kontribut madhor në Konferencën e Doantorëve pasi veç 15 milion eurove të dhuruara vitin e kaluar dhanë sot dhe një grant prej 100 milion eurosh.


€1.15 billion! I am still thrilled about the solidarity the international community has shown with Albania 🇦🇱 #Together4Albania pic.twitter.com/Y3vFmTVDY7

— Ursula von der Leyen (@vonderleyen) February 17, 2020
(BalkanWeb)


 
Problemi eshte sa i emocionuar eshte zt Rama.. ku do i prish gjith ate shume.. ve bast qe po lexon klauzat mos do i kerkojn llogari se cberi me to... cthem edhe une ku vajten ato vjet do ikin edhe kwto sivjet me nje ndryshim te vockel vjet ishin te falura sivjet ate % e huas e paguan populli i gjore...
 
Problemi eshte sa i emocionuar eshte zt Rama.. ku do i prish gjith ate shume.. ve bast qe po lexon klauzat mos do i kerkojn llogari se cberi me to... cthem edhe une ku vajten ato vjet do ikin edhe kwto sivjet me nje ndryshim te vockel vjet ishin te falura sivjet ate % e huas e paguan populli i gjore...


Ato para do jepen ne forme projektesh. Te implementuara ne forme grantesh nga projekte te donatoreve te implementuara nga organizata te huaja sic jane United Nations dhe EU. Pra qeveria ka 1 needs assesment te miratuar dhe sdo kene para ne dore. Pra besimi ke qeveria eshte 0.
 
Ato para do jepen ne forme projektesh. Te implementuara ne forme grantesh nga projekte te donatoreve te implementuara nga organizata te huaja sic jane United Nations dhe EU. Pra qeveria ka 1 needs assesment te miratuar dhe sdo kene para ne dore. Pra besimi ke qeveria eshte 0.
Kjo me ngushellon ...
Kur e njeh bota vleren e qeverise sone pls si nuk mund ta njoh vete populli ?!!!
 
Kjo me ngushellon ...
Kur e njeh bota vleren e qeverise sono pls si nuk mund ta njoh vete populli ?!!!
Populli e di por ka kalu ne silence mode. Indiferenca eshte me e keqe nga gjitha ndjesite qe mund te kape. Eshte si dorezim ne doren e fatit si puna e te mbyturit qe nuk leviz me ne uje pranon qe do mbytet, kshu dhe populli shqiptar.
 
Populli e di por ka kalu ne silence mode. Indiferenca eshte me e keqe nga gjitha ndjesite qe mund te kape. Eshte si dorezim ne doren e fatit si puna e te mbyturit qe nuk leviz me ne uje pranon qe do mbytet, kshu dhe populli shqiptar.
Sbesoj qe jan aq te deshperuar, per fat te keq kam iden qe jemi populli me i shitur ne bote, korruptohemi me nje fjale e heshtim me nje premtim...
Sdegjoj,slexoj me asgje mbi ato studentet aq revolucionar( ngjanin te tille)
S'lexoj asgje kostruktive apo rinovuse nga te rinj.. lexoj vetem deshire per braktisje dhe shume projekte te eu ku marrin trurin apo intelektin e ri...
 
Sbesoj qe jan aq te deshperuar, per fat te keq kam iden qe jemi populli me i shitur ne bote, korruptohemi me nje fjale e heshtim me nje premtim...
Sdegjoj,slexoj me asgje mbi ato studentet aq revolucionar( ngjanin te tille)
S'lexoj asgje kostruktive apo rinovuse nga te rinj.. lexoj vetem deshire per braktisje dhe shume projekte te eu ku marrin trurin apo intelektin e ri...
Po pra kjo quhet dorezim ky fat na ra hajd ikim tani se nuk ndryshon gje ketu.
 
Per pjesen e dorezimit jam dakort, njerzit po heqin dore per dite e me shume nga vendi i tyre, ndersa per vjedhjen jo, sepse edhe nepermjet projektesh vidhet sa i luan fene.
Vidhet por ne menyre te moderuar jo aq ashiqare dhe me shuma katastrofike sa vjedh rama me dishepujt w tij.
 
Bosnja dhe Serbia ne permbytjet e para disa viteve e kishin koston e demeve 1.5 miliard eur njera dhe 2 miliard tjetra, dhe ne fund moren nga 800-900 milion seicila.

Shqiperia duhet te ndihet me fat, gjithmone nese ska ndonje kusht ne kembim te dickaje.
 
Konferenca e lypsit ne Bruksel ishte nje sukses . Nje fjale e urte shkodrane thote lypsi ka faqen e zeze por pa gje nuk ngelet.
 
Private conversations
Help Users
    Top