• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ja si do të funksionojë procesi i fiskalizimit

procesi i fiskalizimitProcesi i fiskalizimit po fillon gradualisht zbatimin. Administrata Tatimore njofton të gjithë tatimpaguesit se, në e-Albania është publikuar Portali SelfCare, në versionin Test dhe Live.

“Me fillimin e zbatimit të procesit të Fiskalizimit, aplikimi nëpërmjet këtij portali do të jetë i nevojshëm për të kryer procedurat e raportimit për Fiskalizimin nga të gjithë tatimpaguesit.

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve inkurajon të gjithë tatimpaguesit të njihen me portalin SelfCare, të përdorin versionin Test të tij dhe më pas të regjistrohen për të qenë përdorues, duke paraprirë në këtë mënyrë plotësimin e të dhënave të dosmosdoshme për procesin e Fiskalizimit, thuhet në njoftimin e tatimeve.

Ndërkohë që, në versionin Live do të mund të kryeni të gjitha veprimet e nevojshme për raportimet e fiskalizimit për të dhënat e njësisë së biznesit, operatorit, faturat e fiskalizuara, çeljen e arkës, etj.
Secili nga versionet e publikuara përmban edhe manualet përkatëse të përdorimit për çdo funksionalitet të implementuar.

Portali SelfCare aksesohet nëpërmjet E-Albania dhe dy materialet bashkëngjitur njoftimit ju njohin me mënyrën e log-imit në secilin nga versionet e tij (Test dhe Live, linket përkatëse i gjeni në fund të artikullit).

Nga 1 janari, të gjitha bizneset që kanë marrëdhënie me shtetin do të lëshojnë vetëm faturë elektronike si dokumentacion të vlefshëm tatimor, në bazë të ligjit të ri për fiskalizimin. Për transaksionet mes bizneseve me para në dorë procesi është shtyrë në 1 shtator të vitit 2021, si rrjedhojë e situatës së krijuar nga pandemia. Për transaksionet pa para në dorë ndërmjet tatimpaguesve, afati i parashikuar është 1 korriku 2021.

Më poshtë janë Udhëzuesit e tatimeve mbi mënyrën e përdorimit të shërbimit “Log In në Platformen SelfCare(Live)”
Udhëzues mbi mënyrën e përdorimit të shërbimit Log In në Platformën SelfCare (Test)
Udhëzues mbi mënyrën e përdorimit të shërbimit Log-In ne portalin SelfCare, Live

Business Mag.
 

Imp4cT

Antarë i Respektuar
une e kam rregjistru niptin tim te ealbania po se ca duhet me ba me tej nuk e marr vesh :p
Ene dashnoret qe ke zene ketu duhet me i regjistru ke e-albania. Bej i liste e futi ato qe ke kap dhe ato qe do me kap ne te ardhmen. lol
 
Private conversations
Help Users
    Top