• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ja pse duhet të hamë fara të kungullit

Arfenilla

Themelues i Forumit
Farat e kungullit janë të pasura me vitamina dhe minerale si magnez, mangan, bakër, zink, fibra dhe proteina.

Studimi i shkencëtarëve spanjollë ka zbuluar se farat e kungullit përmbajnë komponentë, të cilët me sukses luftojnë kundër qelizave të kancerit.

Një studim i shkencëtarëve gjermanë ka arritur në përfundimin se konsumimi për çdo ditë të farave të kungullit, ul me 23 për qind rrezikun ndaj kancerit të gjirit. Efikasitet të njëjtë kanë treguar edhe farat e lulediellit.

Përfitimet shëndetësore që vijnë nga konsumimi i farave të kungullit janë ulja e nivelit të kolesterolit në gjak, të glukozës në gjak, parandalim dhe trajtim i diabetit, rënie në peshë, lehtëson simptomat e stresit si dhe redukton dhimbjet nga artriti. Reporteri..
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Ja pse duhet të hamë fara të kungullit

Nje dite u fiksova me ata me kripe, por kishin aq sh kripe sa me cane buzen :(
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Ja pse duhet të hamë fara të kungullit

Kam pase rastin te shoh nje dasem turke ne gjermani, banketi ishte vetem me fara kungujsh, luledielli, e plot farera te tjera. Ja futen ca koka-kola e fanta dhe dasma mbaroj.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Ja pse duhet të hamë fara të kungullit

Kam pase rastin te shoh nje dasem turke ne gjermani, banketi ishte vetem me fara kungujsh, luledielli, e plot farera te tjera. Ja futen ca koka-kola e fanta dhe dasma mbaroj.
as qe e besoj ket rast pa e pare fakt me sy...... nuk mund e besoj fare.
 

Aver

VIP
Titulli: Ja pse duhet të hamë fara të kungullit

Sa shume i hanim ne gjimnaz. Kur e kthente arsimtari koken nga ne.... komplet klasa ne qetesi. Sa e kthente koken kah tabela... fillonte aksioni krc krc krc, si pulat.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Ja pse duhet të hamë fara të kungullit

Sa shume i hanim ne gjimnaz. Kur e kthente arsimtari koken nga ne.... komplet klasa ne qetesi. Sa e kthente koken kah tabela... fillonte aksioni krc krc krc, si pulat.
Haha sa lezetshem e ke then krc krc hah

Po dhe tani hahen shum...per dreq as nuk te ngopin ase nuk te lejojn te largohesh nga to😟
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Ja pse duhet të hamë fara të kungullit

Sa shume i hanim ne gjimnaz. Kur e kthente arsimtari koken nga ne.... komplet klasa ne qetesi. Sa e kthente koken kah tabela... fillonte aksioni krc krc krc, si pulat.
Haha sa lezetshem e ke then krc krc hah

Po dhe tani hahen shum...per dreq as nuk te ngopin ase nuk te lejojn te largohesh nga to
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ja pse duhet të hamë fara të kungullit

Sot hangra fara . Te kenaqeshin me caj :urra:
 
Top