Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Hera

Banned
Sic shoh duhet bere diete jam diku 3 kg me shume
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Skam qene kurr mbi pesh.
Idealizmi ne mendime dhe pesh ,mban emrin tim . hahahahahahahah
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Tani ne kete muaj festash,peshen ideale e shenojme ne leter. :p
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
po ik o na leni rehat me.gjithe kalkulime. 🙄🙄🙄

pesha ideale, gjatesia idealee. 🙄🙄🙄
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Kjo ishte per shekullin XlX. Kan ndryshuar ca gjerat.
 

Yara

Njeriun,sa pak e gjej tek “Njeriu”
po ik o na leni rehat me.gjithe kalkulime. 🙄🙄🙄

pesha ideale, gjatesia idealee. 🙄🙄🙄
Tamam kot ja fusin,une gjithmone duhet te jem me shume sesa kalkulimet per gjatesime qe kam se dukem me kendshem
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Tamam kot ja fusin,une gjithmone duhet te jem me shume sesa kalkulimet per gjatesime qe kam se dukem me kendshem
ndersa mua ne fakt ai kalkulimi me shkon fiks se kam qene njehere aq sa kalkulimi na tregon 🤣 por ka qene deri para 8 vitesh ama 🤣🤣
 

Desa

Felix Culpa
S/M
Numrat e BMI nuk mund të bëjnë dallimin midis yndyrës dhe muskujve. Problemi kryesor me BMI është se nuk merr parasysh përbërjen e trupit. Numri i BMI-së nuk bën dallim midis yndyrës, e cila në sasi të tepërt rrit rrezikun e sëmundjeve të stilit të jetesës dhe muskujve, që peshojnë pothuajse 20% më shumë se yndyra dhe NUK janë të dëmshme për shëndetin.
Pra, dy njerëz që janë po aq të gjatë dhe ku njëri ka një masë të madhe muskulore dhe më pak yndyrë dhe ku tjetri ka shumë yndyrë trupore me një masë muskulore shumë të vogël, mund të peshojnë saktësisht njëjtë. Dhe duke qenë se ata janë po aq të gjatë, numrat e tyre të BMI-së do të jenë të njëjtë, dhe për këtë arsye - në letër - do të kenë një peshë të barabartë të shëndetshme. Por në realitet, muskulozi do të jetë më i shëndetshëm se personi më topolak dhe joaktiv.
Cila është pra pesha ideale sipas gjatësisë? 🤔
 
Top