• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Vvetoni

Veton Siriusi, ma i miri
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Kjo temë më duket se flet për femra e këtu më shumë meshkuj paskan treguar peshën e tyre. Ec e bjeri në fije.
 

Darius

Larguar...
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Ou???! Qenkam 19kg mbi peshe :(

Afernila te henkshin qent e laghes me kete :p

hajduti
 
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Me pelqen qe Hajduti ben kujdes ne ushqim :p ahaha

1.70 me 62 kg pa ndonje kujdes te madh edhe pa stervitje fare :bleta:
 

Darius

Larguar...
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Hahahaha, po 179cm duhet te isha "sipas" Aferniles 71 kg, ku realisht jam 90 kg :) , edhe pse jane muskuj :p :p

Gjithsesi, per ata qe merren me palester keto jane muajt e shtimit ne peshe, pastaj fillon definimi :)

WoW e rendesishme eshte qe sqenke e shkurter :)

hajduti
 
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

1.72 ne fakt por ne pashaporte 1.70 se vishja taka :p

Edhe ju qenkeni mjaft i gjate kshu qe sduhet te bien shume ne sy kg e teperta! :)

wow :p
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Po ata/ato qe jane siper 1.80 ,sa kg duhet te jene ?! :p
 

WISHMASTER

Moon_Boy
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Pershnes Qukun qe ka shtu nja 100gr ne peshe se ka hanger krapin me pak undyr
 

sensuu

sweet
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

se kuptoj pse perdoret per gocat epiteti "e shkurter"....kur femra mund te jete edhe e shkurter..po mashkulli si tja beje se per tu quajtur i gjate duhet te jete mbi 180 :p
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Ore me u nis nga kjo tabela une i bie qe jam 15 kg mbi peshe lol
Mua elegante mduket vetja lol lol
 

dangerous

Moderatorë
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Une duhet te vesh dy pulovra se ndryshe qenkam nenpeshe :)
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

1.72 ne fakt por ne pashaporte 1.70 se vishja taka :p

Edhe ju qenkeni mjaft i gjate kshu qe sduhet te bien shume ne sy kg e teperta! :)

wow :p
1.79 per meshkuj nuk o nai gjatesi coc ...
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Se kisha ke pesha ....gjatesi per meshkuj konsideroj mbi 1.85
Deri te kjo gjatesi quhen normal
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Nuk zoteroj fare peshore ... pesha ideale eshte ajo qe ti ndihesh mire me veten tende, duke mos lene pas dore edhe shendetin dhe pasojat e tij.
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
19 Nese jeni e gjate 1.68cm, pesha juaj ideale = 61.2 kg.

3 kg nen pesh i bie...mund t'ia kpusin kot sepse per sa kohe ndihesh mire me veten...je ok
 

Zana1

Braveheart
19 Nese jeni e gjate 1.68cm, pesha juaj ideale = 61.2 kg.

3 kg nen pesh i bie...mund t'ia kpusin kot sepse per sa kohe ndihesh mire me veten...je ok
Eshte e rendesishme qe te ndihesh mire me veten tende , por eshte akoma me e rendesishme qe ti pershtatesh peshes ideale sipas permasava qe sygjerohen.. qe shendeti te jete ne formen e duhur e mos te sjelli shqetesime e demtime, shendetesore .


Gjithsesi une qekur kam qene me atlektiken , nuk e kam peshuar me ndonjehere veten time , pra nuk i ve rendesi peshores shume .. ama veten time e kontrolloj rregullisht dhe e marr seriozisht shendetin , qofte edhe me kilet.
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Eshte e rendesishme qe te ndihesh mire me veten tende , por eshte akoma me e rendesishme qe ti pershtatesh peshes ideale sipas permasava qe sygjerohen.. qe shendeti te jete ne formen e duhur e mos te sjelli shqetesime e demtime, shendetesore .


Gjithsesi une qekur kam qene me atlektiken , nuk e kam peshuar me ndonjehere veten time , pra nuk i ve rendesi peshores shume .. ama veten time e kontrolloj rregullisht dhe e marr seriozisht shendetin , qofte edhe me kilet.
eshte shume e vertet kjo qe thua...realisht kam patur nje organizem te shendetshem...por nuk kam qene e fiksuar pas peshes jam perpjekur te ha shendetshem...(ndonse jo gjithmone)

me ka ndihmuar ndoshta aktiviteti fizik i vazhueshem...

heren e fundit qe u peshova ishte rastesisht ne farmaci...ishte nje vajze qe po peshohej...hajde thash te peshohem edhe une me qe mu dha rasti hahahaa

por jooo nuk jam fare e dhene pas kesaj pjese...madje u habita kur pash se isha 3 kg minus krahasuar me peshen ideale sipas kesaj tabeles...duke qene se nuk i kam rezistuar embelsirave te fund vitit...
 
Last edited:
Top