• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Arfenilla

Themelues i Forumit


Rezultatet bazohen ne kete lloj formule: (Gjatesia juaj – 100) – (10% x (Gjatesi – 100) = Pesha

1 Nese jeni e gjate 1.50cm, pesha juaj ideale = 45.0 kg.

2 Nese jeni e gjate 1.51cm, pesha juaj ideale = 45.9 kg.

3 Nese jeni e gjate 1.52cm, pesha juaj ideale = 46.8 kg.

4 Nese jeni e gjate 1.53cm, pesha juaj ideale = 47.7 kg.

5 Nese jeni e gjate 1.54cm, pesha juaj ideale = 48.6 kg.

6 Nese jeni e gjate 1.55cm, pesha juaj ideale = 49.5 kg.

7 Nese jeni e gjate 1.56cm, pesha juaj ideale = 50.4 kg.

8 Nese jeni e gjate 1.57cm, pesha juaj ideale = 51.3 kg.

9 Nese jeni e gjate 1.58cm, pesha juaj ideale = 52.2 kg.

10 Nese jeni e gjate 1.59 cm, pesha juaj ideale = 53.1 kg.

11 Nese jeni e gjate 1.60cm, pesha juaj ideale = 54.0kg.

12 Nese jeni e gjate 1.61cm, pesha juaj ideale = 54.9 kg.

13 Nese jeni e gjate 1.62cm, pesha juaj ideale = 55.8 kg.

14 Nese jeni e gjate 1.63cm, pesha juaj ideale = 56.7 kg.

15 Nese jeni e gjate 1.64cm, pesha juaj ideale =57.6 kg.

16 Nese jeni e gjate 1.65cm, pesha juaj ideale = 58.5 kg.

17 Nese jeni e gjate 1.66cm, pesha juaj ideale = 59.4 Kg.

18 Nese jeni e gjate 1.67cm, pesha juaj ideale = 60.3 kg.

19 Nese jeni e gjate 1.68cm, pesha juaj ideale = 61.2 kg.

20 Nese jeni e gjate 1.69cm, pesha juaj ideale = 62.1 kg.

21 Nese jeni e gjate 1.70cm, pesha juaj ideale = 62.9 kg.

22 Nese jeni e gjate 1.71cm, pesha juaj ideale = 63.9 kg.

23 Nese jeni e gjate 1.72cm, pesha juaj ideale = 64.8 kg.

24 Nese jeni e gjate 1.73cm, pesha juaj ideale = 65.7 kg.

25 Nese jeni e gjate 1.74cm, pesha juaj ideale = 66.6 kg.

26 Nese jeni e gjate 1.75cm, pesha juaj ideale = 67.5 kg.

27 Nese jeni e gjate 1.76cm, pesha juaj ideale = 68.4 kg.

28 Nese jeni e gjate 1.77cm, pesha juaj ideale = 69.3 kg.

29 Nese jeni e gjate 1.78cm, pesha juaj ideale = 70.2 kg.

30 Nese jeni e gjate 1.79cm, pesha juaj ideale = 71.1 kg.

31 Nese jeni e gjate 1.80cm, pesha juaj ideale = 71.9 kg.Alb.com
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

wow WISHMASTER, vuajme per 1 mashkull te gjate, por kjo mase kushton per femrat mesa jam e qarte :p

PS... une qenkam fiks sipas gjatesise, eh sporti ka te mirat e saj :)
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

po une qe jam 1.82 sa kile duhet te jem :p
 

WISHMASTER

Moon_Boy
Vendndodhja
Midis Shkodres
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

njat prb kam edhe une ma Quku haha.... po kja keka vec per femna , paskena ngaterru banjo mduket !!
 

bella

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
Aty ku nuk je ti!
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Ue duhet me ren edhe 2 kg un???????? oiiiiiiiiiii :gat::pete::jooo:jooo:jooo:jooo:jooo:lex::lex::lex::lex::lex::fiu:


Po ju dy meshkujt me siper, ku shkoni me kete gjatesi eeeee . femrat shqiptare e kan mesataren 1.68 ca beni juve ee...apo fiks fare eshte thuaj :p
 

WISHMASTER

Moon_Boy
Vendndodhja
Midis Shkodres
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Bella , ktej ne shkoder i kena te gjata femnat naqe :D
Ue duhet me ren edhe 2 kg un???????? oiiiiiiiiiii :gat::pete::jooo:jooo:jooo:jooo:jooo:lex::lex::lex::lex::lex::fiu:


Po ju dy meshkujt me siper, ku shkoni me kete gjatesi eeeee . femrat shqiptare e kan mesataren 1.68 ca beni juve ee...apo fiks fare eshte thuaj :p
 

Deuid

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
Kosove
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Une kam gjatesin 1.73 cm , aty dikund te 60-65 kg i kam . Keshtu qe mire po qendrojsha une ...
 

bella

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
Aty ku nuk je ti!
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë

Bella , ktej ne shkoder i kena te gjata femnat naqe :D
:) thash mesatarja eshte aq....Po pra po te gjata...ndonje tek tuke thua ti :p
po ne fakt ke te drejte se po ndryshojn brezat, rriten behen sdapa e sdape tani :p
kishte lezet ne kohen time....gocat ishin te vogla, te mbushura, kishe qejf ti shikoje pale ti kapje nga faqja :p :D
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Ja cila është pesha ideale sipas gjatësisë:) thash mesatarja eshte aq....Po pra po te gjata...ndonje tek tuke thua ti :p
po ne fakt ke te drejte se po ndryshojn brezat, rriten behen sdapa e sdape tani :p
kishte lezet ne kohen time....gocat ishin te vogla, te mbushura, kishe qejf ti shikoje pale ti kapje nga faqja :p :D
jane te rralla te gjatat, te rrallat kerkohen , nuk gjinden rehat :p :p
 
Top