• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Izraeli nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës dhe për momentin nuk ka arsye për ndryshimin e këtij qëndrimi, ka deklaruar ambasadori izraelit në Beograd, Artur Kol.

"Kohë pas kohe na pyesin se sa është i qëndrueshëm dhe i fortë ky vendim, por fakti tregon se ka kaluar më shumë se një vit dhe nuk ka pasur ndryshime në pozicionin e Izraelit. Populli dhe qeveria serbe duhet ta vlerësojnë pozicionin e Izraelit, i cili shpreh miqësinë mes dy vendeve", ka vlerësuar ambasadori izraelit.

Ai megjithatë ka shprehur zhgënjimin e tij me politikën shtetërore të Serbisë sa i përket Iranit, duke thënë se Beogradi nuk ka dënuar shtetin (Iranin) i cili "inkurajon dhe mbështet terrorizmin". /QIK/
 
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

as qe kom deshir ta ndryshoj , kurr mos tna pranojn si kta si rust .
 

Зngjεll

___________
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Serbi dhe Israeli njesoj jane kriminela dihet ajo qe nuk do pranojne sepse i lidh nje gje: kafsheria dhe krimet qe kane bere dhe bejne ndaj njerezimit.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Зngjεll;155462 said:
Serbi dhe Israeli njesoj jane kriminela dihet ajo qe nuk do pranojne sepse i lidh nje gje: kafsheria dhe krimet qe kane bere dhe bejne ndaj njerezimit.
Mos ngatrro serbomongolet me Izraelitet se e vetmja menyre te mbijetoje nga megjypet arabe eshte te jete vazhdimisht ne sulm.....
 

METi

-=EdoLorEli=-
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Kujt i intereson për këto bisha!
 

alfonci

Veri investigatio
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Cdo njohje eshte me rendesi. Aq me teper kur ato behen nga shtete te fuqishme ne bote. Eshte nje matematike e thjeshte ajo qe fillon cdo gje per kosoven ne bote, madje edhe per antaresimin ne OKB.

Cdo shtet qe ben njohje te tilla nuk e ben ate ne baze te "zemergjeresise" por interesave gjeo-politike te tyre.
 

gafi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Cdo njohje eshte me rendesi. Aq me teper kur ato behen nga shtete te fuqishme ne bote. Eshte nje matematike e thjeshte ajo qe fillon cdo gje per kosoven ne bote, madje edhe per antaresimin ne OKB.

Cdo shtet qe ben njohje te tilla nuk e ben ate ne baze te "zemergjeresise" por interesave gjeo-politike te tyre.
per te paren here kam mendim te njejte me alfoncin dhe jam i pajtimit me ate qfare ka thene.
 
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Cdo njohje eshte me rendesi. Aq me teper kur ato behen nga shtete te fuqishme ne bote. Eshte nje matematike e thjeshte ajo qe fillon cdo gje per kosoven ne bote, madje edhe per antaresimin ne OKB.

Cdo shtet qe ben njohje te tilla nuk e ben ate ne baze te "zemergjeresise" por interesave gjeo-politike te tyre.


ma para do rrisha jasht OKB-s se te me ndihmoj diqka Izraeli qafirat e m...it :)
 

alfonci

Veri investigatio
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

ma para do rrisha jasht OKB-s se te me ndihmoj diqka Izraeli qafirat e m...it :)
Me behet qefi qe politikanet kosovare nuk jane ne nivelin tuaj sepse deshirat/inatet e zemres jane gjithnje ne kundershtim te madh me interesat e shteteve.

Te jesh jasht OKB-se do te thote te jesh jasht Bankes Boterore, Organizates Boterore te Tregtise, te jesh jasht Fondid Monetar Nderkombetar, te mos kesh ze si shtet ne gjykaten nderkombetare te drejtesise, te mos kesh lidhje diplomatike me shtetet e tjera te botes, te mos arrish te terheqesh investimet e huaja e shume e shume efekte te renda ekonomike.

C'fare te mbetet pastaj?!

A nuk eshte kjo nje deshmi fatkeqe e vendosjes se fese mbi interesin kombetar ne rastin kontret nga ju?

Une jam i bindur se kosovaret kur zgjohen ne mengjes jane me te shqetesuar per shendetin, mireqenjen dhe mundesite e tyre dhe te femijeve te tyre sesa kundra jane arabet kundra izraelit apo sesa mysliman behen ne bote... Kapitalizmi i lag te gjitha interesat e tjera dhe ve ate ekonomik mbi te gjitha. Nuk do te arrije bota qe te dergoje ndihma humanitare gjate gjithe historise se nje kombi, ne fakt ato jane te gjitha investime qe vetem se kerkojne qe ti japin mundesi vendit per zhvillim dhe ne raste te shumta me interes.
 
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Me behet qefi qe politikanet kosovare nuk jane ne nivelin tuaj sepse deshirat/inatet e zemres jane gjithnje ne kundershtim te madh me interesat e shteteve.

Te jesh jasht OKB-se do te thote te jesh jasht Bankes Boterore, Organizates Boterore te Tregtise, te jesh jasht Fondid Monetar Nderkombetar, te mos kesh ze si shtet ne gjykaten nderkombetare te drejtesise, te mos kesh lidhje diplomatike me shtetet e tjera te botes, te mos arrish te terheqesh investimet e huaja e shume e shume efekte te renda ekonomike.

C'fare te mbetet pastaj?!

A nuk eshte kjo nje deshmi fatkeqe e vendosjes se fese mbi interesin kombetar ne rastin kontret nga ju?

Une jam i bindur se kosovaret kur zgjohen ne mengjes jane me te shqetesuar per shendetin, mireqenjen dhe mundesite e tyre dhe te femijeve te tyre sesa kundra jane arabet kundra izraelit apo sesa mysliman behen ne bote... Kapitalizmi i lag te gjitha interesat e tjera dhe ve ate ekonomik mbi te gjitha. Nuk do te arrije bota qe te dergoje ndihma humanitare gjate gjithe historise se nje kombi, ne fakt ato jane te gjitha investime qe vetem se kerkojne qe ti japin mundesi vendit per zhvillim dhe ne raste te shumta me interes.
t'behet qefi ty normal sepse izraeli eshte kunder muslimanve per ate t'behet qefi ty se per tjeter send ncok , kjo qeveri ka deshtu shoki totalisht 100 % ka deshtu ngjdo mnyr , dhe do shihet qeveria tjeter kysmet koft qe do flas me fjalen e popullit jo me deshirat e tyre , edhe nuk jemi mbet na n'qafira me na fut n'OKB shyqyr ka shtete te tjera sa te duash qe na njohin te gjitha shtetet tjera pranohen ose na gezojn me na njoft edhe Vatikani gjethashtu por Izraeli sna duhet asgje nuk e di un se si ti e perkrah nje shtet qafir kur mas pari ata vet fen katolike e shajn , tjetra qe popullit shqiptare ja dojn tkeqen kur ata vet ktu ka tregu ky qafiri ambasadori qe e perkrah serbin ma shum qfar do ma shum ti ? po ti sja do tmiren as popullit shqiptare ore thjesht a eshte dikush kunder fes muslimane ti gezohesh .

Edhe qfare te mire te kombit do sillte Izraeli bre shoki ? Izraeli eshte shtet qe vetem met lon that ngjdo aspekt eshte sa ma keq met pa aq ma nfavor per ta eshte bre shoki , po ajt tung kalo mir .!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

S'koka kan kysmet lol
 

alfonci

Veri investigatio
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

t'behet qefi ty normal sepse izraeli eshte kunder muslimanve per ate t'behet qefi ty se per tjeter send ncok , kjo qeveri ka deshtu shoki totalisht 100 % ka deshtu ngjdo mnyr , dhe do shihet qeveria tjeter kysmet koft qe do flas me fjalen e popullit jo me deshirat e tyre , edhe nuk jemi mbet na n'qafira me na fut n'OKB shyqyr ka shtete te tjera sa te duash qe na njohin te gjitha shtetet tjera pranohen ose na gezojn me na njoft edhe Vatikani gjethashtu por Izraeli sna duhet asgje nuk e di un se si ti e perkrah nje shtet qafir kur mas pari ata vet fen katolike e shajn , tjetra qe popullit shqiptare ja dojn tkeqen kur ata vet ktu ka tregu ky qafiri ambasadori qe e perkrah serbin ma shum qfar do ma shum ti ? po ti sja do tmiren as popullit shqiptare ore thjesht a eshte dikush kunder fes muslimane ti gezohesh .

Edhe qfare te mire te kombit do sillte Izraeli bre shoki ? Izraeli eshte shtet qe vetem met lon that ngjdo aspekt eshte sa ma keq met pa aq ma nfavor per ta eshte bre shoki , po ajt tung kalo mir .!
Ju nuk arrini asesi ta kuptoni vleren e shteteve si Izraeli ne bote, apo me mire influencen e tyre. Aq me teper te Vatikanit si shtet. Ne OKB mbase jane dy vota te njejta me Malauin apo Bangladeshin, por influenca e tyre eshte e shumfishte me influencen e tyre ne bote.

Ju i ndertoni opinjonet tuaja ne ato qe degjoni, e sidomos mbi principet e fese suaj. Fatkeqesisht njohurite tuaja si rezultat i studimeve jane per te deshiruar. Ju thjeshte nuk kuptoni se c'do te thote kapitalizem dhe rendesia e integrimit te kosoves ne institucionet financiare boterore qe padyshim jane rezultat direkt i njohjeve te vendeve te ndryshme, e aq me teper te fuqive te medha dhe shteteve me influence. Ne bote sot nuk ka shtet pa rendesi, por disa kane me shume se te tjera padyshim.

Njohja e Izraelit do ti jepte nje mundesi me shume kosoves per tu bere pjese e OKB-se qe do te thoshte perfundimisht fundi i inlfuences serbe ne territorin shqipetar te Kosoves. Nga ana tjeter do te forconte shtetin, do ti jepte atij rendesi nderkombetare te theksuar, do te hapte rruge per investime te shumta ne kosove. Investitoret Izraelit jane nder me te rendesishmit ne bote me influencen dhe eksperiencen e madhe te tyre.

Ne fjale popullore do te sillte shtet e buke.
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Nese Klinton eshte ne Uashington, ai mban nje diskutim te vogel mbi permbajtjen e dokumentit me kater persona të tjere:Me nenpresidentin Al Gore, drejtorin e Sigurimit Kombetar [Keshilltaren per Sigurine Kombetare] ( "Sandy") Berger, National Security Advisor dhe me Zv / Kryetar, Leon Perth. Dy prej tyre, Berger dhe Perth, jane çifute. [ketu flitet per sigurine kombetare,dhe mbi ceshtjet me te nxehta ne planet,flitet per nje dokument qe shkon c'do mengjes ne shtepine e bardhe nga CIA] Ne keshillin e sigurise kombetare ne SHBA 7 ne 11 zyrtaret me te larte jane cifute. Pra jane keta <gjakpires> cifute, qe ju dhane lirine dhe ju bene shtet.Por si gjithmone jemi mosmirnjohes dhe te pa fytyre,kjo eshte fatkeqesia me e madhe qe ndodh me ne shqiptaret.Shkoni te beni xhihad bashke me vellezerit tuaj Palestineze.Ashtu si zoti te jep, ashtu edhe te mer.Ashtu si cifutet te japin ashtu edhe te marin.Mos luani me zjarrin se do te digjni duart tuaja.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Akoma s'u dogja Iron, s'di per cfare zjarri po flet lol
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Nese Klinton eshte ne Uashington, ai mban nje diskutim te vogel mbi permbajtjen e dokumentit me kater persona të tjere:Me nenpresidentin Al Gore, drejtorin e Sigurimit Kombetar [Keshilltaren per Sigurine Kombetare] ( "Sandy") Berger, National Security Advisor dhe me Zv / Kryetar, Leon Perth. Dy prej tyre, Berger dhe Perth, jane çifute. [ketu flitet per sigurine kombetare,dhe mbi ceshtjet me te nxehta ne planet,flitet per nje dokument qe shkon c'do mengjes ne shtepine e bardhe nga CIA] Ne keshillin e sigurise kombetare ne SHBA 7 ne 11 zyrtaret me te larte jane cifute. Pra jane keta <gjakpires> cifute, qe ju dhane lirine dhe ju bene shtet.Por si gjithmone jemi mosmirnjohes dhe te pa fytyre,kjo eshte fatkeqesia me e madhe qe ndodh me ne shqiptaret.Shkoni te beni xhihad bashke me vellezerit tuaj Palestineze.Ashtu si zoti te jep, ashtu edhe te mer.Ashtu si cifutet te japin ashtu edhe te marin.Mos luani me zjarrin se do te digjni duart tuaja.
O Doktor po nuk digjet kaq lehte injoranca mo aman te keqen.....keta magjypoarabet shqipfoles si nuk kane shkuar te ndihmojne vellezrit dhe motrat e tyre ne lindjen e mesme te shkojne te hedhin ndonje autobus ne ere......ketyre jepu nje thes me lek dhe nje thes me rrere keta rreren do marrin qe te jene sa me afer me magjypet e tjere
 

Burrel1924

Anëtar i Respektuar
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Izraeli me keto luftimet e fundit ne qe vrau popullsine e pa armatosur palestineze ka humbur simpatine globale,
(ky rasti i vizites se Barak Obames ne Turqi te ler te kuptosh se Amerikani po nderron politiken dhe ka deshire per te ofruar me teper boten myslimane )

pse nuk e njef kosoven Izraeli ?

arsyjet mund te jene keto,
Izraeli ka 30% te popullsise sllavo-ruse,ka nje lidhje miqesore me serbine, mbase vete amerikani i thote qe mos ta njohe per momentin.

izraeli ka marredhenie shum te mira me shqiperine, nuk e kuptoj kete qendrim te izraelit per nje moment,
mbase do ta njohe por i duhet nje maturi me e madhe sepse diplomacia serbe po ben c'do gje qe eshte e mundur per te ndalur pamvarsine e kosoves.

vete izraeli ka probleme me pamvarsine e kushtezuar qe ka sepse jan gati gjysma e botes nuke njohin Izraelin si shtet.
 

Iron_Leon

شيطان בעל זבוב
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Akoma s'u dogja Iron, s'di per cfare zjarri po flet lol
Lover me duket se e kuptove shume mire se per c'fare po flas.Po te thoja qe ju te Kosoves duhet tu jeni mirenjohes ne fillim ketyre qe perbejne nje pjese te madhe te atyre qe bene kosoven shtet,dhe pastaj ti urreni per ate qe ju bejne palestinezeve ,apo qe jane te pa fe.Po thoja qe Kosova akoma po noton ne ujra te turbullta dhe ka akoma nevoje per mbeshtetjen e ketyre te pafeve qe jane dhe sinonim i politikes dhe ekonomise amerikane, per tu konsoliduar si shtet.Po thoja qe te pakten duhet ti rrespektojme dhe s'ka pse ti dashurojme.Po thoja qe do te digjeni sepse nuk mund dhe nuk duhet te flisni per fe dhe per ekstremizma nderkohe qe keni rruge te gjate perpara dhe mund te humbisni dhe ne ndonje rruge qore, dhe mbase nuk do te keni baben nga pas qe t'ju a gjeje ate ... Mendoni me pare te beni shtet me ndihmen e te gjithe atyre qe ju kane ndihmuar deri tani,dhe pastaj nuk ka problem,behuni dhe talebane po te doni
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

O Doktor po nuk digjet kaq lehte injoranca mo aman te keqen.....keta magjypoarabet shqipfoles si nuk kane shkuar te ndihmojne vellezrit dhe motrat e tyre ne lindjen e mesme te shkojne te hedhin ndonje autobus ne ere......ketyre jepu nje thes me lek dhe nje thes me rrere keta rreren do marrin qe te jene sa me afer me magjypet e tjere
Ju dhe ca te tjere me shprehja te tilla a e din sikur kush jeni bere ?
Ja , do t'ju tregoj tani.

Sikurse nje nxenes qe nuk dinte asgje te fliste kur mesuesja e pyeste. Krejt cfare ai dinte te fliste ishte tema e morrave LOL
Kur e pyeste mesuesja per lopen. Thoshte: Lopa ashtu e lopa keshtu, por e keqja eshte se lopa ka morra. Morri eshte keshtu, e morri ashtu. Ja, te tille ka sa te duash, me vagona ne kete foru lool.
Asgje s'din me shume se cfare te thone, vetem "magjypoarab, kamikaz bla bla bla". Mbledhni mend njehere o burra apo se di a meritoni t'ju quaj burra :D


Lover me duket se e kuptove shume mire se per c'fare po flas.Po te thoja qe ju te Kosoves duhet tu jeni mirenjohes ne fillim ketyre qe perbejne nje pjese te madhe te atyre qe bene kosoven shtet,dhe pastaj ti urreni per ate qe ju bejne palestinezeve ,apo qe jane te pa fe.Po thoja qe Kosova akoma po noton ne ujra te turbullta dhe ka akoma nevoje per mbeshtetjen e ketyre te pafeve qe jane dhe sinonim i politikes dhe ekonomise amerikane, per tu konsoliduar si shtet.Po thoja qe te pakten duhet ti rrespektojme dhe s'ka pse ti dashurojme.Po thoja qe do te digjeni sepse nuk mund dhe nuk duhet te flisni per fe dhe per ekstremizma nderkohe qe keni rruge te gjate perpara dhe mund te humbisni dhe ne ndonje rruge qore, dhe mbase nuk do te keni baben nga pas qe t'ju a gjeje ate ... Mendoni me pare te beni shtet me ndihmen e te gjithe atyre qe ju kane ndihmuar deri tani,dhe pastaj nuk ka problem,behuni dhe talebane po te doni
Pajtohem pjeserisht me ty. Nuk pajtohem kur fut ceshtjen e unitetit te muslimaneve, dhe vazhdon..: " Shkoni te beni xhihad bashke me vellezerit tuaj Palestineze.Ashtu si zoti te jep, ashtu edhe te mer"

Ishte e panevojshme kjo fjali, mendimi im.

Respekt
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Ju dhe ca te tjere me shprehja te tilla a e din sikur kush jeni bere ?
Ja , do t'ju tregoj tani.

Sikurse nje nxenes qe nuk dinte asgje te fliste kur mesuesja e pyeste. Krejt cfare ai dinte te fliste ishte tema e morrave LOL
Kur e pyeste mesuesja per lopen. Thoshte: Lopa ashtu e lopa keshtu, por e keqja eshte se lopa ka morra. Morri eshte keshtu, e morri ashtu. Ja, te tille ka sa te duash, me vagona ne kete foru lool.
Asgje s'din me shume se cfare te thone, vetem "magjypoarab, kamikaz bla bla bla". Mbledhni mend njehere o burra apo se di a meritoni t'ju quaj burra :D
Pajtohem pjeserisht me ty. Nuk pajtohem kur fut ceshtjen e unitetit te muslimaneve, dhe vazhdon..: " Shkoni te beni xhihad bashke me vellezerit tuaj Palestineze.Ashtu si zoti te jep, ashtu edhe te mer"

Ishte e panevojshme kjo fjali, mendimi im.

Respekt
shkenca edhe natyra e ka bere te lehte njohjen e nje burri po deshe me thuaj kurr ke qef te ta tregoj se sa burre jam do te te dergoj dy foto se ne nje nuk e nxe LOL LOL LOL pastaj cfaj kam une qe ata jane magjypoarabe ti je vella me ta me te vetmin ndryshim se je shqipfoles dhe jane dhe kamikaze une nuk shtoj gje me teper se sa ate qe ata jane
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Nuk e paskam ditur qe edhe majmunet qenkan mesuar te shkruajne shqip. Perse nuk shkoni tek vellezerit tuaj ne Xhungel atje LOL !
 

Зngjεll

___________
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Mos ngatrro serbomongolet me Izraelitet se e vetmja menyre te mbijetoje nga megjypet arabe eshte te jete vazhdimisht ne sulm.....
Me vjen keq po izraelitet dhe serbit sikur i ka bere nje nene per krimet kjo eshte e verteta paçka se shume e dine ne veten e tyre por e kane te veshtire ta pranojne. Ashtu si serbet masakruan kosovaret ashtu dhe izraelianet masakruan palestinezet . Nuk duhet te kapeni nga fakti se ata jane arab apo mysliman por nga fakti se jane njerez dhe nuk ka te drejte njeri tu marri jeten sepse ashtu ia thote qeveria dhe politika e tyre , nuk kane te drejte te vrasin popullin e pafajshem sepse jane njerez si ty dhe une . Te pershendes
 

redi-

Anëtar i Respektuar
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Ska se si te ndryshoj qendrim Izraeli , pasi Kosova eshte me shumis dermuese te besimit Musliman
 
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Ju nuk arrini asesi ta kuptoni vleren e shteteve si Izraeli ne bote, apo me mire influencen e tyre. Aq me teper te Vatikanit si shtet. Ne OKB mbase jane dy vota te njejta me Malauin apo Bangladeshin, por influenca e tyre eshte e shumfishte me influencen e tyre ne bote.

Ju i ndertoni opinjonet tuaja ne ato qe degjoni, e sidomos mbi principet e fese suaj. Fatkeqesisht njohurite tuaja si rezultat i studimeve jane per te deshiruar. Ju thjeshte nuk kuptoni se c'do te thote kapitalizem dhe rendesia e integrimit te kosoves ne institucionet financiare boterore qe padyshim jane rezultat direkt i njohjeve te vendeve te ndryshme, e aq me teper te fuqive te medha dhe shteteve me influence. Ne bote sot nuk ka shtet pa rendesi, por disa kane me shume se te tjera padyshim.

Njohja e Izraelit do ti jepte nje mundesi me shume kosoves per tu bere pjese e OKB-se qe do te thoshte perfundimisht fundi i inlfuences serbe ne territorin shqipetar te Kosoves. Nga ana tjeter do te forconte shtetin, do ti jepte atij rendesi nderkombetare te theksuar, do te hapte rruge per investime te shumta ne kosove. Investitoret Izraelit jane nder me te rendesishmit ne bote me influencen dhe eksperiencen e madhe te tyre.

Ne fjale popullore do te sillte shtet e buke.


TI o nuk kupton o nuk don me kuptu hey at ndihm qe ta jep Izraeli ta jep me 100 sende permbrapa interese te veta edhe ajo ndihm e izraelit per mu eshte haram thjesht haram qe sme sjell asgje dobi , nje shtet si izraeli qe vetem popullit te vet ja don te miren dmth me pas mundsi ata ja i kthejn te gjith ne jahudi , qifut 'mut , ja i farosin te gjith boten sdi sa kupton ti ket send ? izraelit nuk i han per ty as per kerkon hiqqqqqqq , ktu tash po lidhna pse sdu me na pranu ose sme plas fare a na pranon izraeli nr.1 eshte per qeshtje kombtare , sepse me na pranu izraeli eshte qe ka diqka te keqe mas saj , sepse si nr.1 eshte izraeli qe ka kundershtu nderhyrjen e natos ne kosov eshte izraeli qe ka qen aleat kryesor i serbis , eshte izraeli qe e ka perkrah serbin gjat luftes ne kosov o shoq , a kupton ti ket send ? tjetra eshte izraeli qe mu si musliman do te me kishte mbyt pa asnje dhimbje a kupton ti ket send a jo ? mu sme plas fare a me pranon izraeli a jo a ka influenc ekonomi blla blla qfare te mir boni izraeli ne bot ? vetem ato tmirat per shtetin e vet qfare te mir boni izraeli dikun nje shtet ne shqiperi ose dikun nese ska pas interesa tvetat ? mu sme duhet ekonomia e izraelti ne kosov sendet e izraelit tregtart blla blla sende sme duhen po tme del nje izrael perpara do mbes me dhom ne gips a kupton ti a jo ? ti me quaj si te duash thuaj si te duash un kshtu un skuptoj un ashttu un qeto e kom qeshtto jom , se du izraelin edhe . TUNG MOS ME LODH MO ME KTO FILLOZOFINAT E TUA .
 

Liza

Anëtar i Respektuar
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Mozamakeq kush nuk na paska njoft pavarsin tone LOL LOL
 

gerrard73

Anëtar i ri
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Ne te gjithe ne nje fare menyre jemi te shqetesuar dhe te interesuar qe Kosovate kete sa me shume njohje. Dhe ne te gjithe shpresojme qe te kemi sa me shume njohje dhe ne nje kohe sa me te shkurter. Por ne te gjithe duhet te perdorim trurin dhe logjiken kur gjykojme nje shtet tjeter qe nuk ka njohur apo nuk do te njohe Kosoven. Kemi me shume se 1 vit qe kemi pritur qe te kemi 1 njohje nga Lega Arabe, dhe ka pasur edhe nga ata qe kyt problem e kane kaluar ne nje problem fetar, qe ne te vertete nuk ka qene i tille. Nder 58 vende qe kane njohur Kosoven vetem 8 jane vende muslimane, por kjo nuk do te thote se te tjerat qe nuk e kane njohur ende apo nuk do t'a njohin kurre jane antishqiptare apo ku di une.
As Izraeli nuk e ka njohur Kosoven dhe mesa duket per momentin nuk do t'a beje, por Izraeli ka politiken e vet dhe bile nuk i mungojne as problemet dhe jo me te prokupohet per shqiptaret. Per t'u bere antare e Kombeve te Bashkuara duhen te pakten 130 njohje, deri tani Kosova eshte njohur nga vetem 58, por kjo nuk do te thote se 70 vendet e tjera jane antishqiptare, bile shume nga keto vende nuk dine se kush eshte Kosova apo Shqiperia dhe jo te jene antishqiptare. Cfare dine Trinidat Tobago apo Ishujve Far Or se kush eshte Kosova dhe shqiptaret, dhe jo me te jene kunder nesh.
Ne duhet te leme menjane çobanllekut dhe te mundohemi te kuptojme pak nga politika, dhe jo t'i konsiderojme njohjet qe do te kete Kosova si njohje islamike, dhe ata qe nuk na njohin si armiq. Askush ne bote nuk na konsideron armiq(perveç serbeve), sepse duhesh te jeshe i forte dhe me peshe qe te keshe armiq, Amerika ka armiq jo ne, ajo eshte ne gjendje qe t'i krijoje armiqt.
Per t'u kthyer ne rastin e Izraelit, Izraeli eshte nje shtet i veçante dhe shume problematik, jo me te gjitha vendet ka mardhenie diplomatike, bile me vete Vatikanin ka mardheni jo te mira. Por per nje gje ju siguroj, nuk i plas se kush eshte Serbia apo Kosova, ç'do gje e ben e ben vetem e vetem per interesat e veta, pastaj me gjith problemet qe ka, nuk mendoj se kane kohe te merren me te tjeret.
Prandaj nuk mund te konsiderojme armiq ata qe nuk na kane njohur ende dhe miq apo vllezer ata qe e kane bere, sepse ata qe nuk na kane njohur akoma ndoshta na njohin neser dhe nuk mund te shendrrohen nga armiq ne miq brenda nje dite, ndersa ata qe na kane njohur nuk e kane bere se na kane miq, por e kane bere se kane marre nje vendim. Dhe nese dikush nuk na njeh fare ndoshta ka arsyet e veta qe nuk e ben.
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Зngjεll;155584 said:
Me vjen keq po izraelitet dhe serbit sikur i ka bere nje nene per krimet kjo eshte e verteta paçka se shume e dine ne veten e tyre por e kane te veshtire ta pranojne. Ashtu si serbet masakruan kosovaret ashtu dhe izraelianet masakruan palestinezet . Nuk duhet te kapeni nga fakti se ata jane arab apo mysliman por nga fakti se jane njerez dhe nuk ka te drejte njeri tu marri jeten sepse ashtu ia thote qeveria dhe politika e tyre , nuk kane te drejte te vrasin popullin e pafajshem sepse jane njerez si ty dhe une . Te pershendes
Me gjith mend i thua keto Engjell??? Se si shume te pafajshem po na dalin Palestinezet ??? Po Izraelitet kush i mbron apo se doli nje psikopat i zhduku 6 milion i beri sapun keta magjypet duan po te njejten gje...ka menyre tjeter te mbijetosh si komb pervec se te godasesh ti me pare se sa te godasin se ata nuk po e bejne per te marre toka por per te mos i marre njeri tokat e te parve te tyre.....se po te ishte ndryshe Izraeli ka aq fuqi sa te shkatroje nje cope Palestine.....se e ka treguar se cfare fuqie ka....Me Egjiptin etj etj....Mos krahaso Serbomongolet me Izraelin se eshte gabim tani se e kane gjetur gjuhen me njeri tjetrin eshte tjeter gje eshte ajo Rrugaçë e vjeter qe quhet politike dhe arsyet i ka shpjeguar Alfonci :)
 
Redaktimi i fundit:

SempreBarca

Anëtar i Respektuar
ata nuk po e bejne per te marre toka por per te mos i marre njeri tokat e te parve te tyre.....
Kaq i forte eshte dilli kto dite ne greqi ?
Tpaska ra nkry.

p.s. kosovaret duhet te mbajne nje jav zi per ket lajm. Un per vete u shtanga kur e lexova dhe vendosta te mos ha buk deriii neser n9 nmengjes
 

Зngjεll

___________
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Spartako gjithsesi kane vrare njerez, fryme njerezore, njerez nga populli kane lare duart me gjak jete femijesh, grash . Dihet shume mire qe Izraeli i ka mundesite ta shkaterroje kete se ve ne dyshim fare biles me Bushin ne krye as e ve ne dyshim kete gje . Ti se kupton anen qe une mbroj : Njerzit Spartako , nuk mbroj as fene e tyre, as politiken e tyre, as rracen e tyre, as tokat e tyre, me kupto qarte . Vetem jeten e njerezve asgje me teper Jam nje anti-lufte une dhe sidomos anti-vrasjeve te njerezve te thjeshte dmth popullit (se qeveritaret fshihen ne keto raste dihet ajo populli i shkrete i heq ato):)
 

METi

-=EdoLorEli=-
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

Зngjεll;155719 said:
Spartako gjithsesi kane vrare njerez, fryme njerezore, njerez nga populli kane lare duart me gjak jete femijesh, grash . Dihet shume mire qe Izraeli i ka mundesite ta shkaterroje kete se ve ne dyshim fare biles me Bushin ne krye as e ve ne dyshim kete gje . Ti se kupton anen qe une mbroj : Njerzit Spartako , nuk mbroj as fene e tyre, as politiken e tyre, as rracen e tyre, as tokat e tyre, me kupto qarte . Vetem jeten e njerezve asgje me teper Jam nje anti-lufte une dhe sidomos anti-vrasjeve te njerezve te thjeshte dmth popullit (se qeveritaret fshihen ne keto raste dihet ajo populli i shkrete i heq ato):)
bravo për këtë postim!
 

alfonci

Veri investigatio
Titulli: Izraeli nuk ndryshon qëndrimin për Kosovën

TI o nuk kupton o nuk don me kuptu hey at ndihm qe ta jep Izraeli ta jep me 100 sende permbrapa interese te veta edhe ajo ndihm e izraelit per mu eshte haram thjesht haram qe sme sjell asgje dobi , nje shtet si izraeli qe vetem popullit te vet ja don te miren dmth me pas mundsi ata ja i kthejn te gjith ne jahudi , qifut 'mut , ja i farosin te gjith boten sdi sa kupton ti ket send ? izraelit nuk i han per ty as per kerkon hiqqqqqqq , ktu tash po lidhna pse sdu me na pranu ose sme plas fare a na pranon izraeli nr.1 eshte per qeshtje kombtare , sepse me na pranu izraeli eshte qe ka diqka te keqe mas saj , sepse si nr.1 eshte izraeli qe ka kundershtu nderhyrjen e natos ne kosov eshte izraeli qe ka qen aleat kryesor i serbis , eshte izraeli qe e ka perkrah serbin gjat luftes ne kosov o shoq , a kupton ti ket send ? tjetra eshte izraeli qe mu si musliman do te me kishte mbyt pa asnje dhimbje a kupton ti ket send a jo ? mu sme plas fare a me pranon izraeli a jo a ka influenc ekonomi blla blla qfare te mir boni izraeli ne bot ? vetem ato tmirat per shtetin e vet qfare te mir boni izraeli dikun nje shtet ne shqiperi ose dikun nese ska pas interesa tvetat ? mu sme duhet ekonomia e izraelti ne kosov sendet e izraelit tregtart blla blla sende sme duhen po tme del nje izrael perpara do mbes me dhom ne gips a kupton ti a jo ? ti me quaj si te duash thuaj si te duash un kshtu un skuptoj un ashttu un qeto e kom qeshtto jom , se du izraelin edhe . TUNG MOS ME LODH MO ME KTO FILLOZOFINAT E TUA .
Ju diskutoni me opinjone ndersa une me argumenta... Dhe nese une apo dikush qe diskuton me argumenta me ju mbaron se beri ate ju jeni si ato qe luftojne ne lufte guerrila qe nese ato nuk jane shuar nga toka e quajne fitore.

Une nuk ju lodhi sepse ju as qe i kuptoni ato qe them une. Ju thjeshte me pasqyroni si nje psikofanatik fetar qe bej cdo gje kunder islamit dhe thjeshte me citoni si person dhe jo sepse kuptoni ate qe shkruaj une.

Une flas per rendesine e njohjeve qe kosova ka nevoje, e sidomos shteteve me influence si Izraeli, Kina e Rusia ju argumentoni historine dhe rekordet e tyre. Ju duhet ta shikoni boten ashtu sic eshte e jo sic e deshironi ju sepse kjo e fundit s'do te arrihet ndonjehere jo per ju por per askend.

Do ju kisha lutur qe te mos shkruani me shkonja te medha rrallet tjera, eshte kunder rregullores dhe do te ndeshkoheni. Prandaj kujdes rrallet e tjera.

Pika 10-te e rregullores e cileson si meposhte:

"► Ndalohet rreptësisht të shkruash me shkronja kapitale në forum sepse do të thote sikur po bërtet, prandaj i shmangni këto gjera "
 
Top