• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin terroris

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin

Gojen nuk kam nevoje te ta mbylli sepse e ke te mbyllur qe nga dita e pare ne kete forum. Te hapet per genjeshtra vetem, madje me celesin tend kuptohet, s'ka celes tjeter. :plazh:
Ne kohen kur kam hyre une ne forum filluan myslimant si ti te frekuentojne shkollat kuranore turku-arabe, filluan te dalin teolog qaf-lesh, filluan te mos urojne e festojne vitin e ri, te urrejne figurat kombetare, te ndryshojne historine tone, te fusin femrat me koke ne thes, te bertasin rrofte turqia & erdogan, filluat te furrnizoni kalifatin e isis (te shume pritur)me ushtar.
Te gjitha keta kane vetem nje burim: ekstremist islam, dhe ti je nje i tille.

PS. Nuk je i zoti te hysh ne loje me te tjere, pasi ti lot me vetveten duke bere autogol.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin

Ne kohen kur ke hyre ne forum aty tka ngele ora dhe nuk t'ec me sepse ta kam ndalur
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin

Keto tema ne kete forum jane zhvilluar shume heret dhe fatkeqesisht kane perfunduar pa nje ose asnje logjike. Pra, para disa vitesh ne diskutonim per keto ceshtje dhe ''frikes'' sone se nje dite do kemi shqiptar qe do bejne sulme terroriste te njejtit persona, te njejtit me ata qe sot thone kjo nuk eshte e vertete, atehere thonin se ju jeni islamofob. Situata nuk do koment kur ne shqipet jo vetemqe kemi mberri ne masen kur kemi kryer sulme terroriste por kemi mberri ne shkallen kur nje shqiptar ka kryer sulmin me te madhe terrorist qe ka ndodhe ne 5 vitet e fundit ne Irak. Pra faktet jane para hundeve.

Ajo qe me befason eshte verberia vdekese me te cilen disa ju qasen ketyre problemeve per nje apo nje tjeter arsye. E tille eshte edhe kjo % e sulmeve terroriste ne USA qe ne menyren me te cilen e lexojne njerezia duket amatore dhe analfabetike. Pra njerez ne USA keto lloj krimesh paskan shkuar deri ne masen 6 % e besa dhe 10 %. Pak ju duket kjo?????? Pak ju duket kjo kur nje komunitet me pjesmarrje 0,6% kryen krime deri ne 6 -10%. O njerez kuptojeni njehere e perfundimisht se kjo eshte per 1000 (njemije) % se sa madhesia e tyre ne ate vend. A e logjikoni se sa kriminale eshte kjo???


Te kapemi rreth alarmit Italian dhe ta analizojme me ftohesi.

Italia edhe munde ta kete egzagjeruar pak por qe kjo eshte shqetesuese nuk do koment. Shqiptaret e zi shfrytezuan jeten ne Itali per tu radikalizuar dhe paramendojeni ne gamen e pergjimeve Italiane rane edhe Imam nga Kosova qe benin tregti dhe i benin nder terrorizmit. Lexojeni shtypin italian te para tre muajve dhe do e gjeni te shume dashurin e disa anetareve tane ne FV (qe bejne be e rrfe ne koken e tij), Shefqet Krasiqin se ne cfare ishte futur ne pergjimet italiane. Lexojeni dhe do e shifni.

Dikush ketu permendi fukarallekun.

Kjo ka te vertetat e saj por realisht nuk eshte teresisht e vertete. Kur ndalem dhe beje analize se kush u arrestuane Kosove, kush u denua dhe kush pret te denohet me rezulton se kapot e kesaj ceshtje nuk ishin njerez te varfer dhe njerez te panjohur. Pra terrorizmi fatkeqesisht ne Kosove nuk eshte vetem ne nivelin e njerezve te paperspektive. Kete e them edhe nga fakti se mjaft te rinje shqiptar ja mesyen Sirise edhe nga mergimi ku ishin mjafte mire te akomoduar.

Tash te flasim rreth radikalizmit ne Shqiperi dhe Kosove

Shume njerez ketu ne forum ne menyre te vazhdueshme shkruajn se ne Kosove radikalizmi eshte me i madhe se sa ne Shqiperi. Ne kete ceshtje une pajtohem vetem nese flasim per shifra. Pra per numra njerezor por une mendoje se radikalizmi ne Shqiperi eshte me ekstrem se sa ai ne Kosove dhe per kete do jap nje shembull interesant:

- Kam percjell arrestimet dhe denimet e njerezve radikal si ne Shqiperi dhe Kosove me vemendjen qe me ka lejuar truri im. Ajo qe une kam verejtuar ne Shqiperi eshte shume shqetesuese per mua. Vazhdimisht te arrestuarit gjate gjykimeve kane bere thirrje mjafte interesante: ne nuk e njofim kete gjykate, vetem allahu munde te na denoje, ne jemi ne rruge te zotit dhe mjafte kercenime tjera. Pra shumica nga ta haptas nuk e pranonin autoritetin e gjykates. Ne Kosove eshte e kunderta dhe eshteshume interesante. Vazhdimisht te arrestuarit gjate gjykimeve kane qene te perlotur dhe kane kerkuar faljeper gabimet qe kane bere. Kjo per mua eshte nje fakt per mua se radikalizmi ne Shqiperi eshte me i thekur.


E ardhmja:

Nuk besoje se do te ndodhe ajo cfare ka shprehe Italia ngase gjenerata e cilau radikalizua nuk eshte me ne rritje dhe me kalimin e viteve them se do bie rejtingu i saj. Megjithate shteti duhet te jete shume syqel sepse kjo fjetje e tyre nuk do thote se eshte shuarje. :peshk:
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin

Ne kohen kur ke hyre ne forum aty tka ngele ora dhe nuk t'ec me sepse ta kam ndalur
Gjithcfare kam hipotizuar ne kete forum asokohe mbi ju ekstremiste, e gjitha eshte bere realitet.

PS. Tu be qefi qe arrestuan Ramushin ne France...?
Shume kujte prej jush po i imagjinoj nje rrudhe gjysem-hene ne nje ane te faqes te krijuar nga buzeqeshja.
Dihet edhe motivi pse jua ben qefin.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Titulli: Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin

Keto tema ne kete forum jane zhvilluar shume heret dhe fatkeqesisht kane perfunduar pa nje ose asnje logjike. Pra, para disa vitesh ne diskutonim per keto ceshtje dhe ''frikes'' sone se nje dite do kemi shqiptar qe do bejne sulme terroriste te njejtit persona, te njejtit me ata qe sot thone kjo nuk eshte e vertete, atehere thonin se ju jeni islamofob. Situata nuk do koment kur ne shqipet jo vetemqe kemi mberri ne masen kur kemi kryer sulme terroriste por kemi mberri ne shkallen kur nje shqiptar ka kryer sulmin me te madhe terrorist qe ka ndodhe ne 5 vitet e fundit ne Irak. Pra faktet jane para hundeve.

Ajo qe me befason eshte verberia vdekese me te cilen disa ju qasen ketyre problemeve per nje apo nje tjeter arsye. E tille eshte edhe kjo % e sulmeve terroriste ne USA qe ne menyren me te cilen e lexojne njerezia duket amatore dhe analfabetike. Pra njerez ne USA keto lloj krimesh paskan shkuar deri ne masen 6 % e besa dhe 10 %. Pak ju duket kjo?????? Pak ju duket kjo kur nje komunitet me pjesmarrje 0,6% kryen krime deri ne 6 -10%. O njerez kuptojeni njehere e perfundimisht se kjo eshte per 1000 (njemije) % se sa madhesia e tyre ne ate vend. A e logjikoni se sa kriminale eshte kjo???


Te kapemi rreth alarmit Italian dhe ta analizojme me ftohesi.

Italia edhe munde ta kete egzagjeruar pak por qe kjo eshte shqetesuese nuk do koment. Shqiptaret e zi shfrytezuan jeten ne Itali per tu radikalizuar dhe paramendojeni ne gamen e pergjimeve Italiane rane edhe Imam nga Kosova qe benin tregti dhe i benin nder terrorizmit. Lexojeni shtypin italian te para tre muajve dhe do e gjeni te shume dashurin e disa anetareve tane ne FV (qe bejne be e rrfe ne koken e tij), Shefqet Krasiqin se ne cfare ishte futur ne pergjimet italiane. Lexojeni dhe do e shifni.

Dikush ketu permendi fukarallekun.

Kjo ka te vertetat e saj por realisht nuk eshte teresisht e vertete. Kur ndalem dhe beje analize se kush u arrestuane Kosove, kush u denua dhe kush pret te denohet me rezulton se kapot e kesaj ceshtje nuk ishin njerez te varfer dhe njerez te panjohur. Pra terrorizmi fatkeqesisht ne Kosove nuk eshte vetem ne nivelin e njerezve te paperspektive. Kete e them edhe nga fakti se mjaft te rinje shqiptar ja mesyen Sirise edhe nga mergimi ku ishin mjafte mire te akomoduar.

Tash te flasim rreth radikalizmit ne Shqiperi dhe Kosove

Shume njerez ketu ne forum ne menyre te vazhdueshme shkruajn se ne Kosove radikalizmi eshte me i madhe se sa ne Shqiperi. Ne kete ceshtje une pajtohem vetem nese flasim per shifra. Pra per numra njerezor por une mendoje se radikalizmi ne Shqiperi eshte me ekstrem se sa ai ne Kosove dhe per kete do jap nje shembull interesant:

- Kam percjell arrestimet dhe denimet e njerezve radikal si ne Shqiperi dhe Kosove me vemendjen qe me ka lejuar truri im. Ajo qe une kam verejtuar ne Shqiperi eshte shume shqetesuese per mua. Vazhdimisht te arrestuarit gjate gjykimeve kane bere thirrje mjafte interesante: ne nuk e njofim kete gjykate, vetem allahu munde te na denoje, ne jemi ne rruge te zotit dhe mjafte kercenime tjera. Pra shumica nga ta haptas nuk e pranonin autoritetin e gjykates. Ne Kosove eshte e kunderta dhe eshteshume interesante. Vazhdimisht te arrestuarit gjate gjykimeve kane qene te perlotur dhe kane kerkuar faljeper gabimet qe kane bere. Kjo per mua eshte nje fakt per mua se radikalizmi ne Shqiperi eshte me i thekur.


E ardhmja:

Nuk besoje se do te ndodhe ajo cfare ka shprehe Italia ngase gjenerata e cilau radikalizua nuk eshte me ne rritje dhe me kalimin e viteve them se do bie rejtingu i saj. Megjithate shteti duhet te jete shume syqel sepse kjo fjetje e tyre nuk do thote se eshte shuarje. :peshk:
varferia jo vetem ekonomike kitrra por ajo e informimit... e "intelektit" ... varferia e perkufizimit.. dua te them limitimet ne ide ..ku gjithcka qe thuhet per te vertet absolute nuk arrijne te ken aq hapsire te kundershtojne te llogjikojne me koken e tyre por behen pre e larjes se trurit...
gjyshja ime ndjese paste thoshte : bej dicka 30 her rrjesht, thuaje nje shprehje 30 her rrjesht e te behet ves! po atyre qe ju perseritet pa mbarim ne vazhdim sa kondicionohen???
pra varferi ne bymim brumi :)
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin

Paj shihni moj se po na shkrepni në këtë acar dimëror, e do të na bëni pranverë.
Na "shashtrise" me inteligjencë! Po ti moj me këtë shkrim as klasën e dytë fillore nuk
do ta kaloje. Mësuesja do të të kishe ngjelë në vend. lol

Sa për temen: pordhë e ftohët, as që vlen të diskutohet. Propagandë hesabi.
Perse ke tendencen kur dikush thote nje mendim ndryshe nga yti automatikisht i pergjigjesh ne kete forme?
Kur te korrigjojne ty po prape hidhesh e flet kaq shemtuar.
Riki merru me temen e jo antaret - ky eshte nje paralajmerim!

Shendet e te mira!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin

PS. Tu be qefi qe arrestuan Ramushin ne France...?
Ju mund ta luani rolin e clownit ketu ne forum, duke aktruar shume bukur por gaboni rende. Qefi i eshte bere grekeve dhe sllaveve antishqiptar sikur ju ne kete forum.

Mund te flasesh rreth temes po pate kaqik me statistika, jo per te kaluaren e forumit, ajo u plak, u plake dhe ti dhe do vdesesh me mllefin qe ke ndaj muslimaneve dhe kosovareve, dhe kurre ska per tu plotesuar enderra per crrenjosjen e Islamit nga trojet shqiptare, kete e din mire ti sikur 1+1=2 :plazh:

Adios :D
 

ricky_ch

******
Titulli: Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin

Perse ke tendencen kur dikush thote nje mendim ndryshe nga yti automatikisht i pergjigjesh ne kete forme?
Kur te korrigjojne ty po prape hidhesh e flet kaq shemtuar.
Riki merru me temen e jo antaret - ky eshte nje paralajmerim!

Shendet e te mira!
اfarë mendimi oj zonje? - Tërë postimin e ka pragjykim dhe merret me të tjerët. (analizoje mirë postimin e saj)
- Por problemi është se ti se kap. Vlerësimi im ishte real, sa i përket atij gjuhësor, kurse përmbajtja ishte bërllog.
Tani, merre si të duash, e me kurse paralajmërimeve.
Sa për të mër korrigjuar dikush, nuk e dij për kend e ke fjalën? - Këtu ka zhurmaxhinjë,
kashagitësh të kuajve, por jo edhe korrigjues.

Shëndet edhe ty.
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin

Ne jemi shqiponja pauu pauu
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
Titulli: Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin

Italia jep fakte me emer-mbiemer ndersa disa thone se ja fut kot!!!

S'mbulohet Dielli me kashte, e keni degjuar???

Kur isha ne Kosove per 100 vjetorin e Pavaresise se Shqiperise, xhamite aty mbanin flamur turk dhe arab... (mos doni fotografi apo video?)

Para afer 7 vitesh, forumet shqiptare ishin perplot dhe me kalimin e kohes zbrazeshin kur filluan te nderhyjne "maskat islame" te cilat akoma veprojne ne mjerimin e Shqiperise...

SERBIA + GREQIA + TURQIA = 1 RRACE.

Kush e njeh gjeostrategjine e kupton fare mire se Rusia nuk mere fryme nese Turqia, Greqia dhe Serbia nuk jane oksigjeni i saj.

Me Shqiperine, po luajn "ping---pong" keto tre fuqite me larte dhe shqiptaret thone "fluturoi gomari".


Nese e shikoni harten e besimit fetar ne Shqiperi, ato jane edhe kufijte qe pretendojne Serbia + Greqia + Turqia.
-Aty ku ka besimtare myslimane do te shtrihet Turqia (Kosove, Shqiperi e mesme dhe Maqedoni, duke u lidhe me Traken perendimore)...
-Aty ku ka besimtare ortodokse do te shtrihet Greqia (Shqiperia e jugut)...
-Aty ku ka besimtare katolike do te shtrihet Serbia permes malit te zi ne Shqiperine e veriut...

Keto ishin (dhe jane) pretendimet "e bukura" te atyre ardhacakeve.

Shqiptaret, jo vetem s'e rruajn fare (Shqiperine) por po na kenaqin edhe cdo dite me nga nje lajm tragjik!!!


---Tani, qe ta marim pak "seriozisht" gjendjen: Mire Serbia kerkon te dali thjeshte ne Adriatik per t'i plotesuar deshiren Rusise, Mire Turqia kerkon te dali thjeshte (?) ne Adriatik per t'i plotesuar deshiren prapanices se madhe qe ka, por ajo Greqia nese del ne Adriatik atehere ngushtica e Suezit nuk vlen aspak para ngushtices se Otrantos.

---Po ajo Gjermania a e di se izolohet totalisht???
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin

Shqiptaret i ka merre dreqi qe kur hyne turqit dhe arabet duke investuar ne shkolla kurani.
Dhe budallenjt e quajne veten me te zgjuar pas mbarimit te shkollave kuranike, duke marre rrugen edhe per siri.
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
Paska hy gabim ky shoku :p...abis

-Ky eshte kulmi i budallallekut?!

-Italia jep lajme me emer e mbiemer dhe i nxirrni te pa-verteta, ndersa keta anti-shqiptaret japin lajme ne ajer dhe ju me vrap fluturoi gomari!!!

...mundohen te ulin emrin "shqiptar", po nuk paska cka kujt tja ulin me sa duket se po te kishte "shqiptar" nuk do kishte edhe "fluturoi gomari"...

Na pushtojn po s'e keni kuptuar!(!)!(!)!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin

Ahmaku me i madh eshte kur e konsideron veten te mencur e te tjeret budallenje. Keta jane te rrezikshem si per kombin ashtu edhe per fene. Keta jane kanceri i popullit :plazh:
 

Lauri

Anunnak
Vendndodhja
Toscana
Titulli: Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin

Te shpetojme popullin nga kanceri. Te mbyllen te gjitha shkollat islame dhe te zhduken te gjithe kuranat nga shqiperia, si i vetmi shpetim nga kolera arabe.
Nuk ka rruge tjeter shpetimi ndaj terrorit te idioteve.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin

po le te mbyllen shkollat islame, dhe Kuranët te zhduken... ne keshtu ashtu jemi ne luftë me ju.... Mirepo besimin qe kemi ne zemra, askush smund te na terhjek asnjeher.

Ne sjemi kategori e humbur as qe do behemi ndonjeher.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Vendndodhja
WorLd 0f dReAms
Titulli: Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin

Te shpetojme popullin nga kanceri. Te mbyllen te gjitha shkollat islame dhe te zhduken te gjithe kuranat nga shqiperia, si i vetmi shpetim nga kolera arabe.
Nuk ka rruge tjeter shpetimi ndaj terrorit te idioteve.
Xhaxhin enver e kane ngrene krimbat moti. Kane mbetur vetem ca krimba tjere qe do i merr veten era sepse jane te dobet.
 

Aver

VIP
Titulli: Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin

Dy postimet e fundit i leviza une.

Diskutoni me argumenta e me koke te ftohte, jo me sharje e ofendime.
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
Titulli: Italia jep alarmin: Shqipëria, djepi i ri i ISIS, ja cilat qytete do godasin

Ahmaku me i madh eshte kur e konsideron veten te mencur e te tjeret budallenje. Keta jane te rrezikshem si per kombin ashtu edhe per fene. Keta jane kanceri i popullit :plazh:


-Ja kush jeni ju:

islami fe e paqes.jpg
 
Top