ISIS ekzekuton shqiptarin, nuk pranoi të luftonte në Siri

isis1.jpg

Shqiptari Ervin Hasanaj është ekzekutuar nga xhihadistët pasi nuk pranoi të luftonte më në Siri.

I riu nga Sauku kishte shkuar në janar të vitit 2013 bashkë me gruan dhe dy fëmijët në Siri për t’iu bashkuar Shtetit Islamik, por pas muajsh të tërë luftime ishte zhgënjyer dhe donte të braktiste luftën.

Por ai është ekzekutuar dhe vdekja e tij u është mbajtur e fshehtë gruas Nexhmije Beka dhe dy fëmijëve të saj Fatime dhe Esma Hasanaj, përkatësisht 4 dhe 2 vjeç.

Hasanaj ishte rekrutuar nga Shteti Islamik për të kryer luftime në rajonin e Shamit por realiteti ishte shuëm zhgënjyes për të.

Por nga rrjeti rekrutues islamik nuk mund të dilet pa rrezikuar jetën dhe kështu i ka ndodhur edhe Hasanajt.

Ai është shqiptari i 17-të i vdekur në territorin islamik nga 90 shqiptarë të rekrutuar që do të luftonin për xhihad.

Vdekja e Hasanaj ishte konfirmuar nga antiterrori dy javë më parë ndërkohë që është zbuluar së fundmi se vdekja ka ardhur nga plumbat e atyre për të cilët ai luftoi deri para vdekjes së tij.

mapo
 

Monique

With or Without u
Titulli: ISIS ekzekuton shqiptarin, nuk pranoi të luftonte në Siri

E kshu do hane te gjithe koken ata qe shkuan per nje lufte qe si perket.....gjynah gruja e femijet qe ia ka lene barbareve nder duar....
 

Lauri

Anunnak
Titulli: ISIS ekzekuton shqiptarin, nuk pranoi të luftonte në Siri

Sa deshire qe kam te lexoj ne keta lajme emrat e disa antarve te forumit..:)
 
Titulli: ISIS ekzekuton shqiptarin, nuk pranoi të luftonte në Siri

Gjynah!.....
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: ISIS ekzekuton shqiptarin, nuk pranoi të luftonte në Siri

Ju shperlajne trurin me lloj lloj budallalliqesh sa jane ketu. Pasi qe te shkojne atje reflektojne, por atehere eshte shume vone. Uroj te marrin mend shqiptaret e tjere nga ky lajm.
 

Monique

With or Without u
Titulli: ISIS ekzekuton shqiptarin, nuk pranoi të luftonte në Siri

Ju shperlajne trurin me lloj lloj budallalliqesh sa jane ketu. Pasi qe te shkojne atje reflektojne, por atehere eshte shume vone. Uroj te marrin mend shqiptaret e tjere nga ky lajm.

po po ja ju mbush plot. Mos te themi qe ata qe ekzekutuan kete te varfrin jane pikerisht ata 90 shqipot e mbetur gjalle ende,...pffffffff
 

Aver

.
V.I.P
Titulli: ISIS ekzekuton shqiptarin, nuk pranoi të luftonte në Siri

po po ja ju mbush plot. Mos te themi qe ata qe ekzekutuan kete te varfrin jane pikerisht ata 90 shqipot e mbetur gjalle ende,...pffffffff

Tamam pfffffffff
 

ReNdEx

Interist Forever
V.I.P
Titulli: ISIS ekzekuton shqiptarin, nuk pranoi të luftonte në Siri

Ca presin kta qe shkojen se mund te terrhiqen po aq leht sa hyj ne kte organizat?? Aty o vazhdo deri ne fund ose firmos vdekjen e parakoheshme.. Po te shikojem si do reagojen kta trimat tan shqiptar qe po mundohen te ndjekin rrugen e ktij te mjeri drejt e ne Siri
 
Titulli: ISIS ekzekuton shqiptarin, nuk pranoi të luftonte në Siri

E mire se nuk i bene gje te madhe, e cuan para Zotit para kohe :D
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Titulli: ISIS ekzekuton shqiptarin, nuk pranoi të luftonte në Siri

Sa deshire qe kam te lexoj ne keta lajme emrat e disa antarve te forumit..:)

hahahha e,, madhe'' kjo po sikur te na thuash emra Lauri pse mos ta plotsojm deshiren! nejse per loverboy e dim:sport: po ketu ka edhe tjera nga ks na i thuaj emrat?ose ose nese e ke aqe shum ket deshir... ks nuk eshte larg nga shqiperia ik Ti masakroj dhe ne ketu do bejm publik lajmin do knaqemi lol


p.s keshtu eshte kur nuk ndegjon nene po njerken ..kot po mundohen te njollosin emrin islamik ..keta nuk kan te bejn me islamin e paster po me vet djallin se i ka fut ne ket loj .
 
Top