• Mirësevini tek Forumi Virtual

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

  Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
  GOOGLE Microsoft Yahoo

  Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ish-kryeministri Berisha nderohet me çmim ndërkombëtar në Itali

Hera

Moderatorë
Ish-kryeministri Berisha nderohet me çmim ndërkombëtar në Itali

[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"https:\/\/lajmifundit.al\/wp-content\/uploads\/2019\/04\/ital-700x442.jpg"}[/IMG2]
Ish-Kryeministri Sali Berisha ishte në Itali ditën e diel, në një ceremoni ku u nderua me çmimin ndërkombëtar të Akademisë Bonifaciana, çmimin “Bonifacio \/|||”.

Vetë Berisha ia ka rrëfyer mbështetësve të tij në rrjetet sociale, këtë udhëtim në qytetin Anagni dhe pritjen që u bë atje.

Në Itali, në qytetin Anagni!


Miq, diten e diele une isha ne Itali ne qytetin Anagni, pjese e provinces se Frosinones, Rome, nje qytet i lashte me histori te madhe, qytet i 5 papeve, nder te cilet papes se famshem Bonifacio \/||| (i tete)!

Ne Anagni une shkova i ftuar nga Presideni dhe Rektori i Akademise Bonifaciana, zoti Sante De Angelis per te me nderuar me çmimin nderkombetar te Akademise, cmimin “Bonifacio \/|||”.

Ky cmim nder vite u eshte akorduar personaliteteve te shquara italiane dhe te huaja, te politikes, shkences, biznesit, kishes, ushtrise dhe fushave te tjera. Qe nga themelimi i Akademise e ne vazhdim çmimin i saj e kane marre kryeministra, kryetare parlamentesh e ministra. Nder ta mund te permend Papa Gjon Pali II, Benedikti XVI, Antonio Tajani, Julia Timoschenko, Giulio Andreotti, Carlo Azeglio Ciampi, Oscar Luigi Scalfaro, Anthony Troy Carter, Rita Levi Montalcini, Presidenti i Parlamentit Europian Jerzy Karol Buzek etj, etj..

Ne ceremonine madheshtore te organizuar me kete rast ne pallatin municipal te qytetit merrnin pjese perfaqesues te qeverise, Vatikanit, kishes, dipolmacise, ushtrise, shkences, biznesit, policise. Presidenti dhe rektori i Akademise Bonifaciana, Sante De Angelis u ndau çmimet e vitit, cmimet kombetare dhe nderkombetare te Akademise, personaliteteve te fushave te ndryshme.

Ne kete ceromoni ne momentin e marrjes se çmimit mbajta nje fjale te shkurter te cilen shpreha mirenjohjen time te thelle Akademise Bonifacio \/|||, Presidentit dhe Rektorit te saj zotit Sante De Angelis per nderin e madh qe me bene duke me akorduar kete çmim prestigjioz si dhe per interesin, ndihmen dhe solidaritetin e tyre miqesor me shqiptaret, dhe kryesisht ata me ne nevoje ne Shqiperi dhe Kosove, per bashkepunimin dhe nderimin qe kjo Akademi dhe udheheqja e saj i ka bere kishes katolike ne Shqiperi, drejtuesve te saj te shquar.

Une gjithashtu shrytezova rastin te falenderoj me mirenjohje popullin mik italian dhe qeverine italiane per mbeshtetjen e fuqishme dhe miqesine e deshmuar ne keto dekada ndaj Shqiperise.
 
Last edited:
Shqiperia
Help Users
Staff Only
 • No one is chatting at the moment.
 • Vajza @ Vajza:
  Ohh me dhun akoma pa hy 🤪
 • Dyrri @ Dyrri
  is our newest member. Welcome!
 • H @ harbin21
  is our newest member. Welcome!
 • WxP @ WxP:
  Kush jan kto 2 antaret e rinj Gurry dhe harbin21 i njifni?
  WxP @ WxP: Kush jan kto 2 antaret e rinj Gurry dhe harbin21 i njifni?
  Top