Interviste me Antaret!

Rrelse

Zikaltër⚫?
1. Pershkruaj nje dite tenden fillim –mbarim pune
2. Profesioni yt konsiston ku? tastiere
3. A je I kenaqur me cfare ke arritur deri me tani? po
4. Kush jane planet e tua ne vija ne pergjitheshme? sbej
5. Familja jote perbehet nga sa antar? 5
6. Shkollimi mendon se eshte pjese perberese e karakterit tend? po
7. Deri ne c’pike mund te arrij egoizmi yt?.........

Kulturore


8. Libri I fundit qe ke lexuar Fv
9. Je natyre qe lexon ? po
10. Poema q eke fiksuar dhe hera heres e reciton me veten...........
11. Cfare jane per ty kenget dashuri
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Nje interviste do ja bej drejtorit.
i nderuar zoti drejtor i fv shqiptare tashme u be kohe qe je pjestar i tij lind pyetja nr:
1- cte pelqen e cfare ste pelqen nga kjo vater?
2- cfare do ndryshoje?
3- cfare te mungon nga shqiperia?
4- a mendon se nje dite do kthehesh?...(mbase si rilindesit)
5- shkurt dhe shqip cila eshte arrijtja jote qe te ben krenar?
Pas pergjigjeve te 5 pyetjeve meriton nje kafe si shoku xhemal!
flm per pergjigjet
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Faleminderit qe me dhe mundesine te shprehem Jana.... Po duhej e nje filxhan kafeje qe te behej muhabeti muhabet... :D

a- Me pelqejne karakteret qe ka ky forum, pak, por larmi te jashtezakonshme. Nuk me pelqen qe nuk ka shume aktivitet. ;)
b- Me shume biseda aktuale, opinione, debate duhet te kete.
c- Cdo gje qe kam bere atje me mungon. Nuk ka si vendi tend packa se mund te jem shume mire ketu ku jem.
d- E kam menduar, por drejt me thene nuk e gjej me veten aty.
e- Cdo gje qe kam bere me ben te ndihem krenar, por ajka mbi torte finalizimi i studimeve ketu ku jam dhe pozita qe jam tani.


Tani ate kafen e di ti...te mesme me pak si shoku xhemal, :D
 

Hera

Banned
Pyetje te pergjithshme

1. Pershkruaj nje dite tenden fillim –mbarim. .........pune
2. Profesioni yt konsiston ku?......edukatore
3. A je I kenaqur me cfare ke arritur deri me tani?.......mendoj se po
4. Kush jane planet e tua ne vija ne pergjitheshme?....nuk bej plane
5. Familja jote perbehet nga sa antar?...... Personalisht vetem une
6. Shkollimi mendon se eshte pjese perberese e karakterit tend?......ne nje aspekt po
7. Deri ne c’pike mund te arrij egoizmi yt?......nuk ekziston ne fjalorin tim

Kulturore


8. Libri I fundit qe ke lexuar.......lena manda
9. Je natyre qe lexon ?......shume
10. Poema q eke fiksuar dhe hera heres e reciton me veten.....kam shume
11.Cfare jane per ty kenget.....qetesi shpirterore
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Nje interviste do ja bej Janes (Jana). Ec cupe paraqitu ketu dhe pergjigju per te njejtat pyetje qe me ke bere ti. Jo per gje por mendoj se po laj hakun qe me zbulove te fshehtat e zemres. :p :p
E nderuara Jana pergjigju pa genjyer se e di vete ti pastaj. ;) :p
1- Cfare pelqen e cfare nuk te pelqen ne kete forum dhe si mendon se mund ta ndryshosh per ta bere edhe me shume te dobishem per veten dhe antaret e tjere?
2- Me pak fjale perkufizo veten tende? ( jo me shume se 500 karaktere :p)
3- Te mungon Shqiperia dhe cfare te mungon me shume nga Memedheu?
4- Mendon se nje dite do kthehesh atje dhe cfare do te te bente te kthehesh?
5- Dihet qe emigracioni ka veshtiresite e veta dhe dua te di nga ju e nderuar Jana, cila eshte arritja jote aty ku jeton qe te ben krenare?
6- dhe me e rendesishmja qe nuk i shpeton ne asnje rast pergjigjes ...A me ke xhan? :) :D
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Nje interviste do ja bej Janes (Jana). Ec cupe paraqitu ketu dhe pergjigju per te njejtat pyetje qe me ke bere ti. Jo per gje por mendoj se po laj hakun qe me zbulove te fshehtat e zemres. :p :p
E nderuara Jana pergjigju pa genjyer se e di vete ti pastaj. ;) :p
1- Cfare pelqen e cfare nuk te pelqen ne kete forum dhe si mendon se mund ta ndryshosh per ta bere edhe me shume te dobishem per veten dhe antaret e tjere?
2- Me pak fjale perkufizo veten tende? ( jo me shume se 500 karaktere :p)
3- Te mungon Shqiperia dhe cfare te mungon me shume nga Memedheu?
4- Mendon se nje dite do kthehesh atje dhe cfare do te te bente te kthehesh?
5- Dihet qe emigracioni ka veshtiresite e veta dhe dua te di nga ju e nderuar Jana, cila eshte arritja jote aty ku jeton qe te ben krenare?
6- dhe me e rendesishmja qe nuk i shpeton ne asnje rast pergjigjes ...A me ke xhan? :) :D

Faleminderit drejtor per zbatimin e kanunit, gjithmone kam kerkuar anen pozitive dhe vleresimin e atyre pak gjerave, vepra antike qe kemi... !
do me lejosh te perseritem ne disa pergjigje jo si kopjace por mbase si i njejti pikveshtrim.


1. Fv ,
( nuk pothem ne kete pasi nuk mund ta paragonoj kur snjoh te tjere), ka shumellojshmeri informacionesh, karaktetesh dhe analizime qe mua personalisht me afashinojne...si mund te behet me i dobishem ...une si jane mendoj qe behet i dobishem vetem duke patur respekt per idete e te tjereve duke qene pozitiv dhe duke mos krijuar stresse pasi kjo pikegjendje duhet te jete e lehte si flladi, me ngjyra si ylberi, i paster si kristali, te vezulloj nga shembujt e te kete mundesin te mesoj dicka secili.
2. Rob i thjeshte e pak ambicioze sh pretenduese ne vetvete...
3.kjo eshte pyetje sh e veshtire.. e dua me cdo qelize vendin tim dhe me sh qeliza e kam inat..me sakte i kam inatin kur e shoh te fundosur gjithmone, hallemadhe, me vjen inat kur shikoj si i rrjedhin intelektet e si lume i ikin .. si u be , pse su be kurre per te qen krenar per te e jo per patriotizem apo per flamur por per meritat qe ka.
4.nuk e di cmund te me sjell e nesermja por di qe ne shqiperi sdi te jetoj, sjam ne gjendje te bej nje dokument... shqip fls por sju di gjuhen e stilin e punes....
5.kam qene me fat zt drejtor cfardo lloj nisme kam bere kam arritur me sh se pritjet e mija. Por ajo qe me ben te jem krenare eshte Valerio nje adoleshent tani , por kur e kam njohur ka qene 3 vjecar nje femije "special " me sindromen e down i kam mesuar nocionin brenda jashte, te ec me biciklete, te notoje dhe te lexoje e shkruaj... e kur me shiko edge tani me hidhet ne qafe mendoj kjo eshte krenaria e vertete e imja ketu, kam bere sh pune vullnetare dhe kam prekur me dore plage trupi e kam ndjer plage shpirti e fakti qe ne ate moshe te timen tju jepja kohen problemeve sociale me ben te ndihem krenare... arritje tjeter eshte ajo profesionale, eshte fakti qe e vetme kam kater mure modeste por te mijat .. nese do te jem e sinqerte do te thoja ndihem krenare per ckam bere e arritur kjo ne fushen profesionale dhe materiale ne fushat tjera jam poshte zeros!
6. Do te te pergjigjem nese me shkoqit termin xhan..... cdo te thote xhan?
 

Drejtori

Karikaturistikarikaturonnjekarikaturkarakteristike
Faleminderit per kohen Jana.
Termin xhan ik e gjeje tek fjalori shqip ne google. :D
Une e kisha ne konteksin qe eshte kenaqesi te bisedosh me dike dhe simpati per ate person per ate qe eshte.
 

jana80

Super Moderator
Themelues
Kurre se gjeta ate term drejtor..
faleminderit per pyetjet dhe per respektin, te te them qe eshte reciprok do thoje po merr hak :)
mbrembje te bukur "i kuq" :p
 

Hera

Banned
1).Si nisi 2019 per ty? Mjaft mire
2). Ke ndonje peng nga viti i shkuar? Jo mesa di une
3).Si ke qene me shendet? Shume mire deri tani
4).Cila eshte kenga qe pershkruan ndjenjen tende emocionale ne keto momente? Leonard Cohen
5).Cili ka qene budallalleku me i madh qe keni bere gjate jetes tuaj? Nuk tregohet
6).Si e perkufizoni veten tuaj me nje fjale te vetme? E qete
7).Cfar cilesish duhet te kete partneri/ja juaj i/e ardhshme? Te jete vetvetja
Te pergjigjet kush te doje.
 

Jetmira

V.I.P
1).Si jeni??
2).Cila eshte arsyeja qe nuk ju merr gjumi?
3).Te mungon ndonje ne kte momente?
4).Te bezdisin enderrat?
5).Keni frike nga erresira?
Te pergjiget kush ka kohe:D:D
 

NGU

Wild child full of grace
V.I.P
1).Si jeni??
2).Cila eshte arsyeja qe nuk ju merr gjumi?
3).Te mungon ndonje ne kte momente?
4).Te bezdisin enderrat?
5).Keni frike nga erresira?
Te pergjiget kush ka kohe:D:D
Me lejeeee:p
Pak e lodhur por mire pergjithsi.
Sepse eshte heret dhe un nga mengjesi bie t flej jam kunder kshu:p
Nah askush...
Ka kohe qe nk shof endrra.
Yeah kam:)
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
1).Si jeni?? Mir flm
2).Cila eshte arsyeja qe nuk ju merr gjumi? Red Bulli :p
3).Te mungon ndonje ne kte momente? Ëhë
4).Te bezdisin enderrat? Vetem ne momente kur ka dicka qe s'shkon ne jeten time dhe shoh endrra te keqija
5).Keni frike nga erresira? Jo, e dua erresiren

Flm per intervisten....ka me? :p
 
@Daisy

Cila eshte/jane fobia/fobite jote/tua?Cila eshte pyetja qe rrethi yt familjar/shoqeror te bejne me shpesh por qe ty te bezdis?Cili piktor ose pikture te vjen ndermend ne kete moment?A ekziston nje personazh nga bota e artit real apo fiktiv ku ti gjen veten tende?


Cila eshte per ty gjeja me e bukur e te qenit femer?Po me e pakendshmja?


A ekziston nje periudhe historike e njerezimit ku ti do doje te kishe qene prezente?Sa kohe ose cfare te duhet per te krijuar nje opinion per dike?Cilat jane ato karakteristika qe ti nuk i pelqen te njerezit ?


A te ka ndodhur ne jete ti mbyllesh deren dikujt/dickaje dhe te mos e kthesh me koken pas?


Beson ne universe paralele?


Je supersticioze?


A e ke ngaterruar ndonjehere kekun me byrekun?


Po sapunin per djathe e ke ngrene?


Plotesoje pak kete shprehjen-'U mbars mali dhe polli nje....Faleminderit nese do kesh miresine e mbi te gjitha durimin ? ti pergjigjesh intervistes.
 

Daisy

Anëtar i Respektuar
Cila eshte/jane fobia/fobite jote/tua?
Nuk kam

Cila eshte pyetja qe rrethi yt familjar/shoqeror te bejne me shpesh por qe ty te bezdis?

Ku je ? Ku shkon?

Cili piktor ose pikture te vjen ndermend ne kete moment?
Van Gogh - starry night


A ekziston nje personazh nga bota e artit real apo fiktiv ku ti gjen veten tende?

The Iron Lady :p

Cila eshte per ty gjeja me e bukur e te qenit femer?Po me e pakendshmja?
Ndjeshmeria sensualiteti!
Periodat

A ekziston nje periudhe historike e njerezimit ku ti do doje te kishe qene prezente?

Kur erdhi Adami dhe Eva dhe Ben namin me nje bang bang

Sa kohe ose cfare te duhet per te krijuar nje opinion per dike?

5 minuta bisede
Nje buzqeshje
Nje rrudhje vetullash

Cilat jane ato karakteristika qe ti nuk i pelqen te njerezit ?
MendjemadhesiaA te ka ndodhur ne jete mbylleshderendikujt/dickaje dhe te mos e kthesh me koken pas?

Po big time

Beson ne universe paralele?
Kam dyshimet e mia

Je supersticioze?
Not really

A e ke ngaterruar ndonjehere kekun me byrekun? Ka bere vaki

Po sapunin per djathe e ke ngrene?
Pjo

Plotesoje pak kete shprehjen-'U mbars mali dhe polli nje....Mi
 
@Desa
Take your time ?

Cfare te ben te buzeqeshesh?A merzitesh shpejt?
Cila eshte stina jote e preferuar?
Rendit 3 gjera qe ste pelqejne dhe shkurtimisht arsyen pse s'te pelqejne?

A mendon se njeriu mund te kete intimitet emocional edhe pa pasur intimitet fizik?
Cila eshte hapesira gjeografike qe i pershtatet karakterit dhe mireqenies tende?
Cili eshte libri yt i preferuar nese ke nje te tille?Po autori/ja?
Librat me cfare permbajtje te pelqejne me shume?Je gjumashe?
Cili/a eshte tipari/vecoria i/e pare qe sheh te nje njeri sapo e njeh?
Ke ndonje deshire/enderr qe gjithmone ke dashur ta besh realitet por ende s'ke mundur ta besh?
(Mjafton po ose jo pa cilesuar endrren/deshiren)E ke pare filmin Scent of a woman?Do ta kishe te veshtire te rrije nje jave pa telefonin tend?Cfare ben per tu relaksuar pas nje momenti/ngjarje/personazhi qe te ka sjelle stres?
Cfare sipas teje mendon se mund te coje humanitetin ne zhdukjen e tij?

E ke lexuar In Praise of Folly te Erasmit te Roterdamit?
Nese po pershkruaje me nje fjale.....dy......tre maksimumi, jo me shume.
Cila eshte me efikase per nje njeri sipas teje-Inteligjenca apo dija?
E di cfare personifikon dhe ku e ka zanafillen Den lille Havfrue?
A ekziston e verteta absolute?
Nese po me thuaj nje te vertete absolute.
Falemnderit per kohen dhe miresine qe pate ti pergjigjesh pyetjeve!
(Teorikisht dhe praktikisht ekziston mundesia dhe e drejta jote te mos i pergjigjesh fare intervistes?)
 

Desa

Felix - Culpa
@Desa
Take your time ?

Cfare te ben te buzeqeshesh?
Shumëçka. Objekte dhe subjekte. Në veçanti fëmijët dhe të moshuarit.


A merzitesh shpejt?

Po, nga empatia që posedoj.


Cila eshte stina jote e preferuar?

Dimri.


Rendit 3 gjera qe ste pelqejne dhe shkurtimisht arsyen pse s'te pelqejne?

Lufta - ska fitim, vetëm humbje për të dy palët.
Imponimi - mer të drejtën e lindur të çdo njeriu.
Xhelozia - më shumë shkatëron se ndërton.
A mendon se njeriu mund te kete intimitet emocional edhe pa pasur intimitet fizik?

Po. Kur dashuron dhe dëshiron shpirtin e dikuj.


Cila eshte hapesira gjeografike qe i pershtatet karakterit dhe mireqenies tende?

Kosmosi.


Cili eshte libri yt i preferuar nese ke nje te tille?Po autori/ja?

Tregime të moçme shqiptare - Mitrush Kuteli.

Librat me cfare permbajtje te pelqejne me shume?

Historike, por edhe faktashkencë.Je gjumashe?

Shumë rrallë.


Cili/a eshte tipari/vecoria i/e pare qe sheh te nje njeri sapo e njeh?

Sjellja.


Ke ndonje deshire/enderr qe gjithmone ke dashur ta besh realitet por ende s'ke mundur ta besh?
Dëshira/ëndërra plo. Të parealizuara, jo.

(Mjafton po ose jo pa cilesuar endrren/deshiren)E ke pare filmin Scent of a woman?

Po, moti.

Do ta kishe te veshtire te rrije nje jave pa telefonin tend?

Jo.

Cfare ben per tu relaksuar pas nje momenti/ngjarje/personazhi qe te ka sjelle stres?

Detoksinoj veten me muzikë dhe ecje.


Cfare sipas teje mendon se mund te coje humanitetin ne zhdukjen e tij?

Zilia.


E ke lexuar In Praise of Folly te Erasmit te Roterdamit?
Nese po pershkruaje me nje fjale.....dy......tre maksimumi, jo me shume.

Esej, satirë, 1511.


Cila eshte me efikase per nje njeri sipas teje-Inteligjenca apo dija?

Dija.


E di cfare personifikon dhe ku e ka zanafillen Den lille Havfrue?

H.C. Andersen. Danimarkë.
Avanturë. Sirena që ndryshoi fizikun (bisht dhe gjuhë), dha jetën për dashurinë.


A ekziston e verteta absolute?
Nese po me thuaj nje te vertete absolute.

Është faktuale dhe racionale përveç Unit.Falemnderit per kohen dhe miresine qe pate ti pergjigjesh pyetjeve!
(Teorikisht dhe praktikisht ekziston mundesia dhe e drejta jote te mos i pergjigjesh fare intervistes?)

Falenderimi ju takon juve. Kënaqësia e imja ?
 
@Aroma-Ime
Kam nderin te te intervistoj ?

Te pelqen te besh shopping?


E klasifikon veten si romantike?
Nese jo si veteklasifikohesh?


Cili eshte ushqimi yt i preferuar?Cila ngjyre te pelqen me shume-E zeza apo e bardha?


Cila eshte gjeja/veprimi me 'i cmendur' qe ke bere ne jeten tende?


Cfare te relakson me se shumti?
Njeriu eshte nje kafshe sociale.
Perse atehere mendon se njerezit tentojne te jene individualiste?


Cila eshte % qe ka instinkti yt ne vendimet e tua?


Si mendon, a i kap etja peshqit??


Per cilen vecori te karakterit tend je krenare?Cili eshte per ty privilegji i te qenit femer?


Ku ka qene udhetimi yt i fundit jashte shtetit ku jeton?


Falemnderit nese pergjigjesh?
 

Aroma-Ime

Antarë i Respektuar
@Aroma-Ime
Kam nderin te te intervistoj ?

Te pelqen te besh shopping? Ha haaa,e kujt nuk i pelqen..


E klasifikon veten si romantike?
Nese jo si veteklasifikohesh?
Me raste edhe behem ?


Cili eshte ushqimi yt i preferuar?
Peshku i pjekur lemonato.Cila ngjyre te pelqen me shume-E zeza apo e bardha?
Me pelqen ngjyra e zeze.


Cila eshte gjeja/veprimi me 'i cmendur' qe ke bere ne jeten tende?
Kam ik fshehurazi nga shtepia dhe kam qendruar fshehur nje dite te tere pas nje zenke me nenen time,ps duke qen se isha vetem 9 vjec do ta quaja cmenduri dhe budallallek ne kte mosh qe jam tani ?

Cfare te relakson me se shumti?
Ah natyra,ecja ne natyre,noti kur esht mundesia.
Njeriu eshte nje kafshe sociale.
Perse atehere mendon se njerezit tentojne te jene individualiste?
Sepse sado social me qen gjithkush ka pak egoizem brenda tij e esht e pamundur ta fshehe.

Cila eshte % qe ka instinkti yt ne vendimet e tua?
80%

Si mendon, a i kap etja peshqit??
Memdoj qe i ze uria ?

Per cilen vecori te karakterit tend je krenare?
Vetebesimi mendoj.


Cili eshte per ty privilegji i te qenit femer?
Privilegji i te qenit femer me plot kuptimin e fjales,jemi qenie qe japim jete.

Ku ka qene udhetimi yt i fundit jashte shtetit ku jeton?
Ne itali,ancona.

Falemnderit nese pergjigjesh?
Faleminderit ty ?
 
@Vie

1-Te pelqen basketbolli?


2-Ngjyra jote e preferuar?3-Po Tirana te pelqen si qytet?4-Po Parisi?5-Po Gjeneva?
6-Do te te pelqente ti kishe floket kacurrela?7-E ke pare kete filmin-
Po te tregoj nje fragment.
Nje vajze i thote te dashurit te saj qe ajo te nesermen do te kthehej ne Atdhe.
Ai me shume keqardhje i thote qe te nesermen ne darke nuk mund te shkeputej nga puna sepse organizonte nje event te rendesishem me jehone ne media.Ajo prapeseprape nga aeroporti shkon ne qytetin e tij por atij i thote-Ok, po shkoj ne shtepi takohemi neser.
Por pas pak e merr ne tel dhe i thote-Dil pak jashte.
Ai del dhe .....takohen.
Kalojne nje ore bashke dhe kur iken ajo i thote-Pune te mbare dhe mos ta pafsha me fytyren.
Ajo iken.Djali pas nje ore i ben naften punes.Shkon ne qytetin e saj.
E gjen se ku ndodhet.
Ajo eshte ulur ne nje lokal me miqte e saj.Ai nuk njeh asnje prej tyre pervec saj.
I afrohet nga pas, ja ben me gisht miqve te saj perballe-shshshshshshsh....dhe nga pas i mbyll syte me duar.
Heshtje totale.
Ajo nuk flet, qendron ashtu, mundohet te ktheje koken por ai nuk e lejon nen shikimin argetues te miqve te saj.....

He e ke pare kete filmin?


8-Te pelqen Carla Bruni si kengetare?
Nese po me thuaj dy tituj te kengeve te saj qe te vine direkt ndermend.9-Po ate filmin me nje cift qe pas nje darke romantike dalin pas mesnate ne dimer buze detit, shetisin ne breg, futen ne uje....dhe kur kuptojne qe po rrezikonin te ngrinin futen te dy ne dush dhe digjen me uje te ngrohte?Sidomos ajo ishte aq e ngrire sa nuk vuri re as petalet e trendafilave qe ishin shtruar ne tere dhomen, qe nga hyrja,banjo e deri mbi krevat.Se mbaj mend titullin....he po kete e ke pare?
10-Di te besh ski?
11-Nese te them zgjidh per veten tende mes ketyre shkronjave A,I,S,B , te zgjedhesh vetem dy, cilat do zgjidhje ti?


12-Dhe filmi i fundit.
Nje vajze largohet te nesermen me avion.I thote te dashurit te saj-Mos hajde ne aeroport, mos bej gabim, nuk dua qe te vish.
Ok-i thote ai, por te nesermen ai shkon ne aeroport......ne duar mban nje tufe me lule te madhe sa vajza vete.
Rri e pret ne hyrje te aeroportit.
Ajo vjen....e sheh...ai po ashtu.
I kalon prane, fare prane, nuk i flet.
As ai....respekton deshiren e saj.
Shkon te beje check-in.Aty kthehet vetem nje here nga ai....vetem nje shikim...
Djali nuk leviz fare.
Shpreson qe ajo ti beje nje shenje....por jo....ajo vazhdon per ne zonen tranzitit...
ai me tufen e luleve ne dore afrohet te hyrja e tranzitit, gjithmone ne distance te larget prej saj.
Aty ajo i telefonon dhe i thote vetem nje fjale.....
Djali kthehet pas dhe ben te shkoje drejt daljes.
Aty sheh nje stjuardese...i kerkon ti mbaje tufen me lule nje minute sa te marre bagazhet.
Sapo ajo i merr ai i thote-Mbaji, ti kam falur.
Pas dy ditesh ata flasin edhe nje here ne telefon dhe pastaj....kurre me.
Asgje prej gjeje....heshtje totale pergjithmone.
Mbaroi dhe ky filmi.
Po kete e ke pare?13-Cila eshte lulja jote e preferuar?
Faleminderit!
 
Top