Interviste me Antaret!

Monique

With or Without u
Meqe shpesh flasim mbi pyetje qe kemi drejt antareve po mendoj te hap kete teme , ku ju mund ti drejtoheni nje antari specifik me te gjithe pyetjet e mudshme qe keni...sigurisht antari do zgjedh ti pergjigjet a jo...pasi ne nuk dhunojme askend! :)
Pyetjet mund te mbulojne cdo fushe per te cilen ju keni interes.

Fillojme me emisionin......

Pershendetje te gjithve
Ulur me mua ne studion e FV eshte Fly....nje antar goxha interesant i cili ka kaq dite qe kerkon te intervistohet ,pra eshte vetftuar.
Fly pyetsori per ty

Good luck :p

Pyetje te pergjithshme

1. Pershkruaj nje dite tenden fillim –mbarim
2. Profesioni yt konsiston ku?
3. A je I kenaqur me cfare ke arritur deri me tani?
4. Kush jane planet e tua ne vija ne pergjitheshme?
5. Familja jote perbehet nga sa antar?
6. Shkollimi mendon se eshte pjese perberese e karakterit tend?
7. Deri ne c’pike mund te arrij egoizmi yt?

Kulturore


8. Libri I fundit qe ke lexuar
9. Je natyre qe lexon ?
10. Poema q eke fiksuar dhe hera heres e reciton me veten
11. Cfare jane per ty kenget

PS: kaq sa per nxemje :)
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Interviste me Antaret!

E kam thene dhe me heret se herdokurdo prokuroria do niste hetimet ;) kshu fillojne me cifte pyetjesh kinse :p
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Interviste me Antaret!

TAni ti do drejtosh emisjionin perher dhe do i besh pytje me radhe te gjitheve apo si?
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Interviste me Antaret!

Monique pasi te pergjigjet Fly do i beje ai pytjet apo si?
Une kam ca pytje per kitren.

Cfare ben kur ke perballe nje person qe nuk i pergjigjet krotereve te tua per nga ana "njerezore"
Mendon se ke durim ne X situate? Sa te pershtatet firma jote per kashten?
Je i plotesuar? Dnth njeriu dhe pas ca vitesh ka gjithmone nevoje per me shume apo ka nje pike ku ndihet i vetkenaqur?
Sa te vertata mendon se jane shoqerite ne fv?
Arrin ti pershtatesh cdo moshe app te tjeret duhen te pershtaten ty?
Dhe se fundmi duke ditur sa sh admiroj inteligjencen tende desha te pyesja
te ben eksperienca te tille? Shkolla? Librat? Jeta?
Aq per momentin.
 

Monique

With or Without u
Titulli: Interviste me Antaret!

Ath ju nuk duhet te prisni antarin per tu pergjigjur , dhe pyetjet nuk i drejtoj une (gjithse sicili i drejtohet gjithkujt)
eshte teme e lire

Vetem bejini pak me estetike ato pyetjet qe edhe pergjigjet te vijne me rregull

Keni me pyetje?
:)
 

Monique

With or Without u
Titulli: Interviste me Antaret!

E kam thene dhe me heret se herdokurdo prokuroria do niste hetimet ;) kshu fillojne me cifte pyetjesh kinse :p

mos harro qe ti je i lire ti pergjigjesh kujdo pyetje qe do, ato qe nuk do mund te thuash -No Comment ...kshuqe :)
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Interviste me Antaret!

Legally Sweet

  1. Dukesh tip I qete dhe qe shikon punen tende. Je gjithmone keshtu apo vec ne virtualitet?
  2. Fundjava jote ideale eshte?
  3. Filmi I preferuar?
  4. Kenga e preferuar?
  5. Cili eshte pasioni/hobby yt?
  6. Ku e sheh veten pas 5 vitesh?
  7. Do u ktheje te jetoje ne Shqiperi per gjithmone?
  8. Je e kenaqur me shkollen qe ke ndjekur? Apo ke qene e shtyre nga elemente te jashtem, si prinderit?
 
Redaktimi i fundit:

Fly

Larguar
Titulli: Interviste me Antaret!

Meqe shpesh flasim mbi pyetje qe kemi drejt antareve po mendoj te hap kete teme , ku ju mund ti drejtoheni nje antari specifik me te gjithe pyetjet e mudshme qe keni...sigurisht antari do zgjedh ti pergjigjet a jo...pasi ne nuk dhunojme askend! :)
Pyetjet mund te mbulojne cdo fushe per te cilen ju keni interes.

Fillojme me emisionin......

Pershendetje te gjithve
Ulur me mua ne studion e FV eshte Fly....nje antar goxha interesant i cili ka kaq dite qe kerkon te intervistohet ,pra eshte vetftuar.
Fly pyetsori per ty

Good luck :p

Pyetje te pergjithshme

1. Pershkruaj nje dite tenden fillim –mbarim
2. Profesioni yt konsiston ku?
3. A je I kenaqur me cfare ke arritur deri me tani?
4. Kush jane planet e tua ne vija ne pergjitheshme?
5. Familja jote perbehet nga sa antar?
6. Shkollimi mendon se eshte pjese perberese e karakterit tend?
7. Deri ne c’pike mund te arrij egoizmi yt?

Kulturore


8. Libri I fundit qe ke lexuar
9. Je natyre qe lexon ?
10. Poema q eke fiksuar dhe hera heres e reciton me veten
11. Cfare jane per ty kenget

PS: kaq sa per nxemje :)

Per te korrigjuar fillimin, sme pelqen te intervistohem ne fakt, njoh veten dhe me pelqen te shikoj pergjigje/reagime nga antaret e tjeter. Jam tip qe bej shum pyetje por dikush do sakrifikohej fillimisht :)

1: Mendoj se cdo person ka monotonine e tij dhe pse shpesh here del nga ajo, un zgjohem vone (pervec fundjavave), pi kafen nga ora 11 qe zakonisht spreferoj ti bej telefon askujt por e dua cik me qetesi dhe me pas kthehem dhe punoj rreth 1-2 ore, nga ora 1-2 shkoj ne palester, punoj prap rreth 2 ore derisa te vij ora 6-7 per te dal. Darkave apo me sakte oreve te vona punoj me kollaj pasi ka me teper qetesi dhe sme bie telefoni, e mbyll ne oren 2-3 te nates me ndonje film.
2: Ne fushen e teknologjise
3: Gjithmone kerkojme me teper por duke pare kushtet, situatat dhe faktin qe skam pasur as ndihmen me te vogel, mendoj se jam mire nje her per nje her.
4: Per momentin dua te jem konstant duke u perpjekur te rregulloj terrenin, sjam tip qe iki te dal ku te dal prandaj po i mendoj mire disa gjera.
5: Nga 5
6: Nga shkollimi skam gje ne terezi
7: Deri ne piken qe kenaq vetveten dhe sdemton te tjeret

8: Vajza Amerikane, e lash ne mes pasi ishte shum lemsh dhe skisha kohe, ai qe kam perfunduar eshte Ditar nga Ana [^_^]
9: Libra? jo dhe aq
10: Nuk i recitoj vetes
11: Mesime te mira per anglishten
 

kitrra 123

plak gjufurrak
V.I.P
Titulli: Interviste me Antaret!

Monique pasi te pergjigjet Fly do i beje ai pytjet apo si?
Une kam ca pytje per kitren.

1. Cfare ben kur ke perballe nje person qe nuk i pergjigjet krotereve te tua per nga ana "njerezore"
2. Mendon se ke durim ne X situate? Sa te pershtatet firma jote per kashten?
3. Je i plotesuar? Dnth njeriu dhe pas ca vitesh ka gjithmone nevoje per me shume apo ka nje pike ku ndihet i vetkenaqur?
4. Sa te vertata mendon se jane shoqerite ne fv?
5. Arrin ti pershtatesh cdo moshe app te tjeret duhen te pershtaten ty?
6. Dhe se fundmi duke ditur sa sh admiroj inteligjencen tende desha te pyesja te ben eksperienca te tille? Shkolla? Librat? Jeta?
Aq per momentin.

Tani u mundova t'i ndaje me numra nese ja kam arrite:

1. Kam pershtypjen se ceshtja e shkrirjes time neper grupe ka qene pika me e dobet / forte. Tani eshte e kuptueshme qe jeta ka edhe grupimin por konsiderojhe se ceshtja duhet perfunduar aty ku fillon kermillezimi. Ceshtja e rreshqitjes sa per tu bere pjese e grupit apo ceshtja e lepirjes sa per te pasur shancin te rri me dike apo per ngjitje nuk me ka shqetesuar asnjehere. E kam urrejtur gjithnje ne jete dhe perkunder mundesive te medha nuk e kam shfrytezuar asnjehere. Permenda mundesite sepse shume njerez thone qe nuk lepihem dhe nuk kermillexohen ama dallimi qendron ne ate se shume njerezve s'ju ka dhene mundesia kurre per tu kermillezuar.

2. Tani varet se cfare durimi ke llafin?! Durimi im, kshu ne perditshmeri, ka perfunduar menjehere kur tjetri ka filluar percyrravjen. Percyrravja eshte gjeja qe e kam urrejtur ne jete. Pra realisht durimi im shpesh duket se nuk zgjat shume dhe realisht nuk zgjat. Thjeshte jam njeri qe per veprimet e mia jam munduar qe asnjehere mos te kerkoje falje dhe nuk kam kerkuar. Jo pse nuk kam gabuar por ja kam lene kohes qe me punen time te tregoje se edhe nese kam gabuar ta permiresoje ate gabim. E kuptoi tjetri apo se kuptoi??? As qe me ka ba pershtypje. Thjeshte une jetoje per shpirtin tim dhe dua qe ai te ndjehet rehat me mua. Ah, kashta, kashta eshte ajo qe edhe pse noton kalbet dhe ne keso raste paraqet fasaden. Diamantet edhe munde te fundosen por atje thelle, thelle eshte gjithmon pastertia. Pra eshte njefar lufte mes te jashtmes sone si kashte dhe se brendshmes. Une them drejten jam mundu qe te shendrise por gjurmet do jene ato qe do bejne dallimin.

3. Varet si ndalesh dhe sa ndalesh te ndeshesh me veten. Sado qe te arrish, jeta eshte aq e gjate sa edhe nese ke arrite mjaftueshem ti duhet te beshe luften e cdo ditshme qe ta mbrosh ate qe ke arrite. Pra, te ndalesh nuk mjafton. Them te drejten pata fatin ti takoje nje gjenerate qe ju dha shanca qe te lente gjurme. Une nuk bera asigje tjeter. Thjeshte shfrytezova mundesine e lenjes se gjurmes perkunder shume te tjereve qe iken nga ajo. Jo se bera namin jo. Thjeshte bera ate qe kerkohej nga gjithe ne dhe nuk e bene te gjithe. Tani me shume jame i fokusuar me shume te mbroje ate cfare bera, pra qe mos ta zhlyje ate pjese, kuptohet edhe te leje edhe nonje gjurme tjeter deri ne fund. Pse jo? Ama me kujdes te shtuar.

4. E kam thene disa here. Varet njeriu se cfare objektive ka kur futet ne nje virtualitet. Per mua virtualiteti eshte realiteti yne ne miniature. Munde te lindin shoqeri, miqesi, armiqesi dhe dashuri! Ah, se desh harrova. Keto dite mora ftesen qe te jem ne nje dasem te nje nga keto njohjet. Ndoshta do te shifemi me dike andej nese jeni te ftuar.

5. Asnjehere si kam lejuar vetes lluksin qe te tjeret te me pershtaten. Jam munduar te jem i pershtatshem per te tjeret, per cdo moshe, deri ne momentin kur kan tentuar te me sfrytezojne si ure kalimi. Kete nuk e toleroje asnjehere te vetme.

6. Ketu me ke skuqur me kete konstatimin tende. Ne jete jam udhehequr me parimin: Cfare sta ban kurrizi yt mos ja beej tjetrit. Eksperienca asnjeehre nuk eshte e njejte per te gjithe njashtu sikur te gjithe nuk munde te jemi te njejte. Per mendimin tim. Lexoni, mesoni dhe degjoni. Degjimi eshte pjese e suksesit. Ke ky degjimi futet edhe rrezimi. Te mesosh nga vetja, nga gabimet tuaja eshte gjeja me e mire. Se paku do permiresosh veten. E njerezit shpesh ne jete jane ne kerkim te njerezve te mire. Nese kerkon te takosh njerez te mire ne radhe te pare duhet te jeshe vet, deri ne njefar mase, njeri i mire.

Sa veshtire me ba publicitet :topi:
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
V.I.P
Titulli: Interviste me Antaret!

Legally Sweet

Dukesh tip I qete dhe qe shikon punen tende. Je gjithmone keshtu apo vec ne virtualitet?
Kshu jam edhe ne jeten reale, si bie njeriu m’qaf dhe se nxjerr llafin e keq kollaj nga goja. Nqfse dikush me ngacmon pa te drejte pastaj, normale qe tregohem me e eger per tu vetmbrojtur.

Fundjava jote ideale eshte?
Me shijojne ato fundjavat me diell, meqe dielli eshte i rralle ktej. Te dal ndonje shetitje javes detit duke ngrene noi akullore, ose te shkoj per piknik me kalamajt e tezes, ose thjesht te marr rreze dielli tek kopshti i shpise duke shijuar dhe ndonje liber nderkohe.

Filmi I preferuar?
Mua me pelqen shume kinemaja dhe s’lej filma pa pare kshu qe veshtire te zgjedhesh nje. Schindler’s List per shembull eshte njeri prej tyre.

Kenga e preferuar?
Escape e Enrique Iglesias, nga muzika italiane Iris e Biagio Antonaccit ose nga muzika shqiptare Dite Dimri e Aleksander Gjokes.

Cili eshte pasioni/hobby yt?
Te udhetoj, te luaj volejboll, te lexoj ndonje liber etj.

Ku e sheh veten pas 5 vitesh?
E shoh veten si nje avokate te suksesshme, duke punuar ne nje ambient sfidues dhe duke mesuar gjera te reja cdo dite.

Do u ktheje te jetoje ne Shqiperi per gjithmone?
Jetes kurre si dihet por mendoj se tani per tani jo. Ndoshta ne ndonje te ardhme te larget, kur Shqipria te jete rregulluar ndopak.

Je e kenaqur me shkollen qe ke ndjekur? Apo ke qene e shtyre nga elemente te jashtem, si prinderit?
Po e kenaqur jam. Prinderit kane pasur deshiren e tyre por ne fund zgjedhja ka qene gjithmone e imja. Une jam informuar mire perpara se te zgjidhja degen e universitetit; kam bere kurs online per te pare si do ishte te studioje ligjin (ana akademike), kam ndjekur (work shadowing) avokat per te pare si do ishte ta praktikoje ligjin (ana e punes). Pra e dija mire se ç’me priste.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Interviste me Antaret!

Monique:

1- Cfare vlereson me shume tek nje njeri?
2- Vendi ideal per te jetuar dhe pse?
3- A je e kenaqur me cfare ke deri tani?Dhe a ke ndonje peng apo dicka qe s'ke mundur ta realizosh dot?
4- Ku e sheh veten pas 10 vitesh?(lidhet me planet qe ke dmth)
5- Mendon se virtualiteti ka me shume hipokrizi sesa vertetesi?
6- Cila eshte keshilla apo gjeja qe te vjen ne mendje ti thuash dikujt mbi cdo gje, apo dicka.. Dmth nje filozofi tenden...
 

Monique

With or Without u
Titulli: Interviste me Antaret!

Monique:

1- Cfare vlereson me shume tek nje njeri? Njerezoren ! Njerezit qe falin nga vetja miresi edhe atje ku ligesia ka rrenje te forta. Buzeqeshjet e sinqerta....
2- Vendi ideal per te jetuar dhe pse? Ka kohe qe mendoj se Kanadaja do ishte vendi ideal. Sepse ka mundesi shume te medhaja per profilin tim.
3- A je e kenaqur me cfare ke deri tani?Dhe a ke ndonje peng apo dicka qe s'ke mundur ta realizosh dot? Jam shume e kenaqur , por nuk para e shfaq kete . Peng? oh kam shume ....vecanerisht ne lidhje me njerez qe si kam me prane!
4- Ku e sheh veten pas 10 vitesh?(lidhet me planet qe ke dmth) Nuk bej plane sepse gjithnje do dali apo ndodhi dicka qe do i rrezoj ato. jam natyre praktike. Veten e shoh aty ku shpresoj te jem...ose me sakte aty ku jam aktualisht.
5- Mendon se virtualiteti ka me shume hipokrizi sesa vertetesi? Dikur besoja se njerezit ishin te njejte ..me kohe mesova se hipokrizia ekziston po aq sa ne realitet ...thjesht ne realitet perdoret maska e "miresjelljes" per te mos u sfumuar, ne virtualitet eshte shume e dukshme. Nuk besoj ne vertetesi pas nje ekrani ku njeriu me shume flet per ate cka do donte te ishte e jo ate cka eshte !
6- Cila eshte keshilla apo gjeja qe te vjen ne mendje ti thuash dikujt mbi cdo gje, apo dicka.. Dmth nje filozofi tenden...
Jeto jeten sido ajo vjen...sepse sido te vij ti ske forcen ta ndryshosh pervec se ta jetosh!
 

Jetmira

V.I.P
Titulli: Interviste me Antaret!

Meqe shpesh flasim mbi pyetje qe kemi drejt antareve po mendoj te hap kete teme , ku ju mund ti drejtoheni nje antari specifik me te gjithe pyetjet e mudshme qe keni...sigurisht antari do zgjedh ti pergjigjet a jo...pasi ne nuk dhunojme askend! :)
Pyetjet mund te mbulojne cdo fushe per te cilen ju keni interes.

Fillojme me emisionin......

Pershendetje te gjithve
Ulur me mua ne studion e FV eshte Fly....nje antar goxha interesant i cili ka kaq dite qe kerkon te intervistohet ,pra eshte vetftuar.
Fly pyetsori per ty

Good luck :p

Pyetje te pergjithshme

1. Pershkruaj nje dite tenden fillim –mbarimDita ime nis nga ora 7 e 30 kur zgjohem nga gjumi edhe nisem per ne universitet, nga ora 14 ose 15 qe mbaroj msim iki ne shpi pushoj nja dy or e me pas dal me ndonje mik ose mike timen deri nga ora 7 ose 8 ateher nga darka rrij pak ne fb e flej gjum, sa per mesimet lexoj fundjavave
2. Profesioni yt konsiston ku?per momentin jam studente kam e 3 vjet studime per tu ber zysh ose punonjse sociale
3. A je I kenaqur me cfare ke arritur deri me tani?jo, do doja te arrija e me shum
4. Kush jane planet e tua ne vija ne pergjitheshme?per momentin shkolla e shpresoj qe tkem mundsi financiare e emocionale per te arritur aty ku dua
5. Familja jote perbehet nga sa antar?5 antare mami motra edhe dy vellezerit, babin nuk e kam
6. Shkollimi mendon se eshte pjese perberese e karakterit tend?jo, por do plotsdoj nje enderr qe mami im e ka pasur qe e vogel
7. Deri ne c’pike mund te arrij egoizmi yt?deri ne at pik saqe tfilloj thakmerrem ndaj atyre qe jan sjell keq me mua

Kulturore


8. Libri I fundit qe ke lexuarskam lexuar x momentin
9. Je natyre qe lexon ?jom natyr dembele, jom pertace e madhe
10. Poema q eke fiksuar dhe hera heres e reciton me veten
11. Cfare jane per ty kenget. kenget per mu jan shprehje emocionale nshum keng gjej veten

PS: kaq sa per nxemje :)

Nese me lejoni tju pergjigjem pyetjeve
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Interviste me Antaret!


Me te veten eshte pergjigjur ajo :p

Kam nje interviste per Soulin

Ckemi si je nje here qe te mos kemi emocione :p
Soulush je penduar per ndonje gje qe ke bere ose ske bere ne jeten tende?
Ku e gjen gjithe ate energji qe ke dhe asnjehere nuk ankohesh?
Cili eshte sekreti i nje bashkepunimi te shendteshem me sh persona me kultura te ndryshme?
Sa here dashuron njeriu? A mund te dashuroje dy persona ne nje kohe?
Kthehemi tek forumi.
Mendon se i ke "dhene" sh te tjereve? Ne sensin e miqesise shkembim idesh etj
Cfare ka te bukur ky forum nese cdo person ka mendime te ndryshme si rezultat dhe perplasje te ndryshme ( madhe edhe mes meje e teje)

Per mom aq edhe pse e nisa me pytje te tjera i harrova rruges haha.
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Interviste me Antaret!

Kam nje interviste per Soulin

Ckemi si je nje here qe te mos kemi emocione :p

Lol.. Mir flm.. Isha sh mire pa emocione por tani fillova te kem pak :p..

Soulush je penduar per ndonje gje qe ke bere ose ske bere ne jeten tende?

Ja prit te mendohem njeher :p. Pishmane kam, per disa gjera qe mund ti kisha bere ndryshe, ose per ca gjera qe i kam bere, apo mund ti shtyja per me vone, ama jo penduar. Jam e bindur qe njeriu ne nje fare menyre merr perhere ate qe i eshte paracaktuar, keshtuqe them se kam bere ose s'kam bere gjerat qe duhet te beja ose mos beja. Pastaj gjera te vogla, gabime, nxitime, po jam penduar :)...

Ku e gjen gjithe ate energji qe ke dhe asnjehere nuk ankohesh?

Nuk e di, Ndoshta fakti qe cdo gje qe bej e bej me shume dashuri dhe satisfakioni qe marr e mund lodhjen.

Cili eshte sekreti i nje bashkepunimi te shendteshem me sh persona me kultura te ndryshme?

1- Te pranosh tjetrin ashtu sic eshte, & Te mos e shohesh asnjeher dikend tjeter poshte vetes,
3- Te shikosh me pozitivitet cdo ndryshueshmeri apo tradite apo mentalitet te x personi nga shtetet e tjera.Pra te mos kesh manine per te kritikuar cdo gje.
4- Te jesh perher ne kerkim te eksperiences se re, dhe te duash te marresh me te miren prej tyre. Cdo i huaj nqs i kerkon te te mesoj nje fjale nga gjuha e tij, i kerkon te te sjelle dicka per te ngrene tradicionale, e pyet per sh gjera rreth vendit, do te te doje direkte :p
5- Vlen per cdo shtet, Te jesh e drejte dhe te duash perher te miren tek tjetri. Une ka raste dhe qe mund ta kem pesuar nga te folurit troc, Lol, ama besoj fort se vetem fjalet e verteta depertojne ne zemrat e njerezve.

Sa here dashuron njeriu? A mund te dashuroje dy persona ne nje kohe?


Nuk e di Morene, Deri tani kam dashuruar dhe dashuroj 1 :), por them se dhe mund te ndodhe, pasi kam njohur njerez qe e kane pranuar dicka te tille. Se di..


Kthehemi tek forumi.
Mendon se i ke "dhene" sh te tjereve? Ne sensin e miqesise shkembim idesh etj

As kete nuk e di, pasi nuk kam bere ndonjeher llogari sa kam dhene e sa s'kam dhene, por ama qe kam dhene miqesi te vertete absolutisht qe po. Gjithashtu qe ne forum kam sjelle vete veten time, absolutisht qe po. Ka 3 vjet qe esht bere pjese e imja dhe pak a shume kam qene sh e hapur ndaj cdo gjeje ku shpesh e kam lidh me jeten time. Pastaj sa ide mund te kem dhene, e dini ju me mire :).

Cfare ka te bukur ky forum nese cdo person ka mendime te ndryshme si rezultat dhe perplasje te ndryshme ( madhe edhe mes meje e teje)


Mua forumi me terhoqi sh ne fillim. Mu duk kaq gje e vecante virtualiteti, Lol.. Per me teper duke qene tip qe kam sh qef bashkbisedimet mu duk vendi ideal per te shkembyr ide, ndonese jo ndonje filozi e madhe.PErmend ketu dhe faktin qe ambjenti shqiptar ketu ku jam mungon jashtzakonisht. Pastaj me ka terhequr miqesia qe u krijua. Mu dukte e habitshme te duash njerez qe as nuk i kishe takuar. Thjesht me fjale te hynin ne zemer. (nder keto njerez dhe ti). Fakti qe kemi perplasje s'do te thote gje, pasi perplasje ke dhe me burrin, prinderin, vellain, shoqen reale, ama nqs ke respektin per tjetrin, keto perplasje te ndihmojne te shikosh gjerat ne shume kendveshtrime, per me teper kam tipin qe cdo gje e shoh ne shume dimensione dhe se kam problem perplasjen,ama perher perplasje me respekt brenda.

Per mom aq edhe pse e nisa me pytje te tjera i harrova rruges haha.

Pa problem, kur te duash ketu me ke, Lol

:puth:
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Interviste me Antaret!

Nevi afrohu pak afrohu sepse e ke ti rradhen :p

Nev cilat jane 5 gjerat qe dashuron ne jete?
Cfare o cilat tipa personash te ndotin shpirtin..e kush te ben ti duash.
Pse je aq filozofike si ne krijime si ne gjera te thjeshta..kush ka influencuar?
Je e lumtur momentalisht? Perkufizimi yt i lumturise.
Pse je ateiste? Cf teorish ke ne kete aspekt.
Ke ke me tip qe te "stimulon" ne fv per debate biseda etj.
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Interviste me Antaret!

Nevi afrohu pak afrohu sepse e ke ti rradhen :p

Ehhh :p ok,vazhdojmeeee

Nev cilat jane 5 gjerat qe dashuron ne jete?

Natyren,thjeshtesin njerzore ,dijen njerzore kur jepet dhe demostrohet me fisnikeri dhe thjeshtesi,dhe njohurit mbi universin.

Cfare o cilat tipa personash te ndotin shpirtin..e kush te ben ti duash.
Nuk duroj dot afer vetes hipokritet,dashuroj njerzit qe buzeqeshin me shpirte dhe e lejojn veten te jene real ne pentagramin e emocioneve jetesore pa dorashka.

Pse je aq filozofike si ne krijime si ne gjera te thjeshta..kush ka influencuar?

Hem ketu me dergove ne femijri, ndoshta fillimisht babi im,pastaj gjithmone kujtoj nje biblotek te madhe ne shtepi me libra, mbi 1500 cop diku,ne nje rafte druri,atehere s"lexoja shume,por gjithmone kur dilja para saj mendoja sikur secili nga keto libra te pefaqsonte nje njeri tani ne kemb,imagjino sa mendje njerzore e shpirtra fshihen ne to.
Qe ti bie shkurt me pelqen rrjeshti,mendimi qe permbledh nje faqe te tere ne nje fjali.
Me pelqen fjala e gjetur qe shpreh nje situat te caktuar, pa e varferuar ne mijera fjale , duke kthyer ne asgje.

Je e lumtur momentalisht? Perkufizimi yt i lumturise.

Lumturia eshte relative,por tashme jeta ime ka bazat e duhura te lumturis,familjen time dhe tim bir..:)).

Pse je ateiste? Cf teorish ke ne kete aspekt.

Anoj ne ateizem qe ne moshen diku afersisht 17 vjece, pasi fillova te lexoj shume historin ne te kaluaren njerzore dhe si si eshte bere nderveprimi dhe bashkveprimi mes fes luftrave dhe se si feja ka perdorur njerzimin,luftrat padrejtesit per te udhehequr dhe arritur ato qe deshironte.
Por pertej kesaj jam nje besimtare me vullnet te mire qe besoj ne pozitiven dhe sbej keq,kjo besoj qe me ben nje besimtare te shendetshme..:) per aq sa ka nevoj psikollogjia njerzore per te besuar ne te miren .

Ke ke me tip qe te "stimulon" ne fv per debate biseda etj.

Ne varsi te temave dhe tematikave,nuk kam ndonje emer per te cilsuar,mjafton te jete tema qe me zgjon interesin e debatit,pastaj emri perball ska shume rendesi se kush eshte..:))

Bizh te falenderoj per pytjet,ishin te goditura..:))

Ne nje moment tjeter do jesh ti e ftuara e pyetjeve te mija ndaj teje,,deri atehere nje :* ,flm..!!
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Interviste me Antaret!

Hartim e paska ba Nick lol lol

haahahah Call,ec ketu paraqitu ne intervisten e vitit te lutem...!!

Pershendetje Call,si jeni si keni kaluar..? Falemnesr shume qe pranuat ftesen ne emisonin tone me pytje rreth antarve vipa :p.

po rrjeshtoj disa pyetje megjithe respektin per ju,uroj t"ju pergjigjesh..:)

1-Jetoni ne apo jashte Shqiperie..nese jashte sa vite keni larg Atdheut..?
2-Vendi qe ju pelqen me se shumti te jetoni..?
3-Cila mendoni qe eshte mosha ideale qe te martohet nje mashkull,po nje femer?
4-Cfare mendoni per femren shqiptare ne pergjethsi,eshte ajo pak kompleksive,,ose jo aq e lire sa duhet?
5-Call mendon se shume goca ketu ne forum jan fansa tuaja prej shijeve tuaja artistike..? :p
6-Beson ne miqesit virtuale? E nese po keni miqesi te tilla?
7-Prej ka je Call ahahahha mos me thuaj prej Shkodrettt :p

Kaq ishin pyetjet e mija per ju i nderum e i respektum Call..:)) me te mira..!!
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Interviste me Antaret!

NICKTJETER

1. Kujtoj qe ke qene shoqja e pare ne fv per mua. Sipas teje cfare eshte ajo gjeja qe i ben njerezit te te duan?
2. Nje moment dil nga vetja dhe me pershkruaj I..en ne jeten reale fhe Morenen ne fv. Cfare kane te ngjashme dhe te ndryshme.
3.Mendon se njerezit qe me sh qeshin jane me te ndjeshem dhe me bot me te madhe?
4. Ne cprofesion e shikon veten me te ardhmrn?
5. Mendon se ka ardhur koha te investosh seriozisht ne dhuntine tende ne krijjim letrar?
6. Sa veta ne forum i quan miq real dhe ke besim tek to.
7. sa vjec ndjehesh? Dhe pse?
 
Redaktimi i fundit:

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Titulli: Interviste me Antaret!

NICKTJETER

1. Kujtoj qe ke qene shoqja e pare ne fv per mua. Sipas teje cfare eshte ajo gjeja qe i ben njerezit te te duan?
-Mmm se di. Sinqerisht se di mbase ngaqe bej shaka edhe ndonje batute edhe pa e njohur mire personin.
Mendoj se kete duhet te ma thoni ju :p
2. Nje moment dil nga vetja dhe me pershkruaj I..en ne jeten reale fhe Morenen ne fv. Cfare kane te ngjashme dhe te ndryshme.
-Nje diference eshte ajo qe mbase ketu se vras sh trurin. Madje shkruaj e bej humore dhe kur nuk eshte per tu bere dmth sh tralala :p
Tjetea diference...ne krahasim me njerezit real qe te hy ne konfidenva duhet sh kohe ketu mbase per shkak te natyres "shkrimit" ska rruge tj sjam dhe aq e turpshme sa realisht :D
Cf tj ah po mbaj mend veten qe "ngacmoja" anetaret e rinje mbase madje deri ne ofendime realisht shaj vetem me vete nderdhembe :p me keq ama haha.
3.Mendon se njerezit qe me sh qeshin jane me te ndjeshem dhe me bot me te madhe?
-Mbase eshte ashtu por e qeshura sdo thote ndjeshmeri. Varet si i merr gjerat,sa rendesi sa peshe u jep. Ine qesh aq shpejt sa qaj aq shpejt :p. Mbase bota ime eshte e madhe...por kete se di akoma :D. Mua me duket normale..
4. Ne cprofesion e shikon veten me te ardhmrn?
-Cfare realisht me pelqen eshte te merrem me femijet i adhuroj. Endrrat si pasticere apo te punoj ne nje biblioteke kam sh si keto. Por femijet jane mrekulli :). Hmm gjithsesi une mendoj se jeta ka kompromise dmth e di qe mbase ne kete sdo ia dal..ama mjafton qe nje pune ta kesh pasion dhe ia del. ( mund te besh idele cdo situate nese do)
5. Mendon se ka ardhur koha te investosh seriozisht ne dhuntine tende ne krijjim letrar?
-Te them te drejten jo. Dhe kjo hyn tek endrrat. Por duke qene se jam mjaft kritike ndaj atyre qe shkruaj madje jane te rralla shkrimet e mia qe i lexoj 2 here :D.base jane gjera te mom dhe shfryhem dhe pastaj sme duken te "pershtatshme".
Me pak fjale sbesoj se te miat jane per botime :)
6. Sa veta ne forum i quan miq real dhe ke besim tek to.
-Hmmm duhet te them emrat?:p
Duke fut ne liste ty Nevin kitren evin besoj qe jam "zhvesh"komplet :D
Pastaj normale dhe zinen e konsideroj mjaft te afert dhe pse jeta merr rruge te ndryshme
Ama kaloj mjaft mire dhe me te tjere :p
7. sa vjec ndjehesh? Dhe pse?
-Haha pytje e bukur..shumicen e kohes si adoleshente :p
Pastaj varet me humorin..behem dhe si plake e padurueshme. Nje histerike apo kalama i llastuar :p
Ama aho cf ve re tek vetja eshte se e ndjej veten ndryshe vitin e fundit..pastaj sa mire eshte duhet vetem te pres :)

Ku dreqin mi gjete keto pytje mi :mad:
lol :kis e flm ke prekur ne shenje :D

Do doja te isha pergjigjur me gjate por koha telf dhe mundesi sma lejuan
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Interviste me Antaret!

Mr. Intuita :p - Levoy.

1- hello :D
2- Sipas intuites tende, cpyetje do te te bej une tani???
3- Mqns e gjete, me thuaj-Te ka lene ne balt intuita deri me sot? Dhe a je zhgenjyer nga sh njerez ?
4- I shkruan shpesh gjinise femrore, po ashtu je mjaft kavalier neper forum. Craport ke me kete gjini ne jeten reale. Dhe c'eshte femra per ty?
5- Me pershkruaj vendin me ideal qe ke qene ndonjeher? Dhe cili eshte vendi yt i preferuar.
6- Shkrimtari i preferuar juaji? Libri? Dhe shprehja paragrafi i parapelqyer?? Dhe pse?
7- C'mendon per nivelin virtual? Dhe me thuaj 2-3 benefite qe sjell frekuentimi i FVse.
8- ngq 1-10 sa te pelqen vetja? DHe a shikon ndonje siper vetes nga formimi pergjithshem ketu? (Nuk lejohet modestia ne kete pyetje)
 
Redaktimi i fundit:

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Interviste me Antaret!

Morena: flm. Pyetjet vijne ne varesi te personalitetit te gjithsecilit dhe cfare dua te di me sh rreth personit qe i bej pytjete :D. Me pak fjale merita e gjitha juaja. :)
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Interviste me Antaret!

Kam dhe une nje pyetje , sot u anetaresova tek kjo faqe , bera mire a bera keq ? Dhe meqe e bera nje pyetje po bej dhe nje tjeter se nuk prish pune :p Si ta lexoj prgj qe do marr tek pyetja e pare , a me vijne me njoftime apo duhet te futem perseri tek kjo teme dhe te shoh per pergj ? Me falni qe isha kaq i huaj per temen por ja ne (femijet e porsalindur ne forum) kemi disa pyetje elementare . Klm
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Interviste me Antaret!

Kam dhe une nje pyetje , sot u anetaresova tek kjo faqe , bera mire a bera keq ?

Ke bere shume mire,na ndiq neper tema dhe postime ..aktivizou dhe do kuptosh vete cfare sherrxhnjesh jemi ketu ahahahah :)

Dhe meqe e bera nje pyetje po bej dhe nje tjeter se nuk prish pune :p Si ta lexoj prgj qe do marr tek pyetja e pare , a me vijne me njoftime apo duhet te futem perseri tek kjo teme dhe te shoh per pergj ?

Zakonisht kur behen quot postimeve tua,tek profili jot te vjen siper me njoftime,qe je cituar nga filan antar/e.
Gjithesesi per rregullimin e cdo opsioni ne lidhje me like,njoftime postime te reja ne forum etj etj,tek peneli kontrollit tek profili i juaj ke opsionet ku thuhet: Ndrysho opsionet opsionet,aty i ke te gjitha te sqaruar,se cfare do te aktivizosh nga njoftimet cfare jo.

Me falni qe isha kaq i huaj per temen por ja ne (femijet e porsalindur ne forum) kemi disa pyetje elementare .]
Uroj te jem sqaruar sadopak ne ato qe ju pyetet..

Klm

Gjithe te mirat dhe per ty e kalofsh sa me kendshem ne shoqerin forumore tonen..:)
 
Titulli: Interviste me Antaret!

Mr. Intuita :p - Levoy.

1- hello :D
1-Pershendetje :)2- Sipas intuites tende, cpyetje do te te bej une tani???
2-Kete si me poshte vijon :p

3- Mqns e gjete, me thuaj-Te ka lene ne balt intuita deri me sot? Dhe a je zhgenjyer nga sh njerez ?
3-Natyrisht qe me ka lene, ndoshta jo totalisht ne balte por me ka ndodhur qe intuita ime ta kete pasur gabim.Zhgenjime kam pasur por jo te shumta dhe kjo per nje arsye shume te thjeshte-Jam shume selektiv ne zgjidhjet dhe zgjedhjet e mia sidomos kur behet fjale per marredhenie me persona dhe e dyta…..i besoj shume intuites time :p4- I shkruan shpesh gjinise femrore, po ashtu je mjaft kavalier neper forum. Craport ke me kete gjini ne jeten reale. Dhe c'eshte femra per ty?
4-Qe te kuptohet me mire raporti im me femrat duhet nisur qe ne femijerine e hershme.Une gjithnje, qe femije kam dashur nje moter, te cilen ne realitet nuk e kam pasur kurre (jemi 4 vellezer :) ).Ndoshta mungesa e nje motre me ka kushtezuar per mire qe sjellja ime me femrat te ishte dhe te jete plot mirekuptim, plot kujdes dhe plot dashuri.Duke u rritur kuptova pastaj qe femra eshte krijesa me e bukur , me delikate e njekohesisht me harmonike ne planet :).Pastaj te femra nderthuren me se miri ekstremet e tipareve njerezore.Femra eshte sa delikate po aq edhe e forte, sa e brishte po aq edhe solide.Ne jeten e perditshme kam pasur dhe kam nje raport shume te mire me femrat.Kam mike femra me te cilat mund te flas per gjithcka, madje edhe me ish-et e mia kam ende kontakte, shume te rralla por si kam shkeputur as une e as ato (pervec nje rasti ku jo sepse nuk dua une por sepse sot e kesaj dite ajo nuk pranon te mbaje kontakte thjeshte as per miresjelleje me mua ).Te shkruaj per femren me vjen natyrshem, sepse po aq natyrshem femra eshte muze frymezimi per cdo mashkull besoj.
Per te perkufizuar femren une kam nje thenie fare te thjeshte-FEMRA ESHTE JETA, kjo thene literalisht por edhe figurativisht :D

5- Me pershkruaj vendin me ideal qe ke qene ndonjeher? Dhe cili eshte vendi yt i preferuar.
5-Per arsye pune kam bredhur shume sidomos ne Europe.Vendi me ideal, se di, ndoshta Lac D`Annecy ne France, atje mbaj mend qe jam shtrire naten ne bar dhe jam ndjere sikur isha pjese perberese e bukurise mahnitese natyrore, atje mu duk sikur u shkriva me gjithcka qe me rrethonte dhe paradoksalisht ndjehesha aq mire saqe UNE si qenie kisha humbur, ndjehesha i humbur dhe i perpire nga natyra.
Sa per vendin tim te preferuar per te jetuar eshte Spa-Francorchamps ne Belgjike.


6- Shkrimtari i preferuar juaji? Libri? Dhe shprehja paragrafi i parapelqyer?? Dhe pse?
6-Gabriel Garcia Marquez
Tragjedi Amerikane e Teodor Draizer
Shkeputur nga Harku i Triumfit-Erich Maria Remarque
Nje bubullime shurdhuese u rrokullis befas permbi qyetet. Pika shiu filluan te perplasin pas gjetheve te luleve. Vuri re , se si rruga zuri te pikelohej ne argjend te zi. Shiu erdhi duke u shtuar. Pikat e renda e goditen te fytyre. Dhe pernjeheresh ai s'po merrte vesh ne ishte qesharak apo i mjere, ne vuante apo nuk vuante-dinte vetem qe po jetonte.Po jetonte! Ai ekzistonte e jeta e kishte pushtuar serish, po e shkundte e, ai nuk ishte me spektator, nuk qendronte me jashte saj; shkelqimi i forte i ndjenjes se pakontrollueshme vershonte perseri neper damaret e tij, si zjarri neper oxhake furnaltash; dhe, nuk kishte pothuaj pike rendesie ne ishte i lumtur apo fatkeq; ai jetonte dhe e ndjente fort qe po jetonte-dhe kjo ishte mjaft.!
Vazhdonte te rrinte nen shiun qe vershonte mbi te porsi nje bresheri qiellore mitralozesh. Rrinte atje , e ishte shi e shterngate e uje, e toke njeheresh; rrufete e horizonteve kryqezoheshin brenda tij; ai ishte edhe krijese edhe element i natyres; asgje s'kishte me emer dhe keshtu te gjitha dukesg\hin si te vetmuara e si te braktisura, te gjitha ishin njelloj- edhe dashuria , edhe uji qe derdhej tatepjete, edhe ato ndricimet e zbehta mbi catite, edhe toka qe dukej sikur po gufohej; s'ekzistonin me kufij dhe ai vete ishte pjese e te gjitha ketyre. Lumturia dhe fatkeqesia mbeteshin gezhoja boshe te flakura tutje nga ndjenja e gjithepushtetshme se po jetonte dhe se po e ndjente se po jetonte.
....."o ti atje lart!" foli ai duke iu drejtuar dritares se ndricuar, dhe qeshi, dhe nuk e kuptoj qe po qeshte.
"ti dritez e vogel, ti vegim i nje zane, ti fytyre qe ushtron nje pushtet te cuditshem mbi mua, ketu mbi kete planet, ku ka me qindra e mijera fytyra te tjera, me te mira, me te bukura, me te mencura , me te ciltra, me besnike e me te afrueshme- o ti rastesi qe mu ngaterrove nje nate neper kembe atje ne ruge e qe hyre ne jeten time, ti ndjenje e perplasur brigjeve, pa mendim, por roberuese dhe qe rreshqite nen lekuren time ne nate gjumi, ti, qe s'di per mua pothuajse asgje tjeter pervec asaj qe te rezistova, dhe qe prandaj mu hodhe nder krahe , deri sa nuk te rezistova me, ti, qe deshe te vazhdoje pastaj rrugen tendee te mergoheshe prej meje-te pershendes, te pershendes! Ja tek po qendroj ketu dhe s'ma merr mendja se do te qendroj edhe nje here tjeter keshtu. Shiu me deperton nen kemishe dhe eshte me i ngrohte e me i ftohte e me i bute se duart e tua dhe lekura jote. Po qendroj ketu i mjere dhe me kthetrat e xhelozise ne bark, duke te te kerkuar, duke te te perbuzur, admiruar e adhuruar,sepse ke hedhur rrufene qe ndezi, rrufene qe dremit ne cdo gji, shkendijen e jetes, zjarrin e zi.
Po qendroj ketu, jo me si nje i vdekur me leje, me pak cinizem, sarkazem e me nje cikez guxim, jo me i ftohte; jam perseri i gjalle, qofte edhe duke vuajtur, por serish i prekshem nga stuhite e jetes, i rilindur e i rikthyer ne pushtetin e saj te thjeshte! Qofsh bekuar ti Mado, me ate zemren tende shtegtare, ti Nike me ate aksentin tend latin! Enderr dhe mashtrim, pasqyre e thyer e nje perendie te ngrysur, o ti qe s'di asgje- te falenderoj! Kurre s'kam per te ta thene, se ti do te nxirje perfitimet e tua nga kjo-por ti ma ke rikthyer ate qe s'do te ma jepte as Platoni, as krizantemat, as e gjithe poezia dhe as e gjithe meshira, as deshperimi dhe as me e forta dhe, as me e durueshmia shprese: Jeten e thjeshte , te fuqishme, te mirfillte, qe me dukej si nje krim ne keto kohra midis njeres katastrofe dhe tjetres! Te falenderoj! Duhej te te humbisja qe ta merrja vesh kete! Mbetsh me shendet!


Remarque e dashuroj dhe jo vetem ate por pothuajse te gjithe shkrimtaret e brezit te djegur, sepse ishin realiste, sepse ne ta kupton thelbin e jetes, pershkruar me kaq realizem dhe me kaq thjeshtesi.
Paragrafi me lart eshte nje hymn per jeten.7- C'mendon per nivelin virtual? Dhe me thuaj 2-3 benefite qe sjell frekuentimi i FVse.
7-Niveli virtual nuk ndryshon shume nga ai ne jeten reale.Nuk paragjykoj virtualitetin, thjeshte nje gje nuk me pelqen ne virtualitet.Njerez te cilet kurren e kurres sdo kishin mundesine te me njihnin ne jeten reale ja lejojne vetes jo vetem `te me njohin` por dhe te me gjykojne ose paragjykojne.Per mua virtualiteti ka vetem nje vlere-Njohjen dhe perceptimin e mendimeve te ndryshme, qofshin keto pozitive apo negative, mendime njerezore te cilat ne realitet sdo kisha mundesi ti njihja pikerisht per arsyen qe thashe me lart.

8- ngq 1-10 sa te pelqen vetja? DHe a shikon ndonje siper vetes nga formimi pergjithshem ketu? (Nuk lejohet modestia ne kete pyetje)
8-9 eshte pergjigja per kete pyetje per nje arsye te thjeshte.Por kujdes ama sepse 9 per mua eshte maksimumi si numer, jo 10-ta sepse 10 eshte e perbere nga dy numra, si rrjedhoje per mua nuk quhet dhe nuk me pelqen 10-ta :D
Per sa i perket formimit te pergjithshem mendoj se ne virtualitet eshte e veshtire te kuptosh dhe te vleresosh dike sepse jo te gjithe perfshihen ne debate dhe ne diskutime me nje njejtin intensitet dhe vazhdimesi qe mund te kem une ose dikush tjeter megjithate mund te te them nje gje-Nuk jam me i formuari ne kete forum por te them edhe dicka tjeter-Askush ne kete forum nuk eshte me i formuar se une :D

Shume faleminderit per mundesine qe me dhe ti pergjigjem ketyre pyetjeve :)

PS-Kjo s`do te thote ama qe do ti pergjigjem edhe intervistave te tjera ne vazhdim :p
 

Soulmind

~She wanted the whole world or nothing~
Staf në FV.AL
Adm
Titulli: Interviste me Antaret!

Pyetje per Gertin

1- Me cpune merreni ne Amerike?Jetoni me familje?
2-Egziston endrra Amerikane?
3- Si eshte nje dite e zakomshme jotja?
4- Si u njohe me Fvne dhe cmendim ke per anetaret ne pergjithsi?
5- Ne fillim me je duk si alien, por tani jo.. njeri normal me dukesh. Me pak fjale pse bon sikur ca je ?: P Se dhe ne tjeret nga Las Vegasi jemi jo per gje? :p
6- Ne cfare beson ti? Dmth ca besimi i perket.
 
Top