• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Injoranca

shantal

Anëtar i ri
Vendndodhja
ghfdy
thone qe budallenjte jane te lumtur ndoshta sepse kur sdi asgje se vret shume mendjen kurse sa me shume te dish rreth dickaje aq me shume e vret mendjen dhe kerkon ta shqyrtosh ta analizosh ta mendosh etj etj ... injoranca eshte e kushtezuar sepse njerzit nuk lindin te zgjuar por behen te tille dikush me shpejt dikush me ngadale por te gjithe po te duan dhe te kene mundesi behen por nga nje ane me mire qe eshte keshtu se po te ishin te gjithe te zgjuar sdo kishte kuptim jeta ahhah
 

prodigious

I perjashtuar
Mosha
35
Vendndodhja
Tirana
Ngaterrojme inteligjencen me dijen. Ky eshte gabimi me i madh ne vlersimin e nje njeriu. Shume njerez e vlersojne nje person per ate cka ai di dhe jo epr ate cka ai prodhon vete pra per inteligjencen e tij. Dhe ky vles\rsim vjen si pasoje e injorances per mendimin tim.
 

Fireburn

Anëtar i ri
Vendndodhja
SYDNEY
Titulli: Injoranca

,nje person qe eshte i zgjuar do te thote qe di ta sjelle situaten ne favorin e vet qofte duke lexuar qofte duke mos lexuar qofte duke punuar ,duke bere dy apo 20 vjet shkolle ,crendesi ka ,secili perpiqet te mbijetoje ne kte bote qe me shume eshte materiale dhe inteligjent eshte ai qe di ta kaloje lumin me cfare ka ne dore kurse injorant eshte ai qe sben asgje edhe pse mund te jete i shkolluar apo intelektual ,dhe ata qe kane bere leke duke punuar neper halet e botes bravo ju qofte nqs vine ta zeme ne shqiperi dhe hapin nje biznes te tyre ,e pse jo kur ne te gjithe e dime qe ne shqiperi ehste shume e veshtire te gjesh vende pune edhe sikur te kesh dy diploma pastaj kush te pyet ne shqiperi se sa intellektual je ti pffffffffffff (po pate leke mire po spate ik e vri veten po deshe ) ,pastaj ka nje gje qe kjo ndodh me shume ne shqiperi sepse me sa kam pare une neper vendet e tjera te botes nuk shof qe njerezit intelektuale ti kete lene mbrapa njeri ,cdo gje vjen sipas kohes ,ja qe ka ardh koha e lekut sot dhe ata qe skane kushdo qofshin ngelen mbrapa .mendoj se duhet te presim te vije nje kohe tjeter ku te vleresohet me shume njeriu ,gjithsesi ne nuk mund te bejme perkufizim qe jane injorante te gjithe ata qe slexojne libra apo skane shkolle dhe ata qe kane hap biznese me leke te fituara ilegalisht apo duke punuar jashte apo ata qe lane shpellat per te zene kolltuqet (ma merr mendja se cdo njeri do te zere kolltuqet edhe pse ka ardh nga shpella ),sepse edhe ata si cdo njeri tjeter duan te fitojne apo jo dhe sot per te fituar leke apo pushtet cdo njeri ben te pamunduren per me i fitu dhe une madje i quaj te zgjuar te gjithe keta njerez pavarsisht se me vjen keq per ata intelektuale qe rrine kafeneve te heshtur . ajo thenia e njerzve te ardhur nga shpella per te zene kolltuqet sme duket aq e drejte sepse te gjithe nga shpella kemi ardhur besoj , ashtu si une edhe ti skemi lindur neper kolltuqe sepse kur lind lind barabar ,eshte puna ca behesh dhe ata qe sot kane zene vendet me te mira me cfaredolloj menyre qofte per mua shume mire bejen ,te njejten gje do beja dhe une po te vija te jetoja ne shqiperi
 

eses

Antarë
Titulli: Injoranca

Nuk me pelqeu menyra se si po trajtohet kjo teme.

Per mendimin tim njeri lind dhe jo vetem disa mbeten injorante, Por te gjithe mbeten injorant te vdesim te gjithe, vec se injoranca jone gjate jetes paktesohet por nuk humbet.

Si mund te themi qe njeriu nuk vdes injorant kur ai gjate jetes se tij ka zbuluar kaq pak? gjithe pafundesia e paditurise eshte prezente gjate jetes dhe kjo na ben te vdesim edhe injorant.

Ajo cka perpiqemi eshte ta pakesojme vazhdimisht kete injorance tonen, sepse te gjithe jemi injorant vec se disa kete e kane me te paket.
Ne jemi askush per ti gjykuar te tjeret si injorant sepse edhe vet jemi te tille.
 

*romeo*

Anëtar i Respektuar
Pe: Injoranca

Injoranca eshte mosdije...Ne te gjitha ligjet e jetes dhe ne matematike, qe te formohet nje teoreme duhet qe rregulli te jete gjithnje i vertete,nese ka sikunder nje kundershembull atehere hidhet poshte., sepse ne jeten e perditshme injorante quajme njerezit qe nuk kane njohuri te pergjithshme, por keto njohuri ne i masim ne krahasim me veten dhe kohen, pra injorante quajme njerezit qe nuk dine disa gjera qe ne nuk i dime. Keshtu psh ti filin e quan inteligjent kurse dikush tjeter psh nje pedagog me shume njohuri, nje matematicien,nje fitues e cmimit nobel etj do ta quante injorant.
Keshtu behet shkallezimi, perfshihet relativiteti etj. Une nuk kam njohuri te mira ne fushen e informatikes, une jam injorante ne kete fushe , keshtu gjithkush ne fushe te ndryshme ska njohuri dhe sado te shnderrise ne gjera te tjera mbetet injorant.
Nje pike e zeze qe bie ne fuci boje te bardhe nuk e le me te bardhe ate boje
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Injoranca

Je injorante :D
E perse se un shof terezin time, e ju te tjerat uleni nkafe e merreni m thashetheme :)
Injoranc tgjith kemi sadopak injoranc mbi veten, por e rendsishme esht qe na qujn injoranc ata qe jan me zi se ne :D
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
Esenca e marrjes se diturise nga njerezit sado qe te jete ajo , duhet te jete propocionalisht e perkthyer ne te miren e pergjitheshme . Sepse , jo rralle here takojme njerez ne nivel me te vogel te injorances , por e mira e tyrej e pergjitheshme per familjen shoqerine eshte shume me e madhe , se sa e nje "intelktuali" qe rrehe gjokse , qe vetem te keqia shoqeria ka prej tij .
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
E keqja e kesaj bote nuk eshte se mungon dija,por se te diturit i perdorin njohurite e tyre per gjera te liga:-nuk e mbaj mend ku e kam lexuar kete.
Realisht me problem jane ata qe dine jo ata qe sdine.
 

titan

Veni, Vidi, Vici
Vendndodhja
SPQR
E keqja e kesaj bote nuk eshte se mungon dija,por se te diturit i perdorin njohurite e tyre per gjera te liga:-nuk e mbaj mend ku e kam lexuar kete.
Realisht me problem jane ata qe dine jo ata qe sdine.
Mos e ngaterron me kete shprehjen tjeter ti amore @Ivy lol lol

The world suffers a lot. Not because the violence of bad people. But because of the silence of the good people.'
 

Ivy

IMPOSSIBLE??? The word itself says “I’M POSSIBLE “
Mos e ngaterron me kete shprehjen tjeter ti amore @Ivy lol lol

The world suffers a lot. Not because the violence of bad people. But because of the silence of the good people.'
Dhe kjo eshte plot kuptim sepse njerezit e mire gjithmone heshtin,por mos harro veprat e liga te te diturve sepse te paditurit si lejon shume fantazia se kaq ua lejon horizonti.
 

NGU

Karma has no menu, you get served what you deserve
Pjese e perditshmerise na eshte bo, na rrethojne me qindra.
Por tvjen me plas kur nk ua mbush dot mendjen. Te tille le t vdesin.
 
Top