• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Indonezia do miratojë ligj për ndalimin e minifunde !!

Arfenilla

Themelues i Forumit
Indonezia po përgatitet për të ndaluar veshjen e minifundeve në kuadër të ligjeve anti- pornografi. Arsyetimi është se minifundet i detyrojnë meshkujt të bëjnë gjëra.
Ministri i اështjeve Fetare tha se në ligjin e ri do të ndalohen të gjitha fundet mbi gju.
Edhe kryetari i parlamentit foli së fundmi kundër minifundeve, por në shënjestrën e tij ishin politikanet femra që veshin funde mbi gju.
Presidenti ngriti një task forcë për ligjin antipornografi në përpjekje për ta zhdukur përfundimisht nga vendi. Indonezia është vendi më i madh mysliman në botë. Aty banojnë 12 përqind e popullatës islamike botërore. Megjithatë, shumë vajza të reja pëlqejnë veshjet perëndimore.la.


 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Indonezia do miratojë ligj për ndalimin e minifunde !!

Qudi se si paska qene deri me tani !
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Indonezia do miratojë ligj për ndalimin e minifunde !!

Me duket e habitshme te ndalosh personin se si vishet , sme duket e drejte .Femra pa minifund sesht me femer , ne france u fliste dikur se do benin nje ligj qe femrat te vishnin patallona apo nuk duhet ti vishnin nje gje e tille , sme duket e drejte pasi secili e din vet si vishet rendesi ka mos te dali ne rruge me veshje intime , por se del me mini me kanotjere me bark jasht esht e drejta civile .
 

MasteR

I'm offline
Pe: Indonezia do miratojë ligj për ndalimin e minifunde !!

Sa ndyshe qe jemi ne ...
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Indonezia do miratojë ligj për ndalimin e minifunde !!

në ligjin e ri do të ndalohen të gjitha fundet mbi gju.
Jo cdo fund mbi gju, eshte provokatues. Jane fundet tip "office" , perhere me prerje te bukur dhe elegante, qe shkojne dhe mbi gju, jo me shume se 1 pellemb.

moda-2011-fuste-office.jpg

Ka fundet verore, me gjatesi mesatare, te pershtatcme per femrat ne sezonin e ngroht. Nuk e shikoj problemin tek nje fund i tille.
fusta-de-vara-de-matase.jpg
Vertet, ka ca mini, qe me shume s'jane se sa jane funde. Ose ato pantallonat e shkurta te plazhit, qe vishen vend e pa vend.
168420_192811530746652_183087778385694_657347_3876086_a.jpg
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Indonezia do miratojë ligj për ndalimin e minifunde !!

Bukur shume !
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Indonezia do miratojë ligj për ndalimin e minifunde !!

Biles mendoje qe duhet edhe pantollat te ndalohen vetem ne rast qe mbi pantolla te vishet ndonje blus e gjat qe mbulun prapanicen qe mos te dali e fryt.
Edhe mendoj qe duhet edhe fundet jo vetem mbi gju e perfundi gjurit por deri ne fund te kembes te jene.
Per ndryshe te denohen me burg ato femra qe sbinden.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Indonezia do miratojë ligj për ndalimin e minifunde !!

Arsyetimi është se minifundet i detyrojnë meshkujt të bëjnë gjëra.


Jemi njerez s'jemi kafshe, dhe eshte detyre e te gjithve te kontrollojme veten tone. Sa shume gjera mund t'na tundojne, s'eshte e thene ti ndalosh ato. Me duket arsyetim koti ky.
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Indonezia do miratojë ligj për ndalimin e minifunde !!

Kjo feja te ndalon te jetosh jeten tende......Po pse nuk ve nje ligj me te rrepte per meshkujt qe shohin femrat psh...ose te ndalojn qe meshkujt te deshirojn nje femer qe smund ta ken........mahh te acarojn keto gjera, keto koncepte, e keto mendje te ngushta.
 
Titulli: Indonezia do miratojë ligj për ndalimin e minifunde !!

Nese behet fjale neper institucione shteterore ,nuk ka ndonje problem qe vendoset si ligj, eshte nje etik qe duhet respektohet neper ambjentet e punes.
Por nese behet fjale per terrene te hapura(lokale,festa,xhiro,pabe e gjera te tilla) atehere eshte me ndryshe ,nuk mund ta kufizosh dike per veshjen apo stilin,moden qe ndjek mbas orarit te punes.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Pe: Indonezia do miratojë ligj për ndalimin e minifunde !!

Ky ligji ishte ne Indonezi mduket, kshuqe mos u beni merakt juve...hihihi.... sipas vendit dhe kuvendi:D
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Indonezia do miratojë ligj për ndalimin e minifunde !!

LOL minifundi i ben meshkujt te bejne gjera??LOL Njesoj si ta veshi nje 100 kile si ta veshi nje femer me trup elegant meshkujt nuk kontrollohet prap se prap eee??...Tani cte bejne te mos vishen qe meshkujt te behen me te urt,me te ndergjegjshem,se jo cdo femer qe te sheh syri mund ta ngacmosh??...Do merren femrat e shkreta me ''edukimin'' e meshkujve,instiktive:D...
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Indonezia do miratojë ligj për ndalimin e minifunde !!

Sa ndyshe qe jemi ne ...

Ne ckuptim??Se i kemi meshkujt sex me te forte??:D...Ne kemi meshkuj qe kontrollohen jo leshohen si ato:p:p
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Indonezia do miratojë ligj për ndalimin e minifunde !!

Sa keq ..paskan mbet Femrat e Indonezis pa mini funde :p

Per deri sa nuk e kan respektu fen ,si do e respektojn tani ligjin e ri!!!
 
Titulli: Indonezia do miratojë ligj për ndalimin e minifunde !!

Se pari duhet ditur cili eshte qellimi i ligjit ne fjale.

Te nderuar motra ' shikoni statistikat e dhunimeve seksuale ne vendet ne te cilat lejohen keto veshje te kesj natyre.

Thujse qdo sekond ka dhunime ne boten perendimore-moderne!

Zoti juve femrat ju ka krijuar ne formen me te bukur! e per ti'a rujatur kete bukuri Zoti juve 'ju ka porositur te mbuloheni

te visheni ashtu si duhet 'me qellim qe mos te ''perdhunoheni'' nga njerzit e prishur dhe te mos njiheni si rrugaqe. Por ly ligj ju mbron qe te jeni te krenuara me nderin dhe bukurin e juve.

Ky ligje ska filozofi te mos kuptohet .

Eshte shume lehte per ata qe e perdorin arsyen-mendejn.
 

Kitty

Anëtar i Respektuar
Titulli: Indonezia do miratojë ligj për ndalimin e minifunde !!

po qe duhet ta mendojme seriozisht edhe ne ne Shqiperi, nje ligj te tille?? LOL LOL
 
Top