• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Imami tregon historinë e pabesueshme që ka ndodhur në Tiranë: Ia nxorën nënën me Covid dhe ia çuan në morg, i biri e gjeti me pulsin që i rrihte…

Imami tregon historinë e pabesueshme që ka ndodhur në Tiranë: Ia nxorën nënën me Covid dhe ia çuan në morg, i biri e gjeti me pulsin që i rrihte…
1599324347803.png


Një histori tronditëse është bërë publike nga një imam xhamie, e cila i ka ndodhur një besimtari mysliman. Imami rrëfen se besimtari nga Tirana kishte pasur nënën sëmurë dhe e kishte shtruar në spital në gjendje shumë të rëndë.

Pasi mjekët i kishin thënë të shkonte të merrte disa ilaçe në farmaci, ai ishte vonuar më shumë se gjysmë ore. Pasi ishte kthyer në spital, mjekët i kishin deklaruar se e ëma kishte ndërruar jetë si shkak i koronavirusit dhe e kishin dërguar në morg.

Ndërkohë, skeptik në lidhje me lajmin, pasi nëna e tij nuk ishte e infektuar me Covid, por vuante nga Hipertensioni, djali kishte shkuar menjëherë drejt morgut dhe në momentin kur i afrohet nënës, vëren që pulsi i saj akoma rrihte dhe ishte gjallë.

Ai e rikthen menjëherë të ëmën në një spiatal privat dhe pas disa ditësh ajo e merr veten dhe bëhet më mirë. Një histori tronditëse në fakt, ku siç shkruan dhe imami, dyshimet më të mëdha janë se me rastin e pandemisë së koronavirusit, mund të bëhen mashtrime të shumta dhe pacientët të përdoren me qëllim trafikimin e organeve.

Postimi i plotë i Ervin Metit: SubhanAllah, O Allah na ruaj ! Dje më vizitoi një vëlla i mirë besimtarë që jeton në Tiranë, gjatë bisedave më pikëlloi një ngjarje që kishte ndodhur në Shqipëri të cilën ma tregoi dhe duke qënë se më tha është 100% e vërtetë, vendosa ta publikoj ! Kishte pas qënë një njeri me pozitë, dhe nëna e tij ishte sëmurë në gjendje të rëndë.

E kishte pas marr nënën e tij dhe e kishte dërguar në Spital, mjekët i kishin thënë që të merrte disa gjëra në farmaci, dhe si shkak i një pune kishte pas vonuar për 30-40 min. Kur kthehet në spital i pyet mjekët se si është nëna, mjekët i thonë se nëna ka vdekur si shkak i infektimit me covid-19. Djali i merzitur per vdekjen e nënës dhe i nervozuar nga fakti se ishte i bindur se nëna e tij nuk kishte qëne e prekur me covid porse kishte pas pasë probleme me Hipërtensionin.

I pyet mjekët se ku ndodhet nëna? Dhe mjekët i thanë se: Nëna është dërguar në morg dhe do të të lajmërojmë se kur ta tërheqësh trupin e sajë të siguruar me mbështjelljen përkatëse për mbrojten e përhapjes gjatë varrimit..Djali i tronditur, menjëherë shkon drejt morgut dhe me forcë hap dyert dhe vazhdon i afrohet nenës, e prek, dhe vëren se pulsi vazhdonte ti rrihte edhe pse ngadal, e merr nënën duke kundërshtuar me ç’do kusht puntorët e morgut me faktin se asaj akoma i rreh pulsi dhe e dërgon në spitalin privat “…….”

Pas ndërhyrjes së mjekëve, nëna e tij fillon të përmirësohet dhe pas 5-6 ditëve bëhet gati të dalë në gjendje të mirë nga spitali. Tani ajo është në gjendje të mirë dhe e aftë të lëvizë me dy këmbët e sajë. O Allah na ruaj nga kurthet e të pabesëve dhe mos sill ndonjë dënim të rëndë në këtë vend si shkak i punëve të këtyre njerëz që kanë humbur ndjenjën e të qënurit njeri./joq

burimi.lajme26.com
 
Hera pare qe e degjoj. Kto raste personat pergjegjes kane denim penal kshu qe perderisa seshte hapur rast hetimi per ndonje nga keta i bie qe lajmi eshte i pavertete.
Ke raste plot o marle:)
Njerezit kan frike te flasin dhe ata qe flasin ua mbyllin gojen !
 
Hera pare qe e degjoj. Kto raste personat pergjegjes kane denim penal kshu qe perderisa seshte hapur rast hetimi per ndonje nga keta i bie qe lajmi eshte i pavertete.
Fakti qe nuk eshte hapur hetim nuk do te thote asgje.U bene dy vetevrasje ne spital,dhe ne vend qe te hetohet,marrin vendim qe ti vene hekura dritareve dhe ballkoneve.
Eshte absurde.
 
Ke raste plot o marle:)
Njerezit kan frike te flasin dhe ata qe flasin ua mbyllin gojen !

Nuk jemi ne kohen e Verit te kemi frike te flasim!
Si Nuk paskam frike te dalin neper media Por paskan frike te denoncojne?
Mua Nuk me duket normale as e qendrueshme si histori!
Ai e dergoi nenen ne spital jo ne kazino!
Cdo doctor apo infermjere sado te rendomte ne profession e dine kur nje njeri vdes apo ska puls.
Se di mua me duket pa sens

pastaj kush e la ne kete situaten e korones te futet ne morg?
 
Ke raste plot o marle:)
Njerezit kan frike te flasin dhe ata qe flasin ua mbyllin gojen !
Dakort dakort qendron dhe kjo dhe ate qe shkruan @Lucifer . Une e shof nga ana e ndergjegjes personale si dhe aspektin ligjor gjithmone prandaj dhe ai mendim por harroj qe pjesa me e madhe nuk e mendojne keshtu.
Pra nese me behet nje padrejtesi mua apo familjarit tim si ky rast do bej kallzim penal ose nese jam punonjese spitali dhe shof kete rast do lajmeroj policine.
 
Dakort dakort qendron dhe kjo dhe ate qe shkruan @Lucifer . Une e shof nga ana e ndergjegjes personale si dhe aspektin ligjor gjithmone prandaj dhe ai mendim por harroj qe pjesa me e madhe nuk e mendojne keshtu.
Pra nese me behet nje padrejtesi mua apo familjarit tim si ky rast do bej kallzim penal ose nese jam punonjese spitali dhe shof kete rast do lajmeroj policine.

Aq me teper ku mund ti mbyllesh gojen nje Hoxhe per dicka te tille Qofte per nenen e tij Qofte dhe per dike tjeter.
 
Aq me teper ku mund ti mbyllesh gojen nje Hoxhe per dicka te tille Qofte per nenen e tij Qofte dhe per dike tjeter.
Le te jesh cfare te duash,prb eshte se nuk ta merr njeri parasysh.Kur nuk hetohen rastet e vdekjeve brenda nje institucioni,mendon se do hetohet nje kallzim penal qe do bej une? Jo,denoncimi do zere pluhur neper sirtaret e zyrave.Mos bejme sikur jetojme ne Suedi.
 
Le te jesh cfare te duash,prb eshte se nuk ta merr njeri parasysh.Kur nuk hetohen rastet e vdekjeve brenda nje institucioni,mendon se do hetohet nje kallzim penal qe do bej une? Jo,denoncimi do zere pluhur neper sirtaret e zyrave.Mos bejme sikur jetojme ne Suedi.

jo jo Nuk Po bej asgje Por Po mundohem te pergjigjem me llogjike.
Si Nuk u bekan kallzime penale?
Vertet Nuk eshte si ne Sweden Por as si ne Kabul Nuk eshte
 
Nuk jemi ne kohen e Verit te kemi frike te flasim!
Si Nuk paskam frike te dalin neper media Por paskan frike te denoncojne?
Mua Nuk me duket normale as e qendrueshme si histori!
Ai e dergoi nenen ne spital jo ne kazino!
Cdo doctor apo infermjere sado te rendomte ne profession e dine kur nje njeri vdes apo ska puls.
Se di mua me duket pa sens

pastaj kush e la ne kete situaten e korones te futet ne morg?
Dhe kush e merr per baze nese flas un apo ti apo tjetri ??ata i fshehin provat dhe jan gjith bashke ne kete beteje si doktorre si prokurore si pushtetare!
Hera e pare qe degjoj nje rast i tille te publikohet ne media
Un kam degjuar nga te aferm nga familjare farefis e komshinje qe kan vajtur per nje prb tjeter dhe pas nje ore kan kthyer kembet nga dielli gjasme vdiq nga covid
I kam degjuar me veshet e mi te rrefehen dhe i kam pyetur perse nuk denoncojne?
Dhe pergjigjia e tyre ishte: perderisa neve tentuan te na vrisnin pa kurrgje,cju kushton te na vrasin nese hapim Gojen??!

Para 3 ditesh vdiq daja i mamit tim nga diabeti
Vijn kta tipat ku i japin nje vertetim ku duhet te firmoste i biri ,aty thoshte qe i ati vdiq nga covid
Ne kembim te firmes i ofruan nje shume te majme parash
Bie fjala ca interesi kan ata qe te vdesi nga covid ky zoteria qe u be per rahmet?
Ka plot se ktij i ofruan ca te holla kesh, ama ata kan marre 10 fishin e tyre

Po luhet me jeten e njerezve dhe me e keqja nuk mund te besosh as te mjeket qe jan te destinuar per te shpetuar jete!
 
Le te jesh cfare te duash,prb eshte se nuk ta merr njeri parasysh.Kur nuk hetohen rastet e vdekjeve brenda nje institucioni,mendon se do hetohet nje kallzim penal qe do bej une? Jo,denoncimi do zere pluhur neper sirtaret e zyrave.Mos bejme sikur jetojme ne Suedi.
Pse ky skepticizem?!

Dakort jam qe ka procedura burokratike apo afera korruptive por kur vjen puna tek humbje jete askush sben kompromis me kete gje se i bie qe denohen vete .

Pastaj e rendesishme eshte qe ti te tregohesh qytetar te besh dhe detyren tende si qytetar duke njohur te drejtat detyrimet e tua. Nese ka kete lloj ndergjegjesimi ne mase te gjere do jete shume here me ndryshe se tani. Por nese themi leje se sja vlen me e ndjek ligjerisht i bie o do shkosh ne vetegjygjesi dhe te denohesh vete ne te ardhmen ose do lejosh te lulezoje korrupsioni dhe sistem drejtesie i shtremt.
 
Dhe kush e merr per baze nese flas un apo ti apo tjetri ??ata i fshehin provat dhe jan gjith bashke ne kete beteje si doktorre si prokurore si pushtetare!
Hera e pare qe degjoj nje rast i tille te publikohet ne media
Un kam degjuar nga te aferm nga familjare farefis e komshinje qe kan vajtur per nje prb tjeter dhe pas nje ore kan kthyer kembet nga dielli gjasme vdiq nga covid
I kam degjuar me veshet e mi te rrefehen dhe i kam pyetur perse nuk denoncojne?
Dhe pergjigjia e tyre ishte: perderisa neve tentuan te na vrisnin pa kurrgje,cju kushton te na vrasin nese hapim Gojen??!

Para 3 ditesh vdiq daja i mamit tim nga diabeti
Vijn kta tipat ku i japin nje vertetim ku duhet te firmoste i biri ,aty thoshte qe i ati vdiq nga covid
Ne kembim te firmes i ofruan nje shume te majme parash
Bie fjala ca interesi kan ata qe te vdesi nga covid ky zoteria qe u be per rahmet?
Ka plot se ktij i ofruan ca te holla kesh, ama ata kan marre 10 fishin e tyre

Po luhet me jeten e njerezve dhe me e keqja nuk mund te besosh as te mjeket qe jan te destinuar per te shpetuar jete!

Kuptoj cfare thua dhe eshte per te ardhur keq!
Ndryshimi Nga njerezit do behet! Nese une hesht ai hesht ti hesht.
Kjo “loje” di vazhdoje gjithmone.
familjaret e ketyre qe sapo permendem duhet te bejne pjesen e tyre e kane detyrim moral ne radhe te pare .... pastaj se cfare ndodh eshte nje histori tjeter.
Drejtesia ne asnje vend te botes Nuk vihet duke ndejt dhe duke e diskutuar me grate e lagjes si ndodhi.

dhe mua me vdiq gjyshja jo Nga corona Por kishte vite e semure.
Asnji nga familja nuk pranoj “rrushfet”
 
Pse ky skepticizem?!

Dakort jam qe ka procedura burokratike apo afera korruptive por kur vjen puna tek humbje jete askush sben kompromis me kete gje se i bie qe denohen vete .

Pastaj e rendesishme eshte qe ti te tregohesh qytetar te besh dhe detyren tende si qytetar duke njohur te drejtat detyrimet e tua. Nese ka kete lloj ndergjegjesimi ne mase te gjere do jete shume here me ndryshe se tani. Por nese themi leje se sja vlen me e ndjek ligjerisht i bie o do shkosh ne vetegjygjesi dhe te denohesh vete ne te ardhmen ose do lejosh te lulezoje korrupsioni dhe sistem drejtesie i shtremt.
Marla ne parim jam dakort me ty,por kur shohin qe nuk funksionon asnje hallke,nierezit ndjehen te pashprese.qe te besh nje kallezim penal,duhet te kesh mundesine dhe kohen qw ta ndjekesh,sepse ktu per nje vertetim te shellin lart e poshte 2-3 here.
Nuk e kemi luksin ne shqiptaret te kemi nje avokat te familjes,duhet ti ndjekim te gjitha vete.Epo njerezit zgjohen ne mengjes dhe kane halle te shkojne ne pune te ushqejne femijet,se kane kohen te bredhin zyrave te ghejne te drejten.
Ps. Ka disa gabume drejtshkrimore qe spata kohe ti korigjoja se forumi qeka cik pa qef sot 😝
 
Dhe kush e merr per baze nese flas un apo ti apo tjetri ??ata i fshehin provat dhe jan gjith bashke ne kete beteje si doktorre si prokurore si pushtetare!
Hera e pare qe degjoj nje rast i tille te publikohet ne media
Un kam degjuar nga te aferm nga familjare farefis e komshinje qe kan vajtur per nje prb tjeter dhe pas nje ore kan kthyer kembet nga dielli gjasme vdiq nga covid
I kam degjuar me veshet e mi te rrefehen dhe i kam pyetur perse nuk denoncojne?
Dhe pergjigjia e tyre ishte: perderisa neve tentuan te na vrisnin pa kurrgje,cju kushton te na vrasin nese hapim Gojen??!

Para 3 ditesh vdiq daja i mamit tim nga diabeti
Vijn kta tipat ku i japin nje vertetim ku duhet te firmoste i biri ,aty thoshte qe i ati vdiq nga covid
Ne kembim te firmes i ofruan nje shume te majme parash
Bie fjala ca interesi kan ata qe te vdesi nga covid ky zoteria qe u be per rahmet?
Ka plot se ktij i ofruan ca te holla kesh, ama ata kan marre 10 fishin e tyre

Po luhet me jeten e njerezve dhe me e keqja nuk mund te besosh as te mjeket qe jan te destinuar per te shpetuar jete!
E para të rroni e ju pastë lënë uraten!

Normalisht ç'do rast vërtetohet në bazë të ekspertizës mjekoligjore.
Në këtë zallamahi s'di sa aplikohen rregullat.

Por nëse ajo që ti the ka noj mënyrë me e provu (s'po vë në dyshim fjalët e tuja)
Do ishte një super skandal jo vetëm Shqiptar!!!
 
Nje rast tjeter esht nje zonje nga lapraka ku vete ne spital per nje problem,jo nga covid
E fusin ne nje dhome ku ishin dhe 3 zonja te tjera pa e pyetur fare cfar problemi kishte
Aty i japin gjithave nga nje kokerr te pinin
Kesaj zonjes i bie kokrra nga dora dhe nuk e kaperdin
Pas pak kto tre tjerat fillojne te zverdhen,te perpeliten e te nxjerrin shkume nga goja
Vjen mjeku dhe habitet me gjendjen e zonjes qe ishte shum mire ne krahasim me tre zonjat e tjera dhe e pyet: e pive kokrren ti qe te dhashe?
Po i thot kjo me gjysem zeri.
Dhe i jep nje kokerr tjeter ky doktorri mirpo zonja e kishte kuptuar lojen dhe prap nuk e pin kokrren por ben sikur nsy te mjekut
Ne rastin e pare merr te birin ne tel per ta nxjerr nga spitali e shokuar
Shkon ky dhe mbas shum perpjekjesh e shumash te majme parash mundet ta nxjerri te emen nga spitali shendoshe e mire
3 zonjat tjera nuk munden te dilnin nga aty gjalle

Dhe kur tregonte ajo e shkreta dridhej e tera dhe lotet nuk i tereshin
I biri e luste te shkonin te benin denoncim por ajo nuk pranonte kurrsesi sepse e kishin kercenuar me jete nga me i madhi tek me i vogli
 
Marla ne parim jam dakort me ty,por kur shohin qe nuk funksionon asnje hallke,nierezit ndjehen te pashprese.qe te besh nje kallezim penal,duhet te kesh mundesine dhe kohen qw ta ndjekesh,sepse ktu per nje vertetim te shellin lart e poshte 2-3 here.
Nuk e kemi luksin ne shqiptaret te kemi nje avokat te familjes,duhet ti ndjekim te gjitha vete.Epo njerezit zgjohen ne mengjes dhe kane halle te shkojne ne pune te ushqejne femijet,se kane kohen te bredhin zyrave te ghejne te drejten.
Ps. Ka disa gabume drejtshkrimore qe spata kohe ti korigjoja se forumi qeka cik pa qef sot 😝

Edhe une te jap te drejte ty. Por ki parasysh qe rastet me te medhaja te ceshtjeve penale apo civile jane te njerezve qe kane para dhe shkolla dhe jo te atyre qe me zor ushqejne femijet. Pikerisht jane keta kategori njerezish qe qelbin sistmemin gjygjesor dhe insitucionet duke dhene rryshfet per arsyen e vetme qe nje punonjes shteti ne ato poste pune te rendesishme kane paga qesharake ne krahasim me europen.

Keta te fundit (shtresa e varfer) kategorizohen me shume tek dhuna ne familje.
 
Redaktimi i fundit:
Nje rast tjeter esht nje zonje nga lapraka ku vete ne spital per nje problem,jo nga covid
E fusin ne nje dhome ku ishin dhe 3 zonja te tjera pa e pyetur fare cfar problemi kishte
Aty i japin gjithave nga nje kokerr te pinin
Kesaj zonjes i bie kokrra nga dora dhe nuk e kaperdin
Pas pak kto tre tjerat fillojne te zverdhen,te perpeliten e te nxjerrin shkume nga goja
Vjen mjeku dhe habitet me gjendjen e zonjes qe ishte shum mire ne krahasim me tre zonjat e tjera dhe e pyet: e pive kokrren ti qe te dhashe?
Po i thot kjo me gjysem zeri.
Dhe i jep nje kokerr tjeter ky doktorri mirpo zonja e kishte kuptuar lojen dhe prap nuk e pin kokrren por ben sikur nsy te mjekut
Ne rastin e pare merr te birin ne tel per ta nxjerr nga spitali e shokuar
Shkon ky dhe mbas shum perpjekjesh e shumash te majme parash mundet ta nxjerri te emen nga spitali shendoshe e mire
3 zonjat tjera nuk munden te dilnin nga aty gjalle

Dhe kur tregonte ajo e shkreta dridhej e tera dhe lotet nuk i tereshin
I biri e luste te shkonin te benin denoncim por ajo nuk pranonte kurrsesi sepse e kishin kercenuar me jete nga me i madhi tek me i vogli

kete historine e degjova dhe une Nga nje i afermi im.
Por version tjeter
Ishin 3 shoqe dhe punonin ne same place.
Doza e ilaceve ishte e njejte Njeres i ra ne dysheme dhe Tha he se do e mar me vone Kur te vije orari tjeter.
Dy te tjerat qe kishin mare ilacet vdiqen....
Pak a shum kshu

se di!
 
Nje rast tjeter esht nje zonje nga lapraka ku vete ne spital per nje problem,jo nga covid
E fusin ne nje dhome ku ishin dhe 3 zonja te tjera pa e pyetur fare cfar problemi kishte
Aty i japin gjithave nga nje kokerr te pinin
Kesaj zonjes i bie kokrra nga dora dhe nuk e kaperdin
Pas pak kto tre tjerat fillojne te zverdhen,te perpeliten e te nxjerrin shkume nga goja
Vjen mjeku dhe habitet me gjendjen e zonjes qe ishte shum mire ne krahasim me tre zonjat e tjera dhe e pyet: e pive kokrren ti qe te dhashe?
Po i thot kjo me gjysem zeri.
Dhe i jep nje kokerr tjeter ky doktorri mirpo zonja e kishte kuptuar lojen dhe prap nuk e pin kokrren por ben sikur nsy te mjekut
Ne rastin e pare merr te birin ne tel per ta nxjerr nga spitali e shokuar
Shkon ky dhe mbas shum perpjekjesh e shumash te majme parash mundet ta nxjerri te emen nga spitali shendoshe e mire
3 zonjat tjera nuk munden te dilnin nga aty gjalle

Dhe kur tregonte ajo e shkreta dridhej e tera dhe lotet nuk i tereshin
I biri e luste te shkonin te benin denoncim por ajo nuk pranonte kurrsesi sepse e kishin kercenuar me jete nga me i madhi tek me i vogli
Kto që thua janë shumë të rënda... Unë s'di sa të vërteta janë sepse i bie të kemi mjekë infermierë sanitarë etj katila....

Nuk po e vë në dyshim që historitë kanë një farë të vërtete (dmth tregimin gojë më gojë)
Po duke marrë parasysh edhe ato dy vetëvrasjet në sanatorium, prirem të besoj që njerëzit janë më tepër në panik se sa këto histori me mjekë (jo vetëm) vrasës!
 
kete historine e degjova dhe une Nga nje i afermi im.
Por version tjeter
Ishin 3 shoqe dhe punonin ne same place.
Doza e ilaceve ishte e njejte Njeres i ra ne dysheme dhe Tha he se do e mar me vone Kur te vije orari tjeter.
Dy te tjerat qe kishin mare ilacet vdiqen....
Pak a shum kshu

se di!
Edhe ne ishim me covid te gjithe si familje pa perjashtim
Ne fillim simptomat ishin te lehta por kembengulja e mjekeve ishte te shtronin ne spital me te vjetrit
Ne te rinjve na thoshnin rrini ne shtepi mos levizni por ne nuk pranuam te shtrohenin ne spital kurrsesi
 
Raste nga me te trisht paskit sjell,si ne filma me duket prz😳
Ne ks nuk kam ndegju se behen kercenime ne rast se nuk pranojn te nenshkruaj familjaret(per rastin ne fjal)por se nuk dihet cfare behet kjo shihet qart.
Nje e njihur e qon nene te doktori ne pz..dhe kjo e shkreta me vite e semuer nga smundetje te ndryshme te pleqeris,dhe tani Kishte 1jave se kishte marramendje kaq..ne spital sa pranohet i thon djalit te saj,ik blej medikamente..kur ktheht pas 5min i thon pesoj sulem ne tru!pas 4dite ne kom vdes si pasoj e virusit i thon!?
Ky virus lere se u ba vrastar po dhe friken nga doktoret kan marr njerzit sa nuk ben hiq.

nuk dim ca thon ne ;vetem i lutem zotit mos te behmi per doktor😷😢
 
Shyqyr qe dolen keto portalet anonime per te n'a treguar "te verteten" sepse mediat e medha si T.Ch, News24, etj. nuk kane burime informuese, dhe poashtu kane frike te shkruajn kunder regjimit diktatorial te Rames. A nuk e keni pare se si te gjithe gazetaret/analistet qendrojn mbushur me frike kur kane te ftuar KM ose ministra te tij...? Rrofshin portalet anonime qe zbardhin te vertetat e fshehura te kombit mizerabel shqiptar ku mjeket te vrasin sikur te ishte loje... Duhet t'u japin cmimin nobel ketyre portaleve, qe n'a ndricojn mbi sistemin gjakatar te psikopatit Rama (e ka thene Saliu se ai eshte psikopat, dhe Saliu nuk genjen kurre!).

Para disa muajsh disa prej portaleve anonime po shkruanin se mjeket shqiptar po vrisnin pacientet e infektuar. S'ka asgje te cuditshme qe mjeku, i stervitur nje jete te tere me instiktin per te shpetuar jete, ben teresisht te kunderten dhe vret pacientet. Neve jemi rrace e poshter, barbare, i kemi mjeket psikopat qe vrasin sipas qejfit, ose ndoshta me urdher nga lart... Madje kam degjuar se disa prej tyre po i vrasin me zakonin e vjeter, me cadra pistolet...

Nje pyetje: a e kuptoni se sa e rende, sa kriminale, eshte te perhapesh lajme te rreme per vrajse te pacienteve? Ne kete rast efekti eshte me shume se ndikim politik (objektivi kryesor i fushatave te fake news eshte ndikimi ne bindjet politike te popullit). E kuptoni se sa e lehte eshte qe nje i infektuar te mos shkoj fare ne spital nese beson keto brrockulla, cka mund te rezultoj ne humbje jete dhe perhapje me te lart te virusit?
 
Ne fakt lajm i sajuar per klikime trishtuese duket. ahahahahhahahah
por faj eshte i ligjeve online,qe nuk mbyllin disa lloj mbeturinash sikur faqja JOQ.
 
Edhe ne ishim me covid te gjithe si familje pa perjashtim
Ne fillim simptomat ishin te lehta por kembengulja e mjekeve ishte te shtronin ne spital me te vjetrit
Ne te rinjve na thoshnin rrini ne shtepi mos levizni por ne nuk pranuam te shtrohenin ne spital kurrsesi
a jeni mire te gjithe tani?
 
Private conversations
Help Users
    Top