• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Ia arritën qëllimit…!!!

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Hamdi Nuhiju

Atë që serbet nuk arrinin ta bënin me luftë, ndërkombëtaret po arrijnë që ta bëjnë duke botuar revista e duke iniciuar veprimtari të turpshme që shoqërinë kosovare e fton kah degjenerimi.

Në krah të këtij aktiviteti të turpshëm, organizimit të natës së ****it në Kosovë, fatkeqësisht kanë dal edhe shumica e medieve kosovare të cilat i akuzojnë myslimanët për jo tolerant, për njerëz të dhunshëm e kutadi çfarë njerëzish. Po as mediat tona në Maqedoni, nuk ndërrojnë shumë prej këtyre medieve, përderisa botojnë lloj lloj shkrimesh, mos të them paçavurja, me të vetmin qëllim të tyre, rritjen e lejueshmërisë së gazetës, ndërsa në anën tjetër edhe nënçmimin e përbuzjen e vlerave religjioze të 99 përqind të shqiptarëve të Maqedonisë.
Edhe nëse nuk do të arrijnë që ta organizojnë natën e ****it në Kosovë, ndërkombëtaret ia arritën qëllimit. Për ****in po flitet e po debatohet anembanë. Edhe nëpër xhami duke u kundërshtuar ky aktivitet, termi ****, veçse po bjer në veshin e pjesëmarrësve që kanë ardhur ta mësojnë fenë e tyre.
Kosova dikur e okupuar dhe e dhunuar nga Serbia, tash po dhunon dhe okupon pjesën më të madhe të popullatës së saj, që janë mysliman, duke i etiketuar me terme të ndryshme, duke i sulmuar haptas nëpër mediume të ndryshme, po edhe duke përdorur tërë arsenalin e mundshëm në luftë kundër tyre. Sot në Kosovë, nuk është patriotizëm të përfitosh në aspektin diplomatik në raport me Serbinë, po të sulmosh një hoxhë, ta paditësh në gjygj, ose edhe të shkaktosh përçarje në Bashkësinë Islame të Kosovës.
اuditërisht, reagimi i Paqes Studentore, nga shumica e medieve në Kosovë u interpretua në frymën më të errët, duke u sulmuar të njëjtit e jo duke ndarë brengën e njëjtë me to. Sipas kësaj matematike, mediat i bie se janë në anën e degjenerimit të rinisë kosovare, e jo për ruajtjen e të njëjtës rini nga degjenerimi. Gati se askujt nuk i ra në sy, emri i revistës e cila po promovon haptas ****in në Kosovë, ‘ Kosovo 2.0’, një emër serb që nuk ka të përbashkët asgjë me shqiptarët.
Një militant i ****it në publik, Imer Mushkonaj, në gazetën serbe, asi shqiptare, Ekspres në Kosovë, botoi një shkrim duke etiketuar e sharë hoxhallarët shqiptarë që sulmuan këtë akt të turpshëm nëpër xhamitë e Prishtinës. Sipas këtij militanti, hoxhallarët duhej që të bënin sehir në xhami, dhe të mos interesoheshin fare se si të huajt po degjenerojnë rininë kosovare. Nëse Kisha Katolike dhe Ortodokse në Kosovë, nuk interesohet shumë për pjesën dërmuese të kosovarëve, pasi që edhe klerik të tyre si prifti Anton Kcira, ishin ato që interesoheshin për të shfarosur shqiptarët mysliman nga Millosheviqi, kjo gjë nuk vlen për hoxhallarët. Ata kanë mision ruajtjen e popullatës së Kosovës nga degjenerimi dhe kanë për detyrë edukimin e asaj popullate më vlera të vërteta e jo me vlera të njerëzve të degjeneruar.
Në Maqedoni, po të mos ishte VMRO-DPMNE kundër këtyre organizimeve, moti kohë do të kishin ndodhur. Edhe atë në mes shqiptarëve mysliman, nëpër shkolla fillore e të mesme. Nëpër shumë qytete të Maqedonisë, ekzistojnë revista të cilat financohen nga ambasada të huaja, e të cilat shpërndahen falas nëpër shkollat e Maqedonisë, sidomos tek ato shqiptare, dhe në pjesën dërmuese të atyre revistave flitet kundër virgjërisë, për ndjenjat e marrjes së të njëjtës, për edukatën ****uale e kutadi çka. Po organizime të hapura, publike, sikur në Kosovë, ende askush nuk ka marr guximin që të realizojë. Edhe sikur të merrte guximin dikush ta realizonte një aktivitet të tillë, me siguri se do të gjendeshin plot e përplot plisa në Maqedoni, që nuk do t`i demolonin objektet ku do të organizoheshin gjëra të tilla, po edhe do t`i kallnin të njëjtat.
Imer Mushkonja në paçavuren e tij, në gazetën Ekspres, predikon sikur të ishte ndonjë hoxhë, se nuk është gjynah të flitet në publik për ****in. Sipas tij, rinia kosovare po edhe ajo shqiptare jashtë Kosovës duhet edukuar në frymën e ****it dhe mos u frikësoni që të flitni për ****in ashtu siç nuk frikësoheni kur e bëni.
Ata që dinë t`i deshifrojnë fjalët, me këtë fjalinë e fundit Imer Mushkonja shau nënat dhe gratë e të gjithë myslimanëve shqiptar të Kosovës, të Maqedonisë, të Shqipërisë, e të diasporës.
Ne nuk jemi shoqëri konservatore është e vërtet. Po, nuk d.m.th se bëhemi shoqëri liberale dhe e civilizuar po qe se debatojmë e flasim për ****in në publik. Një mikut tim në Shkup i kishte ndodhur një rast i veçantë i kësaj natyre. E kishin ndal në rrugë disa vajza të cilat kanë marr pjesë në programe të huajsh për edukimin ****ual dhe po shpërndanin kondome nëpër rrugë. Ia japin një kondom edhe këtij shokut tim i cili pyet se çfarë duhet bërë me këtë gjë? Ato vajzat qeshen dhe i thuan se duhet ta provosh në organin e gruas. Ky ia kthen, po mirë, ejani ta provoj. Vajzat ikin me vrap.
Nëse dikur emri i vajzës ka qene turp të përmendej nëpër oda burrash, pasi që kështu na mësonte tradita shqiptare, sot njerëz të shthurur si Imer Mushkonja dalin e ftojnë që të flitet në publik për ****in.
Nuk d.m.th se je anti demokrat, anti perëndimor, anti botë, po qe se ruan traditat kombëtare dhe fetare. As demokracia, e as perëndimi, nuk thotë duhet që të bëheni pa kurrizor nëse dëshironi që të jeni pjesë e jona.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Ia arritën qëllimit…!!!

Tani realisht se cfare ishte ky organizimi qe do mbahej une nuk jam shume ne rrjedhe dhe as qe jam interesuar shume te di, por ne lidhjet qe shkruan ky tip gazetari do shkruaj ca.

Nuk e di se pse gjithe ky paragjykim per perendimin apo pse kjo tundje se ja perendimi dashka me na degjeneru. Nje gje duhet ta kuptojme te gjithe nese duam te kuptojme te verteten. Lidhur me familjen, perendimi eshte shume me konservator se ne. Po flasim per familjen si qelize formuese e shoqerise. Pra hiqeni nga mendja se ne perendim familja eshte e degjeneruar. Askush nuk e mohon se ka por ta dime mire e mire se familjes ne perendim i kuhstohet rendesi me e madhe se te ne. Kaq.

Se ke ne familja ka pesuar nje plasje eshte problem i yni kjo dhe jo i perendimit apo ndryshe me thene ne kemi keqkuptuar konceptin perendimor familjar. Me kete problematiken e plasjes familjare duhet te mirremi vet ne.

Lidhur me ****in. Cfare te keqe ka nese diskutohet per ****in ne kuptimin pozitiv???? Ka shume gjera rreth ****it te cilat munde te diskutohen edhe publikisht, madje eshte ne te miren e publikut nese diskutohen nga specialiste te fushave.

Pra, nese ky ka qene kuptimi i atij tubimit ne Prishtine une them se nuk ka patur gje te keqe, por nese ai tubim ka patur diq tjeter brenda munde te them se nuk e kan gjetur momentin e duhur dhe kohen e duhur per te.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ia arritën qëllimit…!!!

Pra, nese ky ka qene kuptimi i atij tubimit ne Prishtine une them se nuk ka patur gje te keqe, por nese ai tubim ka patur diq tjeter brenda munde te them se nuk e kan gjetur momentin e duhur dhe kohen e duhur per te.
Ka qene ne plan te shfaqet nje film "3minuta ne vetmi", aty shihej nje cun tek bisedonte ne MSN me nje cun tjeter, njeri i thoshte me pelqen, eja tek une, jam vet, organi im gjenital eshte kaq kaq kaq....Pastaj ky hyri ne tripa, veshi vellon etj etj...! Mendon se kshtu duhet diskutuar ****i ? S'ishte nata per ****, por per homo****ualizem dhe lesbeicizem.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Ia arritën qëllimit…!!!

Ka qene ne plan te shfaqet nje film "3minuta ne vetmi", aty shihej nje cun tek bisedonte ne MSN me nje cun tjeter, njeri i thoshte me pelqen, eja tek une, jam vet, organi im gjenital eshte kaq kaq kaq....Pastaj ky hyri ne tripa, veshi vellon etj etj...! Mendon se kshtu duhet diskutuar ****i ? S'ishte nata per ****, por per homo****ualizem dhe lesbeicizem.
Lover ate videon e kam pa, por ne shkrimin qe ke sjelle me poshte, nese e ke lexuar fare pak shkruan per homothekthualizem, por ne pergjithesi flet per ****in dhe bisedat per te.

Nese flitet per homo****ualizem edhe munde te pritet nje reagim. Per mua eshte normale te reagojne sepse ata skan nevoje te bejne tubime e te thone se ja cfare po bejme. Nese e bejne le ta bejne pa bere publicitet.

Por shkrimi i meposhtem nese e ke kuptuar zgjerohet pak me shume. Ti je i rritur dhe e di shume mire se per ****in flitet edhe ne xhami dhe askush s'ka te drejte ta ndaloje edukimin ****ual ne aspektin ****ual. Kam pershtypjen se ai autori poshte pak e ka zgjeruar.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ia arritën qëllimit…!!!

Autori ka folur me shume me politike. Ngase mu ajo reviste t'cilen kane pasur ne plan ta shperndanin, financohet nga lobi per pederat dhe pedericat, e qe ne shtete te tyre ndoshta se bejne kete, arrijne ne Kosove, sic kam thene: Kosova per te huajt eshte si ai parfumi neper dyqane, parfumi TESTER.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ia arritën qëllimit…!!!

A e nijshe qa thejke ajo katunarka allahile rick ? Shoqeri demokratike pfffff
 

ricky_ch

******
Pe: Ia arritën qëllimit…!!!

[video=youtube;U6-t7wY1lZg]http://www.youtube.com/watch?v=U6-t7wY1lZg[/video]
 

Sky

Gємiйi Cойsтєllaтiой
Titulli: Ia arritën qëllimit…!!!

TURP per ate qe ndodhi mbreme ne Prishtine. Kemi te drejte te mos pajtohemi me homo****ualizmin por asnjeri nuk na jep te drejten ti ndalojme dikujt drejtimin fetar apo ****ual , aq me teper ne menyre te dhunshme.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ia arritën qëllimit…!!!

Po atyre kush u jep te drejten te shfaqen ne publik me film 3 minuta, duke chatuar 2 gay ne MSN, e duke i treguar njeri-tjetrit per gjatesine e organit gjenital te mashkullit ? Kete e quajne info rreth thekthit ????
 

Sky

Gємiйi Cойsтєllaтiой
Titulli: Ia arritën qëllimit…!!!

Po atyre kush u jep te drejten te shfaqen ne publik me film 3 minuta, duke chatuar 2 gay ne MSN, e duke i treguar njeri-tjetrit per gjatesine e organit gjenital te mashkullit ? Kete e quajne info rreth thekthit ????
Dakort jam me ty, por mundohemi kot sepse nuk i ndalim dot. Pavarsisht se sja dolen mbane mbreme, do e bejne dite tjeter deri sa ta arrijne qellimin. Keta skan mundur ti ndalojne shtete me te forta dhe me fetare se sa ne, dhe as ne nuk kemi per t'ja dal. C'fare na ben ne me te mire se sa keta , nese tregohemi te dhunshem? Tjeter kush shume me i fuqishem se ne le ti gjykoj kur te vij koha.........! :paqe:
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
Titulli: Ia arritën qëllimit…!!!

Po per ****in ka lezet me fol mer , esht 2012 me lale , ****i esht gjeja kryesore per te cilen do flitet , pse per ca do flasim per xhamadane e per kope delesh .
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ia arritën qëllimit…!!!

Dakort jam me ty, por mundohemi kot sepse nuk i ndalim dot.
Se paku duarkryq nuk rrime, dhe hyzmetin vetem jemi duke ia bere ! Dukurite negative anti-morale nuk ndalen duke mbyllur gojen dhe syte, por me PUNE.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Ia arritën qëllimit…!!!

Thuaj 2 fjale ricky mos rri ne heshtje apo ke frike te flasesh per ***?

Sa per temen mendoj qe eshte nje teme e qelluar qe do thellim. Nga qe nuk mund flasim me autorin qe me sa le te kuptojme sipas shkrimit, po i kushton me shume vemendje tejtolerances perenedimore se sa njohurive te metejshme qe cdo njeri deshiron te kete pikerisht ne gjera qe konsiderohen libite ne shoqeri.
Le te zgjerohet mes nesh ne fv.
Une nuk po shoh diçka te jashtzakonshme per alarmim. Edhe ky informacion mbi edukatat ***uale ben pjese ne nje nga elementet e demokracise: 1- Zgjedhje te lira ku te perfshihen te gjithe si femra dhe meshkuj, te gjitha rracat qe perbejne pupullsine. 2- Zgjedhje te lira konkuruese dhe korrekte. 3- Pluralizem politik. 4- BURIME INFORMACIONESH NGA ME TE NDRYSHEME DHE ALTERNATIVE. etj.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Ia arritën qëllimit…!!!

Autori ka folur me shume me politike. Ngase mu ajo reviste t'cilen kane pasur ne plan ta shperndanin, financohet nga lobi per pederat dhe pedericat, e qe ne shtete te tyre ndoshta se bejne kete, arrijne ne Kosove, sic kam thene: Kosova per te huajt eshte si ai parfumi neper dyqane, parfumi TESTER.
Prti, Lover, prit se burreria nuke ka me paragjykime. Ai shkrimi me poshte, jo qe s'kishte logjike, as politike e as diplomaci por ish perplot paragjykime madje tmerresisht te bauara dhe panjohuri totale me realitetin e shoqerise tone.

Ti Lover edhe Hamdia ja funsi kot kur thuani se Homo****ualizmin e solli perendimi. Lover, qe ta dish mire e mire dhe per te fol ka del shpirti HOMO kishte ne Kosove, edhe para ardhjes se Perendimit ketu. Ti e din mire kete gje, madje o Lover ne rapsodin e vjeter popullore kemi edhe ca kenge qe ju kushtohen. Kjo nuk eshte e turpshme Lover. Vet Ali Pash Tepelena falte namazin po ka qene Homo. Qe ta thot plakushi mire e mire ke edhe ne vendet e lindjes dhe mos u shqeteso per kete.

Nje gje me duhet ta them, se shume me shqetesuese per situaten ne Kosove eshte korrupcioni dhe disa shoqata (Islame dhe te Krishtera) te cilat edhe kan venddodhje dhe te cilave sua prish qejfin kerkush. Ku ishin dhe jane keta Plisat dhe kta cunat e organizates studentore qe nuk morrin as guxim ta bejne nje ze kuder ketyre.

Lover, se ne jemi popull qe kur e gjejme but nuk dim te ndalemi kjo sdo koment. Kshu edhe keta cunat i kishin zene nje tre kater burra (burra me ju thane) dhe nja tri kater gra e ju shkepshin dajak. Ligesi. Per mua ligesi. Ok futu brenda nxjerri jasht arrije qellimin. Po te futesh e te shitesh trimni ner gra. Kjo eshte ligesi dhe ne vertete qe edhe jemi te lig, sepse ndaj te dobtit nuk dijme te ndalur deri ta mbysim.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ia arritën qëllimit…!!!

Ti Lover edhe Hamdia ja funsi kot kur thuani se Homo****ualizmin e solli perendimi. Lover, qe ta dish mire e mire dhe per te fol ka del shpirti HOMO kishte ne Kosove, edhe para ardhjes se Perendimit ketu.
Edhe nese ka pas, Perendimi i stimuloi me dal n'skene. Edhe ti shume mire e din cfare mendimi kane pas per ta para dhe pas luftes- Njejt !
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Ia arritën qëllimit…!!!

Edhe nese ka pas, Perendimi i stimuloi me dal n'skene. Edhe ti shume mire e din cfare mendimi kane pas per ta para dhe pas luftes- Njejt !
Po, po perendimi ua dergoi edhe vendeve te Lindjes homo****ualizmin edhe ua mbolli ;) Sa sherr bene edhe ky perendimi qe veq homo kan :D
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ia arritën qëllimit…!!!

Une po flas per Kosove. Kemi mjaft pune ketu per t'rregulluar, lere Lindjen ti rehat me problemet e veta.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Ia arritën qëllimit…!!!

Une po flas per Kosove. Kemi mjaft pune ketu per t'rregulluar, lere Lindjen ti rehat me problemet e veta.
Per Kosoven te tregova une. Kan shku 20-30 veta i kan rreh 3-4 gra. Trimeri ma te madhe skam pa jo. Te tregova edhe qe skan bythe me dal e me ba asnje shenje per kriminalitetin, korrupcionin e shume gjera te dyshimta qe behen.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ia arritën qëllimit…!!!

Po qfare t'rrehni o kiterr mos t'nin kush. Une lajmet i pash, kane shku kan shkatrru qa ka pas mrena. Edhe dulen pederat e pedericat jasht. Mos ngo dezinformata tgazetave
 
Top