• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

I vetmi vend në Europë/ Suedezët vijojnë jetën normalisht, kafenetë dhe restorantet plot

I vetmi vend në Europë/ Suedezët vijojnë jetën normalisht, kafenetë dhe restorantet plot

1585598967585.png

Në krahasim me gjithë Europën, Suedia ende jeton normalisht sot. Shkollat fillore dhe kopshtet e fëmijëve vazhdojnë të punojnë, shumica e punonjësve shkojnë në punë ose punojnë nga shtëpia.
Të gjitha dyqanet janë të hapura, ashtu si transporti publik dhe shumica e aktiviteteve të hotelierisë dhe shërbimeve të tjera.
Të premten, megjithatë, kryeministri Stefan Löfven njoftoi se tubimet publike me më shumë se 50 pjesëmarrës nuk lejoheshin më, por kjo nuk vlente për tubimet e njerëzve në qendrat tregtare, transportin publik ose vendet e punës.
Deri në mbrëmjen e së shtunës, numri i të infektuarve ishte 3700 dhe të vdekur 110 dhe kjo ishte relativisht e lartë, por akoma jo afër situatës në Itali, ku numri i të vdekurve ka shkuar mbi 10,000. Koronavirusi arriti në Itali në të njëjtën ditë në fund të janarit, kur arriti edhe në Suedi.
©Copyright Gazeta SHQIP
 

Comments

Nuk besoj se do ket vend ne bote qe sdo preket nga ky virus . Dhe nese jan marr marat paraprake ... do dali nje menyre e miefillte qe te preken te gjith
 
Parashikimet suedeze per virusin corona, jane;

12 % ne bote do e kalojne pa e vene re fare

27 % do e vene re dhe do ndihen keq por nuk do e pranojne se jane te prekur

6 % do vdesin (nuk do jem nder ta)

42 % do sherohen edhe pse te prekur rende

13 % do ngelin me trauma, nuk do dalin kurre nga karantina
 
Parashikimet suedeze per virusin corona, jane;

12 % ne bote do e kalojne pa e vene re fare

27 % do e vene re dhe do ndihen keq por nuk do e pranojne se jane te prekur

6 % do vdesin (nuk do jem nder ta)

42 % do sherohen edhe pse te prekur rende

13 % do ngelin me trauma, nuk do dalin kurre nga karantina
T'shohim..
Ne lufte ushtaret gjithmone numrohen nfund.
 
Nje kuriozitet per vendet skandinave...

Finlanda n'karantine 17 te vdekur deri tani...
Norvegjia n'karantine 36...
Danimarka n'karantine 90...

Suedia (vazhdon jeten normalisht) 180 te vdekur...

Kur te mbaroje kjo suedia del e humbur per nga numri vdekjeve, por fiton nga krahu tjeter sepse do jete me e forte ekonomikisht 🙂
 
Top