• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

I refuzohet nderrimi i emrit

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: I refuzohet nderrimi i emrit

Vendimin te cilin po e lexoje ne storje nuk korrespondon me ato cfare po thot ky zoteriu ne video.

Te kuptohemi, qe ne Kosove eshte e lejuar dhe munde te nderrosh emrin sipas procedurave qe ka parapare Ligji, por koheve te fundit ka patur nje kontrolle shume me te rrept mbi kete ceshtje si rezultat i gabimeve qe jane bere ne disa vite rresht. E kuptoje kontrollen per shume arsye:

- Kosova doli nga nje konflikt luftarak ne te cilin dokumentacioni mbi kete ceshtje ishte zhdukur ne masen mbi 60 %
- Kete dukuri e shfrytezuan shume keqberes te cilet pas luftes jo vetem qe nderruan emra e mbiemra por dhe dita, date e vit lindje dhe kjo jo rralle na ka kushtuar

Nga ajo qe po lexoje ne vendim eshte nje gabim i administrates ne arsyetimin qe ka dhene megjithate administrata/ nepunesi i jep te drejten e ankeses ne shkallen e pare ne procedure administrative dhe ky zoteriu me te drejte munde ta shfrytezonte te drejten e tij.
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Mosha
34
Titulli: I refuzohet nderrimi i emrit

Ne te vertete problemi nuk eshte "nderrimi i emrit" por eshte "mbrrojtja e emrit".

-Kush e mbrron emrin "shqiptar" sot, ai ujku qe qimen e nderron por zakonin s'e harron???

...kur emrat shqiptare ktheheshin ne turq nuk ishte problem, tani qe edhe nje ne nje milione ka ndergjegjen ta ktheje emrin turk ne shqiptar qenka problem!

 
Last edited:

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
Titulli: I refuzohet nderrimi i emrit

sipas komenteve tuaja, nese ne Kosove dhe Shqiperi qenka aq leht me ndryshu emrin, ateher kur te marr pasaporten e Shqiperise,
do te bej identitetin e ri me emrin e ri Trendafile Zambaku :p :D
 

Aver

VIP
Titulli: I refuzohet nderrimi i emrit

Nuk me duket shume i besueshem ky person. Per me teper duhet te degjohen te dy palet.

Nderrimi i emrit nuk behet sa here ti teket dikujt dhe brenda dites. Perndryshe mund te ndodhin problemet e njejta si me deputetet e kryetaret e bashkive te Shqiperise qe dolen me nga tre-kater emra ne menyre qe ti iknin drejtesise per shkak te krimeve te tyre te ndryshme ne vende te ndryshme te Europes.
 
Last edited:
Top