• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

Analistja

Anëtar i ri
Hajde njehere dhe tregoni, i keni frekuentuar te gjitha leksionet ne fakultet apo ??? Une per vete shkoja ne shkolle per leksion dhe perfundoja ne kafe (meqe leksionet ishin fakultative), biles edhe ne seminare mungoja derisa plotesoja numrin maksimal te mungesave.:uffa::uffa::uffa::uffa: Cte besh sme linte shoqeria dhe deshira per kafeee...:kercim::kercim::kercim:
Po ju i keni lene ndonjehere leksionet.
Diskutim te mbare
 
  • Haha
Reactions: NGU

Hartini

Antarë i Respektuar
Ne vite te pare dhe te dyte i kam pase frekuentuar rregullisht ,
ne vit te trete as dhe nje leksion , biles as seminaret ,kurse ne vit te fundit
ju riktheva te dyave se doja ta merrja diplomen ne kohen e duhur.
Ka te forta fakulteti.
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Te le leksionet per kafe jo...Leksionet qe me duheshin dhe qe e shikoja te nevojshme te degjoja shpjegimin e profesorit i kam ndjekur te gjitha pa perjashtim.Te tjerat jo rregullisht.
 

Shpirti_I_Njerit

MACOKJA :p
Gjeri tani kam len vetem 2 leksione sepse kam qen semure ose me ka dalur nje problem qe nuk kisha mundesi te veja por ta le leksionin per kafe ose shoqerin noooooooooo nn c'i penso ne anche :D
 
Analiste dhe une pak a shume si ty!!!
Ne vit te pare ne universitet shkoja vazhdimisht ne leksione,,,ndersa gjate viteve te tjera nuk i frekuentoja leksionet(fundja ata librin interpretonin se mos shtonin ndonje gje nga vetja e tyre)...pastaj leksionet ishin oret e para dhe une flija gjume,ndersa per kafe kisha kohe plot se nga nje seminar ne dite kemi pasur!
eh c'na i kujton ato kohera!
 

Analistja

Anëtar i ri
Te le leksionet per kafe jo...Leksionet qe me duheshin dhe qe e shikoja te nevojshme te degjoja shpjegimin e profesorit i kam ndjekur te gjitha pa perjashtim.Te tjerat jo rregullisht.


Zemer une e kisha fjalen per leksionet qe kapen edhe duke i lexuar vete se kur ishin te rendesishem edhe une i ndiqja. Biles eshte nje lende ekonomiku "hyrje ne shkencen e menaxhimit" qe po nuk frekuentove leksionet nuk kapej lenda. Por tema eshte ne pergjithesi
 

Trendelin

FULL OF PATOS
Po, ndjek leksionet ne te cilat profesoret shpjegojn lenden ne aplikim praktik, dmth ato leksione qe, sic e quajm ne ktej :D profesoret nuk "peshtyjn thjesht perjashte permbajtjen e librit" por e aktualizojn ate.
Ata qe lexojn librin ose thjesht e djekin, nuk i frekuentoj. Skam nevoj per ndricimin e tyre per te mbajtur permendesh koncepte te shpjeguara shume here me mire sec mund te thon ata me fjalet e tyre. Fatkeqesisht kta te fundit perbejn shumicen, kshuqe kto kohe kam ndjek shume pak leksione.
Sa per kte qe thua ti analiste, qe nese nuk ndjek leksionet nuk kapet lenda, un gjithmon kam menduar te kunderten. Qofte per lende praktike apo teorike leksionet kur i kam ndjek dhe nuk kan qen interesante, per mua kan qen gjume, dhe kur them gjume e kam fjalen per aplikimin konkret te termit. Gjume ose gallata me shoqerin, por me shum i pari sepse esht i pazhurmshem. Nuk e di, gjithmon librat me duken shume te qarte, profesoret ndonje here kan vetin te komplikojn koncepte qe jan teper te thjeshta.
 

jackass

Anëtar i ri
ne vit te pare i kam ndjekur pothuajse te gjitha, ne te dyten pothuajse asnje, e tash ne te tretin me duhet ti ndjek se me duken me te rendesishme se ato dy te parat :D
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Zemer une e kisha fjalen per leksionet qe kapen edhe duke i lexuar vete se kur ishin te rendesishem edhe une i ndiqja. Biles eshte nje lende ekonomiku "hyrje ne shkencen e menaxhimit" qe po nuk frekuentove leksionet nuk kapej lenda. Por tema eshte ne pergjithesi

Ok...Dhe une u pergjigja.Sdq dhe une pak a shume si Trendelina. P.sh te drejten private sado qe lodhesha te ndiqja profesorin nuk ia arrija dot se ai humbiste ne kodin civil.Fillonte nje koncept e linte ne gjysem,kapte tjetrin dhe kete e linte ne gjysem e hidhej ne nje koncept tjeter deri sa pas 10 konceptesh te lena pergjysem kalonte aty ku kishte lene konceptin e pare qe une e kisha harruar.Kete lende p.sh nuk e kam ndjekur fare.
 

fcbesia

Anëtar i Respektuar
Pothuaj te gjitha,ne shkolle te mesme dhe ne fillore skam bere ndoj mungese nojhere....ne universitet mbi 90% te ligjeratave,i kam ndjek :)..edhe vazhdoj ti ndjek
 
si te gjithe studentet , Jo :p
 

bora dr

100%shqiptare
zemer une e kisha fjalen per leksionet qe kapen edhe duke i lexuar vete se kur ishin te rendesishem edhe une i ndiqja. Biles eshte nje lende ekonomiku "hyrje ne shkencen e menaxhimit" qe po nuk frekuentove leksionet nuk kapej lenda. Por tema eshte ne pergjithesi

he mi he sa shpejt te kapi sedra ty...mos e vrit trunin se ska student qe nuk tundohet nga kafet..kush thot jo genjen me g te madhe!
 

Analistja

Anëtar i ri
he mi he sa shpejt te kapi sedra ty...mos e vrit trunin se ska student qe nuk tundohet nga kafet..kush thot jo genjen me g te madhe!jo mi zemer nuk me kap fare sedra thjesht u sqarova. Se une dicka qe e bej nuk e mohoj. Ne fund te fundit fakultetin e kam kryer mire dhe kam nje pune po prap te mire. Jam dakord me ty kur tha qe ska student qe nuk tundohet nga kafet.:kercim::kercim:
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Mua nuk me shqeteson mosfrekuentimi me shqeteson fakti kur ata qe hyjne ne leksion bejne zhurme ,injoranca ne kulm,ncncnc
 

Gjermoni

Antar Internacional
Vallai un as seminaret sfrekuentoja jo me leksionet ehh shkolla e larte eshte palle ;)
 

albgrl

GIRLICIOUS
Te gjitha pa perjashtim i kam frekuentuar. Po paguaj gjithe keto leke per shkollen e larte, pse te mos shkoj. Edhe ne gjimnaz po ashtu.
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
jo mi zemer nuk me kap fare sedra thjesht u sqarova. Se une dicka qe e bej nuk e mohoj. Ne fund te fundit fakultetin e kam kryer mire dhe kam nje pune po prap te mire. Jam dakord me ty kur tha qe ska student qe nuk tundohet nga kafet.:kercim::kercim:

he mi he sa shpejt te kapi sedra ty...mos e vrit trunin se ska student qe nuk tundohet nga kafet..kush thot jo genjen me g te madhe!

Une studente jam por s'me tundojne fare kafenete...E mendoj qe hy tek ata persona qe i kane shume bezdi.Nese le oren e mesimit e le per te fjetur nje ore me shume,ose per te bere gjera te tjera si p.sh per te paguar faturat tek posta.Pastaj ju mund ta merrni dhe si genjeshter,por u kuptoj shume mire.Ne fund te fundit nuk jetojme 24 ore bashke.:ciaoo:
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

Shkoj tek te gjitha sepse me pelqen te mare shenimet vete.... jo te fotokopjoj kurset nga te tjera....
Deri tani kam pasur dhe mesus qe kan ditur te na ngrine interesine per lenden e tyre e te na "detyrojne" te kthehemi perseri ne kurs dhe javen tjeter....
 

sensuu

sweet
Titulli: I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

une shkoj perhere........ueeee po eshte heret te mungoj ne leksione :D
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

Me fakultetin qe ke zgjedhur eshte mire te frekuentosh sepse duan sduan mesuset thone me sh se sa mund e lezosh ti vete ne liber!
 

sensuu

sweet
Titulli: I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

ashtu eshte......po kur jane dy ore leksion,sinqerisht qe nuk duroj dot:(
 

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Titulli: I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

Zemer une e kisha fjalen per leksionet qe kapen edhe duke i lexuar vete se kur ishin te rendesishem edhe une i ndiqja. Biles eshte nje lende ekonomiku "hyrje ne shkencen e menaxhimit" qe po nuk frekuentove leksionet nuk kapej lenda. Por tema eshte ne pergjithesi

Gestione d'Impresa thua ti...Kjo me ben te kuptoj qe veshtiresia e lendes eshte relative nga person ne person:)
Per mua ky ka qene provimi me i thjeshte qe kam dhene, dhe me i thjeshti per tu kuptuar:)
Megjithate une jam relativisht sistematike ne leksione. Preferoj mos le oret e mesimit dhe kam patur gjithmone fatin te kem profesore te mire, edhe per lende si Historia qe mund te mesohet fare mire vete:)
Te vetmet here qe kam lene mesimin ka qene per ceshtje pune, edhe une si Bianka nuk para jam tip kafenesh, jam shume shtepiake..Preferoj me shume pigiama party se sa kafenete, pub-et etj...Po kjo eshte ceshtje gustosh, asgje me shume:p
 

eldi

trafikante
Titulli: I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

ahhhhh shkolla qe bej une, eshte sipas qejfit. po deshe hyr dhe po deshe dil, si te duash ti dhe kur te duash ti. nuk e kam te detyruar te rrij apo te mos rrije.
pastaj ne provime vjen dita e gjykimit.
 

alfonci

Veri investigatio
Titulli: I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

Rreth 90% ose me shume, por jo te gjitha
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

ashtu eshte......po kur jane dy ore leksion,sinqerisht qe nuk duroj dot:(
kam pasur dhe leksione 4 h pa pushim...ama kur ai qe ke perpara te terheq me ca te thot....ri:)
 

triumfuesja

Anëtar i Respektuar
Titulli: I keni frekuentuar te gjitha leksionet???

Rralle i lej une,ama jo per faj te pedagogut ,por per faj te atyre qe kane ardhur kot dhe nuk e meritojne statusin student,me stresojne, acaronjne,nervozojne-ojne -ojne :D
 

Tema te Ngjashme

Top