• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Te ndahesh eshte sh e lehte,te punosh per marrdhenien e veshtire.
Martesa behet me e lehte ku partnerin e keni si shok.
Komunikimi eshte baza,besimi.

Per te dal nga monotonia jetoni sikur jeni te dashur ,jo sikur u moren me zor dhe adrenalina gjindet tek ndonje tjeter

Me drita fikur jane te gjitha njesoj tha nje mik i mire nje here,ndaj burra vini mend lol
 
Te ndahesh eshte sh e lehte,te punosh per marrdhenien e veshtire.
Martesa behet me e lehte ku partnerin e keni si shok.
Komunikimi eshte baza,besimi.

Per te dal nga monotonia jetoni sikur jeni te dashur ,jo sikur u moren me zor dhe adrenalina gjindet tek ndonje tjeter

Me drita fikur jane te gjitha njesoj tha nje mik i mire nje here,ndaj burra vini mend lol
Ti keto qe thua i ke lexuar me ndonje studim? lol apo e ke thene nga brenda teje? :p
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Keshtu ndodhe gjithmone ne fakt..sepse mardheniet behen monotone...dhe asnjeri nga te dy nuk perpiqet me te ndryshoj rutinen...
Dhe ndodhe pastaj..qe te duket sikur te mungon ajri...dhe ne momentin me te pare qe perplasesh pas murit..nuk kerkon te hapesh nje dere te re..me njeriun qe je brenda asaj kulle..por te therrasesh per frym te tjera...jasht territorit tend...

Nuk fajsoj vetem meshkujt ne fakt...nese ndodhe nje distanc shpirterore-fizike..faji eshte i te dyve...
Ne nje mardhenie investojne te dy...sigurisht jo parate..por te jesh aty..te luftosh te perpiqesh..dhe te bindesh veten..se gjithcka te duhet eshte perball ..dhe jo jasht teje...

Martesat pergjithsisht jane te merzitshme hahaha por mund te behen te lezetshme..kur ti nuk e sheh si burre apo grua partnerin tend..por si njeriun qe te njeh me shume se kushdo..te pranon ashtu sic je..dhe te do e do pertej difekteve te tij/saj!..

Kur tek ai sheh vetveten..sheh mikun me te mire..dhe njeriun me te cilin nuk do ndjeje frik te thoje " me te e dua gjithe jeten"..
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Mos beni kompromise me ndjenjat dhe te nxitoheni duke u martuar pa ju marre zemra flake, se normale qe s'do zgjase. Njerezit martohen for all kind of wrong reasons sot prandaj nuk zgjasin.
 

Hilarious

Bebw☀️
Staf në FV.AL


Sipas një studimi slloven të bërë së fundi, çdo i pesti person i martuar është i dashuruar në tjetërkënd.

Zakonisht personi tjetër në të cilën dashurohen të martuarit është kolegu i punës, miku më i mirë ose ish partneri. Mirëpo, vetëm një nga gjashtë personat që janë në lidhje martesore, janë të gatshëm të hyjnë në një aferë.

Lajm i mirë për ata persona, partneri i së cilit/cilës është duke kaluar në ato faza, është që sipas të dhënave statistikore rënia në dashuri me personin tjetër kërkon më tepër kohë se sa tre vjet. Andaj nëse kriza martesore evitohet për një kohë më të shkurtër, shanset për një lidhje të shëndoshë janë ende të hapura.

Vetëm pak pikë të përqindjes të dhënat nga studimi, devijojnë nga thënia se njeriu është i dashuruar në personin tjetër për sa kohë e përmend atë.

Gjithashtu studimi ka treguar se një e treta e të gjithë të martuarve janë të pakënaqur me partnerin e tyre. Meshkujt e martuar kanë më tepër gjasa që të krijojnë lidhje dashurie se sa femrat e martuara. Madje, të dhënat nga studimi tregojnë se ata janë më të gatshëm ta lejnë gruan për të dashurën se sa e kundërta.

Përqindja e meshkujve të dashuruar në dikë tjetër e që janë në gjendje ta lejnë gruan për atë është rreth 29%, gjersa tek femrat për ta bërë të njëjtën gjë është vetëm 19%. /Telegrafi/
Dashuria mbaron ne momentin kur partneri nuk i jep vemendjen e duhur partnerit,duke e lën pa ngrohtesi mbi te gjitha, mbeshtetje ,besim dhe perkrahje ne rastet qe ka nevojë.Jeta nuk eshte fushë me lule ok e pranojm por problemet kalohen duke mos ja leshuar doren njeri tjetrit,se keto gjera te krijojnë nje murë dhe eshte e kot qe vazhdon.Prandaj duhet ti hedhim hapat me kujdes dhe ti njohim personat para se te hedhim hapin e rendsishem ( ne fakt keta te sotmit sdallohen leht ,kur te shtijn ne dore i nxjerrin kthetrat 😂).
 
Last edited:
Top