• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

I arratisur nga burgu, shqiptari me gardianin grek kryejnë 7 grabitje në banka dhe biznese. Si e kryenin vjedhjet me uniformë policie

Hera

Βιβλίο φάγος

I arratisur nga burgu, shqiptari me gardianin grek kryejnë 7 grabitje në banka dhe biznese. Si e kryenin vjedhjet me uniformë policie

Një shoqërues burgu 49-vjeçar grek dhe një ish-i burgosur shqiptar 49-vjeçar, u arrestuan në Haidari pas disa muajsh hetimesh nga Departamenti i Krimeve kundër Pronës. Ata kryen një vjedhje të armatosura në dyqane në zonën e Atticas.

wxq60n1571132879013Sipas policisë, autorët përdorën lloje të ndryshme maskimi, të tilla si paruke, një hundë silikoni dhe kapele, dhe madje edhe një uniformë policie për të fshehur karakteristikat e tyre. Motoçikleta të vjedhura u përdorën për t’i shpëtuar forcave të rendit.

Ndër të tjerash u sekuestrua makina që ata përdorën, ndërsa në shtëpi u gjetën pistoleta dhe plumba, maskime të ndryshme veshmbathje, uniformë policie, një çekiç i posaçëm për thyerjen e xhamave si dhe skafandra motori.

7u2bxs1571132879015 (1)


Në të njëjtën kohë, pas kontrolleve, një motor i vjedhur u gjet dhe konfiskua në Alimos i përdorur për të kryer grabitjet.

Deri më tani, shtatë grabitje dhe tre përpjekje për vjedhje në dyqane postare, farmaci, supermarkete, departamente dhe banka janë bërë që nga prilli i vitit 2018 në zona të ndryshme të Atikës.

Po ashtu, policia greke zbardhi edhe dy vjedhje me motor.

Grabitësi shqiptar rezultonte i arratisur nga burgu pasi mori një leje treditore, të cilën e shkeli.

/S.Ll/Panorama/
 
Top