Huffington Post: Shqipëria më afër një shteti-mafioz se një republikë bananesh

Endrra

VIP
Titulli: Huffington Post: Shqipëria më afër një shteti-mafioz se një republikë banane

Mire e ka thene Fuga... por edhe sipas Fuges kryefjala eshte Berisha per gjithe te keqijat.


Sipas Fuges, cdo gje eshte e planifikuar nga ish komunistet - vijon dhe kryeson Rama ne kete rast !
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Huffington Post: Shqipëria më afër një shteti-mafioz se një republikë banane

Qe thua ti shoqe "Endrra", ne socialistave na e ka ngrene gjuhen macja keto dite. Ne socialistat, na ka mesuar Partia dy gjera shume te rendesishme. Gjeja e pare qe na ka mesuar Partia eshte "Te gjitha fajet i ka Saliu! Saliu eshte Armiku numer Nje i Popullit!"

Gjeja tjeter qe na ka mesuar Partia eshte, qe kur zihemi ngushte dhe kur na e shajne Partine dhe shokun Edver per ndonje te palare qe u del ne drite, Partia na ka mesuar qe te dalim nga situata e keqe duke thene: "Te gjithe njesoj jane keta politikanet tane!" Kaq politike dime te bejme ne. Nuk dime te bejme me shume politike, pasi kaq na ka mesuar Partia.

hajduti
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Titulli: Huffington Post: Shqipëria më afër një shteti-mafioz se një republikë banane

Perderisa sot partite ne shqiperi ekzistojn fale militanteve dhe jo popullit, domosdoshmerisht qe do te kemi dhe nje qeveri si vendet qe renditen per nga bota e tret e katert apo e peste apo me keq akoma.

Ne jemi munduar ta shikojme qeverisjen lidhur me xhepin tone dhe me interesat personale qe kemi ne si individ , sa i perket komunitet jemi 0 ne kete aspekt. Nuk mendojme dot ne ndryshe jo. Nuk mund te mendojme dot qe qevirite qe kemi kaluar dhe kjo qe po kalojme tani nuk na kan qeverisur SHQIPTARE sepse dicka dihet "i joti te dhemb me shume" por nga te huajt dhe interesa me te larta.

Pse mos te mendojme qe i huaji kerkon nje harac dhe te jap ty postin e kryeministrit? Eshte njesoj sikur nje drejtor dege te loboj fort politikisht per x parti dhe te arrij pozicionin qe ai do , aty ku eshte, drejtor. Dhe keshtu ndodh , dihet qe sa me shume vota te cosh aq me i madh eshte dhe probabiliteti qe ti do ta marresh ate qe te eshte premtuar.

Te tjerat jane loje shahu , strategjite me te ndyra qe jan perdorur i ka treguar koha me kalimin e viteve per te arritur ate "shumen e premtuar" per "ata" . Shahistet me te mire numerohen me gishta , imagjino sot kemi aktualisht shkollen e vjeter qe ben politike. Sa cudi????

Kur te jete populli i bashkuar dhe i pa indoktrrinuar atehere muund te flasim per te mira . Si? Asnjhere ! Kjo politikberje ka rrenjet shume te gjata , duar te perbaltura , rast i pashprese .

Ed rama sben dot pa politken e vjeter , kthejm koken nga ana tjeter eshte nje b... qe nk e ze gjumi sepse ne endrrat e tij me te erreta i del saliu duke ja hyp rames dhe vice versa pa prezervativ .

Kemi militante qe bejne te indinjuar se nuk moren vendin e punes te cilet mendojne se merit e meritonin se i kan cuar vota me thase , dhe tani do kalojne ke partia demokratike (vetem emrin kan demokratik se tjeter gje te rruajn topet keta bashk me milatantet e tyre) per te na dal ne shesh . Po boll ore se na cat k... bashk me ju militante te zgjebosur ,

duhet te kuptoni qe jeta nuk eshte vetem nje katervjecar ku haet pihet e dhitet , eshte nje rruge me e gjat se aq!
 

Endrra

VIP
Titulli: Huffington Post: Shqipëria më afër një shteti-mafioz se një republikë banane

me fjale te vogla Zhigo, me fjale te vogla na e the lol
 

ZHIGO

better than your ex, better than your next
Titulli: Huffington Post: Shqipëria më afër një shteti-mafioz se një republikë banane

me fjale te vogla Zhigo, me fjale te vogla na e the lol

epo tani ,

me tet vjecare jemi , he de...nje presje me pak , nje pik me shum. Se shef ti na shkoj kollarja shtremet prej sikletit ;P
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Huffington Post: Shqipëria më afër një shteti-mafioz se një republikë banane

Perderisa sot partite ne shqiperi ekzistojn fale militanteve dhe jo popullit, domosdoshmerisht qe do te kemi dhe nje qeveri si vendet qe renditen per nga bota e tret e katert apo e peste apo me keq akoma.

Ne jemi munduar ta shikojme qeverisjen lidhur me xhepin tone dhe me interesat personale qe kemi ne si individ , sa i perket komunitet jemi 0 ne kete aspekt. Nuk mendojme dot ne ndryshe jo. Nuk mund te mendojme dot qe qevirite qe kemi kaluar dhe kjo qe po kalojme tani nuk na kan qeverisur SHQIPTARE sepse dicka dihet "i joti te dhemb me shume" por nga te huajt dhe interesa me te larta.

Pse mos te mendojme qe i huaji kerkon nje harac dhe te jap ty postin e kryeministrit? Eshte njesoj sikur nje drejtor dege te loboj fort politikisht per x parti dhe te arrij pozicionin qe ai do , aty ku eshte, drejtor. Dhe keshtu ndodh , dihet qe sa me shume vota te cosh aq me i madh eshte dhe probabiliteti qe ti do ta marresh ate qe te eshte premtuar.

Te tjerat jane loje shahu , strategjite me te ndyra qe jan perdorur i ka treguar koha me kalimin e viteve per te arritur ate "shumen e premtuar" per "ata" . Shahistet me te mire numerohen me gishta , imagjino sot kemi aktualisht shkollen e vjeter qe ben politike. Sa cudi????

Kur te jete populli i bashkuar dhe i pa indoktrrinuar atehere muund te flasim per te mira . Si? Asnjhere ! Kjo politikberje ka rrenjet shume te gjata , duar te perbaltura , rast i pashprese .

Ed rama sben dot pa politken e vjeter , kthejm koken nga ana tjeter eshte nje b... qe nk e ze gjumi sepse ne endrrat e tij me te erreta i del saliu duke ja hyp rames dhe vice versa pa prezervativ .

Kemi militante qe bejne te indinjuar se nuk moren vendin e punes te cilet mendojne se merit e meritonin se i kan cuar vota me thase , dhe tani do kalojne ke partia demokratike (vetem emrin kan demokratik se tjeter gje te rruajn topet keta bashk me milatantet e tyre) per te na dal ne shesh . Po boll ore se na cat k... bashk me ju militante te zgjebosur ,

duhet te kuptoni qe jeta nuk eshte vetem nje katervjecar ku haet pihet e dhitet , eshte nje rruge me e gjat se aq!

Se kush ka kendveshtrimet e tij/saj .... por po i vjen fundi edhe ketij kendveshtrimi qe ke sollur ti. Kjo fale faktit qe po plaket ky brezi i Analfabetizmit, dhe rinise se ardhmes .. nuk do ti interesoje me as Sala e as Edi . Do ta japi voten pa u ndikuar nga k'to budalleqet/arsyet qe kane votuar k'to 20vjetet e fundit.

Ps...Mirepo k'to Amerikanet, pse shqetesohen ... k'te akoma nuk e kuptova :confused:
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Huffington Post: Shqipëria më afër një shteti-mafioz se një republikë banane

Ku dine te bejne protesta keta demokratet, protesta dime te bejme vetem ne socialistat. E mbani mend se i zume me gurre, shkopinj policet tek Kryeministria? Po atehere kur e shqyem deren e kryeministrise me makine e mbani mend? Po ata 4 qe rane deshmore per idealin e Partise se Punes se Shqiperise, a i mbani mend? Po shokun Doshi dhe shokun Ndreu ne krye te turmes i mbani mend, me koburre ne brez?

Ca eshte ky Lulzim Basha more se na cuditi. Vete i prin turmes e u mban fjalime me fjale te bukura. Kryetar eshte Edi Rama qe na la ne ne shesh dhe vete na shikonte nga larg nga kulla e Fidelit.

Mesoni o demokrate nga ne socialistet se keni mbetur prapa bote. Ku keni pare ju protesta pa gjak?

hajduti
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Huffington Post: Shqipëria më afër një shteti-mafioz se një republikë banane

Perderisa sot partite ne shqiperi ekzistojn fale militanteve dhe jo popullit, domosdoshmerisht qe do te kemi dhe nje qeveri si vendet qe renditen per nga bota e tret e katert apo e peste apo me keq akoma.

Ne jemi munduar ta shikojme qeverisjen lidhur me xhepin tone dhe me interesat personale qe kemi ne si individ , sa i perket komunitet jemi 0 ne kete aspekt. Nuk mendojme dot ne ndryshe jo. Nuk mund te mendojme dot qe qevirite qe kemi kaluar dhe kjo qe po kalojme tani nuk na kan qeverisur SHQIPTARE sepse dicka dihet "i joti te dhemb me shume" por nga te huajt dhe interesa me te larta.

Pse mos te mendojme qe i huaji kerkon nje harac dhe te jap ty postin e kryeministrit? Eshte njesoj sikur nje drejtor dege te loboj fort politikisht per x parti dhe te arrij pozicionin qe ai do , aty ku eshte, drejtor. Dhe keshtu ndodh , dihet qe sa me shume vota te cosh aq me i madh eshte dhe probabiliteti qe ti do ta marresh ate qe te eshte premtuar.

Te tjerat jane loje shahu , strategjite me te ndyra qe jan perdorur i ka treguar koha me kalimin e viteve per te arritur ate "shumen e premtuar" per "ata" . Shahistet me te mire numerohen me gishta , imagjino sot kemi aktualisht shkollen e vjeter qe ben politike. Sa cudi????

Kur te jete populli i bashkuar dhe i pa indoktrrinuar atehere muund te flasim per te mira . Si? Asnjhere ! Kjo politikberje ka rrenjet shume te gjata , duar te perbaltura , rast i pashprese .

Ed rama sben dot pa politken e vjeter , kthejm koken nga ana tjeter eshte nje b... qe nk e ze gjumi sepse ne endrrat e tij me te erreta i del saliu duke ja hyp rames dhe vice versa pa prezervativ .

Kemi militante qe bejne te indinjuar se nuk moren vendin e punes te cilet mendojne se merit e meritonin se i kan cuar vota me thase , dhe tani do kalojne ke partia demokratike (vetem emrin kan demokratik se tjeter gje te rruajn topet keta bashk me milatantet e tyre) per te na dal ne shesh . Po boll ore se na cat k... bashk me ju militante te zgjebosur ,

duhet te kuptoni qe jeta nuk eshte vetem nje katervjecar ku haet pihet e dhitet , eshte nje rruge me e gjat se aq!

Mi ke mbledhur mendimet mu si buqete lulesh...:)
ekzakt sepse ne nuk jemi njerez me kembe ne toke ku presim nje te ardhme per veten, femijet dhe brezat. JO ne duam nje te ardhme edhe afatshkurter por te mbushi xhepat tane, sot, tani! e kur kjo nuk arrihet ne kalojme ne delir e histeri....sa keq per ne e sa mire per ata qe bejne nje jete korrekte dhe i shtrojne menderen punes dhe marrin persiper fatet e tyre .

Dje me ndodhi dicka , qe nese do ia kisha cuar ndonje te PD ...tmerr si do me ishte lakuar emri neper gazeta
me vjen pagesa e KESH dhe shoh nje vlere qe realisht ,me beri te mendoja cne dhe pse.
ishte pako gje 158.000 ALL.
mendova mos babagjyshi kishte bere ndonje dhurate suprize per mua, me fjale te vogla , bera nje ankese sot ne mengjes dhe sapo me njoftuan se ishte nje gabim njerezor dhe fatura e nentorit do vij bashke me dhjetorin ,dhe vlera ne total do jete 9200 ALL

pra kur ekziston deshira e mire per te ndryshuar , cdo gje ndodh.
mos harrojme CEZ ne kohen e famekeqit....mos e harrojme

e ne nga gjirokastra o ti Zhigo kemi nje shprehje qe edhe do e kesh degjuar

hic hic Habili vdiq :p
 

Tomka

Anëtar i ri
Titulli: Huffington Post: Shqipëria më afër një shteti-mafioz se një republikë banane

Ku dine te bejne protesta keta demokratet, protesta dime te bejme vetem ne socialistat. E mbani mend se i zume me gurre, shkopinj policet tek Kryeministria? Po atehere kur e shqyem deren e kryeministrise me makine e mbani mend? Po ata 4 qe rane deshmore per idealin e Partise se Punes se Shqiperise, a i mbani mend? Po shokun Doshi dhe shokun Ndreu ne krye te turmes i mbani mend, me koburre ne brez?

Ca eshte ky Lulzim Basha more se na cuditi. Vete i prin turmes e u mban fjalime me fjale te bukura. Kryetar eshte Edi Rama qe na la ne ne shesh dhe vete na shikonte nga larg nga kulla e Fidelit.

Mesoni o demokrate nga ne socialistet se keni mbetur prapa bote. Ku keni pare ju protesta pa gjak?

hajduti

Ej seriozisht kjo opozita e sotme eshte kthy ne qesharake. Po si mund t'mashtrohet gjithe ai milet nga Lul ordineri? Si mund te terheqe nje turme budallaqe ky palo njeri qe ska bere asgje ne jete? Njifet vetem per skandale ,vjedhje ,mashtrime dhe vrases. Zanatin e hajduterise e ka nis qe ne kohen e Vefes ku me bashkshorten qe kishte lidhje farefisnore me familjen Alimuca moren lekt e popullit dhe u zhduken ne hollande ,per tu rikthyer me pas si nje perkthyes i lodhur ne Kosove mbas eksperiencave jo fort te mira ne call center lol. Fati tij qe takoi agiten si nje shoqe te hershme shkolle dhe cuditerisht ky njeri i paafte i ngjiti shkallet ne politike nga 10 njeheresh ku ne t'gjitha postet e besuara me pas nga berisha ka lene ne mos gjurme gjaku , gjurme vjedhjeje :D.
 
Titulli: Huffington Post: Shqipëria më afër një shteti-mafioz se një republikë banane

Shqiptaret ne pergjethesi ne te gjitha trojet shqiptare te njejtin mentalitet kane . Me se miri kete mendim timin e tregon gjendja politike-ekonomike ne tri shtetet ku qeverisin shwiptaret .

Sa i urrej keta politikanet kriminel e mashtrues , por me shume i urrej "zagaret" e tyre qe per nje kafshat buke mundohen te zezen te na bejne te bardhe !
 
Redaktimi i fundit:

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Titulli: Huffington Post: Shqipëria më afër një shteti-mafioz se një republikë banane

Si gjithmon dynden "antishqiptaret" ne kete forum duke propaganduar qe njerzit te mos marrin pjese ne demostrate, por ta lene te qete qeverine te fler mbi krimin duke shfrytezuar popullin shqiptar duke e rrjepur e duke i pire gjakun. "Antishqiptaret" bejne thirrje "mos dilni ne demostrate per te drejtat tuaja", por ulni koken dhe duroni.

Populli Shqiptar duhet ta tregoje perseri vendosmerin e tij per Liri dhe Demokraci.
Populli shqiptar duhet te ngrihet qe te fitoj dinjitetin e tij nga vota e vjedhur.
Populli shqiptar duhet te ngrihet per te demostruar kundra politikave ekonomike qe gjakpiresi Edvin Rama u imponon atyre, duke u ngritur taksat gjithmon e me shume.
Populli shqiptar duhet te ngrihet per veten e tij dhe jo per opoziten.
Duhet te ngrihet qe ta marri vesh dhe opozita qe populli shqiptar nuk duron padrejtesira dhe te behen pazare ne kurriz te tij, qe eshte krenar dhe i ndershem dhe se e meriton qe te qeveriset me respekt dhe devotshmeri, e meriton sepse eshte shume tolerant duke pritur qe dit me te mira do te vijne, e meriton se eshte popull i vuajtur, e meriton se eshte i rrethuar nga armiq te cilet ne cdo moment thurrin plane ogurzeza per Shqiperine.

Shqiptareve ju ka vajtur thika ne kocke skane nevoje te presin te degjojne dhe as motivacionin politik te PD-se per ta bere. Ju mungon kotherja e bukes ne tavoline, skane te vishen e te mbathen dhe ju eshte erresuar shpresa per te ardhmen atehere te dalin dhe te kerkojne jete me te mire, pune e siguri per familjet dhe femijet e tyre. Mos presin ti thote Rama apo Basha. Perndryshe do mbetemi tere jeten tufe delesh qe na cojne sa andej ketej sipas qejfit.

hajduti
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Titulli: Huffington Post: Shqipëria më afër një shteti-mafioz se një republikë banane

Ku ishte kjo propagande para 2 vitesh...ku?
Kur sali berisha tallte menderen me ne -jemi vend nr 2 pas gjermanise?!
Te varfer do kete ne cdo kohe pavaresisht keqardhjes tone....kte ta dikton vete sistemi . Enveri krijoi barazi ,demokracia shtresat.
Po te jesh kaq i verber e te thuash ishim mire ath sepse ishe mire ti si individ???? Epo kjo ska vend ku te rrij.
Dikur protestuesit u qujten zhulsa e kokepalar sot na quhen te mjere e me thike ne kocke.
Une nuk di si ta shohesh nje te papune....te pastrehe..te pangopur me buke..te paveshur me dy standarte. Ai ne cdo sistem prape i tille do jete.
Asnje nga partite nuk kujtohet per te njehere ne pushtet....ai i duhet kur do te rikthehet...vetem ath kujtohet se ai kokepalari eshte ende aty duke pritur kotheren e migjenit!!!
 

jana80

Super Moderator
Titulli: Huffington Post: Shqipëria më afër një shteti-mafioz se një republikë banane

populli shqiptar ska asnje faj eshte lodhur duke qendruar i paze ,e merziti edhe liria pa liri,e corjentuan edhe demostratat ..ne fund duhet nje ndryshim radikal i liderve ..
 
Top