• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Hoxhaj ia kujton Izetbegoviqit vuajtjet e popullit boshnjak

legjenda

Tetova
kryetari i Komisionit për Politikë të Jashtme në Kuvendin e Kosovës, Enver Hoxhaj, ka komentuar deklaratën e anëtarit të Kryesisë së Bosnjë e Hercegovinës, Bakir Izetbegoviq.
Ky i fundit para pak ditësh tha se Bosnja edhe për një kohë nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës, qëndrim të cilin ai e ka arsyetuar duke thënë se “kemi kundërshtim të fuqishëm nga republikanët e Republikës Serbe e edhe nga anëtari (serb) i Kryesisë, zoti Mladen Ivaniq”.

Izetbegoviq ka përmendur edhe përmirësimin e marrëdhënieve me Serbinë si arsye e mos-njohjes së pavarësisë së Kosovës nga shteti të cilin ai e përfaqëson.

Mirëpo, ish-ministri i Jashtëm i Kosovës, Hoxhaj, në një prononcim për Koha.net, ka thënë se përafrimi mes këtyre dy vendeve nuk duhet të kushtëzohet mos-njohjen e shtetësisë së Kosovës.

“Përafrimi i Bosnjës me Serbinë nuk duhet të vij me çmimin e vazhdimit të mos-njohjes së shtetësisë së Kosovës. Nëse Bakir Izetbegoviq ka marr rolin e zëdhënësit të politikës së mos-njohjes, së pari duhet të njoh vuajtjen e popullit boshnjak”, ka thënë ish-ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj.
 
Top