• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Hoxha nga Klina varrosi 5 kufoma edhe pse qyteti i Klinës është në izolim !

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Qyteti i Klinës këto ditë është i tëri i izoluar për shkak të paraqitjes së virusit Corona,dhe nuk lejohtet që të dal askush jashtë.Mirëpo hoxha nga Klina, Hetem Desku ka kryer obligimin e ti duke varrosur 5 kufoma në lokacione të ndryshme.
Ai tha se edhe pas shpalljes së gjendjes emergjente do të jetë në vendin e ti të punës !/Klinainfo///klina.info

p.s.

Respekt per shokun e klases !
 
Jeta vazhdon, duhet te vazhdoje.
Ka gjera qe nuk i ndal dot as pandemia.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
A ska komunale andej?
Ketu po digjen kufomat.
Tek ne po i varrosin. Isha ne nje varrim diten e premte, nje dite para se te mirrej vendim edhe nga Bashkesia Islame e Kosoves qe varrimi te behet vetem dhe sa me pak anetare, me fjale tjera rrethi i ngushte familjare. Po ate dite kishte nderruar jete edhe e ema e nje mikut tim, por qe u varros te shtunen, vetem nga rrethi i ngushte familjar, duke anuluar 3 dite te pamurit qe eshte tek ne.
Sa per komunale e te ngjajshme ca ka, nuk e di, por tek ne, keshtu eshte duke funksionuar.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Si me murtajen dikur ne mesjete.

Eshte normale kjo gje? Po familjaret e tyre e aprovojne kete gje?!
Nuk mund te refuzosh...
Eshte nje norme shtetetore.
Kjo ndodhi sepse ne vdekjet e para shkonin robte ( si ne Shqiperi) e nga aty perhapej me shume
Problemi qendron se ska me as vende ne kremator ( ku shkrihen dmth)
Max i personave qe mund te marrin pjese jane 2 persona qe sduhet te kene asnje lloj kontakti ne asnje lloj menyre.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
do thot ,se me shum paska vdekje natyrale se nga virusi.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
O Arfeee

Vdekjet me se shumti jane te moshes se trete sepse ishin te semure. Kjo ua rendoi.
Ka pasur raste me corona qe kane vdekur.
Se di..kta na mbyten te kemi kujdes..se sh.i rrezikshem eshte..
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Po ate pra po themi

Se sikur te ka kap paniku keq dhe i rikthehesh nje pytje 100 here.
Edhe ketu dalin makinat me ze te larte..mos dilnii mos beni.
Por qetesi duhet :)
Po te impunohet moj🙁
Sa degjon,lajme te mira,sa kthen doren lajme se te qmendin😳

ne fillim derisa nuk kishte asnje ne ks..kam qen shum ne stres..tani u bera imun🙁per 4dite 15vet.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Po te impunohet moj🙁
Sa degjon,lajme te mira,sa kthen doren lajme se te qmendin😳

ne fillim derisa nuk kishte asnje ne ks..kam qen shum ne stres..tani u bera imun🙁per 4dite 15vet.
Tani nese skeni kontakte..nese jetoni ne fshat sju ndodh gje. Fiksohu aty e sa me pak lajme
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Tani nese skeni kontakte..nese jetoni ne fshat sju ndodh gje. Fiksohu aty e sa me pak lajme
Jojo. Fshati i fundit se u izolu Ishte para 2dite.. Deri tani gjith te ardhur nga it ..ishin te infektuar(duke prejashtu sote dy te fundit nga anglia)
 

Marla

I never lose. I either win or learn.
Këtu djegja është be rutinë
nese e ka lene amanet i ndjeri apo familjaret e tij. por nese deshira e familjareve eshte ta varrosin sipas rriteve fetare bie fjala kjo perben shkelje ligjore.

mgjate nuk e di ca dekreti ka ne raste te tilla. Pastaj seshte vetem kjo, pse i djegin cfare fshehin.

Ne Tirane psh ceremonite mortore lejohen te behen vetem me 4 persona. Dasmat nuk lejohen.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
nese e ka lene amanet i ndjeri apo familjaret e tij. por nese deshira e familjareve eshte ta varrosin sipas rriteve fetare bie fjala kjo perben shkelje ligjore.

mgjate nuk e di ca dekreti ka ne raste te tilla. Pastaj seshte vetem kjo, pse i djegin cfare fshehin.

Ne Tirane psh ceremonite mortore lejohen te behen vetem me 4 persona. Dasmat nuk lejohen.
Vete e the..si malarja
Dhe pse une prisja ndonje autopsi,sdi cf ndodh me tej
 

Petrit101

Ta ka ta pu! ta kam me ti ba
nese e ka lene amanet i ndjeri apo familjaret e tij. por nese deshira e familjareve eshte ta varrosin sipas rriteve fetare bie fjala kjo perben shkelje ligjore.

mgjate nuk e di ca dekreti ka ne raste te tilla. Pastaj seshte vetem kjo, pse i djegin cfare fshehin.

Ne Tirane psh ceremonite mortore lejohen te behen vetem me 4 persona. Dasmat nuk lejohen.
Niku tha ate qe thashe une sepse e ka lene amanet perndryshe jo, ne itali ligji eshte njelloj.Nuk djeget pa amanete te shkruara.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Para 3 ditesh ne qytetin ku rri une ka vdekur nje shqiptar ska lidhje me virusin por kufoma ka mbetur ne murg.. slejohet te ven ta shikojne .. ska udhetim per shqiperi.. . Zot cfare halli mort i hapur ketu e ne shqiperi e mort pa njeri .. tmerr
 
Top