• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Hostserv

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Vendndodhja
Italy
Pershendetje cuna. Po hap kte tem duke propozuar dicka ne lidhje me admin/ircop per dhenie hosti. Mendimi im eshte ti japim te drejten te shtojn nga 3 hoste secili e natyrisht jo userve problematik. Sa per Aopet e Sopet them ti japim akses Kadafi per te shtoaur he hostserv meqe eshte founder. Ska nevoje te shtohet ircop e te ket flagse te tilla se ka nje menyr tek sherbimet per kte mundesi. Si mendoni?
 

WxP

Antarë i Respektuar
Vendndodhja
FV.AL
Titulli: Hostserv

Une se kam te qarte ca duhet te bej Kadafi sa per hostet e ircop te japim te drejten te shtojn deri ne 3 user...
 

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Vendndodhja
Italy
Titulli: Hostserv

Kadafi te meret me hostet e Aopve e sopve, ne kte menyr asnje Aop o Sop nuk vijn tek ne, por thjesht tek Kadafi. Natyrisht po ram dakord duhet ti vejm rregulla edhe Kadafit mbi dhenien e Hosteve, psh asnje useri normal, nje Aopi jo me shum se Vhost e te perdori vetem komanden /hs set e jo /hs setall. Kjo limiton dhenien e hostit vetem tek nje nick. Pastaj duhet te lajmerohen te gjith Aopet (gjithmon kte gje ta bej Kadafi) qe sduhet te bejn ns set group pervec se tek nicku qe eshte dhene vhosti, ndryshe i hiqet. Kjo gje per mendimin tim nevojitet per te pasur gjithmon nen kontroll hostet, e limiton dhenien e tyre. E per te mbyllur kte shpjegimin e nderlikuar :p ne qofte se jemi te gjith dakord nuk ka nevoje per flagse per vhostet thjesht shtohet emri i Kadafi-t tek hostserv tek sherbimet, kshuqe nuk nderlikojm asgje. E po u be e bejm me nje afat prove, po e pam qe nuk funksionin si ide kthehemi si me pare pa asnje lloj problemi...
 

WxP

Antarë i Respektuar
Vendndodhja
FV.AL
Titulli: Hostserv

Po mire, pse duhet me e ngarkuar kadafin mjaft ka probleme aop sop... cdo ircop ka te drejt me shtu 3 vhoste edhe cdo propozim te ri per shtim te shoqerohet me propozim e votim dhe vendosin stafi Root apo admin.
 

TimiShijaksi

Anëtar i ri
Vendndodhja
Italy
Titulli: Hostserv

Nuk besoj se kjo gje e ngarkon me shum, perkundrazi ne kte menyr ka te beje direkt me Aop/Sop pa kaluar tek ircopet o adminet, megjithate te presim cmendojn te tjeret se mduket se nuk hyn njeri :p
 

CAKMAKU

Anëtar i ri
Mosha
36
Vendndodhja
Greqi
Titulli: Hostserv

4 here e kam lexuar kete teme dhe 4 jam bere gati te shkruaj...
Gjithmon kemi pasur probleme me hostserv gjithsesi...
Une mendoj qe ato 3 ose 4 vhoste per personat jo-problematik , te kene te drejte t'i shtojne Adminet kurse per Root mund te shtojne dhe keta vhost, mjafton te mos e "zgjerojne" me shume nga c'duhet komanden /hs set .
Persa i perket Founder, ska fare te beje me hostserv apo gjithcka tjeter ne lidhje me sherbimet.
Ky eshte mendimi im.
 
Top