Horoskopi: Parashikimi Serioz

Sir_Mogli

You keep the sunshine,save me the rain !
Peshqit

Eshtë një periudhë e luhatshme, ka situata në të cilat nuk mund të gjeni një pikë referimi, të tjerët përpiqen të kenë një qëllim të ri në punën e tyre, të tjerët përpiqen të rinovojnë mjedisin në të cilin ndodhen. Kur jeni duke përjetuar një krizë, ju doni të ndryshoni mjedisin për të bërë gjëra të reja. Edhe nëse ky moment shkakton kufizime të rënda, deri në fund të Prillit do të ketë kushte më të mira për të ardhmen tonë.
Ky peshku flet ma shume per tjeret se per veten....horoskop budalla hahahaha
 

D.

.
Staf në FV.AL
S/A By Kenzo

Horoskopi i Paolo Fox, e enjte 8 Prill 2021​Dashi

Hëna, Venusi dhe Dielli i favorshëm ju japin një takim të veçantë. Ata që jetojnë dy histori në të njëjtën kohë duhet të fillojnë të sqarohen. Ata që nuk janë të kënaqur me marrëdhënien mund të dëshirojnë të bëjnë shkelje. Në vendin e punës, është më mirë të eleminoni gjërat sesa të përballeni me debate pa zgjidhur asgjë. Ju duhet të pushoni për ca kohë.

Demi

Në dashuri, ju ende keni për të zgjidhur një debat që u ngrit disa ditë më parë. Mos dëgjoni humorin e keq, kjo ditë ju lejon të kapni ritmin. Në vendin e punës, shmangni çdo lloj polemike edhe nëse ende po mendoni për disa çështje ekonomike ose ligjore. Lodhja ju bën të ndiheni më të fortë se kurrë dhe disa dhimbje fizike mund t’ju nxjerrin nga veprimi.

Binjakët

Në dashuri, vijnë mundësi të reja, fundjava duket premtuese. Tensionet e vazhdueshme duhet të kapërcehen dhe ju do të ndiheni më pak të vetmuar, në trajtimin e problemeve. Në vendin e punës, ju duhet të analizoni atë që po bëni; një bashkëpunim i bukur mund të konfirmohet. Hëna është disonante, përpiquni të mos bëni shumë përpjekje.

Gaforrja

Në dashuri, nëse ju pëlqen një person kjo është dita e duhur për të folur për ndjenjat. Mos harroni se më e mira do të vijë pas 14 prillit. Takime me fat, zemrat e vetmuara të shenjës mund të humbin mendjen për një person. Fitimet nuk janë shumë të larta, por për disa muaj ju ia keni dalë. Ju mendoni shumë gjëra në të njëjtën kohë, dhe kjo ju shqetëson.

Luani

Në dashuri, nëse ka pasur polemika në dy ditët e fundit, përpiquni të ndërmjetësoni, përndryshe mund të gjendeni në rrugën e luftës në pjesën e dytë të muajit. Mundohuni të zgjidhni konfliktet me një ish. Ky nuk është një vit i fitimeve të mëdha, në fakt, ju duket se jeni përfshirë në shumë probleme. Angazhimet familjare shkaktojnë acarim.

Virgjëresha

Hëna e sotme në opozitë mund të krijojë pak shqetësime në dashuri. Situata astrologjike është shumë e paqartë, prandaj është më mirë të shmangni konfliktet. Në vendin e punës, përpiquni të mbani nën kontroll polemikat që lindin në këtë periudhë. Ju jeni shumë të lodhur, sidomos fizikisht.

Peshorja

Hëna do të kthehet kundër gjatë fundjavës, ndërkohë, përpiquni të mos rihapni polemikat e zgjidhura. Ju mund të kryeni projekte të reja, por mos prisni të pamundurën. Investimet dhe manovrat financiare duhet të merren me rezerva, në këtë moment duhet të kuptoni nëse duhet të ndryshoni apo jo. Shërim i shkëlqyeshëm për shëndetin.

Akrepi

Gjatë dy ditëve të fundit keni ngritur polemikë në familje, në këtë ditë në vend të kësaj duhet të përpiqeni të harroni. Historitë e reja të dashurisë mund të jenë të rëndësishme, përpiquni të përfitoni nga kjo Hënë e favorshme. Në fushën e biznesit, nëse doni të vazhdoni me një nga projektet tuaja ambicioze, së pari duhet të kontrolloni gjendjen tuaj financiare. Për të qëndruar të shëndetshëm, duhet të merrni kohën tuaj.

Shigjetari

Në dashuri, çiftet me jetë të gjatë mund të përjetojnë disa momente të vështira; kini kujdes nga debatet. Në fushën emocionale, kjo është një ditë e vështirë për tu menaxhuar, shtyjeni gjithçka për të shtunën. Nëse keni nevojë të bëni ndryshime në punë, përfitoni nga kjo periudhë pasi mund të shfaqen mundësi të reja. Shëndeti: ju jeni disi të shpërqendruar.

Bricjapi

Në dashuri, astrologu Paolo Fox këshillon zgjidhjen e atyre çështjeve që kanë lindur keq në të kaluarën. Në fundjavë duhet t’i kushtoni vëmendje fjalëve. Një tërheqje e veçantë mund të lindë me shenjat që zakonisht shkaktojnë disa shqetësime për ju, të tilla si Peshorja, Gaforrja dhe Dashi. Nëse diçka nuk po shkon mirë në punë, prisni deri në fund të muajit para se të reagoni. Ndiheni shumë të trazuar.

Ujori

Situata në dashuri është interesante, sidomos të Dielën. Papritmas mund të dashuroheni me dikë. Gjithçka që po bëni në këtë periudhë duket se ju ka mërzitur. Në vendin e punës, ka ardhur koha për të bërë disa zgjedhje të rëndësishme; në këtë periudhë mund të lindë një bashkëpunim i ri. Mundohuni të relaksoheni pak.

Peshqit

Me Hënën në shenjën tuaj është një ditë pozitive në dashuri dhe historitë mund të bëhen edhe më të rëndësishme. Ju keni një aftësi të madhe për të reaguar. Në fushën e punës, për disa ditë gjithçka ju duket më e qartë; hëna në shenjë ofron propozime interesante. Ju jeni nën stres, të gjithë po ju pyesin diçka.
 
Luani

Në dashuri, nëse ka pasur polemika në dy ditët e fundit, përpiquni të ndërmjetësoni, përndryshe mund të gjendeni në rrugën e luftës në pjesën e dytë të muajit. Mundohuni të zgjidhni konfliktet me një ish. Ky nuk është një vit i fitimeve të mëdha, në fakt, ju duket se jeni përfshirë në shumë probleme. Angazhimet familjare shkaktojnë acarim.

Do qetsohem kur mos te egzistoj me... por tani?!
WAR WAR WAR WAR WAR
 
  • Haha
Reactions: D.

Sir_Mogli

You keep the sunshine,save me the rain !
Peshqit

Me Hënën në shenjën tuaj është një ditë pozitive në dashuri dhe historitë mund të bëhen edhe më të rëndësishme. Ju keni një aftësi të madhe për të reaguar. Në fushën e punës, për disa ditë gjithçka ju duket më e qartë; hëna në shenjë ofron propozime interesante. Ju jeni nën stres, të gjithë po ju pyesin diçka.
Po pres une ??
 

D.

.
Staf në FV.AL
S/A By Kenzo

Horoskopi për ditën e sotme, 12 prill 2021​Dashi
Kurseni energjitë, nëse duhet të bëni një udhëtim të gjatë. Do të zbuloni se jeni në gjendje të përballoni lodhjen e një orari rraskapitës. Sigurohuni që çdo investim që bëni, të bëhet me shumë kujdes. Tregohuni të duruar për të shmangur dëmtimin e ndjenjave të anëtarëve të familjes tuaj.
Demi
Pa shoqërinë e të dashurit/dashurës suaj mund të ndiheni të humbur. Partnerët e biznesit do t’ju mbështesin dhe do t’ju ndihmojnë të përfundoni detyrat në pritje. Gjeni më shumë kohë për aktivitete fizike.
Binjakët
Sjellja e fëmijëve tuaj mund të mos ketë miratimin tuaj dhe kjo mund t’ju zemërojë. Tregohuni të përmbajtur, përndryshe situate vetëm sa do të vështirësohet. Ata që mund të kenë vënë një bast, ka gjasa të pësojnë humbje.
Gaforrja
Jeta juaj në çift do të jetë e paqtë. Regjistrohuni në programe afatshkurtra që do t’ju ndihmojnë të mësoni teknologjitë dhe aftësitë më të fundit. Nëse jeni të zhgënjyer për financat, shumë shpejt do të gjeni zgjidhje për to.
Luani
Të qenit i vrazhdë me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj, do të provokojë një reagim të fortë prej tij/saj. Ju duhet ta kuptoni se mosrespektimi dhe marrja e dikujt si shembull mund të rrezikojë rëndë një marrëdhënie. Mos investoni në ndërmarrje të përbashkëta gjatë ditës së sotme.
Virgjëresha
Veprimi vendimtar nga ana juaj do të ndihmojë në zgjidhjen e një problemi të gjatë. Nëse jeni duke udhëtuar, kujdesuni posaçërisht për gjërat tuaja me vlerë. Jeta juaj në çift do të jetë e lumtur dhe harmonike.
Peshorja
Jepini më shumë përparësi shëndetit tuaj sesa jetës shoqërore. Paratë që keni investuar, për të ndërtuar një të ardhme më të ndritur, do të nisin të sjellin përfitime. Vlerësoni arritjet e bashkëshortit/bashkëshortes suaj dhe gëzohuni për suksesin dhe fatin e tyre të mire.
Akrepi
Praktikimi i meditimit do t’ju bëjë të ndiheni mjaft energjik. Ju duket se e dini saktësisht se çfarë njerëzit kanë nevojë dhe duan nga ju. Sjellja juaj kokëfortë mund të ofendojë miqtë dhe familjen tuaj.
Shigjetari
Do të shijoni një kohë të lirë relaksuese. Ju mund të grindeni me partnerin/partneren tuaj vetëm për të provuar se keni të drejtë. Sidoqoftë, ai/ajo do t’ju qetësojë përmes arsyes.
Bricjapi
Mos lejoni që paqëndrueshmëria të jetë një arsye për mosmarrëveshje në jetën tuaj martesore. Bëni më të mirën tuaj për të shmangur shqetësimet e panevojshme. Qëndrimi juaj dominues do të sjellë kritika nga kolegët tuaj.
Ujori
Do të jeni shumë aktiv gjatë ditës së sotme. Do të ndiheni të fortë dhe të shëndetshëm. Do të pushtoheni nga kujtime të lumtura nga e kaluara. Ju keni aftësinë për të arritur shumë, ndaj ndiqni mundësitë që ju vijnë përpara.
Peshqit
Xhelozia do t’ju sjellë trishtim. Do keni fuqinë për të ndryshuar situatën. Disa prej jush mund të bëjnë blerje të rëndësishme për shtëpinë. Sa i përket jetës profesionale, nuk parashikohen ndryshime të veçanta.
 

D.

.
Staf në FV.AL
S/A By Kenzo

Horoskopi për ditën e sotme, 19 prill 2021​Dashi​

Një e papritur financiare mund të vijë në rrugën tuaj sot. Pavarësisht nëse është një bonus i papritur, dhuratë, apo një divident i befasishëm i aksioneve, investoni paratë me mençuri. Keni shpenzuar shumë para së fundmi dhe do të ishte mirë që të filloni të plotësoni llogarinë bankare.


Demi​

Qëndrimi brenda nuk mund të jetë gjëja më e mirë sot. Ju mund të ndjeni dhimbje muskulore për të cilat nuk mund të gjeni ndonjë arsye. Ato mund të jenë rezultat i pasivitetit sesa i ndonjë mosfunksionimi. Dilni jashtë për një shëtitje ose vrapim në park. Argëtohuni!


Binjaket​

Ju dukeni shkëlqyeshëm, karriera juaj po shkon mirë dhe jeta juaj familjare është në harmoni. A mund të ketë diçka më shumë në jetë? Ju mund të merrni lajme për më shumë sukses në punë Keni shumë për të festuar.


Gaforrja​

Keni shumë për të festuar, veçanërisht në lidhje me dashurinë. Sot mund të merrni një mesazh nga i dashuri juaj që ju bën të lumtur. Sa i përket aspektit financiar, ai paraqitet në formë të mirë gjë që ju bën të bëni blerjet që dëshironi.


Luani​

Ka shumë punë për të bërë sot, dhe shumica e saj përqendrohet në financa. Pavarësisht nëse jeni duke punuar në buxhet ose investime, ju me lehtësi do ta përfundoni detyrën. Avancimi i favorshëm në karrierë ka të ngjarë të ndodhë sot.


Virgjeresha​

Sot mund të jesh i sigurt me disa informacione që përfundimisht do të rezultojnë në përfitime financiare. Një investim do të ecë mirë nëse tregoni vullnetin e duhur. Në dashuri nuk do të jeni shumë i përmbushur.


Peshorja​

Prisni të merrni disa lajme të shkëlqyera sot. Përgjigjuni telefonit tuaj dhe kontrolloni emailin gjatë gjithë ditës, sepse kurrë nuk e dini kur do të vijë. Indikacionet sugjerojnë që suksesi në të gjitha aspektet e jetës tuaj po vjen.


Akrepi​

Natyra juaj optimiste ju ka shërbyer mirë. Kjo cilësi ju bën një menaxher të shkëlqyeshëm pasi ju mund të motivoni dhe frymëzoni bashkëpunëtorët. Sot ju mund të njiheni për aftësitë tuaja drejtuese.


Shigjetari​

Do të zgjoheni duke u ndjerë të lumtur dhe entuziast, Intuita juaj ju tregon se do të arrini gjithçka në të cilën vendosni fokusin. Pavarësisht nga qëllimet tuaja në karrierë, arsim, apo romancë do të keni sukses.


Bricjapi​

Keni arritur një sukses të jashtëzakonshëm kohët e fundit dhe kjo prirje do të vazhdojë. Nëse ky udhëtim është një shpërblim për veten tuaj për të gjithë punën tuaj të vështirë, ju e meritoni atë!

Ujori​

Suksesi do t’ju karakterizojë sot. Të gjitha llojet e ndryshimeve dhe të papriturave priten për ju. Ju mund të merrni informacion nga një partner biznesi që ndryshon rrënjësisht planet tuaja afatshkurtra. Një udhëtim parashikohet për ju.

Peshqit​

Edhe nëse nuk e konsideroni veten veçanërisht të mirë me numrat, ju do të bëni një punë të shkëlqyeshme me financat. Ju jeni të ndërgjegjshëm për atë doni të arrini në jetë. Suksesi vjen me shumë përpjekje.

Bota.al
 

SunFIower

Don’t touch!

Demi​

Qëndrimi brenda nuk mund të jetë gjëja më e mirë sot. Ju mund të ndjeni dhimbje muskulore për të cilat nuk mund të gjeni ndonjë arsye. Ato mund të jenë rezultat i pasivitetit sesa i ndonjë mosfunksionimi. Dilni jashtë për një shëtitje ose vrapim në park. Argëtohuni!
Rrofsh,po jam tu ja fut gjumit
 
  • Haha
Reactions: D.

Onaa

Antarë i Respektuar

Peshqit​

Edhe nëse nuk e konsideroni veten veçanërisht të mirë me numrat, ju do të bëni një punë të shkëlqyeshme me financat. Ju jeni të ndërgjegjshëm për atë doni të arrini në jetë. Suksesi vjen me shumë përpjekje
Si ma ka gjat fiks ?me numrat sjam hic mire ja fus kot me kot ??
 
  • Haha
Reactions: D.

Sir_Mogli

You keep the sunshine,save me the rain !

Peshqit​

Edhe nëse nuk e konsideroni veten veçanërisht të mirë me numrat, ju do të bëni një punë të shkëlqyeshme me financat. Ju jeni të ndërgjegjshëm për atë doni të arrini në jetë. Suksesi vjen me shumë përpjekje.
@Senseo dite tjera po nuk pati lajme per dashnine te peshqit mos i publiko ???
 
  • Haha
Reactions: D.

D.

.
Staf në FV.AL
S/A By Kenzo

Horoskopi për ditën e sotme, 20 prill 2021​Dashi
Sot do të keni kohën dhe prirjen për të bërë gjëra që do të përmirësojnë paraqitjen tuaj fizike. Nëse keni marrë hua nga dikush, duhet patjetër t’ia ktheni sot. Në përgjithësi, kjo do të jetë një ditë e dobishme, por dikush që mendoni se mund t’i besoni, mund t’ju zhgënjejë.
Demi
Një ribashkim me një mik të vjetër do t’ju ndriçojë shpirtin. Një fqinj mund t’ju kërkojë hua sot. Bëni kujdes të mos nisni një debat me dikë me të cilin jetoni. Kontrolloni pasionet ose mund të rrezikoni harmoninë në jetën tuaj të dashurisë.
Binjakët
Ka gjasa të merreni me aktivitete që përmirësojnë aftësinë tuaj fizike. Shqetësimet në lidhje me paratë mund të zgjidhen sot dhe ju do të shijoni një stabilitet relativ financiar. Etja juaj për njohuri do t’ju ndihmojë të krijoni miq të rinj.
Gaforrja
Marrëdhënia juaj romantike do të vuajë sot. Partneri/partnerja juaj mund të duket se kujdeset më shumë për nevojat e prindërve të tij/saj, në krahasim me familjen tuaj. Eprori juaj në punë, do të impresionohet nga cilësia e punës suaj.
Luani
Natyra juaj e mirë do të sjellë lumturi për të tjerët sot. Gjendja juaj financiare nuk duket të jetë e favorshme, prandaj do ta keni të vështirë të kurseni para. Ju mund të mos jeni dakord me gjithçka që thonë anëtarët e familjes suaj, por mësohuni të dëgjoni përvojat e tyre.
Virgjëresha
Mbani nën kontroll emocionet dhe impulsivitetin. Mundësitë e reja për të bërë para do të jenë fitimprurëse. Mos e neglizhoni jetën tuaj shoqërore. Merrni pak kohë nga orari juaj i zënë dhe dilni në një shëtitje me familjen tuaj.
Peshorja
Angazhohuni në disa punë krijuese. Ju duhet një formë e stimulimit mendor për ta mbajtur veten të zënë. Kjo do të jetë një ditë e përsosur për të blerë artikuj që do të rriten në vlerë. Shmangni ndarjen e çështjeve personale me të njohurit e rastit.
Akrepi
Shëndeti juaj do të jetë perfekt sot. Sjellja juaj e pafajshme do të luajë një rol kryesor në zgjidhjen e një problemi familjar. Partneri/partnerja juaj mund të mërzitet nga diçka që do thoni. Pranoji gabimet e tua dhe kërkoni të falur.
Shigjetari
Partneri/partnerja juaj do t’ju befasojë me diçka vërtet të bukur sot. Ditë e mbarë për biznesmenët e kësaj shenje, pasi mund të kenë disa fitime të papritura. Në mes të jetës suaj të ngarkuar, do të merrni kohë për të kaluar me fëmijët tuaj. Kjo do t’ju bëjë të mendoni për gjërat që po humbisni.
Bricjapi
Do të ketë shumë pak pengesa në planet tuaja dhe kjo duket se është një ditë e arritjeve të mëdha. Kujdes kolegët që kanë tendencë t’ju vënë në pozitë të vështirë, nëse nuk marrin atë që duan. Do të jetë një ditë e bukur në jetën tuaj martesore.
Ujori
Besnikëria dhe shpirti pozitiv i bashkëshortit/bashkëshortes suaj do t’ju zbukurojë ditën. Dikush afër jush do të dëshirojë të kalojë më shumë kohë me ju, por nuk do të jeni në gjendje t’i përmbushni dëshirat e tyre. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen ndryshime.
Peshqit
Miqtë mund t’ju prezantojnë me një person të veçantë sot. Një arritje e së kaluarës në punë, mund t’ju sjellë njohje të reja. Duke parë performancën tuaj, ka gjasa të merrni një promovim.
 

Sir_Mogli

You keep the sunshine,save me the rain !
Peshqit
Miqtë mund t’ju prezantojnë me një person të veçantë sot. Një arritje e së kaluarës në punë, mund t’ju sjellë njohje të reja. Duke parë performancën tuaj, ka gjasa të merrni një promovim.
He iher ta shofim ke po na prezantojne ???
 

D.

.
Staf në FV.AL
S/A By Kenzo

Horoskopi për ditën e sotme, 21 prill 2021​Dashi
Nëse keni vuajtur nga një sëmundje, thjesht të qenit pozitivë do të jetë kundërpërgjigjja më e mirë ndaj problemeve tuaja. Investimi në një pronë tuajën, do të provojë të jetë fitimprurës më vonë. Do të jetë një ditë aktive në jetën tuaj shoqërore.
Demi
Sot, biznesmenët e kësaj shenje duhet të shmangin njerëzit që kërkojnë ndihmë financiare. Një zhvillim i rëndësishëm në jetën tuaj profesionale, do të sjellë gëzim për ju dhe familjen tuaj. Ditë e bukur për jetën tuaj të dashurisë.
Binjaket
Puna krijuese do t’ju mbajë të relaksuar. Do të diskutoni çështje financiare me bashkëshortin/bashkëshorten tuaj dhe do të bëni plane për të ardhmen. Ndihma e anëtarëve të tjerë të familjes do të shërbejë për disa nga përgjegjësitë tuaja.
Gaforrja
Do ta keni të vështirë të përqendroheni në punë, pasi nuk do të ndiheni mirë nga ana shëndetësore. Investimet e bëra sot do të rrisin prosperitetin dhe sigurinë tuaj financiare. Nëse keni shqetësime në mendje, bisedoni me të afërmit ose miqtë e ngushtë, pasi kjo do t’ju ndihmojë të lehtësoni ngarkesën tuaj.
Luani
Mos e neglizhoni jetën tuaj shoqërore. Do të jetë një ditë emocionuese për romancën. Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe përpiquni ta bëni atë sa më romantike. Mund të ketë ngritje në detyrë ose përfitime monetare për punonjësit e kësaj shenje zodiakale.
Virgjëresha
Përgjegjësitë e familjes do të rriten, duke shtuar shqetësimet në mendjen tuaj. Ruajeni shoqërinë me njerëz të ditur dhe mësoni nga përvojat e tyre. Partneri/partnerja juaj dëshiron të kalojë pak kohë vetëm me ju, por nuk do të jeni në gjendje ta përmbushni dëshirën e tij/saj.
Peshorja
Merrni pjesë në aktivitete shoqërore për ta mbajtur veten në humor. Një anëtar i familjes ka gjasa të krijojë probleme për një gjë të parëndësishme. Sot do ta kuptoni që dashuria pushton gjithçka.
Akrepi
Bëni diçka që do t’ju ndihmojë të afroheni më shumë me qëllimet tuaja. Sot, do të jeni krenarë për fëmijët tuaj. Situata në jetën tuaj të dashurisë do të jetë disi e paparashikueshme. Një çështje në jetën tuaj në çift, mund të ftojë mosmiratimin e të tjerëve.
Shigjetari
Jini të vëmendshëm, pasi dikush mund të përpiqet t’ju nënshtrojë. Mund të ketë një rritje të përkohshme të stresit dhe tensionit në jetën tuaj. Një marrëveshje e re financiare mund të finalizohet.
Bricjapi
Do të jetë një ditë shumë e mirë nga pikëpamja shëndetësore. Çdo problem i vazhdueshëm financiar ka gjasa të zgjidhet përmes ndihmës së dhënë nga prindërit tuaj. Ditë e bukur në jetën tuaj të dashurisë.
Ujori
Natyra juaj fëminore do të dalë në sipërfaqe dhe do të jeni në humor të mirë. Gjykata do të marrë vendime në favorin tuaj sot nëse keni qenë të përfshirë në një çështje financiare. Një zakon i juaji mund ta bezdisë të dashurin tuaj sot.
Peshqit
Nëse do të përballeni me një problem sot, do ta rregulloni lehtë kur të ktheheni. Shmangni thashethemet me njerëzit, pasi kjo do të përfundojë duke konsumuar shumë kohë të vlefshme. Njerëzit përreth jush mund të bëjnë diçka që do ta bëjë partnerin/partneren tuaj të xhelozohet.
 
Mos e neglizhoni jetën tuaj shoqërore. Do të jetë një ditë emocionuese për romancën.
????????
Romance po ju a lej juve se un kam punen qe me pret lol

Planifikoni diçka të veçantë për mbrëmjen dhe përpiquni ta bëni atë sa më romantike.

E po mir... me qen se po e thoni ju, po hap nje pako me popcorn sot per dark lol

Mund të ketë ngritje në detyrë ose përfitime monetare për punonjësit e kësaj shenje zodiakale.

Done.
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Shigjetari
Jini të vëmendshëm, pasi dikush mund të përpiqet t’ju nënshtrojë. Mund të ketë një rritje të përkohshme të stresit dhe tensionit në jetën tuaj. Një marrëveshje e re financiare mund të finalizohet.
ku ka "kafshe" qe me nenshtron me mua lool
 
  • Haha
Reactions: D.

Onaa

Antarë i Respektuar
Peshqit
Nëse do të përballeni me një problem sot, do ta rregulloni lehtë kur të ktheheni. Shmangni thashethemet me njerëzit, pasi kjo do të përfundojë duke konsumuar shumë kohë të vlefshme. Njerëzit përreth jush mund të bëjnë diçka që do ta bëjë partnerin/partneren tuaj të xhelozohet.
Deri tani skam probleme ?sa ka nis dita ??
 

D.

.
Staf në FV.AL
S/A By Kenzo

Horoskopi për ditën e sotme, 22 prill 2021​Dashi
Vizita tek të afërmit do të jetë një përvojë më e këndshme sesa mund ta keni imagjinuar. Mund të ndërmerrni një udhëtim të shkurtër, por të ëmbël e romantik. Entuziazmi dhe natyra juaj inovative, krijuese do t’ju sjellë në një ditë tjetër shpërblyese.
Demi
Sjellja juaj e këndshme do të tërheqë vëmendjen. Merrni parasysh të investoni dhe kurseni paratë tuaja nga sot, përndryshe mund të përballeni me probleme financiare. Kur dy njerëz janë të dashuruar, ata mund të ndihen sikur e gjithë bota është e mbushur me gëzim. Sot do të jeni me fat në këtë drejtim.
Binjakët
Mungesa e vullnetit tuaj mund të bëjë që të jeni viktimë e rrethanave. Financat tuaja do të përmirësohen gjatë ditës. Njohuritë dhe humori juaj i mirë do t’u bëjnë përshtypje njerëzve rreth jush. Fuqia e dashurisë do t’ju japë arsye për të ecur përpara.
Gaforrja
Do të përdorni maksimalisht aftësitë tuaja për të kapërcyer një problem të vështirë. Parashikohet një forcim i pozicionit tuaj financiar. Përveç plotësimit të nevojave tuaja si individ, rekomandohet të përpiqeni të ndihmoni edhe njerëzit pranë jush.
Luani
Nivelet tuaja të energjisë do të jenë të larta. Mundohuni të kontrolloni paratë tuaja dhe të shpenzoni vetëm për artikuj thelbësorë sot. Përgjithësisht, do të jetë një ditë e bukur dhe do të merrni gjithë vëmendjen që dëshironi.
Virgjëresha
Do të ndiheni plot energji sot, por tensioni në punë ka gjasa t’ju pengojë të ecni përpara. Sot, me ndihmën e një miku të ngushtë, disa biznesmenë mund të kenë përfitime monetare. Këto para mund të kapërcejnë shumë nga problemet tuaja.
Peshorja
Një trup dhe një mendje e fortë janë parakushte për përparimin shpirtëror. Mendja është “porta hyrëse” për jetën, sepse gjithçka, qoftë e mirë apo e keqe, buron nga mendimi. Sot do të jeni në gjendje të kurseni një shumë të moderuar parash. Mos e neglizhoni jetën tuaj shoqërore.
Akrepi
Do të jeni në humor të këndshëm sot dhe do të jepni dashuri. Bashkëpunëtorët dhe vartësit ka gjasa të sjellin momente shqetësimi dhe stresi. Në kohën tuaj të lirë sot, do të kryeni ato detyra që nuk keni mundur t’i plotësoni në kohën e duhur. Parashikohet ditë e bukur në jetën tuaj martesore.
Shigjetari
Mendohuni dy herë para se të ndani informacione konfidenciale sot me partnerin/partneren tuaj. Ndoshta kjo duhet të shmanget sot, pasi ata padashur mund t’ia zbulojnë këtë dikujt tjetër. Mos nënshkruani ndonjë dokument biznesi/ligjor pa e lexuar me imtësi.
Bricjapi
Praktikimi i meditimit do t’ju sjellë energji të reja. Aktivitetet që përfshijnë miqtë do të jenë të këndshme, por mos dilni vullnetarisht të shpenzoni. Kushtojini më shumë vëmendje partnerit/partneres suaj. Dështimi për ta bërë këtë, mund ta shqetësojë atë.
Ujori
Situata në familjen tuaj mund të mos jetë aq normale apo e qëndrueshme sa mendoni. Sot, ekziston mundësia e një grindjeje apo mosmarrëveshjeje brenda familjes. Në këtë rast, përpiquni të keni ndikim stabilizues.
Peshqit
Do të pushtoheni nga kujtime të lumtura nga e kaluara. Do të jeni perfekt në çdo gjë që bëni. Lëreni mënyrën tuaj efikase të funksionimit t’u tregojë personave përreth jush sa të denjë jeni. Bëni kujdes në marrëdhënien tuaj në çift sot.
 

Sir_Mogli

You keep the sunshine,save me the rain !
Peshqit
Do të pushtoheni nga kujtime të lumtura nga e kaluara. Do të jeni perfekt në çdo gjë që bëni. Lëreni mënyrën tuaj efikase të funksionimit t’u tregojë personave përreth jush sa të denjë jeni. Bëni kujdes në marrëdhënien tuaj në çift sot.
Dmth do me shkoje gjithcka bukur sot ??jetes ne cift varja se single ala ?
 
  • Haha
Reactions: D.

Onaa

Antarë i Respektuar
Peshqit
Do të pushtoheni nga kujtime të lumtura nga e kaluara. Do të jeni perfekt në çdo gjë që bëni. Lëreni mënyrën tuaj efikase të funksionimit t’u tregojë personave përreth jush sa të denjë jeni. Bëni kujdes në marrëdhënien tuaj në çift sot
Eee sikur ta dinin se sa te denje jemi ??,kujtimet me bejne te ndihem mire ??
 

Sir_Mogli

You keep the sunshine,save me the rain !

Ju prezantojmë me 4 shenjat më të vetmuara të zodiakut​

Peshqit janë mësuar të jenë më vete, pasi ata priren të kalojnë shumë kohë duke fantazuar në kokën e tyre.Si introvertë të ndrojtur, mund të jetë e vështirë për një Peshk të bëjë një lidhje romantike.Peshqit janë plot vëzhgime dhe depërtime që ata po vdesin të ndajnë, por nëse nuk ka askënd për të dëgjuar, të shkruash në një ditar është një mënyrë e shkëlqyeshme që Peshqit të shprehen dhe të ndihen më pak të izoluar.

Virgjëresha (23 gusht - 22 shtator)

Vetëm për shkak se Virgjëreshat shpesh i japin përparësi punës mbi marrëdhëniet e tyre nuk do të thotë që ata nuk ndihen të vetmuar.

Të lindurit nën këtë shenjë nuk gëzojnë asgjë më shumë sesa të ndihmojnë të tjerët, dhe një Virgjëreshë që nuk ka askënd për t’u kujdesur ka tendencë të ndiejë një boshllëk në jetën e tyre.

Akrepi (23 tetor - 21 nëntor)

Të lindurit nën këtë shenjë nuk janë gjithmonë të shkëlqyeshëm në shprehjen e tyre, kështu që kur kanë nevojë për vëmendje dhe shoqëri, ata nuk dinë gjithmonë ta kërkojnë atë.

Dhe për fat të keq, sa më i trishtuar të bëhet një Akrep, aq më shumë ata i largojnë të tjerët.

Në mënyrë që të ndjehen më pak të vetmuar, Akrepat shpesh duhet të luftojnë kundër instinktit të tyre për të izoluar veten dhe për të treguar ndonjë dobësi .

Shigjetari (22 nëntor - 21 dhjetor)

Shigjetarët krenohen me faktin se janë plotësisht të pavarur, por edhe këta individë të lumtur ndihen të vetmuar ndonjëherë.

Megjithëse ata janë të njohur për fillimin e aventurave solo, ata shpesh e gjejnë veten vetëm, dhe nganjëherë, një shok aventuresk tingëllon mjaft tërheqës për ta.

Për fat të mirë, nëse një Shigjetar nuk mund të gjejë dikë për të folur me të, planifikimi i një udhëtimi ose një shëtitje e shpejtë gjithmonë ndihmon në ngritjen e humorit të tyre.
 

🌞Beb🌞

Here I'm ?,time to shine ?

Hedhou zogjtë e Zenos qy është horoskopi për sot​

Horoskopi 10 Maj 2021​


Dashi- Një ëndërr e përsëritur që keni parë do t’ju vendosë në mendime. Kushtojini vëmendjen e duhur dhe mund të gjeni një shpjegim për një ëndërr që e keni parë më shumë se një herë. Duhet të mësoni më shumë për veten tuaj.

Demi- Jeni natyra optimiste, dhe kjo ju bën ta kaloni ditën mirë. Biznesi po ju ecën mirë dhe ju mund të përfitoni shumë, por vetëm me një kusht nëse arrini të komunikomi me takt dhe në mënyrë të sjellshme me partnerët e biznesit.

Binjakët-Keni gabime në vlerësimin e partnerëve. Nëse hiqni dorë nga ofertat e tyre, do të pësoni humbje. Duhet të mendoni qartë hapat që duhet të ndërmerrni.

Gaforrja- Do të jeni të mbushur me optimizëm dhe këtë ndjesi do t’ua shpërndani miqve dhe familjarëve tuaj. Por ka disa çështje të cilat kërkojnë shumë kujdes, të tilla si sjellja në punë dhe biseda me shefat.

Luani- Askush nuk do të marrë vendime të nxituara prandaj duhet të mendoheni mirë. Pavarësisht problemeve të vogla, shëndeti juaj do të jetë i mirë. Bisedoni me një njeriun tuaj të dashur dhe kjo do t’ju qetësojë dhe largojë stresin e ditës.

Virgjëresha– Sot mund të keni ankesa për detyrimet tuaja dhe pritshmëritë që të tjerët kanë ndaj jush. Do të zbuloni se do të mësoni më shumë nga përvoja juaj. Ndërsa pjesa tjetër e ditës do të jetë e mirë dhe pozitive.

Peshorja- Sot do të kuptoni se jeni shumë pranë për të arritur një qëllim afatgjatë që i keni vendosur vetes. Tani të gjitha energjitë shfrytëzojini për të bërë përpjekjet e fundit drejt suksesit.

Akrepi- Kjo ditë do të jetë ideale për t’u marrë me punët e shtëpisë dhe të sistemoni gjërat e nevojshme. Kjo mund të mos jetë mënyra juaj e preferuar për të kaluar ditën, por do të ndiheni mirë pasi të keni organizuar shtëpinë.

Shigjetari- Dëgjoni me kujdes një propozim që do t’ju vijë nga menaxheri apo një kolegu juaj, pasi do të jetë e mirë për të arritur një marrëveshje fitimprurëse. Pasdite mund të merrni një surprizë të këndshme që do të ndikojë pozitivisht tek ju.

Bricjapi- Do të keni nevojë për ndihmë gjatë ditës së nesërme. Për çfarëdo lloj çështje që të bëhet fjalë, tregohuni të vëmendshëm ndaj një personi të veçantë, pasi rrugët tuaja mund të kryqëzohen.

Ujori- Sot do të keni një takim me një mik apo koleg që do t’ju bëjë konfuz. Do të ndiheni sikur do t’ju kërkojë të ndërmjetësoni në një situatë, por kjo është vetëm njëra anë e medaljes. Bëni durim dhe kërkoni për më shumë informacion.

Peshqit- Do të jetë një ditë e mirë për të shkuar në një punë të re. Mund të përfundoni më herët edhe transaksionet. Në mbrëmje do të kaloni momente të këndshme me miqtë tuaj. /tvklan.al
 

🌞Beb🌞

Here I'm ?,time to shine ?

Horoskopi 11 Maj 2020​

Horoskopi për ditën e sotme zogjtë e Zenos

Dashi- Klima në çift do të përmirësohet gjatë kësaj dite. Të dy palët do të bëni përpjekje për më shumë dialog dhe mirëkuptim. Në planin financiar do të arrini t’i zgjidhni të gjitha problemet që keni pasur.

Demi- Do të jetë një ditë pozitive për çiftet. Do të ndani çdo brengë dhe çdo gëzim me atë që keni në krah dhe nuk do të debatoni për asgjë. Në planin financiar do ju dalin vështirësi, por nuk duhet të ndaleni së bëri përpjekje për ndryshim të situatës.

Binjakët- Çështjet e zemrës nuk kanë për të ecur shumë mirë gjatë kësaj dite. Do të debatoni me partnerin dhe nuk do të logjikoni për ato që do thoni. Në planin financiar fati do të jetë gjithë kohës me ju dhe sektori i financave do të jetë i kënaqshëm.

Gaforrja- Duke qenë se është në një orbitë jo të favorshme, nuk mund të pretendoni në mbështetje të mundshme të Marsit. Përkundrazi, “Planeti i kuq” mund të sjellë jo pak telashe.

Luani- Nëse nuk jeni tolerantë gjatë kësaj dite, marrëdhënia në çift mund të ketë probleme dhe tronditje të njëpasnjëshme. Në aspektin financiar, buxhetin do të dini si ta organizoni dhe nuk do ju dalin të papritura të pakëndshme.

Virgjëresha- Do të jeni “të përkëdhelurit” e Afërditës, e cila do t’ju sjellë energjitë, por edhe humorin e nevojshëm për të përballuar me sukses situatën në planin sentimental.

Peshorja- Duke qenë se kuadri yjor është shumë i favorshëm, kjo periudhë që po kaloni mund t’ju ofrojë vërtet shumë shanse të mira. Por duhet të tregoni kujdes për të ndarë gjërat sipas rëndësisë që kanë.

Akrepi- Në planin sentimental përmirësimet e nisura kohët e fundit do të vazhdojnë edhe më tej. Do të jeni edhe më të afërt me partnerin tuaj dhe do t’i pranoni gabimet që keni bërë. Në lidhje me financat, situata do të jetë delikate dhe nuk do të arrini dot të kryeni investimet e nevojshme.

Shigjetari- Marsi do të kthehet vrullshëm në shenjë, duke fuqizuar ndjeshëm edhe veprimin e planetëve të tjerë të favorshëm. Kujdes, në dashuri gjithçka mund të ndodhë me një Afërditë që paraqitet “tekanjoze”.

Bricjapi- Ata që janë në një lidhje do të jenë më të dashuruar se kurrë. Çdo problem i ditëve te fundit do zgjidhet me qetësi. Në lidhje me financat, nuk keni për të pasur probleme dhe vështirësi sepse kohët e fundit keni ditur si t’i hidhni hapat me kujdes.

Ujori- Pas një periudhe gri, situata po fillon të përmirësohet dhe në fund të tunelit duket dritë. Do të jeni më të kthjellët në ide dhe mendime. Bëni kujdes nga pabesia e dikujt.

Peshqit-Periudhën e tensionuar dhe plot telashe e keni lënë prapa, prandaj është koha të ktheni sytë nga e ardhmja dhe të merreni më shumë me të. Mendohuni mirë para se të bëni një lëvizje. /tvklan.al
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Adm
Shigjetari- Marsi do të kthehet vrullshëm në shenjë, duke fuqizuar ndjeshëm edhe veprimin e planetëve të tjerë të favorshëm. Kujdes, në dashuri gjithçka mund të ndodhë me një Afërditë që paraqitet “tekanjoze”.


he he he , ashu posi
per tekanjoze se vrasim mendjen, o cdo gje e justifikime lool
 

🌞Beb🌞

Here I'm ?,time to shine ?
Virgjëresha- Do të jeni “të përkëdhelurit” e Afërditës, e cila do t’ju sjellë energjitë, por edhe humorin e nevojshëm për të përballuar me sukses situatën në planin sentimental
@Monique lexo çik mua o Afërdita ???
 
Top