• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Homoseksualet

flowmaster

Anëtar i Nderuar
Pe: Homoseksualet.....

Zizu..dua sdua, sa te kem kemishen e bardhe veshur sdo bej diference gjinie, statusi, preferenca seksuale etj etj :paqe
Ama jashte profesionit kam mendimet e mia qe jane personale dhe jam kunder.
Sme interesojne se ca bejne ne jeten e tyre, por ama me bezdis fakti qe dalin e kerkojne te "drejtat" e tyre..deshira per martese apo biresime etj etj :)
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Homoseksualet.....

Jo te gjithe mendojne se lindin te tille. Nqfs thua se lindin te tille, i pershkruan Krijuesit te meta, e dihet se sipas besimit te Krishtere dhe Islam, Ai eshte PERFEKT. Budalla behesh, nuk lind. Mos valle ishte homo kur lindi ? Ai u be, iu dha hapesire per t'u bere, nuk i foli askush mbi kete se nuk ben, eshte ne kundershtim me ligjet e Zotit, ne kundershtim me natyrshmerine e njeriut si qenje njerezore e qe dallohet nga krijesat tjera me MENDJE/LOGJIKE.
Si nuk lind budalla? Do te hym ne kete rruge? Atehere nje njeri qe lind pa tru fare si eshte? A nuk quhet budalla? Apo gjithe malformacionet ose keqformimet e trurit qe pesohen gjate 9 mujorshit, a nuk sjellin njerez me probleme mendore? Keta krijohen me nje difekt.
Po, Krijuesi ka menduar qenjen perfekte, njeriun, si kompleks eshte perfekt, e kam thene dhe shpresoj mos ndryshoj mendje nje dite. Por ne si njerez, duke bashkejetuar me konditat e tokes, nuk jemi asnjeri perfekt, te gjithe kemi difekte ne nje menyre ose tjetren, nqs nuk do kishim, sdo semureshim, sdo vdisnim, e keshtu me radhe.
Truri eshte akoma shume pak i zbuluar, por me aq sa njihet deri me sot, ka ndryshime tek niveli trurit homseksualeve + ndryshimet qe ndodhin gjate formimit dhe diferencimit qe behet te organeve gjenitale, qe shfaqen dhe semundjet e tjera sic jane hermafroditet, ose keqformime te organeve seksuale, mos formimi tyre dhe keshtu me radhe. Mbase sa do behemi ne pleq, do zbulohen tere te fshetat e trurit, dhe do me japesh te drejte, nese ti jo, mbase femijet ose niprit e tu:p.
E gjitha ka nje baze, nuk eshte se sot u zgjua nje mashkull/femer tha "dua te bej dicka ndryshe".....
Mendo, ti nga pozicioni jot, mashkull i terhequr nga femra (t), nqs i thua neser vetes " dua te me pelqejne meshkujt", e ben dot?! JO, sepse ste terheqin, ste japin asnje kenaqsi...
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Pe: Homoseksualet.....

Zizu..dua sdua, sa te kem kemishen e bardhe veshur sdo bej diference gjinie, statusi, preferenca seksuale etj etj :paqe
Ama jashte profesionit kam mendimet e mia qe jane personale dhe jam kunder.
Sme interesojne se ca bejne ne jeten e tyre, por ama me bezdis fakti qe dalin e kerkojne te "drejtat" e tyre..deshira per martese apo biresime etj etj :)
Se kisha fjalen tek kemisha, e kisha fjalen tek njohurite, ska mundesi mos kesh mesuar per interseksualitet, per turbullimet e formimit gjate jetes ne barkun e mamase, cregullimet qe gjenden ne trurin e tyre ( ngjashmeria me trurin e gjinise kundert), dhe keshtu me radhe.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Homoseksualet.....

ka ndryshime tek niveli trurit homseksualeve +
Kete e kane thene dhe do e thote gjithmone lobi i homove. Mos harro se ata lobojne shume per ta bere sa me shume BUM kete pune te ndyre.


Mendo, ti nga pozicioni jot, mashkull i terhequr nga femra (t), nqs i thua neser vetes " dua te me pelqejne meshkujt", e ben dot?! JO, sepse ste terheqin, ste japin asnje kenaqsi...
Une jam njeri, ndaj s'me ka shkuar kurre ajo mendje :D Une jam mbitoksor :p
 

sensuu

sweet
Titulli: Homoseksualet.....

se di nuk njof ndonje homo....po sdo me pelqente ti kisha ne shoqerine time dmth te kem shoqeri me to ,ti pranoj tju flas te pi kafe...etj...se thjesht ma shpifin sesi flasin,si vishen,si ecin...dmth nuk i duroj dot kshu tipa qe perdridhen hollojne zerin bejne ca gjeste booo...tani ka edhe homo qe ne dukje kane sjellje shume ""mashkullore"" por qe realisht jane homo...
po per aq kohe sa jane ne punen e tyre ,jam indiferente :D
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Homoseksualet.....

Lover, aq kohe sa ekzistojne semundje mbi toke, ekzistojne dhe njerzit.
Nuk do e mar nga e para qe homoseksualiteti eshte semundje, sic jane dhe cregullimet e tjera seksuale dhe interseksualitet.
Aq kohe sa ata njerez jane te formuar ne menyre te tille, aq kohe sa organizmi i tyre eshte i krijuar i tille qe ne barkun e nenes nuk ke si ti quash "jo-njeri". Homoseksualet nuk behen, lindin te tille.
E kam shprehur dhe me perpara madje esht ber dhe goxha diskutim per kte tem dhe perseri nuk pajtohem me inden qe jan ''Te lindur te till'' Jam kunder ksaj ideje dhe perseri i qendroj mendimit tim jan njerzit me te peshtir qe ekzistojn ne kte bot mendo zina te kesh dy para syve te ty duke u puth si do ndiheshe ? Aman o zina nuk ka gje me te peshtirosur ne kte jet sesa kjo
 

flowmaster

Anëtar i Nderuar
Pe: Titulli: Pe: Homoseksualet.....

Se kisha fjalen tek kemisha, e kisha fjalen tek njohurite, ska mundesi mos kesh mesuar per interseksualitet, per turbullimet e formimit gjate jetes ne barkun e mamase, cregullimet qe gjenden ne trurin e tyre ( ngjashmeria me trurin e gjinise kundert), dhe keshtu me radhe.
Nga qe nuk eshte semundje sme intereson te dije rreth tyre..
OMG!! ALIENS are among us.. LOL LOL
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Homoseksualet.....

Nuk eshte ne Kosove zinna, se e kisha punesuar tek Organizata e tyre ketu, do ju kishte ndihmuar shume, aq shume i perkrah, i mbron, me mish e me shpirt disi....! lol
 

My Self

Born To Be Happy
Re: Homoseksualet.....

Si gjithe njerezit e tjere do e trajtoja dhe nje homoseksual. Ai ka ndienjat e veta, pse duhet tja gjykoj une? Ashtu sic une mund te ndiej per nje mashkull, ai ndjen per gjinine e tij. Paragjykime te kota mendoj une. Nje homoseksual eshte njeri normal, ska ndonje gje per ta vecuar :)
 

Tuana

Nada é por acaso!
Titulli: Homoseksualet.....

Jemi shoqeri qe gjerat e tilla nuk i pranjojm leht ne rrethin tone...menyra se si duhet sillem drejt tyre n'varet nga ata nese jan te afte te fitojn ''respektin''e merituar ne shoqeri.
 

vAmPiRe

Aop aLiSa^sHkOdRaNe
Titulli: Homoseksualet.....

Pse duhet ti trajtojme ndryshe perderisa eshte nje stil jetese qe ata kan zgjedhur per veten e tyre dhe neve sduhet te na interesoje... Per veten time ketu ku jetoj kam miq homeseksual dhe jane baraz te sjellshem siq edhe miqte e tjere... ma merr mendja shqiptaret duhet te ndryshojn kete opinion te eger qe kan ndaj tyre... duhet te pranojm qe eshte nje fenomen qe ka ekzistuar gjithmone (underground) dhe po vazhdon e shtohet e behet me publik...
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Homoseksualet.....

S'ka t'beje me ate se a jemi ne shek.21 apo jo. Civilizimi nuk ka asnje lidhje me degjenerimin, e kultura nuk ka asnje lidhje me imoralitetin...!
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Homoseksualet.....

Pse duhet ti trajtojme ndryshe perderisa eshte nje stil jetese qe ata kan zgjedhur per veten e tyre dhe neve sduhet te na interesoje... Per veten time ketu ku jetoj kam miq homeseksual dhe jane baraz te sjellshem siq edhe miqte e tjere... ma merr mendja shqiptaret duhet te ndryshojn kete opinion te eger qe kan ndaj tyre... duhet te pranojm qe eshte nje fenomen qe ka ekzistuar gjithmone (underground) dhe po vazhdon e shtohet e behet me publik...

Epo jaqe mua sme duket stil jete ky stili homove ..Dhe sa per opinonin ne lidhje me kta deri sa te mbyll syt e te me mbuloj dheu skam per ta nderruar dhe kam per ti shkel me kemb te parit qe me del para .............rraca me te felliqura nuk do ket me mbi tok ......

Me mir te jetosh ne xhungel me kafesht sesa ne shoqerin e tyre plere...
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Homoseksualet.....

Habitem me disa qe e quajen stil jete..Preferenc personale,,Apo dhe qe qenka e lindur ... Ore a nuk ju ka ren ndo nje her ne mend qe esht degjenerim total njerzor....Te rrisesh fmijet e ty ne nje shoqeri qe do kishte dhe homoseksual....

Kujd do ti pelqente qe fmija i tij/saj te rritesh ne nje shoqeri homoseksualesh...????? Qe na kerceni me vrap ne mbrojtje te tyre ...Kush do ishte i gacem te pranonte te rriste fmijen e tij/saj ne shoqerin e homove...??
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Homoseksualet.....

Kush do ishte i gacem te pranonte te rriste fmijen e tij/saj ne shoqerin e homove...??
Perderisa ata (homot), se ngacmojne femiun e tyre, shiqojne punen e tyre, jane shume te sjellshem, nuk do ju kishte penguar :p Hej come on, jemi ne shek 21. Zgjohu Xhaxhi Enver lol
 

Shoku_vjeter

Anëtar i Nderuar
Titulli: Homoseksualet.....

Nuk eshte ceshtja me te pelqyer, as une nuk e pelqej orjentimin homosexual, madje jam shprehur ne menyr brutale kunder tyre deri ne sutura (qepje) te rektumit (anusit) ...

Pranimin e Homoseksualeve do ta quaja si nje tregus te aftesise se shoqeris per te treguar shkallen e emancipimit dhe te moskompleksitetit...

Pastaj a e ka shoqeria humane te drejten te pranoj apo mos te pranoj njerez te orjentimeve te ndryshme sexuale ?
 

vAmPiRe

Aop aLiSa^sHkOdRaNe
Titulli: Homoseksualet.....

Cdo person ka mendime te ndryshme.... e vetmja gje qe po them eshte se duhet te jemi te hapur per ndryshimet ne shoqeri.. pastaj kto gjana kan ekzituar edhe ne kohen diktatoriale po te padegjuar sepse jan bere underground... Pervec se kan zgjedhur dicka ndrysh nuk do te thot qe jan kercenim i shoqerise sone ose jetes familjare...
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Homoseksualet.....

Cdo person ka mendime te ndryshme.... e vetmja gje qe po them eshte se duhet te jemi te hapur per ndryshimet ne shoqeri.. pastaj kto gjana kan ekzituar edhe ne kohen diktatoriale po te padegjuar sepse jan bere underground... Pervec se kan zgjedhur dicka ndrysh nuk do te thot qe jan kercenim i shoqerise sone ose jetes familjare...

Ndryshimi ne shoqeri nuk behet me BY** He te keqen :D
 

vAmPiRe

Aop aLiSa^sHkOdRaNe
Titulli: Homoseksualet.....

Un jam ne veri ti je ne jug me mendime.. hahahaha te respektoj mendimin tend dhe e kuptoj cfare thua.. :D po do hym ne europe ne apo jo tash se ta kercita nji peshce mas krejet :p

Ndryshimi ne shoqeri nuk behet me BY** He te keqen :D
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Homoseksualet.....

Ndryshimi ne shoqeri nuk behet me BY** He te keqen :D

Sheee sheeee Rendex,cme thua per ciftet hetero qe praktikojne seksin anal??Seksi anal nuk eshte vecori e homove:)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Pe: Homoseksualet.....

Kjo tema riciklohet sa here vijne anetare te reja:LOL dhe fillojme prap ne nga fillimi duke thene te njejtat... lol...

ah qe mos te dal prej teme: KUNDRA KUNDRA JAM UNE...lol,
Si do u sillja? sic sillem, kur me lidh puna punoj me to, kur sme lidh hajd ku te kam pare:p
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Homoseksualet.....

Homoseksulat ju han mranpanica pranej kan qef shum shpesh me e kru me leter zumparet :p une per vedi i kisha mledh e fut i furr me gaz si hitleri cifutet :D
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Homoseksualet.....

S'ka t'beje me ate se a jemi ne shek.21 apo jo. Civilizimi nuk ka asnje lidhje me degjenerimin, e kultura nuk ka asnje lidhje me imoralitetin...!
Lover homoseksualizmi qenka imoralitet tani ........e nuk eshte as ndalim i shtimit te popullsis se ka edhe heteroseksual ne kete bote....Eshte toka aq e madhe sa ti mbaj te gjithe :p....e mundet taniu edhe ngjizje, fekondime etj.

Pse ju frikeson homoseksualizmi.....pse e shikoni vetem nga ana seksuale. Mund te ket dy meshkuj ose dy femra qe dashurohen e qe jan te pamundura te kryejn marrdhenie seksuale (e kete e kam pare ne nje dokumentar :D)......Pra flasim per dy persona te te njejtit seks qe dashurohen dhe jo qe bejn seks.


Se te jet per imoralitet seksual edhe ne heteroseksualet qe e mbajm veten si me superiror jemi te afte te kryejm akte te ndyra dhe makabritete...........................PEDOFILIA ESHTE ME E NDYRE SE HOMOSEKSUALIZMI NESE DUAM TA SHOHIM NGA PIKPAMJA JUAJ....................Prandaj kur diskutoni flisni pak me llogjike, se flasim per njerez e jo per by*** dhe dicka tjeter persa i perket fese............................Zoti ka then: Le te hedh gure i pari ai qe nuk ka kryer mekat asnjehere ne jeten e tij (kur masa, populli ju sul me gure prostitutes Magdalen)......Qe do te thote: Kush jeni ju qe gjykoni te tjeret kaq rende, kaq ashper saqe po na beni thirrje qe te zgjohen diktatoret qe shfarosen njerez.......Kush jeni??? ...............Mund te pranojm qe nuk i doni sepse mendoni se natyra ka krijuar gruan dhe burrin per te qen bashke...por vetem kaq mund te thoni e jo na dilni me deklarata absurde ...ti djegim, ti vrasim, ti varim....Besoj e kuptoni edhe vete qe jan te tilla :)
 
Redaktimi i fundit:
Titulli: Homoseksualet.....

Njerzit me te prishur ne bote jane keta njerze! Te cilet e bejn veten aq te ulte sa ja kalojn kafsshes .

Per mu keto krijesa jane - ''kafesh ''- por dAllimi prej tyre dhe kafsheve' eshte se keta e mbajn logjiken per se rendi !!!

E kafshet i kryejn detyrata e tyre si kafesh ' bile eshte ofendim per kafshet mi barazu me Ta.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Homoseksualet.....

Zoti ka then:
Kur permend Zotin, eshte e udhes te ceket edhe krijimtaria e Tij perfekte, qe krijoi Adamin & Even (Ademin & Havane), e jo Adamin dhe Hasanin :D Nqfs beson se Zoti eshte Perfekt dhe i Pagabueshem, atehere beson se homoseksual nuk lind por behesh, dhe se nje veper e tille eshte jo-njerezore, qe logjika e shendoshe e njeriut nuk e pranon.

.se ka kafshe homoseksual :).
Eh, e sheh cfare shembulli merr ? Krahason njeriun, si qenja me e persosur ne rruzullin tokesor, e pajisur me logjike, qe dallon nga krijesat tjera, perfshire edhe kafshet, me hajvanin ? Cfare krahasimi ky ? Ky krahasim sa per info eshte marre shembull se pari nga vet homot dhe lobet e homove :D Ndaj, bie poshte. S'krahasohet njeriu me hajvanin. Eshte nencmim...!
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Homoseksualet.....

Kur permend Zotin, eshte e udhes te ceket edhe krijimtaria e Tij perfekte, qe krijoi Adamin & Even (Ademin & Havane), e jo Adamin dhe Hasanin :D Nqfs beson se Zoti eshte Perfekt dhe i Pagabueshem, atehere beson se homoseksual nuk lind por behesh, dhe se nje veper e tille eshte jo-njerezore, qe logjika e shendoshe e njeriut nuk e pranon.Eh, e sheh cfare shembulli merr ? Krahason njeriun, si qenja me e persosur ne rruzullin tokesor, e pajisur me logjike, qe dallon nga krijesat tjera, perfshire edhe kafshet, me hajvanin ? Cfare krahasimi ky ? Ky krahasim sa per info eshte marre shembull se pari nga vet homot dhe lobet e homove :D Ndaj, bie poshte. S'krahasohet njeriu me hajvanin. Eshte nencmim...!
Sa bukur luan me fjalet ti Lover, nuk e ke kuptua ose ke bere sikur ske kuptuar ate qe kam then :p.....Po un e kam konceptin me te thjesht se kaq. Shume e komplikon ti ndertimin e debatit.......Zoti (sipas feve) ka krijuar Even dhe Adamin...bukur fort.....Por ka krijuar edhe nje eden tokesor ku cifiti te jetonte i lumtur brez pas brezi pas brezi :D...............Por sot ska me as Adam as Eve dhe toka u kthye ne purgator dhe Adami dhe Eva u ndan e iken me te tjere :p.............Ajo qe dua te shpreh un eshte koncepti i gjykimit sipas fese .......Gjykimin e ben vetem Zoti dhe jo njeriu......

Lover un nuk besoj...ose me mire besimi im eshte me shum si informacion, si dituri e lexoj dmth dhe kaq :D...Por ti dhe ata qe besojn ne Zot apo ne Allah (nuk e di se ku tjeter :p) mendoj se nuk duhet te gjykojn deri ne kulimin e urrejtes....Me vjen keq por mua me duken shfaqje urrejtje dhe mllefi....Dhe brenda injorances time fetare un di se feja nuk ushqen urrejtje per qeniet e saj (njerezore, kafesherore,bimore apo insektore ;)) perkundrazi komplet te kunderten na meson feja Zoti....Ti duam e ti pranojm si vellezerit tan...etj etj
Prandaj shprehni mendimet personale pa futur ne mes fene...dhe nese futet feja mos e komplikoni shum se eshte me e thjeshte se kaq......Zoti-Njeriu....Njeriu mekatar dhe Zoti shenjtor :D
 
Redaktimi i fundit:

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: Homoseksualet.....

a ka abstenim?
 

Bellatrix

Love , Peace & Happiness
Titulli: Homoseksualet.....

Po pse kapeni vetem me cunat...ka edhe goca lesbike...........pse ato nuk jua shpifin.........!un e kam patur per te gjith kur hapa temen.
ja ta them une pergjigjen e ksaj brazil.

Meshkujve nuk u shkon te puthen , bdersa femrave u shkon dhe shume madje. Me thuaj nje gje qe s 'u shkon femrave ahahahahahah prandaj kur diskutohet per homoseksualet flitet keq si nga femrat si nga meshkujt ama kur flitet per lezbiket max flitet keq nga femrat jo lezbike dhe shume mire nga meshkujt , madje vdesin te shohin femra duke u puth etj etj.....
 
Redaktimi i fundit:

LoSsT

VIP
Pe: Homoseksualet.....

Duhen vrare, me keq nga ci vrau Hitleri cifutet
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Homoseksualet.....

a ka abstenim?

Abstenimi eshte ajo,qe i pranon per aq sa ti sjell jeta,dmth nuk i diskriminon ne pune,ne shkolle...Nuk kerkon afrim ndaj tyre apo nuk del me flamur ore ku jeni juve ejani se dua te rri me ju...Por ama nese te rastise te kesh te besh me ta ne perditshmeri nuk i ul,nuk i fyen apo nuk i sheh si qenie te vecanta...Por si ide,si homoseksualizem qe zhvillohet mund te jesh kunder...Keshtu e shoh une...
 
Top