• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Historia prekëse e sirianes që i shpëtoi vdekjes dhe garon në Lojërat Olimpike

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL


Historia e 18-vjeçares siriane Yusra Mardini është vërtet rrëqethëse!
E rritur në Damask, vetëm një vit pasi iu desh të notonte drejt brigjeve të Greqisë për t’i shpëtuar vdekjes, ajo do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike “Rio 2016”.

Së bashku me 20 persona në bordin e një gomoneje të vogël, Mardinit iu desh të përjetonte momente tmerri kur motori ndaloi së punuari. Për fatin e mirë të saj dhe të dy njerëzve të tjerë të cilët dinin not, arritën të shpëtonin duke notuar për rreth 3 orë, për të arritur në Lesbo.

Më pas, në shtator të vitit 2015, ajo arriti në Berlin, Gjermani, aty ku sot jeton me familjen e ku stërvitet.

“Dua të përfaqësoj të gjithë refugjatët pasi dua t’u tregoj të gjithëve se pas dhimbjes, pas stuhisë, vijnë ditë të qeta. Dua të jem një frymëzim për ta, në mënyrë që të bëjnë diçka të mirë për jetën e tyre”, – shprehet 18-vjeçarja, e cila do të garojë në 200 metra not, stil i lirë.

Skuadra e refugjatëve do të përbëhet nga 10 pjesëtarë e do të trajtohet si çdo skuadër tjetër. Pjesë e saj do të jenë dy notarë, një prej të cilëve është pikërisht Yusra.

Të gjithë pjesëmarrësit e këtij grupi janë persona të larguar nga dhuna dhe përndjekjet në vendet e tyre, të cilët kanë gjetur strehim në vende si Belgjika, Gjermania, Luksemburgu etj.

blitz.al

Kerkese: A mund te hapet nje nenforum i ri 'Lojrat Olimpike Rio 2016' ku mund te postojme cdo material qe ka te beje me Lojrat Olimpike te ketij viti?
 
Top