• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Hidhet Shorti i Botërorit Russia 2018

legjenda

Anëtar i Nderuar
Në Pallatin Shtetëror të Kremlinit, në Moskë, u hodh shorti i grupeve të finaleve të botërorit ‘Rusi 2018’. Në ceremoni morën pjesë shumë yje të futbollit, trajnerë të skuadrave të kualifikuara, por edhe presidenti rus, Vladimir Putin, që përshëndeti eventin dhe uroi për një botëror mjaft të suksesshëm.4 vazo me nga 8 ekipe, u ndanë në 8 grupe me nga 4 skuadra, ndërsa u përcaktua edhe ndeshja hapëse. Ndeshja hapëse, më 14 qershor do të jetë Rusi-Arabia Saudite, një short mjaft i favorshëm për pritësit e eventit, që të startojnë me fitore. Shorti na dhuroi përplasje mjaft interesante që në fazën e grupeve, ku spikat Portugali-Spanjë, por edhe Belgjikë-Angli, apo Argjentinë-Kroaci.

Grupi A
Rusi
Uruguai
Egjipt
Arabi Saudite

Grupi B
Portugali
Spanjë
Iran
Marok

Grupi C
Francë
Peru
Danimarkë
Australi

Grupi D
Argjentinë
Kroaci
Islandë
Nigeri

Grupi E
Brazil
Zvicër
Kosta Rika
Serbi

Grupi F
Gjermani
Meksikë
Suedi
Kore e Jugut

Grupi G
Belgjikë
Angli
Tunizi
Panama

Grupi H
Poloni
Kolumbi
Senegal
Japoni
 
Top