• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Hëna, dielli apo ylli? Zgjidhni një imazh dhe zbuloni si t’u jepni fund problemeve

Hera

Βιβλίο φάγος
Vendndodhja
Athine
Hëna, dielli apo ylli? Zgjidhni një imazh dhe zbuloni si t’u jepni fund problemeve


Ekziston një mundësi e madhe që kjo të ndodhë me ju për shkak të karmës së keqe. Epo, nëse doni të zbuloni se si t’i zgjidhni përfundimisht këto probleme dhe të përmirësoni karmën tuaj, thjesht zgjidhni një nga këto imazhe dhe lexoni kuptimin.

a2fi8iZPgA
Lini pas marrëdhënie jo të shëndetshme .....Hena

Në të kaluarën keni jetuar një periudhë në të cilën ndjeheshit e vetmuar, e izoluar dhe e braktisur nga të tjerët. Kjo është arsyeja pse ju tani po përpiqeni të kultivoni marrëdhënie që nuk janë të mira për ju. Ndonjëherë ju shikoni vetëm të mirën tek njw person dhe as nuk vini re se mbizotëron e keqja. Gjithçka që ju duhet për të përmirësuar karma tuaj është të luftoni për lidhje të mira. Harrojeni frikën joreale për të qenë plotësisht vetëm nëse nuk keni shumë njerëz rreth jush dhe përqendroheni te ata njerëz që janë të çmuar për kohën tuaj.

Ndaloni së dyshuari në vetvete dhe sabotimi i qëllimeve tuaja ...Dielli

Ju mund ta keni parë veten të përballur me shumë situata të vështira dhe vendimet e paqëllimta nga ana juaj vetëm i kanë pwrkeqwsuar rezultatet. Ajo që mund të mos e dini për momentin është se këto gabime kanë ndodhur vetëm sepse nuk keni besuar në veten tuaj. Është koha për të bërë një hap prapa dhe të mendoni mirë për vendimet tuaja. Analizoni të gjitha vendimet dhe veprimet e suksesshme dhe përpiquni t’i shndërroni ato në një shembull për situatat e ngjashme në vijim. Gjithashtu, ndaloni së kërkuari këshilla nga të tjerët dhe përqendrohuni në ato që ju nevojiten vërtet.

Filloni t’i besoni të tjerëve.... Ylli

Po, keni qenë viktimë e shumë njerëzve dhe shumë herë keni qenë të parespektuar. Ju qëndroni në një distancë të sigurt nga të gjithë dhe nuk dini kujt t’i besoni. Por është koha për të hequr qafe këtë karma të keqe duke tërhequr njerëz që në të vërtetë ju kuptojnë. Thjesht kushtojini vëmendje intuitës suaj dhe filloni t’i besoni njerëzve që me të vërtetë ju tregojnë dritën e duhur. Shenjat janë të lehta për t’u njohur, thjesht duhet të filloni të besoni se po merrni vendimin e duhur. /Burimi: Revista Psikologjia/
 
Top