• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Harvard: Ekosistemet Ligjore

Loyalty

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
Milano
Problemi me ekosistemet ligjore

Cfare e ndan biznesin nga klienti?

Ne vendet e perparuara kane ikur koherat kur bizneset e konsoliduara silleshin si pronare te patundshem. Sot po i hapen rruget realiteteve te reja si Tesla, Uber etj qe po pushtojne mendjet dhe zemrat e njerezve. Sipas te dhenave te Revistes Harvard Business, automatizimi dhe dixhitalizimi po transformojne ekonomine. Softwaret po transformojne raportin me klientin. Megjithate kompanite e superfuqishme kane sisteme te brendshme per mbrojtjen e resursave dhe kredibilitetit.
Keto sisteme jane te konsoliduara dhe te pamodifikueshme. Ato jane ndertuar ne menyre te atille qe te arrijne jeten e personave dhe qe te informojne ata.
Ja cilat jane disa nga pikat e forta te forces se tyre:

1. Relata me klientet te pathyeshme
2. Marredhenie te nderlidhura
3. Ndertimi i Ekosistemeve te reja
4. Stabilizimi i objektivave
 
Top