• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Hakmarrje e ëmbël, Bayerni mund Chelsea me penallti

cent

...Lontano
Futbolli është një sport që luhet 11 kundër 11 dhe në fund fitojnë gjermanët. Tashmë këtë leksion të Geri Lineker e ka mësuar edhe Jose Mourinho, Chelsea i të cilit humbi finalen e Superkupës së Evropës ndaj Bayernit të Mynihut.

Ndoshta ajo që mund ti djegë më shumë trajnerit portugez është mënyra se si e humbi, duke qënë se deri në minutën e 120 trofeu i parë evropian kishte marë rrugën drejt Londrës. Kampionët e Evropës paraqiten në fushë me formacionin më të mirë të mundshëm në dispozicion të Guardiolës, me Shvainshtaiger që nuk mundi të rikuperonte dhe Martinez e Gotze në stol për mungesë të formës fizike. Në krahun tjetër Mourinho lë në stol kapitenin Terry ndërsa celsat e sulmit i beson spanjollit Fernando Torres. Spanjolli nuk zhgënjen, madje bën krenar trajnerin kur në minutën e 8 con në avantazh anglezët pas një aksioni perfekt të bluve të Londrës.

Bayern nuk heq dorë nga qarkullimi i topit por pa mundur të shënojë në portën e Cech, i cili duket si në ditët e tij më të mira. Por në minutën e 47, sapo nis pjesa e dytë, Franck Ribery tregon se meriton cmimin e dhënë nga UEFA duke shënuar një supergol dhe vendosur barazpeshën. Bayerni spostohet përpara ndërsa Chelsea i beson kudnërsulmit. Megjithatë deri në fund të 90 minutave barazpesha në rezultat nuk prishet, por ekuilibri i forcave në fushë ndryshon. Ramirez ndërhyn ashpër ndaj Gotzes të hedhur në fushë në vend të Muller, kartoni i dytë i verdhë dhe chelsea me 10 futbollistë 5 minuta përpara fundit të kohës së rregullt. Megjithatë mourinho di të karikojë skuadrën dhe sapo nis shtesa, në minutën e 3 të saj është Hazard që realizon një tjetër supergol. Chelsea me 10 futbollsitë por në avantazh. Bavarezët spostohen në gjysmëfushën e anglezëve dhe Peter Cech tregon se mbetet mankthi më i keq i Bayern, ashtu si në finalen e Mynihut 15 muaj më parë. Madje të krijohet përshtypja që kemi të bëjmë me të njëjtin skenar, kur portieri cek i cili luante këtë mbrëmje në shtëpinë e tij pret raste të pambarimta. Kjo deri në minutën e 120, pasi në shtesën e shtesës është Javi Martinez që barazon rezultatin për të zgjidhur fituesin nga llotaria e 11 metërshave.

Bavarezët duken të kënaqur pasi kanë mundësinë e hakmarrjes, për më tepër që Arjen Roben nuk ka mundësinë për të goditur penallti këtë ndeshje, duke qënë se i la vendin Shaqirit. Ndryshe nga finalja e champions league dy vite më parë, lojtarët tregohen të gjithë të saktë, duke realizuar 9 penallti radhazi. Por belgu Lukaku nuk ruan ritmin e të tjerëve duke ia dhënë këtë titull Bayernit, që për herë të parë fiton Superkupën e Evropës, vetëm pak kohë pas humbjes së Superkupës së Gjermanisë. Për Mourinhon ky trofe mbetet një ëndërr dhe ndoshta specila one do të tentojë ta luajë sërish atë në të ardhmen.
/S.Sport
 

LoSsT

VIP
Titulli: Hakmarrje e ëmbël, Bayerni mund Chelsea me penallti

E ka meritu mo, sdote me hy goli per qamet
 

bella

Anëtar i Nderuar
Titulli: Hakmarrje e ëmbël, Bayerni mund Chelsea me penallti

ue mire qe fitoi se kush kishte nerva me degju burrat pastaj ahahah :p
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Hakmarrje e ëmbël, Bayerni mund Chelsea me penallti

ne fakt kesaj radhe luajten 11 kunder 10 lol
 

Elushe

Vogëlushe
Titulli: Hakmarrje e ëmbël, Bayerni mund Chelsea me penallti

Anglezet gjithmone kane humburt ndaj Gjermaneve ne penallti. E gezofte fitoren Bayern-i.
 

xhebrail1

INTERIST
Titulli: Hakmarrje e ëmbël, Bayerni mund Chelsea me penallti

fitore me hile ke ashiqare sekoha mbaroj qyshmbarohet se ne minuten e dyte te shteses u dha gola e veq nje min shtese ke
 
Private conversations
Help Users
    Top