• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Hajde ja fusim nje te kenduar labe!

Artin

Anëtar i Respektuar
Duhet sqaruar se cilat janë këngët labe.

Këngë labe quhen vetëm ato tradicionalet, që këndohen me zëra njerëzish, pa vegla muzikore.
Këngët me saze (def, klarinetë, fizarmonikë) quhen muzikë popullore qytetare.
Këngët me vegla elektronike quhen turbofolk.
Është mirë që tema të jetë vetëm për këngët labe.


Kjo këngë këndohet nga grupi i Vezhdanishtit, kurse teksti është i poetit Ali Asllani (1884-1966).

Kush të ka qëndisur

Kush ta ka dërguar, hëna apo dielli
Pa më thuaj të lutem sa yje ka qielli

Në je ndonjë ëngjëll, udhën ke lajthitur
Apo sjell melhemin zëmrës së goditur

Nëse je sorkadhe, lumthi kush ka çapa
Lum ai që i vete zotëris' sate mbrapa

Në je ndonjë flutur, kush të ka qëndisur
Kush ësht' ajo dorë që të ka stolisur

Është drit' e diellit, është drit' e hënës
Më shum' nga të gjitha është sis' e nënës

 

Vinjol

Status Online....... Po zihem me grate e forumit
 
Private conversations
Help Users
    Top