• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gruaja rrezikon burg! Shpëtoi fëmijët nga shtëpia që po digjej, por jo fotot e liderëve komunistë.

Gruaja rrezikon burg! Shpëtoi fëmijët nga shtëpia që po digjej, por jo fotot e liderëve komunistë.

1578819238576.png

Një nënë në Korenë e Veriut rrezikon burgun sepse shpëtoi dy fëmijët e saj nga shtëpia që po i digjej, dhe për këtë arsye, nuk pati kohë të nxirrte prej andej portretet e drejtuesve të vendit komunist.

Gruaja është vendosur nën hetim nga Ministria e Sigurisë së Shtetit dhe po verifikohen të gjithë veprimet e saj pas flakëve që përfshinë banesën, të cilën e ndante dhe me një familje tjetër në Kontenë Onsong.
Prindërit e të dyja familjeve ishin në shtëpi kur shpërtheu zjarri dhe nxituan të shpëtonin të afërmit e tyre. Ndërkohë, një grup portretesh të liderëve të vendit u shkatërruan, e kjo po shihet si sakrilegj. Në Korenë e Veriut, është e detyrueshme që fotot e udhëheqësve të varen në mure; ato përfshijnë imazhet e liderit aktual Kim Jong Un, por edhe atyre të kaluar, si Kim Il Sung.
Për t’u siguruar që askush të mos “dalë nga rreshti, nëpër godina dërgohen rregullisht edhe inspektorë. Sipas ligjeve në fuqi, Kim Jong Un duhet të trajtohet me të njëjtin nderim si meshkujt e tjerë të shtëpisë, e kjo do të thotë se dështimi për tu kujdesur për portretet, shihet si krim i rëndë. Nëse shpallet fajtore, nëna fatkeqe do të përballet me burgun dhe punën e detyruar. Për shkak të hetimit, ajo nuk mund të jetë pranë fëmijëve të saj në spital, dhe as të marrë mjekime për djegiet e tyre.
Fqinjët thanë se donin shumë që ta ndihmonin, por zgjodhën të qëndronin larg nga frika se gruaja do të akuzohej për krim politik.

1578819298307.png


Top Channel
 
Last edited by a moderator:
Ska pak qe e degjova tek lajmet dhe une kte, kjo eshte tmerr. Medet ca heqin ca njerez😈
 
vetm propagande bene ai. ju premtoj studenteve, te pakten, nje ambient te ngrohte ku te studiojne pa u dridhur (sa ka premtuar ai do thuash ti. kjo e shume gjera te tjera, duhet te ishin bere pa premtime). e kush bene mesim kur ne kafe eshte me ngrohte? :p
Mo na mbyt me parashikime te zymta Darius... naltmadhnia ka ik me drejtu OSBE tani ska kohe per Shqiprine..:p
 
Mo na mbyt me parashikime te zymta Darius... naltmadhnia ka ik me drejtu OSBE tani ska kohe per Shqiprine..:p
Te pakten do te argetoje gjithe boten me budalleqet e tij, se per te qeverisur, ato detyra ia kemi lene Vangjushit.
 
vetm propagande bene ai. ju premtoj studenteve, te pakten, nje ambient te ngrohte ku te studiojne pa u dridhur (sa ka premtuar ai do thuash ti. kjo e shume gjera te tjera, duhet te ishin bere pa premtime). e kush bene mesim kur ne kafe eshte me ngrohte? :p
Mo u merr me shpifje o Bled se e hongre per agjitacion e propagande... lol
 
Private conversations
Help Users
    Top