• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Greqia reagon ashpër ndaj banderolës së shqiptarëve, kërkon hetim nga UEFA


Ministria e Jashtme e Greqisë ka reaguar ashpër ndaj një banderole të shpalosur nga tifozët shqiptarë në ndeshjen e "Euro 2016"-s me Zvicrën.

Në një njoftim për shtyp të Ministrisë së Jashtme greke, thuhet se kjo ministri dënon në mënyrën më të ashpër përdorimin e banderolave dhe simboleve provokuese, përmbajtja e të cilave provokon reagime për nga pëmbajtja dhe simbolika e tyre.

Athina ka kërkuar prej autoriteteve franceze dhe UEFA-s që të hetojnë lidhur me mënyrën sesi u bë i mundur futja e kësaj banderole brenda stadiumit

“Janë pikërisht këto organizma, që kanë përgjegjësinë për të penguar futjen në stadiume të banderolave dhe simboleve ekstremiste që provokojnë reagime nga vendet pjesëmarrëse”, shkruhet në komunikatë.

Në banderolën e tifozëve shkruhet: “Greqia është fajtore, mbani mend gjenocidin ndaj اamërisë me 100.000 viktima shqiptarë”.

UEFA ndalon kategorikisht publikimin e parullave me përmbajtje politike. Kjo çështje pritet të gjykohet nga komisioni disiplinor i UEFA-s.
Shekulli
 

ricky_ch

******
Titulli: Greqia reagon ashpër ndaj banderolës së shqiptarëve, kërkon hetim nga UEFA

Eh po është koha për Europën te merren edhe me gjenocidin ndaj shqipëtarëve,
e e jo veq të armnëve...
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Greqia reagon ashpër ndaj banderolës së shqiptarëve, kërkon hetim nga UEFA

Eh po është koha për Europën te merren edhe me gjenocidin ndaj shqipëtarëve,
e e jo veq të armnëve...

Ata qe bene gjenocidin armen jane bashkepuntor me ata qe bene gjenocidin ne Cameri.
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Greqia reagon ashpër ndaj banderolës së shqiptarëve, kërkon hetim nga UEFA

Po kta ne ndeshjen e futbollit do zgjidhnin genocidin..pika mu ne politike
Prandaj humbem ne se nuk njeh greku genocidin...
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Greqia reagon ashpër ndaj banderolës së shqiptarëve, kërkon hetim nga UEFA

po kta shkun te bejn tifo per kombetaren ..apo te bejn parulla tilla!
 
Titulli: Greqia reagon ashpër ndaj banderolës së shqiptarëve, kërkon hetim nga UEFA

Po clidhje kish se spo luanin as me Gr ta marr vesh une!!!
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Greqia reagon ashpër ndaj banderolës së shqiptarëve, kërkon hetim nga UEFA

Diku lexova qe kjo banderole s'ka qene nga ana e tifozeve tane...por ka qene e vendosur aty ku gjendeshin tifozet zvicerian.
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Greqia reagon ashpër ndaj banderolës së shqiptarëve, kërkon hetim nga UEFA

Diku lexova qe kjo banderole s'ka qene nga ana e tifozeve tane...por ka qene e vendosur aty ku gjendeshin tifozet zvicerian.

Dhe ne fakt te gjithe tifozet aty jane me veshje zviceriane....

une degjova se ministrisi i jashtem i greqis, tha ishte provokim Turk....e hongri Turqia lol
 
Titulli: Greqia reagon ashpër ndaj banderolës së shqiptarëve, kërkon hetim nga UEFA

UEFA ndëshkon shqiptarët, procedim disiplinor FSHF për fishekzjarrët në fushë dhe banerin çam, ja kur merret vendimi

UEFA ka hapur procedim disiplinor ndaj Federatës Shqiptare të futbollit për disa episode të ndodhura në stadiumin e Lensit gjatë ndeshjes Shqipëri*-Zvicër.

Komisioni i Disiplinës në UEFA akuzon Shqipërinë për hapjen e një parulle të paligjshme në stadium. Bëhet fjalë për parullën për genocidin çam, që ka shkaktuar gjithashtu përplasje diplomatike mes dy vendeve.

Hetimi i dytë është përqendruar në hedhjen e disa fishekzjarrëve nga tifozët kuq e zi në stadium, të cilat janë të ndaluara. Vendimi i UEFA-*s për këto raste do të merret më 21 korrik.
Sot News
 

Marla

Never say never, never say forever!
Titulli: Greqia reagon ashpër ndaj banderolës së shqiptarëve, kërkon hetim nga UEFA

Tani rregullat jane rregulla, ska pse na vjen hidhet. Nacionalizmin dhe patriotizmin le ta tregojme ne vend tjeter mendoj une dhe jo ne 1 ndeshje futbolli.
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Greqia reagon ashpër ndaj banderolës së shqiptarëve, kërkon hetim nga UEFA

UEFA dashka me be 1 dor leke si duket se paska hap procedime disiplinore ndaj te gjithve per hedhje fishekzjarresh! :p
 
Top