• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Greqia kërcënon Shqipërinë, sulm ndaj UاK-së dhe Uاا-së

xhebrail1

INTERIST
Një stërvitje e papritur e forcave ushtarake greke ka nisur sot në mëngjes në zonën e malit të Gramozit, në rajonin e Kosturit, me qëllim neutralizimin e UاK dhe Uاا (Ushtria اlirimtare e Kosovës dhe Ushtria për اlirimin e اamërisë).

Sipas disa mediave greke, stërvitja me emrin e koduar “Pyrpolitis 6/13” që po zhvillohet në fshatin Dipotamia pranë Kosturit, është urdhëruar nga shefi i Shtabit të përgjithshëm, Mihalis Kostarakos dhe në të marrin pjesë forcat speciale greke si dhe helikopterë të tipit “Chinnok” dhe “Apache”.

Mediat që kanë publikuar këtë lajm, thonë se koha dhe vendi i stërvitjes nuk janë të rastësishme. Stërvitja kryhet pas ngjarjeve me të arratisurit e Trikalas, për disa prej të të cilëve u fol se kishin lidhje me UاK, pas ngjarjeve me Kishën në Përmet dhe deklaratave irredentiste për “Shqipërinë e Madhe” me kufij deri në Prevezë, transmeton BW.

Mediat, që iu referohen shërbimeve sekrete greke, shkruajnë se Uاا kontrollohet direkt nga UاK dhe e ka qendrën në në jug të Shqipërisë. Vlerësohet se Uاا ka 5000 persona të armatosur që janë gati për sabotime dhe luftë guerrile në Greqi. Sipas informacioneve, pas Shkupit e Kosovës, objektiv i UاK-së është Threspotia, me qëllim që Uاا të jetë aktive në Epir.

Stërvitja ka qëllim pikërisht parandalimin e ndonjë veprimi të mundshëm ekstremist në dëm të interesave të Greqisë. /Telegrafi/
 
Top