• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Grabitet banesa e avokatit të njohur, Saliu: Morën 350 mln lekë

Frank

1+1=3
Gazetarja Klodiana Haxhiaj raporton për “Balkanweb” se është vjedhur banesa e avokatit të njohur nga Durrësi Edmond Saliu.

Komisariati-Durres1-688x450.jpg


Saliu ka deklaruar në polici se i janë vjedhur 350 milionë.Autorët kanë marrë kasafortën, e cila mbahej e mbyllur me çelës.

Policia, menjëherë sapo ka marrë denoncimin, ka nisur hetimin e ngjarjes. Ngjarja është kualifikuar si “vjedhje banese”. Gjatë vjedhjes, nuk ka pasur asnjë thyerje të dritareve apo dyerve të banesës.
Policia dyshon se vjedhja mund të jetë kryer nga persona të afërm të familjes. Uniformat blu thanë se këto dyshime shtohen, për shkak se autorët nuk kanë përdorur dhunë në banesë.
Policia tha se dyshohet se autorët kanë hyrë në çelës, kanë marrë kasafortën me lekë dhe më pas janë larguar.

Balkanweb.com
 

TiKu1

Antarë i Respektuar
Me vjen vertet shume keq qe i kane vjedhur ato qe u ka vjedhur te tjereve. Mgjth i kompeson shpejt po he. :D :D
 

TiKu1

Antarë i Respektuar
Ka mundesi qe ato lek i merr nga siguracionet ai se nuk eshte kollaj qe ti marresh leket nje avokati. :D
 

TiKu1

Antarë i Respektuar
Se ve dyshim hic , por keshtu i bie , qe vjedhja nuk ekziston ...eshte thjesht nje vjedhje e rradhes ....am i right?
Nje person qe i mban leket ne kasaforte cash dhe i deklaron pa frike me nje shume konkrete e ben per nje arsye.. ;)
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Nje person qe i mban leket ne kasaforte cash dhe i deklaron pa frike me nje shume konkrete e ben per nje arsye.. ;)
Se kisha lexuar ne fakt me detaje lajmin, por po po ....padiskutim qe po
Te deklaruara dhe te certifikuara i biri botes.
Dhe te mendosh se leket e siguracioneve jane si firmat piramidale....une ti ai ajo
 

TiKu1

Antarë i Respektuar
Se kisha lexuar ne fakt me detaje lajmin, por po po ....padiskutim qe po
Te deklaruara dhe te certifikuara i biri botes.
Dhe te mendosh se leket e siguracioneve jane si firmat piramidale....une ti ai ajo
Ka e dicka, shuma e grabitur deklarohet por asnje nuk e vlereson dot nese eshte realisht ajo shume qe u grabit apo jo. ;)
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Ka e dicka, shuma e grabitur deklarohet por asnje nuk e vlereson dot nese eshte realisht ajo shume qe u grabit apo jo. ;)
i sek se na trashe
nese kjo do ishte e siguruar do ishin te sigurimet e jo ne shpi te ketij...leket nuk sigurohen si shtepia, makina apo ndonje send
Sigurimet e xhirojne lekun qe ti paguan...
lere se jam e trashur fare sot
 

TiKu1

Antarë i Respektuar
i sek se na trashe
nese kjo do ishte e siguruar do ishin te sigurimet e jo ne shpi te ketij...leket nuk sigurohen si shtepia, makina apo ndonje send
Sigurimet e xhirojne lekun qe ti paguan...
lere se jam e trashur fare sot
Leket jane ne kasaforte e jo ne dyshekun e krevatit. Personi ne fjale ka siguruar cka ne kasaforte duke dhene prova qe kasaforta eshte shume e sigurte etj etj dhe sigurimi duke bere edhe kontrollin fizik pranon te siguroje ato qe ti deklaron se cka ne kasaforte duke vendosur nje prim per pagesen. ;)
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Leket jane ne kasaforte e jo ne dyshekun e krevatit. Personi ne fjale ka siguruar cka ne kasaforte duke dhene prova qe kasaforta eshte shume e sigurte etj etj dhe sigurimi duke bere edhe kontrollin fizik pranon te siguroje ato qe ti deklaron se cka ne kasaforte duke vendosur nje prim per pagesen. ;)
Do pyes nese ndodh keshtu me keto shoqerite tona te sigurimit, sepse me aq sa kam info di qe interesi i tyre eshte te levrojne dhe te investojne leket.
Primi sado te kete qene ,nuk mund te justifikoj gjithe ate shume lekesh.
Megjithate ok llogjika qendron se mohoj, thjesht jam une cik ajer per me e vu ne funksion llogjiken :p
 

TiKu1

Antarë i Respektuar
Do pyes nese ndodh keshtu me keto shoqerite tona te sigurimit, sepse me aq sa kam info di qe interesi i tyre eshte te levrojne dhe te investojne leket.
Primi sado te kete qene ,nuk mund te justifikoj gjithe ate shume lekesh.
Megjithate ok llogjika qendron se mohoj, thjesht jam une cik ajer per me e vu ne funksion llogjiken :p
Une flas me cfare behet ketu ku jam, une mund te pres nje isurance policy nga telefoni duke deklaruar vete se cfare mbaj ne shtepi dhe duke ju dhene edhe vleren e atyre qe siguroj, njekohesisht mund te jap edhe nje vlere monetare qe mund te mbaj ne kasaforte, dhe insuranca thjesht te percakton primin dhe cdo gje eshte ne rregull. Me pas ndodh cndodh ata bejne nje investigim te tyrin dhe vendosin te te kompesojne vlerat qe ke deklaruar. ;)
Besoj se kudo keshtu do jete sepse praktika eshte njesoj kudo.
 
Top