• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Gol krenarie ndaj Juventusit, Uzuni bën efekt te Ferencvaroshi. PSG-ja “fiket” pa yjet ndaj Lajpcigut, ja rezultat e mbrëmjes së sotme

Mbyllen sot te gnitha ndeshjet e ndalesës së tretë të Ligës së Kampioneve.
uefa_champions_league_draw_-_2019_2020.jpeg.jpg

Juventusi mposhti pa probleme Ferencvaroshin e lojtarit të Shqipërisë Myrto Uzuni 1-4 në Hungari. “Zonja e Vjetër” fitoi me dopietat e Moratës dhe Dibalës duke bindur kritikët pas rezultateve zhgënjyese në kampionat dhe humbjes me Barcelonën. Megjithatë, Ferencvaroshi u mjaftua me golin e nderit ndaj bardhezinjve. Ishte pikërisht Uzuni ai që nxori pastër shokun e ekiput Boli në fund të lojës. Për 25-vjeçarin, pavarësisht humbjes, takimi me Juventusin merr një vlerë të veçantë pasi kjo ishte ndeshja e parë në fazën finale të Ligës së Kampioneve, për më tepër që anësori i Shqipërisë kishte pak ditë që kaloi koronavirusin.

Fiton dhe Barcelona ndaj Dinamos së Kievit 2-1 në shtëpi duke grumbulluar pikë të plota në 3 ndeshjet e para të kompeticionit. Nënkampionënt e Europës PSG-ja zhgënjyen ndaj Lajpcigut duke u munndur në Gjermani me rezultatin 2-1. Parizienët nuk kishin asnjë prej yjeve: Nejmar, Mbape dhe Ikardi.Më poshtë ju sjellim rezultatet e takimeve të mbrëmjes së sotme të Ligës së Kampioneve:

FT| FERENCVAROSH-JUVENTUS 1-4
Boli 90’/ Morata 8′, 60′, Dibala 73′, 79′

FT| LAJPCIG-PSG 2-1
Nkunku 42′, Forsberg 56′ (p) / Di Maria 6

FT| BARCELONA-DINAMO KIEV 2-1
Mesi 5′ (p), Pike 65’/ Tsigankov 75′

FT| KLUB BRYZH-BORUSIA DORTMUND 0-3
Hazard 14′, Haland 18′, 32′

FT| ÇELSI-RENE 3-0
Verner 10′ (p), 41′ (p), Abraham 50′


FT| SEVILJA-KRASNODAR 32
Rakitiç 42′, Nesiri 69′, 72′ /Sulejmanov 17′, Berg 21′ (p)

Panoramasport.al
 
Private conversations
Help Users
    Top